2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ay bugün bir kaza atlattık kızım kucagimdaydi bende kahvaltı hazirlamistim tam tavayi masaya koyarken aniden elini attı ve tavaya degdi ve yandı kızımın eli .allahtan hemen cekti çok ağladı ama.o ağladıkça hem.kndime kızdım hem de içim yandı.artik çok zormzamanlara geldik.cok meraklılar ve korkusuzlar.bir.adim sonrasını dusunmemiz lazım.
Off sormaya,artık zor günler bekliyo
Cok gecmiş olsun kuzuya
Benim kuzuda yürütecteyken cekmeceyi acıp faturayı almış ve yarıya yakınını yemişti gecen gün.ve bunlar dakikalık seyler

Ay bugün bir kaza atlattık kızım kucagimdaydi bende kahvaltı hazirlamistim tam tavayi masaya koyarken aniden elini attı ve tavaya degdi ve yandı kızımın eli .allahtan hemen cekti çok ağladı ama.o ağladıkça hem.kndime kızdım hem de içim yandı.artik çok zormzamanlara geldik.cok meraklılar ve korkusuzlar.bir.adim sonrasını dusunmemiz lazım.

Benzer olay bizim de bqsimiza geldi, yemek yerken yerinde durmadigi icin annem kucagima ver, ben yerken bakarim dedi bende elini vermistim ki biraz sonrs elini corba kasesinin yanina dokundurdu hafif elini de geldi hepimize gecmis olsun

Oturmaya basladiktan sonra sıvı alıntı oluyor ve hapşirirken ve bazen burnunu kasiyip pislikleri öne getiriyor.ama kendi sumkurmeyi ogrenene kadar yoğun akintilarda ve tıkanıklıklarda aspiratör vazgeçilmez.

Bizimkide oyle doktor sordum 6.ve 9.ayda bebekler gece uyanıp gündüz öğrendiklerini tekrar etmeye ve oyuna başlarmis.iste bu noktada anne baba bu isteği karşılaşsa uzun sürecek uykusuzluklar bizi bekliyor.doktor bana asla ışığı açma ,altı kirli değil ve gerçekten aç değilse yatağından alma iletişim kurma sadece gözlemle dedi.tabi ağlamaya başladığında işte sorun orda başlıyor eğer beşiğinde uyumaya alışık değilse nasıl uyuyorsa o pozisyonu istiyor dedi. Birde 9
Ayda ayrılık kaygıları başlıyormuş.tabi bebek gelişine göre bu bir ay önce bir ay sonrada olabilir

Ben bu saat basi uyanmayi bazi zamanlar yasiyorum.. gercekten beter bisi demek bundanmis.. yahuu senin doktoru burdan tebrik etmek istedim.. sende bize aktardin sagol canim.. valla.. esime soylim hemen:)

Gecmis olsun canim.. Allah beterinden korusun kuzulari

Haftaya işe başlayacağım. Oğlum sadece emerek uyuyor. Emzik biberon sallama yok. Bugun 3saat kadar babaanneye bıraktım düğüne gittim. Uykusu gelmiş sağdığım sütü içmiş ama uyumamış inatla ben gelince emerek uyudu yine. Bakıcı nasıl yapçak nasıl alışacak :KK43:

Haftaya işe başlayacağım. Oğlum sadece emerek uyuyor. Emzik biberon sallama yok. Bugun 3saat kadar babaanneye bıraktım düğüne gittim. Uykusu gelmiş sağdığım sütü içmiş ama uyumamış inatla ben gelince emerek uyudu yine. Bakıcı nasıl yapçak nasıl alışacak :KK43:
Emerek uyutmak çok sıkıntı. Ben emzirdikten sonra biraz uyandırıp öyle yatırıyorum. Siz de öyle deneyebilirsiniz.
Şimdiden iyi işler.

