2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ben önemli birşey olacağını sanmıyorum sonuçta bir yönü daha çok kullanmaya mehilli oluyor insanlar.ben bu yaşıma kadar hep farketmeden fotolardan kafam sağa yatar.

Kilo kaybına etki oldu mu bende olmadı ama ben dikkatte etmedim yediklerime.ama etsem sanırım olurdu .
İkinci soru ben ilk kizimda 5 aylıkken ikincisinde 3 aylıkken oldum.ilk aylarda biraz daha yoğun oluyor sonra normale dönüyor.

Bende ek gıda yanında mama veriyorum mutlaka.anne sütü olsa öncelik o ama olmayınca da mama temel besin oluyor ek gıda 1 yaşına kadar tadımlık damak tadı olmuşsun ve azda olsa gerekli vitaminleri alsın diye.

Ben ilk kizimda menenjit aşısı yaptırdım menectra 2 doz olarak.doktorum önermişti.vakalar var diye.bunda da yaptiricam inşallah.sanirim 10.ayda yapicaktik ilk dozunu.
Sagolasin canim sen tecrubeli annesin ne guzel yazmissin.. bizim doktor 9. Ayda yapicak bilmiyorum ozel bi ayi var mi
Bir de biz hala ozel cekme aparatiyla burnunu aciyoruz kizimin.. esimde 6. Aydam sonra kendileri cikarabilirlet diye okumus ama nasil cikarsin ki yardimsiz ??

52F15244-E234-4977-8338-70B01A2DB180.png
9-18 alma dediler gecenlerde cocuk sıgmadıgı için yenisini almıs kuZen 9-36 bnde sizin modele baktım 9-18 n11 gibi siteden almak guvenilir mi oto koltugunu garanti nasıl birşey oldu mu nereye basvuruşacak?

O markada cok iyi aklımda hep ..seninki hangi model cok ceşit var biraz bahsedermisin seninkide 9-18 mi?

Benimkide dikilmiyor daha .ama ilk kizim aktivite masasına tutunarak kalkmayi öğrendi.bunda da i sebeple erken çıkardım.bizimki bondigo.ayaklari çıkıyor.bazen yere koyup oynatıyor um bazen ben destekleyip ayakta tutmaya çalışıyorum.ben oyun halısı ve aktivite masasının çok faydasını gördüm ilk kizimda..birde aktivite masalı yürüme arkadaşları var ya onları düşünüyorum bu aralar.acaba alsam mı diye.
Yürüme arkadası kullananlar memnun cocuk oyunuyla oynuyor diyor tutunup ilerliyor vs bnde akrabamdan alcam kısa süreli zaten tabi şuan değil bnmki emeklemiyor bile emeklemeden diş çıktı[/QUOTE]

Canım benimki de 9-18 kg, britax römer king II modeli. Isofixli değil, kemerle bağlanıyor ama inanılmaz kolay. Bak özellikleri atıyorum. 1200₺ aldık biz.

Kızlar ya bizim bıdık bir kaç gündür gece uykusundan saat başı uyanıyor. Görünürde diş yok. Sizlerde var mı bu tarz bir şey yada atlatan var mı neler yaptınız?

Kızlar ya bizim bıdık bir kaç gündür gece uykusundan saat başı uyanıyor. Görünürde diş yok. Sizlerde var mı bu tarz bir şey yada atlatan var mı neler yaptınız?
Biz de oyleyiz 3 4gündür. Aile yanına geldik yer değişikliği yaptı duzelir diye ümit ediyorum canım

Sagolasin canim sen tecrubeli annesin ne guzel yazmissin.. bizim doktor 9. Ayda yapicak bilmiyorum ozel bi ayi var mi
Bir de biz hala ozel cekme aparatiyla burnunu aciyoruz kizimin.. esimde 6. Aydam sonra kendileri cikarabilirlet diye okumus ama nasil cikarsin ki yardimsiz ??
Hapşırıyor ve burnunu kaşıyor benimki. Çıkıyor bütün içindekiler.

Oturmaya basladiktan sonra sıvı alıntı oluyor ve hapşirirken ve bazen burnunu kasiyip pislikleri öne getiriyor.ama kendi sumkurmeyi ogrenene kadar yoğun akintilarda ve tıkanıklıklarda aspiratör vazgeçilmez.

Bizimkide oyle doktor sordum 6.ve 9.ayda bebekler gece uyanıp gündüz öğrendiklerini tekrar etmeye ve oyuna başlarmis.iste bu noktada anne baba bu isteği karşılaşsa uzun sürecek uykusuzluklar bizi bekliyor.doktor bana asla ışığı açma ,altı kirli değil ve gerçekten aç değilse yatağından alma iletişim kurma sadece gözlemle dedi.tabi ağlamaya başladığında işte sorun orda başlıyor eğer beşiğinde uyumaya alışık değilse nasıl uyuyorsa o pozisyonu istiyor dedi. Birde 9
Ayda ayrılık kaygıları başlıyormuş.tabi bebek gelişine göre bu bir ay önce bir ay sonrada olabilir

Merhabalar epeydir giremiyorum yoğunluktan fırsat olmuyor herkes iyidir umarım :halay: cumartesi dişinin ucu göründü yaaa çok duygulu birşeymiş. Epeydir geceleri saat başı kalkıyordu hala ara ara devam ediyor. Bu aralar inanılmaz sarılmak istiyor gece de öyle uyanıyor emziriyorum ama emmiyor sarılıp öyle uykuya geçiyo 10 dk sonra tekrar uyanıyor emiyor bu sefer bi değişik haldeyiz. Bazen gece 2 saat uyumuyor salla salla bacaklar kopuyo çok zormuş ya ki ben sallamam diyordum dememek lazım miş.

