2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Hiç umudum yok nedense çünkü 12. Günü oldu ertesi gün beni bi ateş bastı. Ama 18. Gün yumurtladim galiba akintimdan anladim. Iliskiden 1 hafta sonrada kasigima fena sancı girdi. Yani biraz umutsuz vaka hem hiç belirtim yok :KK43:

Kızlar eğer hamileysem aranıza katılırim. 1 hafta kaldı bakalım. Şimdiden hepinize sağlıklı huzurlu bi hamilelik diliyorum. Rabbim hepinizin evladını bagislasin hayirlisiyla kucaginiza almayi nasip etsin.

Bitane paşam var zaten negatif çıksa da üzülmem inşallah :) bebislerinize iyi bakin :)

Kese icin ne zaman gorunur dedi sana doktor canim. Belli bi haftada mi yoksa hcg belli bir degere ulasimca mi gorunuyor.
Canim hcg degeri belli bir degere ulasinca normalde gorunuyor dedi ams ben kendi doktorumu aradim rahat edemeyip bazen 7 . haftaya kadar gorunmeyedebilir dedi kadin ki cok iyi bir doktor dur benim doktorum o yuzden rahatladım benim ablaminda kesesi 7. Haftada görünmüş

Kızlar eğer hamileysem aranıza katılırim. 1 hafta kaldı bakalım. Şimdiden hepinize sağlıklı huzurlu bi hamilelik diliyorum. Rabbim hepinizin evladını bagislasin hayirlisiyla kucaginiza almayi nasip etsin.

Bitane paşam var zaten negatif çıksa da üzülmem inşallah :) bebislerinize iyi bakin :)
Olsun canım bu ay olmadıysa birdahaki aya aramızda olursun inşallah , belki nisan sonuna felan gelir doğumun , herşeyin hayırlısını dilemek lazım , geç olsun güç olmasın , hem de regl gelene kadar hala umut var :KK66:

deli_mavi_59 deli_mavi_59 Canım çok taktıkça her şey ters gider, yarın olsun hayırlı sonuç olsun inşallah.
@end14 Maşallah bücürdüğe ya öp bizim için. Grubun tek miniği heralde. Yeme içme konusunda bizi forma sokarsın canım artık.
@Molly123 hoşgeldin canım. Benden 1 gün önceymiş sat'ın. Maşallah değer ikiz gibi. 1500 ve üstünde kese görünüyor. 2 4 güne görünür.
S slnoktlms Hoşgeldin canım. Sat 30 haziran mı? Senin de değerin çok iyi artmış ikiz olabilir dendi mi?
Citolesgen Citolesgen Canım bana 4 ağıstos dediler kese için ama garanti olsun diye 6'sında gidicem. 10 gün var yani benim de. Nasıl geçecek bakalım günler.
Canim sat 29 haziran bende ama doktor canimi skmaktan baska bisi yapmadi kese gorunmuyor idrar tahliline guvenmem diye diye o kan tahlili elime ulasana kadar aglatti beni ne olursa olsun kendi doktorundan vazgecmeyeceksin ondada randevum yarin kismet olursa eger ikizse haberdar ederim

Herkese merhabalar, bende dün adet gecikmem sebebiyle bir test yaptım...Adet tarihime göre 4 hafta 5 günlük hamileyim. Kasım 2014 doğumlu bir kızım var, bu ikinci bebeğim olacak Allah kısmet ederse. Allah isteyen herkese versin, gebeliğini öğrenen anne adaylarına da sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin.

Doktora henüz gitmedim, biraz daha beklemek istemiyorum. İlk hamileliğimde 7+2 haftalıkken kalp atışını duymuştuk. Sanırım deneyimli olmanın rahatlığı var biraz.

Kızlar ben dayanamadım bugünde hcg ye baktırdım :KK70: ilk 2 sini özel hastanede baktırmıştım bugün işyerimin yakınındaki sağlık ocağında baktırdım.
1.hcg:343,50
2.hcg:830,50
3.hcg:1350
Yeter bi daha da baktırmam zaten artık :KK70:
Benim iştahım aynı azalma ya da artma yok. Sabahları kahvaltıda artık çay yerine süt içiyorum. Mutlaka beyaz peynirimi yiyorum. Öğle ya da akşam yemeğimde 1 kase yoğurt eksik olmuyor. Ara öğünlerde ceviz,çiğ fındık ve çiğ badem yiyorum. Akşamüstü ara öğünde 1 meyve ya da 1 bardak ayran tüketiyorum.

Kasık ağrılarım devam ediyor. İğne batıyormuş gibi oluyor. Akşamları tv karşısında uzanırken ayaklarımın altına yastık koyuyorum (annem dedi):KK70:
Geceleri wc için uyanmaya başladım sürekli. Gün içinde uyku hali pek olmuyor bende daha başlamadı sanırım. Şimdilik benden haberler bu kadar.

Herkese meraba .. ben de bat i bekleyen annelerdenim.. bat 10 agustos daha var bekliyorum..olursa ikinci bebegim olacak.bir kizim var uc yasinda.. Allah isteyen herkese bebisi nasip etsin:emir_bebek:

Ben de az önce test yaptım.26. Günümdü bugün.hamile olduğumu öğrendim.yarın kan tahlili yaptırıcam.baya koyuydu çift çizgi.bu ikinci çocuğum olacak inşallah.birden karışık duygular içine girdim.kızıma haksızlık yapıyormuşum gibi geldiHormonlardan ama sanırım.umarım herşey güzel olur.

