2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
yesiltazenane yesiltazenane canım seninki geldi mi. Ödemeyi aydan aya mı yapıyorsun yoksa hepsini mi ödüyorsn. Ben 6 aylık almak istiyorm. Kargo falan hemen geliyo mu. Bilgilendirirsen sevinirim :KK200:
6 ayda olsa 12 ayda olsa kargo kendi ayinda geliyor,ben kredi kartina taksitli olarak sectim,kapida odeme de var diye biliyorum. 9.ayi hemen gonderdiler,mikado itesine bagli oldugu icin 50 tl de hediye ceki tanimlandi,75 tl ustu kullaniyorsun bir suru kiyap yapboz aldim onunda resmini yarin atarim size fikir olur

6 ayda olsa 12 ayda olsa kargo kendi ayinda geliyor,ben kredi kartina taksitli olarak sectim,kapida odeme de var diye biliyorum. 9.ayi hemen gonderdiler,mikado itesine bagli oldugu icin 50 tl de hediye ceki tanimlandi,75 tl ustu kullaniyorsun bir suru kiyap yapboz aldim onunda resmini yarin atarim size fikir olur
Tmm canım sağolasın

Orangutann Orangutann cnm n11 de indrme girmişti almştm ama daha sonra hepsiburada ve bi sitede daha girmişti, takip et yakalarsn
Hatta şuan n11 de 1599 a var. 9-18 bunun 9-36sı yok sanrm.

Ben ilk kizimda menenjit aşısı yaptırdım menectra 2 doz olarak.doktorum önermişti.vakalar var diye.bunda da yaptiricam inşallah.sanirim 10.ayda yapicaktik ilk dozunu.
Lutfen asilarin zararlarini biraz arastirin bayanlar ekstra asilari birakin zorunlulari bile sorgular durumdayim. Iceriklerini bir okusaniz tiksinmek icin yeterli.[/QUOTE]

Evet aşılar için birçok söylenen var ama ben doktora güvenmeyi tercih ediyordum biraz.sizler nerelerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama İstanbul gibi bir yerde her türlü mikroba açıkken ben yaptirmacagim diyemiyorum kaldiki yaşanan bir sürü vaka gosterilirken.
İlk kizimda Suriyeli ler yeni gelmişti bulunduğumuz ilçe sebebiyle 2 doz fazladan zorunlu çocuk felci aşısı olduk. Yani evet herkes bu konuda haklı yaptiranda yaptirmayanda.

Kızlar carrefoursada fisher price eğitici tüm oyuncaklar baya indirimde. Misal ben masalcı tırtıl aldm normalde 85 ama 50 ye düşüyor. Bikaç bişey daha aldm baya uyguna geliyo. Bebişler büyüyor motor gelişimleri için farklı oyuncaklara ihtiyaç var artık. Çıngırakla avunmuyo bizim sıpa. Bi bakın derim.

Biz bu konuda şanslıyız ablamizin oyuncakları duruyordu.kitaplari,sesli oyuncakları ,topları ,aktivite masası falan hepsi ile sırayla oynuyoruz.bugun mesela kuçuk toplarla oynadık.kutiya dolduruyorum o boşaltıyor.

Bu aylarda düğmelere basabilmesi ve sayfa çevirebilmesi gerekiyor motor becerileri için. O yüzden masalcı tırtıl önemli. Bir de ben de konuşan kitap var. Onun da sayfalarını çevirip düğmelerine basabiliyorsunuz.
Kumanda şeklinde bir oyuncak var, evdeki kumandaya taktıysa onunla oyalayabilirsiniz.
Kumanda ve kurabiye kavanozunu kv almış, onların evinde var. Ben daha çok amigrumi tarzı yaptırdım. Örgü bebek. Hem yumuşak hem de değişik.

Örgü bebek bende yapmıştım kızıma .şimdi oynuyor onunla.8 .ay için bizim doktor iki parmagi ile küçük şeyleri tutmaya başlaması lazım dedim.bizim kız 2-3 gündür kıskaçları çalıştırmaya başladı.yerde çöp arıyor resmen

Ay kızlar ya oto koltuğu almak ne zoooorr bugun biraz baktık e bebekte. Kimileri 2-3bin kimileri 500-1000arası. Nuna yı tavsiye etti çalışan adac tan geçti dedi 0-18kg arası 360derece donuyormus falan guzel geldi gozumuze ama test konusunda hiç duymamıstım onun gectigini kafam karıstı o yuzden. Sizler ne yaptınız alan bakan arastıran :)
Britax Römer aldım ben de... 2 haftadır kullanıyoruz huzura erdik pusetten sonra.. yüksek olduğu için her yere hakim olmak hoşuna gitti hanımın...

Lutfen asilarin zararlarini biraz arastirin bayanlar ekstra asilari birakin zorunlulari bile sorgular durumdayim. Iceriklerini bir okusaniz tiksinmek icin yeterli.