Emerek uyutmak çok sıkıntı. Ben emzirdikten sonra biraz uyandırıp öyle yatırıyorum. Siz de öyle deneyebilirsiniz.
Şimdiden iyi işler.
Başka çözümler bulmam gerek gerçekten de çok zorlanacak yoksa

Slm arkadaşlar ben 2018 haziran annesiyim size soracaklarım var yaz ayında ilk dogumum olacak digerleri kışın olmuştu
Ya çok sıcak olacak neler alayım kıyafet olarak bana tavsiyede bulunurmsnz bugün bişeyler bakmaya gittik eşimle hep gözüm kışlık kıyafetlerde oldu strese girdim çok sıcak olacak nasıl atlatacagız diye ben sezaryen dogum yapacagım iyileşmem ozon sürermi tereddütte kaldım içim sıkılıyor :KK35::110:

Slm arkadaşlar ben 2018 haziran annesiyim size soracaklarım var yaz ayında ilk dogumum olacak digerleri kışın olmuştu
Ya çok sıcak olacak neler alayım kıyafet olarak bana tavsiyede bulunurmsnz bugün bişeyler bakmaya gittik eşimle hep gözüm kışlık kıyafetlerde oldu strese girdim çok sıcak olacak nasıl atlatacagız diye ben sezaryen dogum yapacagım iyileşmem ozon sürermi tereddütte kaldım içim sıkılıyor :KK35::110:
Canım hayırlı doğumlar diliyorum öncelikle. Ben oğlumu hep ince giydirdim. İlk ay uzun kollu ince tulumla idare ettim ama sonraki aylarda hep kısa kollu zıbınlarla yatırdım. Patikli alt ve kısa kollu. İnanki sıcaktan bunalıyordu çocuk. Yaşayarak öğrenirsin zaten ama bol bol pamuklu kısa kol zıbın öneririm.

Hayırlısı olsun 2 tane hastane cıkısı almıstım uzun kollu zıbın çıtçıtlı bady var ya içinde benim işimi gördü
bir iki tane ek ayaklı tulum aldım yetti 15 gün uzun kollu giydirdim antalyadayım ben sonra kolsuz altına bile bazen bişey giymedi klima acık oyle durdu millet üşütcen dedi ama alıstı bişi olmadı kısa kollu kolsuz alttan cıtcıtlı al 0-3 ay 3-6 ay cocugun gelişimine göre büzimki 0-3 az giydi hemen büyüdü bende senin gibi yaz olunca soruyordum böyle ama ince corap giydiriyordum altına pijama giydirmesemde e bebek step marka tam yazlık corap birde kısa kollunun üstüne belini tutsun diye kolsuz yelek penye ebebkten almıstım baya iş gördü
Yzun kollu alcaklarınıda cok kalın alma
IMG_3771.JPG
IMG_3757.JPG

Böyle gecirdi işte yazı burda inanmıcakson belki 1 haftalıkmış sanırım akşamları giydirdim uzun kolluları zaman nasıl geçmiş eldiven bol al ilk 5 hafta taktım ben sonra el keşfi nedeniyle cıkarsım birde bere ile yatırmadım sucak diye kulaklar kepceleşti sen bir süre bere kullan

Hayırlısı olsun 2 tane hastane cıkısı almıstım uzun kollu zıbın çıtçıtlı bady var ya içinde benim işimi gördü
bir iki tane ek ayaklı tulum aldım yetti 15 gün uzun kollu giydirdim antalyadayım ben sonra kolsuz altına bile bazen bişey giymedi klima acık oyle durdu millet üşütcen dedi ama alıstı bişi olmadı kısa kollu kolsuz alttan cıtcıtlı al 0-3 ay 3-6 ay cocugun gelişimine göre büzimki 0-3 az giydi hemen büyüdü bende senin gibi yaz olunca soruyordum böyle ama ince corap giydiriyordum altına pijama giydirmesemde e bebek step marka tam yazlık corap birde kısa kollunun üstüne belini tutsun diye kolsuz yelek penye ebebkten almıstım baya iş gördü
Eki Görüntüle 2102602 Eki Görüntüle 2102603
Böyle gecirdi işte yazı burda inanmıcakson belki 1 haftalıkmış sanırım akşamları giydirdim uzun kolluları zaman nasıl geçmiş eldiven bol al ilk 5 hafta taktım ben sonra el keşfi nedeniyle cıkarsım birde bere ile yatırmadım sucak diye kulaklar kepceleşti sen bir süre bere kullan
Benim kızda kepce:bicak:

Ayyy ya masallah,ne cabuk buyudulerr.
Benim kiz ilk alti ay kepçe degildi.cok seviniyordum.ablasida kiskaniyordu caktirmadan.
Simdi bildigin fil kulaklari.
Bere falan da takmamistim hic.
O kadarda dikkat ettim uyurken hep duzelttim ama yok,olacagi varsa oluyor.

Sarp doguştan kral olmus. Tacini takmis bile. Gordum detayi.ikinci resimde.

Dogrulukta iyilikte insanlıkta kral olsun inşallah
Diş bugdayı yapan var mı?

Canım hayırlı doğumlar diliyorum öncelikle. Ben oğlumu hep ince giydirdim. İlk ay uzun kollu ince tulumla idare ettim ama sonraki aylarda hep kısa kollu zıbınlarla yatırdım. Patikli alt ve kısa kollu. İnanki sıcaktan bunalıyordu çocuk. Yaşayarak öğrenirsin zaten ama bol bol pamuklu kısa kol zıbın öneririm.

Teşekkürler cnm evet haklosın yaşayarak anlayacagım artık ama zor olacak biz bile bunalıyorken onlar nasıl dayansın sıcaga bende iki takım aldım patikli kısa kol digerlerini artık patiksiz ve normal askılı kısa kol alorak alırım

Ay maşallah cnm ya allah bagışlasın içim kıpır kıpır oldu bizimde erkek olacak hayırlısıyla ben iki takım uzun aldım ilk hafta giyinsin diye 3.6 aylık olanlarıda kısa kol alırım cnm çok saol yardımcı oldugun için

Nasılsınız kızlar, benim çok yorucu geçiyor. Dış çıkartıyor ondan mi ne bağırıyor arada mız mizci. Bana gelmek istiyo. İki saniye durmuyor yerde bi oraya bi buraya gidiyor oyuncaklara hiç bakmiyo eline bile almıyor. Gidiyor bi yüksek yer buluyor ayaga kalkıyor. Bazen kalkamiyo düşüyor canı acıyo. Böyle geçiyor her günüm. Altını değiştirmek zor oldu kaçıyor hemen. Neyse çok şükür gece uyuyor en azından arada bağırarak uyanıyor dişten midir bilmiyorum. Kulağında ve boğazında kızarıklık var dedi doktor burnunu açık tut dedi. İnşallah hasta olmaz :KK43:

Dogrulukta iyilikte insanlıkta kral olsun inşallah
Diş bugdayı yapan var mı?

Amin canım inşallah öyle olur hepimizin evlatları.daha disimiz çıkmadı bizim ne zaman çıkar Allah Kerim

Nasılsınız kızlar, benim çok yorucu geçiyor. Dış çıkartıyor ondan mi ne bağırıyor arada mız mizci. Bana gelmek istiyo. İki saniye durmuyor yerde bi oraya bi buraya gidiyor oyuncaklara hiç bakmiyo eline bile almıyor. Gidiyor bi yüksek yer buluyor ayaga kalkıyor. Bazen kalkamiyo düşüyor canı acıyo. Böyle geçiyor her günüm. Altını değiştirmek zor oldu kaçıyor hemen. Neyse çok şükür gece uyuyor en azından arada bağırarak uyanıyor dişten midir bilmiyorum. Kulağında ve boğazında kızarıklık var dedi doktor burnunu açık tut dedi. İnşallah hasta olmaz :KK43:

Ay maşallah bizim kızda 2-3 gündür bayağı sürünüyor yerlerde artık her yere gidiyor bir yandan.hosuma gidiyor bir yandan da korkuyorum gözümü ayıramiyorum.

Bizimkide emeklese belim sırtım agrıyor cok peşinde kosturmak daha iyigelecek bana kim ne derse desin

X