2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Benim de sabahları burnum tıkanmış uyaniyorum, bu haftalarda normalmiş bebeğin kalp ve dolaşım sistemi geliştiği için.

Evet canım normalmiş burun tıkanması. Çok sevdiğim bir aile dostumuz var kbb doktoru. Hamile olduğumu paylaştım onunla ve ilk söylediği burnun tıkanacak nefes almakta zorlanabilirsin nemli tut oldu:) sprey vs kullanamazmışız. Tuzlu su yap evde çek burnuna dedi.

Evet canım normalmiş burun tıkanması. Çok sevdiğim bir aile dostumuz var kbb doktoru. Hamile olduğumu paylaştım onunla ve ilk söylediği burnun tıkanacak nefes almakta zorlanabilirsin nemli tut oldu:) sprey vs kullanamazmışız. Tuzlu su yap evde çek burnuna dedi.
Gündüz sorun olmuyor canım, bilgiler için teşekkürler..

Kizlar nolacak böyle bilmiyorum. Feci şekilde koku duyu organim son hız çalışıyor..:// her şey kokuyor evde dışarıda . O tertemiz kocam bile çok kokuyor suan bana.. :) ://

deli_mavi_59 deli_mavi_59 cnm folik asit vücutta saklanmadigi için eksikliğinde anensefali, spida bfida gibi sorunlar olabiliyor. Tabi illa olacak diye birşey yok ama yine de önlemini almak lazim sen elinden geldiğince içmeye çalış hapini değiştir bi kaç günde bir de olsa iç hiç içmemekten daha iyidir

Merhaba arkadaşlar bende Nisan annesiyim :) ikinci gebeliğim, 4 yaşında bir oğlum var. Ilk gebeliğimde ilk 3 ay bulantılarım çok olmuştu. Inşallah 2. Gebeliğimde olmaz bulantısı olan arkadaşlar biliyorum çok zor ama 2 ay sonra tüm bulantılar ve halsizlikler bitiyor ve normale dönüyoruz merak etmeyin. Nisan ayı ve tüm anne adaylarına sağlıklı mutlu gebelikler diliyorum inşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıklı kucağımıza alırız..:)

Aynen bunu merak ediyordum. Böyle bir keyifsizlik, bulantı gibi durumlar oluyor sabah ama şiddetli değil. Yiyebiliyorum yine. Yemezsem asıl kötü hissediyorum. Acaba açlıktan herkeste olabilecek bişey mi onu bilmiyorum :)
Ilk gebeliğimde biranda başlayıp 2 ay devam ettikten sonra biranda bitti kızlar.. Hiç birşey yemiyor ve herşeyden tiksiniyordum. Şuan yavaş yavaş başladı ara ara bulanıyor ve yemek yediğimde geçiyor inşallah böyle devam eder. Ilkinde hiç geçmeyen bir bulantım vardı.

Ilk gebeliğimde biranda başlayıp 2 ay devam ettikten sonra biranda bitti kızlar.. Hiç birşey yemiyor ve herşeyden tiksiniyordum. Şuan yavaş yavaş başladı ara ara bulanıyor ve yemek yediğimde geçiyor inşallah böyle devam eder. Ilkinde hiç geçmeyen bir bulantım vardı.

Peki Can'ım sadece bulantı mı vardı , kusma da oluyor muydu ? Ben bulantıya kusma eşlik edicek diye korkuyorum da birazz:KK17:

Kizlar nolacak böyle bilmiyorum. Feci şekilde koku duyu organim son hız çalışıyor..:// her şey kokuyor evde dışarıda . O tertemiz kocam bile çok kokuyor suan bana.. :) ://

Aynı ben :KK48: Mutfak , gardrop , çatal , kaşık , buzdolabı aklına gelebilecek herşey ama herşey kokuyor , neredeyse dışarıdan geçen insanların kokusunu duyuyorum o derece :KK48:
Kocamı hiç söylemeyim , öpmesinden bile tiksiniyorum , elini tutmadan uyuyamazdımm , şimdi yatağın bir köşesine kıvrılıp uyumaya çalışıyorum o derece.. Kız bebek bekleyenlerde olurmuş bu durum bakalım tutacak mı :KK75:

deli_mavi_59 deli_mavi_59 cnm folik asit vücutta saklanmadigi için eksikliğinde anensefali, spida bfida gibi sorunlar olabiliyor. Tabi illa olacak diye birşey yok ama yine de önlemini almak lazim sen elinden geldiğince içmeye çalış hapini değiştir bi kaç günde bir de olsa iç hiç içmemekten daha iyidir
Dr um bulantın varsa içme demişti cnm bilmiyorum ki illa gerekli mi ? Herkes değişik değişik bişiler söylüyor , artık içmek için geç kaldım zaten . Allah'ım göstermesin o korkuları , sağlık sıhhat versin bebeklerimize:KK43:

Tatlım bebeğinizi beklerken sizi neler bekler adında bir kitap yazarları; heidi E murkoff ve Sharon mazel sanırım yazarları profesördü .güzel bir dille olabilecek herşeyi anlatmışlar egzersizden beslenmeye bebeğin hafta hafta gelişimine ...epey bakındık eşimle kitapçıda açıkcası ben Türk bir yazarın kitabını almak istedim ancak o kitapları inceledi ve bu aldığımızı daha sağlıklı buldu kendisi de bir doktor olduğu için ona itimat ettim :KK48:
Teşekkür ederim canım daha evvel hamile bir arkadaşıma ben de bu yayını hediye etmiştim. Ben de tez vakitte edinip okuyayım.

Aynen yemek yiyince iyi oluyorum.benimde bugün başladı.aç kalınca bulanıyo demekki.

Aynı ben :KK48: Mutfak , gardrop , çatal , kaşık , buzdolabı aklına gelebilecek herşey ama herşey kokuyor , neredeyse dışarıdan geçen insanların kokusunu duyuyorum o derece :KK48:
Kocamı hiç söylemeyim , öpmesinden bile tiksiniyorum , elini tutmadan uyuyamazdımm , şimdi yatağın bir köşesine kıvrılıp uyumaya çalışıyorum o derece.. Kız bebek bekleyenlerde olurmuş bu durum bakalım tutacak mı :KK75:
:KK70: sabırsızlıkla beklicemmm :KK70:

Citolesgen Citolesgen huhu cnm iyi misin , hiç sesin çıkmıyor , tatile falan çıktınız belki de:KK3:
Canım merhaba iyiym sağol canım. Ben yazı okuyunca midem bulanır gibi oluyor o yuzden girip yazı okumak istemiyorum :) kac gündür aç kaldım cok işthsız ve halsizim. Bildiğin gibi yatıyorum canım. Tatile cıkmadıkm, önce doktora soracağız. Salı gunune randevu aldım doktora kalp atışlarını dinlemeye gideceğiz. Sen nasılsın canım iyi misin ne var ne yok herşey yolundadır umarım. :KK200::nazar::anneadayı:

X