Evet aşılar için birçok söylenen var ama ben doktora güvenmeyi tercih ediyordum biraz.sizler nerelerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama İstanbul gibi bir yerde her türlü mikroba açıkken ben yaptirmacagim diyemiyorum kaldiki yaşanan bir sürü vaka gosterilirken.
İlk kizimda Suriyeli ler yeni gelmişti bulunduğumuz ilçe sebebiyle 2 doz fazladan zorunlu çocuk felci aşısı olduk. Yani evet herkes bu konuda haklı yaptiranda yaptirmayanda.

Biz bu konuda şanslıyız ablamizin oyuncakları duruyordu.kitaplari,sesli oyuncakları ,topları ,aktivite masası falan hepsi ile sırayla oynuyoruz.bugun mesela kuçuk toplarla oynadık.kutiya dolduruyorum o boşaltıyor.

Örgü bebek bende yapmıştım kızıma .şimdi oynuyor onunla.8 .ay için bizim doktor iki parmagi ile küçük şeyleri tutmaya başlaması lazım dedim.bizim kız 2-3 gündür kıskaçları çalıştırmaya başladı.yerde çöp arıyor resmen[/QUOTE]
Ooo harika o zaman :) aktivite masası benimde aklımda sırada o var bi dikelmeye başlasın

Günaydın kızlar dünde sordum kimse görmedi herhalde oğlum bazen dişlerini Gıcırdatıyor sizinkiler de yapıyor mu normal mi?

Bide öksürüyor dünden beri hemen şurup vermek istemiyorum bitkisel ne verebilirim?

Günaydın kızlar dünde sordum kimse görmedi herhalde oğlum bazen dişlerini Gıcırdatıyor sizinkiler de yapıyor mu normal mi?

Bide öksürüyor dünden beri hemen şurup vermek istemiyorum bitkisel ne verebilirim?

Çocuklar ağzına çok hakim olamadığı ve dış olayına çok adapte olamadığı için oluyor diye biliyorum.ilk kizimda yapardı aralarda.zamanla geçiyor.onemli olan büyüdüğü zaman özellikle gece yapmaması.

Öksürük için burnunu açık tut, yakasına cold mix damlatabilirsin.ihlamur icirebilirsin.bide portakal ,narsuyu ,ayva suyu falan verebilirsin.

Bide şurup tercih edermisin bilmiyorum bitkisel bı şurup var korax diye.biz oksurdugunde onu kullaniyoruz.bir çay kaşığı olarak

Örgü bebek bende yapmıştım kızıma .şimdi oynuyor onunla.8 .ay için bizim doktor iki parmagi ile küçük şeyleri tutmaya başlaması lazım dedim.bizim kız 2-3 gündür kıskaçları çalıştırmaya başladı.yerde çöp arıyor resmen
Ooo harika o zaman :) aktivite masası benimde aklımda sırada o var bi dikelmeye başlasın[/QUOTE]

Benimkide dikilmiyor daha .ama ilk kizim aktivite masasına tutunarak kalkmayi öğrendi.bunda da i sebeple erken çıkardım.bizimki bondigo.ayaklari çıkıyor.bazen yere koyup oynatıyor um bazen ben destekleyip ayakta tutmaya çalışıyorum.ben oyun halısı ve aktivite masasının çok faydasını gördüm ilk kizimda..birde aktivite masalı yürüme arkadaşları var ya onları düşünüyorum bu aralar.acaba alsam mı diye.

Çocuklar ağzına çok hakim olamadığı ve dış olayına çok adapte olamadığı için oluyor diye biliyorum.ilk kizimda yapardı aralarda.zamanla geçiyor.onemli olan büyüdüğü zaman özellikle gece yapmaması.

Öksürük için burnunu açık tut, yakasına cold mix damlatabilirsin.ihlamur icirebilirsin.bide portakal ,narsuyu ,ayva suyu falan verebilirsin.

Bide şurup tercih edermisin bilmiyorum bitkisel bı şurup var korax diye.biz oksurdugunde onu kullaniyoruz.bir çay kaşığı olarak
Çok sağol canım... uyurken yapmıyor çok şükür

Canım ıhlamur verevbilirsin.her sabah kahvaltıda veriyorum.ayrıca ayvayı suda yumusatıp hem suyunu hem püresini verebilirsin.şimdilik bunlar geldi aklıma öksürük için
Gıcırdatma hakkında bi bilgim yok ama önemli deildir diye tahmin ediyorum.sürekli acaip seyler ögreniyolar .bizimkide bu sıralar kaka yapacak gibi kendini sürekli sıkıp ıhhh diye sesler cıkarıyo.öyle bi sıkıyoki suratı kıpkırmızı oluyo