Kızlar ben dayanamadım bugünde hcg ye baktırdım :KK70: ilk 2 sini özel hastanede baktırmıştım bugün işyerimin yakınındaki sağlık ocağında baktırdım.
1.hcg:343,50
2.hcg:830,50
3.hcg:1350
Yeter bi daha da baktırmam zaten artık :KK70:
Benim iştahım aynı azalma ya da artma yok. Sabahları kahvaltıda artık çay yerine süt içiyorum. Mutlaka beyaz peynirimi yiyorum. Öğle ya da akşam yemeğimde 1 kase yoğurt eksik olmuyor. Ara öğünlerde ceviz,çiğ fındık ve çiğ badem yiyorum. Akşamüstü ara öğünde 1 meyve ya da 1 bardak ayran tüketiyorum.

Kasık ağrılarım devam ediyor. İğne batıyormuş gibi oluyor. Akşamları tv karşısında uzanırken ayaklarımın altına yastık koyuyorum (annem dedi):KK70:
Geceleri wc için uyanmaya başladım sürekli. Gün içinde uyku hali pek olmuyor bende daha başlamadı sanırım. Şimdilik benden haberler bu kadar.
Canım maşallah. Birer gün arayla mı yoksa hergün mü bu?

Ben de az önce test yaptım.26. Günümdü bugün.hamile olduğumu öğrendim.yarın kan tahlili yaptırıcam.baya koyuydu çift çizgi.bu ikinci çocuğum olacak inşallah.birden karışık duygular içine girdim.kızıma haksızlık yapıyormuşum gibi geldiHormonlardan ama sanırım.umarım herşey güzel olur.

Hayirli olsun umarim saglikli bi gebelik gecirirsin..benim de bi kizim var..ama en cokta onun icin istiyorum bi kardesi olsun yalniz kalmasin beraber oynasin herseyi paylassin diye.. benim bu ay gebe olup olamayacagim henuz belli degil.istiyorum bakalim.. bence icini rahatlatmalisin. Bi kardes iyi olur annesi:KK19:

Geçen yıl 2016 Nisan anneleri grubundaydım , bu yıl 2017 Nisan AnnelerindeHoppa Cok karışık duygular içindeyim , o gruptan gözü yaşlı ayrılmıştım , sorularıma hep cevaplar aramıştım. Ara ara girip bakmıştım gizli gizli , kimin nesi olacak diye. Az da olsa zaman geçirince alışmıştım o gruptaki herkese. Kayıpları okuduğumda onlarla beraber üzülüp , dualar etmiştim. Sonra birdaha hiçbir gruba dahil olmadım , hamilelik bile düşünmedim hiç. Taa ki yeni yeni düşünmeye cesaretlenmeye başlamıştım ki ikinci ayımda yine hamile kaldım. Eşime bu haksızlığı yapamam , baba olmak onun da hakkı diyerek kendi kendimi cesaretlendirdim. Ve yine aylardan Temmuz ve yine Nisan anneleri topici :anne: Şans mı kader mi kısmet mi tesadüf mü nedir bilmiyorum. Bu defa bu dokuz ayı tamamlamak istiyorum , anne olmak istiyorum , bebeğimin kokusunu içime doya doya çekmek istiyorum... Allah hepimize güzel günler göstersin inşallah arkadaşlar , kucaklarımız boş kalmasın , Allah yar ve yardımcımız olsun...

Hamile arkadaşlar Dr larınız size kan ilaçlarına başlattı mı , bana Maltofer şurup verdi , ama içmeye korkuyorum bulantıyı arttıracak diye , bilgisi olan var mı :KK17::KK17:
Ve bugün farkettim ki Dr bana folik asit vermemiş , şurubun içinde mi acep folik asit :KK75:

elvaven elvaven sen eczacıydın galiba dimi canım , Maltofer demir şurubunun içinde folik asit var mı acaba canım ya bi bilgin var mı , bir de bulantıları arttırır mı bu şurup o_O Bebişim gelişemicek Dr yazmamış bana folik asit hay Allah ya:olamaz:

Hayirli olsun umarim saglikli bi gebelik gecirirsin..benim de bi kizim var..ama en cokta onun icin istiyorum bi kardesi olsun yalniz kalmasin beraber oynasin herseyi paylassin diye.. benim bu ay gebe olup olamayacagim henuz belli degil.istiyorum bakalim.. bence icini rahatlatmalisin. Bi kardes iyi olur annesi:KK19:
Zaten ilk çocuğu kendim ikincisini kızım için istedim.ama bir garip hissettim yinede kendimi.alışırım zamanlaAllah seninde gönlüne göre versin.iyi haberlerini alırız inşallah.

Hamile arkadaşlar Dr larınız size kan ilaçlarına başlattı mı , bana Maltofer şurup verdi , ama içmeye korkuyorum bulantıyı arttıracak diye , bilgisi olan var mı :KK17::KK17:
Ve bugün farkettim ki Dr bana folik asit vermemiş , şurubun içinde mi acep folik asit :KK75:
Ben daha doktora gitmedim ama folik asiti önceden kullanmaya başlamıştım devam ediyorum

elvaven elvaven sen eczacıydın galiba dimi canım , Maltofer demir şurubunun içinde folik asit var mı acaba canım ya bi bilgin var mı , bir de bulantıları arttırır mı bu şurup o_O Bebişim gelişemicek Dr yazmamış bana folik asit hay Allah ya:olamaz:
Canım maltofer fol ise, folik asit içeriyor. Başımda bi tane piston var, bastırıp folik asiti flakona karıştırıyorsun çalkalıyosun canım. Hem kayınpederim hem kendi doltorum şuan demir kullandırmayacağını söyledi bulantı yapacağı için canım. Deli gibi de kilo aldırıyor maltofer fol. Ayrıca kabızlık da yapıyor. Hemoglobin tahlilin 11'in altındaysa o zaman başlarsın canım.

X