Bide tam kasığında ve arka baldırında hafif pütürler oluştu pul gibi değil ama bazen kızarıyo acaba cilt kurulugumu yoksa alerji mi bilemedim. Şampuanı nı değiştim bide ben her aksam yıkıyorum uykuya daha rahat geçiyor diye acaba arayımı açmalıyım?

Ya benimki dis konusunda da bir alem, 15 gun once alt disinin biri gorundu hala diger disler yok ama annem biri cikinca sira ile hepsi haftaya tamamlanir diye soylerdi bizimki Hugo gibi tek disi ile geziyor :)
Hahahaa hugo çok iyiymiş:))

Eki Görüntüle 2100074
Yürüme arkadası kullananlar memnun cocuk oyunuyla oynuyor diyor tutunup ilerliyor vs bnde akrabamdan alcam kısa süreli zaten tabi şuan değil bnmki emeklemiyor bile emeklemeden diş çıktı

Canım benimki de 9-18 kg, britax römer king II modeli. Isofixli değil, kemerle bağlanıyor ama inanılmaz kolay. Bak özellikleri atıyorum. 1200₺ aldık biz.[/QUOTE]
Anladım cnm
beatrices beatrices seninki bundan mı 9-36 mıydı L LoveMuffin gerçekten ateşşşş sen ündirimli kaça aldın

Canım benimki de 9-18 kg, britax römer king II modeli. Isofixli değil, kemerle bağlanıyor ama inanılmaz kolay. Bak özellikleri atıyorum. 1200₺ aldık biz.
Anladım cnm
beatrices beatrices seninki bundan mı 9-36 mıydı L LoveMuffin gerçekten ateşşşş sen ündirimli kaça aldın[/QUOTE]
Yok canım ben tekrar baktım bizimki Highline modeliymiş. 9-36 kilo.

Oturmaya basladiktan sonra sıvı alıntı oluyor ve hapşirirken ve bazen burnunu kasiyip pislikleri öne getiriyor.ama kendi sumkurmeyi ogrenene kadar yoğun akintilarda ve tıkanıklıklarda aspiratör vazgeçilmez.

Bizimkide oyle doktor sordum 6.ve 9.ayda bebekler gece uyanıp gündüz öğrendiklerini tekrar etmeye ve oyuna başlarmis.iste bu noktada anne baba bu isteği karşılaşsa uzun sürecek uykusuzluklar bizi bekliyor.doktor bana asla ışığı açma ,altı kirli değil ve gerçekten aç değilse yatağından alma iletişim kurma sadece gözlemle dedi.tabi ağlamaya başladığında işte sorun orda başlıyor eğer beşiğinde uyumaya alışık değilse nasıl uyuyorsa o pozisyonu istiyor dedi. Birde 9
Ayda ayrılık kaygıları başlıyormuş.tabi bebek gelişine göre bu bir ay önce bir ay sonrada olabilir

Bizim kontrole daha var canım sağol bilgiler için ayrılık kaygısı ya da büyüme atağı bencede teşekkür ederim bir an evvel atlatırız inşallah

Ada bugun huy degistirdi resmen. Bir hircinlik bir huysuzluk dakka oturtmadi beni cildirdim. Baktim alt disler kabarmis gibi pek anlamasam da insallah bundandir cikar artik rahatlar miyiz tabi o ayri mesele bakacagiz. Bir de kizlar bu kulak cekistirme olayi aklinizda olsun disten olmayabilir. Bizim kir yizundenmis 3 gun once gittik kbb doktoruna cunku hep eli sag kulaktaydi. Kir katilasmis dis kulakta hem kasindirir hem agri yapar dedi doktor damla ve gliserin verdi bakslim umarim yumusar kulak atar. Olmazsa kendi mudahale edecek. Bizden boyle..

Benim büyük kizimda var o kır birikmesi geçen sene KBB ye gittik kulak kendi atar dedi ama bu sene gittigimizde artık atamaz dedi gliserin li damla verdi yavaştan atmaya başladı kulak

Ay bugün bir kaza atlattık kızım kucagimdaydi bende kahvaltı hazirlamistim tam tavayi masaya koyarken aniden elini attı ve tavaya degdi ve yandı kızımın eli .allahtan hemen cekti çok ağladı ama.o ağladıkça hem.kndime kızdım hem de içim yandı.artik çok zormzamanlara geldik.cok meraklılar ve korkusuzlar.bir.adim sonrasını dusunmemiz lazım.

X