Canım ıhlamur verevbilirsin.her sabah kahvaltıda veriyorum.ayrıca ayvayı suda yumusatıp hem suyunu hem püresini verebilirsin.şimdilik bunlar geldi aklıma öksürük için
Gıcırdatma hakkında bi bilgim yok ama önemli deildir diye tahmin ediyorum.sürekli acaip seyler ögreniyolar .bizimkide bu sıralar kaka yapacak gibi kendini sürekli sıkıp ıhhh diye sesler cıkarıyo.öyle bi sıkıyoki suratı kıpkırmızı oluyo
Çok sağol canım
Bizimkide yapıyor onu kaka yapsa da yapmasada bazen yapıyor :)

Orangutann Orangutann cnm n11 de indrme girmişti almştm ama daha sonra hepsiburada ve bi sitede daha girmişti, takip et yakalarsn
Hatta şuan n11 de 1599 a var. 9-18 bunun 9-36sı yok sanrm.
9-18 alma dediler gecenlerde cocuk sıgmadıgı için yenisini almıs kuZen 9-36 bnde sizin modele baktım 9-18 n11 gibi siteden almak guvenilir mi oto koltugunu garanti nasıl birşey oldu mu nereye basvuruşacak?

Britax Römer aldım ben de... 2 haftadır kullanıyoruz huzura erdik pusetten sonra.. yüksek olduğu için her yere hakim olmak hoşuna gitti hanımın...
O markada cok iyi aklımda hep ..seninki hangi model cok ceşit var biraz bahsedermisin seninkide 9-18 mi?
Ooo harika o zaman :) aktivite masası benimde aklımda sırada o var bi dikelmeye başlasın

Benimkide dikilmiyor daha .ama ilk kizim aktivite masasına tutunarak kalkmayi öğrendi.bunda da i sebeple erken çıkardım.bizimki bondigo.ayaklari çıkıyor.bazen yere koyup oynatıyor um bazen ben destekleyip ayakta tutmaya çalışıyorum.ben oyun halısı ve aktivite masasının çok faydasını gördüm ilk kizimda..birde aktivite masalı yürüme arkadaşları var ya onları düşünüyorum bu aralar.acaba alsam mı diye.[/QUOTE]
Yürüme arkadası kullananlar memnun cocuk oyunuyla oynuyor diyor tutunup ilerliyor vs bnde akrabamdan alcam kısa süreli zaten tabi şuan değil bnmki emeklemiyor bile emeklemeden diş çıktı

eshma eshma bi koltuklara falan tutunmaya başlasn diye bekliyorm hem masa hem yürüyen için geç mi kalırım ki

eshma eshma bi koltuklara falan tutunmaya başlasn diye bekliyorm hem masa hem yürüyen için geç mi kalırım ki

Ben ilk kizimda daha ayağa kalkmadan kampanya vardı aldım sonra ortaya koyuyordum bacakları halıya saglam yerlesiyordu
Usttekilere uzanmak için ona tutunup kalkmaya başladı.bunda daha öyle bı gelişim yok

Ben ilk kizimda daha ayağa kalkmadan kampanya vardı aldım sonra ortaya koyuyordum bacakları halıya saglam yerlesiyordu
Usttekilere uzanmak için ona tutunup kalkmaya başladı.bunda daha öyle bı gelişim yok
Anladm canm. Bende vakitlice alayım o zaman.

9-18 alma dediler gecenlerde cocuk sıgmadıgı için yenisini almıs kuZen 9-36 bnde sizin modele baktım 9-18 n11 gibi siteden almak guvenilir mi oto koltugunu garanti nasıl birşey oldu mu nereye basvuruşacak? Satan firmadan garantili sıkıntı olcağını sanmoyorum. Bir forumda bu işten çok iyi anlayan bi arkadaş 9-18önce illa diyor güvenlik için. Çocığunuza 3 numara büyük ayakkabı alır mısınız düşünün diyor. 18 demek sanorm 4 yaş olur sonra da alta yükseltici alınıp koltuğa gerek kalmayabiliyormş

O markada cok iyi aklımda hep ..seninki hangi model cok ceşit var biraz bahsedermisin seninkide 9-18 mi?

Benimkide dikilmiyor daha .ama ilk kizim aktivite masasına tutunarak kalkmayi öğrendi.bunda da i sebeple erken çıkardım.bizimki bondigo.ayaklari çıkıyor.bazen yere koyup oynatıyor um bazen ben destekleyip ayakta tutmaya çalışıyorum.ben oyun halısı ve aktivite masasının çok faydasını gördüm ilk kizimda..birde aktivite masalı yürüme arkadaşları var ya onları düşünüyorum bu aralar.acaba alsam mı diye.
Yürüme arkadası kullananlar memnun cocuk oyunuyla oynuyor diyor tutunup ilerliyor vs bnde akrabamdan alcam kısa süreli zaten tabi şuan değil bnmki emeklemiyor bile emeklemeden diş çıktı[/QUOTE]

X