2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
kızlar mide bulantıları hormonlar yükseldiği için mi oluyo dün baya bulandı ama rahatsız edici değildi ta ki midem kaynayıp çıkaracak duruma gelene kadar ağır bir şey de yemedim Allahtan çıkarmadım. şimdi az önce kaynama olmadan bulandı midem öğürme geliyor:KK51:
Bugün ilk defa dişimi fırçalarken bende öğürdum. Ki kusma gibi bir sey yapamam ben. Kahvaltıdan beri midem bulamıyordu yeni geldim kendime ama şu içemiyorum içinde başlıyor yine bulanmaya. Nar iyi geliyor ama mideme. Şuan ona sarmış durumdayim

Sağolun canlarim. Allah razı olsun fazla üzülmeyin bebisleriniz var onlarda üzülmesin. Kan pihtilasma testi için erciyes fakültede Prof.Mustafa Başbuğ a gidecem. Bakalım hayırlısı hepinizi öpüyorum....
Canım hamile kalonca yeniden haber ver bize olur mu? Bu sefer umarım sağlıklı bir gebelik olur ve öyle gider sağlıkla kucaklarsin yavrunu. Senden haber bekliyorum çok üzüldüm aramızdan ayrılmana. Umarım en yakın zamanda mutlu haberlerle gelirsin bize

Kizlar akintim cok fazla bu normalmi
Ne renk akintin var? Beyazsa yani rakı beyazı gibi bu olabilirmış sarı ise de olabilir ve hatta daha da artabilirmış. Az su icmekten oluyormuş. Ama kahverengi akıntı için birşey diyemeyeceğim.

Hic bisey vermedi cnm kendi doktoruna git dedi basindan atti resmen.. sali gunu gidicem Allahin izniyle
O zamana kadar dinlen canim hic yorulma yat mumkunse. Benim biraz yorulunca belim agriyo doktor yat dinlen dedi. Ilaci da onceden dusuk tehlikesi gecirdigim icin vermisti. Sabret goruncek annesi :)

Bugün ilk defa dişimi fırçalarken bende öğürdum. Ki kusma gibi bir sey yapamam ben. Kahvaltıdan beri midem bulamıyordu yeni geldim kendime ama şu içemiyorum içinde başlıyor yine bulanmaya. Nar iyi geliyor ama mideme. Şuan ona sarmış durumdayim

ay yok benim bu kadar değil dün akşam bir kere ve bu sabah kahvaltıdan sonra bir kere öğürmeyle gelen mide bulantım oldu dişlerimi fırçaladım çok şükür. ama benim midem hassas zaten daha şimdiden hafif bulantım oluyorsa ilersini düşünemiyorum. Allah yardımcımız olsun ama bebeğin ben burdayım deme biçimiymiş mide bulantısı bir yerde okumuştum ilk 3 ay mide bulantınız varsa sevinmelisiniz yazıyordu:KK48: mide bulandıkça kadın anne olduğunu hatırlıyormuş yoksa göbeğimiz çıkmadığı için dikkatsizlik durumları olabiliyormuş

hiç bir şey olmaz Allahın izniyle canım sen ilaç verdiyse doktor kullan ve bol bol dua et çalışıyor musun yoksa istirat verdi mi doktorun?
Insallah kuzum. Daha once ilaclar ise yaramisti ama anormaliden dolayi kalbi durmus oyle demisti doktorum. Su uc ayi doldurmadan rahat edemicem sanirim. Izin aldim bi hafta tatlim. Carsamba gel dinlen o zamana kadar imkanin varsa dedi doktorum. Ama ne yazik ki dusecekse ilac kullansanda yatsanda oluyormus :KK43: ben elimden geleni yapayimda...

Merhaba kızlar. Benim 5 aylık bebeğim var. İçimden bir ses bu ay hamile olduğumu söylüyor. Geçen hamileliğimde de adet günüm geçmeden hislerimle anlamıştım.
İnşallah hamile değilimdir. Bebeğim daha çok küçük.

Canim nari bazi doktorlar onermiyor ya da kisitli izin veriyor ilk uc ayda. Bi arkadasima yasaklamisti. Bi arastir istersen

Insallah kuzum. Daha once ilaclar ise yaramisti ama anormaliden dolayi kalbi durmus oyle demisti doktorum. Su uc ayi doldurmadan rahat edemicem sanirim. Izin aldim bi hafta tatlim. Carsamba gel dinlen o zamana kadar imkanin varsa dedi doktorum. Ama ne yazik ki dusecekse ilac kullansanda yatsanda oluyormus :KK43: ben elimden geleni yapayimda...
ah canım sen üstüne düşeni yapta yiyecek ekmeği varsa sıkı sıkı tutunacaktır annesine:KK36: bizde yarın balıkesire gideceğiz haftalar öncesinden yapılmış bir plan ablamda yatıp dinlenmelisin en kritik günlerin gitme sakın diyor ama iptal edemiyorum ne yazık ki izmirden balıkesire gideceğiz ayvalık cunda adası falan arkadaşlarla gezeceğiz. Allah korusun artık 2-3 saatlik bir yol artık gezerken dikkat edeceğim:KK51:

ay yok benim bu kadar değil dün akşam bir kere ve bu sabah kahvaltıdan sonra bir kere öğürmeyle gelen mide bulantım oldu dişlerimi fırçaladım çok şükür. ama benim midem hassas zaten daha şimdiden hafif bulantım oluyorsa ilersini düşünemiyorum. Allah yardımcımız olsun ama bebeğin ben burdayım deme biçimiymiş mide bulantısı bir yerde okumuştum ilk 3 ay mide bulantınız varsa sevinmelisiniz yazıyordu:KK48: mide bulandıkça kadın anne olduğunu hatırlıyormuş yoksa göbeğimiz çıkmadığı için dikkatsizlik durumları olabiliyormuş
Oy erkenden baslamiis :) benimde bisey yedikten sonra oluyor ve canim bisey istemiyor. Henuz kusmam olmadi ama bencede uzulecek bisey degil :))

ah canım sen üstüne düşeni yapta yiyecek ekmeği varsa sıkı sıkı tutunacaktır annesine:KK36: bizde yarın balıkesire gideceğiz haftalar öncesinden yapılmış bir plan ablamda yatıp dinlenmelisin en kritik günlerin gitme sakın diyor ama iptal edemiyorum ne yazık ki izmirden balıkesire gideceğiz ayvalık cunda adası falan arkadaşlarla gezeceğiz. Allah korusun artık 2-3 saatlik bir yol artık gezerken dikkat edeceğim:KK51:
Aynen oyle kuzum yiyecek ekmegi varsa gelecek... sen yinede dikkat et benimde haftaya abimin nisani var ona kosturuyoruz biseyler aliyoruz ama dinlenmeye calisiyorum hemencecik. Yat sende firsat buldukca

Oy erkenden baslamiis :) benimde bisey yedikten sonra oluyor ve canim bisey istemiyor. Henuz kusmam olmadi ama bencede uzulecek bisey degil :))

benim iştahımda şuan bir şey yok ama bulantım var arada yokluyor gerçi ben alışkınım senelerle reflü gastirit çektim hemde en fenasını:KK51: ama bu seferki bebeğim yüzünden olacaksa başımın üstüne:KK36:

Aynen oyle kuzum yiyecek ekmegi varsa gelecek... sen yinede dikkat et benimde haftaya abimin nisani var ona kosturuyoruz biseyler aliyoruz ama dinlenmeye calisiyorum hemencecik. Yat sende firsat buldukca

alışveriş daha yorucu olur canım sende dikkat et ben yatabilirmiyim bilmiyorum ama ağrım oldukça oturup dinlencem artık sonuçta günübirlik bir gezi:KK51:

benim iştahımda şuan bir şey yok ama bulantım var arada yokluyor gerçi ben alışkınım senelerle reflü gastirit çektim hemde en fenasını:KK51: ama bu seferki bebeğim yüzünden olacaksa başımın üstüne:KK36:

alışveriş daha yorucu olur canım sende dikkat et ben yatabilirmiyim bilmiyorum ama ağrım oldukça oturup dinlencem artık sonuçta günübirlik bir gezi:KK51:
Bisey yedikten sonra ya da yolculukta hafif hafif kayniyo sanki midem yukari dogru ama ogurme kusma olmadi henuz. Benim gogus uclarim cok aciyo o da mutlu ediyo inan :)) sagolasin kuzum. Ay cok sevindim beeeee :)

Bende öyle duydum bakalım. Hurafe de olabilir ama mide bulantım olunca bu bebeğim kendini hissettirme şeklini de animsayinca benim için daha rahat bir süreç oluyor. Mesela deminden beri elim karnımda ve minigimi seviyorum :))

Canim nari bazi doktorlar onermiyor ya da kisitli izin veriyor ilk uc ayda. Bi arkadasima yasaklamisti. Bi arastir istersen
Ya nede iyi gelmişti bana. İlk defa duyuyorum böyle birşey. Hemen araştırayım. Antalya resmen nar cenneti. Her sokakta bir nar ağacı var :) komşularda sağolsun hep nar getiriyorlar bize ko zaten arka bahçemizde de nar ağaçları var. Şimdi ve ve bahçede bu kadar nar varken nasıl duracağım ben yemeden bilmiyorum. Umarım yiyebilirim :)

Y YESIMBOZ evet araştırmalarım sonucunda narin çekirdeğinde ko bir madde rahimde kasılmalar yaptırıyormus. Hatta rahimi kasilmayanlar için nar çekirdeğinden özel ilaçlar yapılacakmış. Özellikle ilk 3 ay hamileler ya çok az yemeleri yada hic yemeleri tavsiye edilmiyormuş. 3 ay sonra fazla abartmamak şartı ile yiyebilirsiniz diyorlar. Tüh ya ne de iyi geliyordu nar mideme. Çok teşekkür ediyorum arkadaşım uyarın için

Bisey yedikten sonra ya da yolculukta hafif hafif kayniyo sanki midem yukari dogru ama ogurme kusma olmadi henuz. Benim gogus uclarim cok aciyo o da mutlu ediyo inan :)) sagolasin kuzum. Ay cok sevindim beeeee :)

benimde uçları acıyor ve iğne batırır gibi acı girip çıkıyor dolgunluk hissi var ama büyüme yok zaten minicikler inşallah büyürler tek umudum sütlenince büyümesi:KK70:

Bende öyle duydum bakalım. Hurafe de olabilir ama mide bulantım olunca bu bebeğim kendini hissettirme şeklini de animsayinca benim için daha rahat bir süreç oluyor. Mesela deminden beri elim karnımda ve minigimi seviyorum :))

valla hurafe değildir canım ya aklına getiriyor insanın ya ben hamileyim diye... ben mesela çok sert hareketlerim vardır sabah uyku sersemi yataktan atlarım falan çok canım tezdir ama inan kasıklarım da ki ağrılar ve sızlamalar beni yavaşlatıyor:KK48:

X