2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
kafein_ kafein_ canm bende bugün ishal olmuşuuum acaba süt içtim o mı yaptı beni böyle :/ geçen hafta kabızdm şmdi ishal. Gebelikte bi denge kuramadık :)

valla bilmiyorumki canım çok çabuk etkileniyorum ben herşeyden.hemen patates haşlayıp ye benim gibi karın ağrısı çekme bütün gün.kahve iç,kahveye limon sıkıp top top yap.onu hap gibi suyla yut ve bi de muz ye

valla bilmiyorumki canım çok çabuk etkileniyorum ben herşeyden.hemen patates haşlayıp ye benim gibi karın ağrısı çekme bütün gün.kahve iç,kahveye limon sıkıp top top yap.onu hap gibi suyla yut ve bi de muz ye
Tamam canm henüz ağrm yok ama karnmda bişe kalmadı diyebilirim umarım devam etmez bu şekil

Kızlar sizlere birsey sormak istiyorum. Benimki tup bebek o yüzden herşey yolundamı korkusu fazla oluyor. Dün doktora gittim ve küçük bir kese görünüyor dedi ama kesenin içi dolumu demek heyecandan aklıma gelmedi. Sizlerde nasıl oldu kese hemen doluyor mu yoksa ileriki haftada mi görünüyor. Bugün tam olarak 5+2 oldum. Yorum bekliyorum.
5+3 te ben sadece keseyi gördüm karından.belki vajinal bakılsaydı bebekte görünürdü.

Peki Can'ım sadece bulantı mı vardı , kusma da oluyor muydu ? Ben bulantıya kusma eşlik edicek diye korkuyorum da birazz:KK17:
Evet canım kusmayla biranda başlamıştı bulantım bazı günler hiç kusmazdım haftanın bir iki günü daha kötü olurdum kusmam 5 ten fazla olduğunda doktorum serum aldırırdı. Bence yavaş yavaş başladıysa kusma yoksa böyle devam eder canım daha kötü olmazsın giderek hafifleyerek geçer bulantın :KK66:

Yeni gelenler hoş geldiniz. Bir bebeğim olduğu için ve çalıştığım için pek uğrayamıyorum. Herkese hayırlı huzurlu mutlu gebelikler

Son düzenleme:
Neden pişmansın ?
Yani 12 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu . Tabi ki folik asit içmediğim için olmadı ama herşekl suçladm kendmi. Kussam da daha çok yeseydim dedim , folik aside keşke hiç ara vermeseydim dedim , keşke yolculk yapmasaydım dedim.. Bi çok keşkem oldu. Halbuki kalbinin durmasının bunlarla hiçbir alakası olmadığını söyledi doktorum. Ama yine de benm gibi keşke dememek için elinden gelenin fazlasını yap bebek için :KK200:

Evet canım kusmayla biranda başlamıştı bulantım bazı günler hiç kusmazdım haftanın bir iki günü daha kötü olurdum kusmam 5 ten fazla olduğunda doktorum serum aldırırdı. Bence yavaş yavaş başladıysa kusma yoksa böyle devam eder canım daha kötü olmazsın giderek hafifleyerek geçer bulantın :KK66:
Bulantım da midem ekşiyor ondan oluyor canımm , dilim bile afedersin sarı beyaz karışımı oldu üzeri , hep ağzımda ekşi bir tat var iğrenç:bicak:

Yani 12 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu . Tabi ki folik asit içmediğim için olmadı ama herşekl suçladm kendmi. Kussam da daha çok yeseydim dedim , folik aside keşke hiç ara vermeseydim dedim , keşke yolculk yapmasaydım dedim.. Bi çok keşkem oldu. Halbuki kalbinin durmasının bunlarla hiçbir alakası olmadığını söyledi doktorum. Ama yine de benm gibi keşke dememek için elinden gelenin fazlasını yap bebek için :KK200:
Benim bir önceki gebeliğimde de kalbi durdu bebeğimin 8 yada 9. haftadaydı. Onda folik asit içiyordum , bu kadar bulantım yoktu.
Şimdiki Dr um bulantın varsa kendini içmek için zorlama dedi , öyle olsa niye bebeğimi tehlikeye atsın ki ???
Bunların hepsi bahane , Allah ne yazdıysa onu göreceğiz. İçim rahat değil ama içemiyorum elimde değil.

Iyiyim canim sagol.kanamam durdu cok sukur.kahverengi leke gibi bulasik birseydi.Tüp bebek doktorum progesteron ignesi yaptir dedi.bi de dün hep yattim.iyiyim sukur
İyi olmana çok sevindim. Demek olabiliyor böyle şeyler. İstirahata devam birtanem inşallah endişelerimiz tez vakitte nihayete kavuşur.

kızlar bende ilk defa çarşamba gideceğim doktora çok heyecanlıyım çatlayacağım 2 gün var daha bir ben kaldım galiba doktora gitmeyen aranızda birde folbiol ishal yapar mı kızlar

Kızlar bu Beta Hcg en fazla kaça kadar yükseliyormuş , hamilelik kitaplarında falan yazıyor mu bu bilgi ?
9. haftadan sonra mı düşüşe geçiyor ?

Kızlar bu Beta Hcg en fazla kaça kadar yükseliyormuş , hamilelik kitaplarında falan yazıyor mu bu bilgi ?
9. haftadan sonra mı düşüşe geçiyor ?
Canım referans aralığı değişmekle birlikte maksimum 290.000 oluyor. Ancak 9. Haftadan sonra düşüşe geçiyor ve plasenta bu hormonun işlevini yükleniyor.

X