2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar saat gec oldu ama anca firsat bulabildim, hjzli bjr sekilde goz gezdirdjm yazdiklarinizi hasta bebislerimiz iyilesmistir umarim

Benim kizda rota asisini gec yaptiedigim icin gec de 6.ay asisini yaptirdim, yavrucak bir tanesinde fena agladi ama bu saate kadar cok sukur atesi cikmadi, 7.aya birkac gun kala kilomuz 9a yaklaxmis, boyumuz da yaklasik 70cm, ek gida ile hala benimkinin pek arasi yok dogal olarak surekli emmek istiyor, onun disinda adet oldum demistim 5 gune kesildi, bakalim diger adeti hemen olabilecek miyjm? Ha bu arada axet olunca sislikler gider derlerdi ama benim gobek 5 aylik gjbi ywrinde duruyor ama ben hic diywt yatmadim, dogum oncesi kiloma indim sirf emzirme ile ama hafif kendimi kisayim deyince elim ayagim titriyor, aklima gelenler bunlar tum masum bebjslerimizi opuyorum

Kızlar peynir nasıl veriyorsunuz? Evde kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa hazır peyniri suda tuzu çıksın diye bekletip onu mu veriyorsunuz yarın peynirde sıra da:)

Ben ek gıdada cok agır gıdıyrm ya
Ikı gundur ıkı uc mama kasıgı yogurt denıyrz hıc sevmedı. Cok eksı bırsey yersınızde ıcınız tıtrer ya, oyle tıtredı.
Ay benim sıpa da aynı ya titriyo vermeye calışırsam basıyo cığlıkla aglamayı ne etcez bu işi probiyotikli yogurt mayaları varmıs onlar daha tatlı oluyormus eger bugun de denedigimde aynı yaparsa yine ara verip bir de o mayayla denemek istiyorum:KK43:

Sagol canim.dun hastaneye yattik,zorlu bir aksamdi ama cok sukur simdi daha iyi.birazdan taburcu edebilir,evde buhar vermeye devam edicez
Çok geçmiş olsun canm

Kızlar peynir nasıl veriyorsunuz? Evde kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa hazır peyniri suda tuzu çıksın diye bekletip onu mu veriyorsunuz yarın peynirde sıra da:)

Ay benim sıpa da aynı ya titriyo vermeye calışırsam basıyo cığlıkla aglamayı ne etcez bu işi probiyotikli yogurt mayaları varmıs onlar daha tatlı oluyormus eger bugun de denedigimde aynı yaparsa yine ara verip bir de o mayayla denemek istiyorum:KK43:

Çok geçmiş olsun canm
Ben Labne veriyorum canım evde yapıyorum

Çok geçmiş olsun canım

Çok geçmiş olsun canm

cok tesekkur ederim kizlar sagolun

Ben blw şeklinde denediğim için kalıp peynir olması lazım labne zor olur anca kaşıkla olur
Nasıl gidiyor blw?
Pişmiş sütten yapabilirsin kalıp gibi az tuzlu veya tuzsuz sen deyince aklıma geldi bak bende yapayım :KK72:

Merhaba güzel anneler.. 2017 Haziran annelerine bakayım bi dedim, seneye bu zamanlar ne yaşayacağım diye.. Ne kadar güzel zamanlara gelmişsiniz :nazar:

Bebekleriniz için olmazsa olmaz dediğiniz eşyalar neler? Sonrası için çok daralmayalım diye anne yanı yatağını ve bebek arabasını alayım diyorum mesela.. Erken değil, değil mi? Ne tavsiye edersiniz? :KK36:

Çok geçmiş olsun canm
Canım tatlılıkla alakası yok bence de. Tamamiyle ek gıdaya verdiği tepkiye. Bugün al kapağını haşlayıp, pirinç onu ile pişirip tarçınla tatlandırarak verdim. Yine hiç sevmedi suratı çok komikti. Tadına baktım aslında gayet güzeldi

Merhaba güzel anneler.. 2017 Haziran annelerine bakayım bi dedim, seneye bu zamanlar ne yaşayacağım diye.. Ne kadar güzel zamanlara gelmişsiniz :nazar:

Bebekleriniz için olmazsa olmaz dediğiniz eşyalar neler? Sonrası için çok daralmayalım diye anne yanı yatağını ve bebek arabasını alayım diyorum mesela.. Erken değil, değil mi? Ne tavsiye edersiniz? :KK36:
Merhaba hayırlı doğumlar dilerim, inşallah bebeğini sağlıkla kavuşursun. Önümüzdeki yıl her şeyin dahada pahalı olacağını düşünürsek şu an ki sonu indirimlerinden yararlanabilirsin
Yüksek tutarda şeyleri alabilirsin tabiikide
Cinsiyet belli olduktan sonra alışveriş yapabilirsin

Hayırlı olsun ☺ kendi yatak odanıza bi beşik çok iyi olur, bebek arabası ben travel aldım memnunum, kanguru iyi oluyor, telsiz çok iyi kendi evinde kullanmasan bile bi yere gittiginde hayat kurtarıcı ve AliExpresste çok güzel fotoluk aksesuarlar var onlardan alabilirsin☺

Canım tatlılıkla alakası yok bence de. Tamamiyle ek gıdaya verdiği tepkiye. Bugün al kapağını haşlayıp, pirinç onu ile pişirip tarçınla tatlandırarak verdim. Yine hiç sevmedi suratı çok komikti. Tadına baktım aslında gayet güzeldi
Ay yerim o tiplerini ama ya☺

Çok geçmiş olsun canm
Lor yaptım canım süzgecte süzüldükten sonra neredeyse kalıp peynir gibi oldu.ondan küçük koparıp önüne koyuyorum.blw yapmıyorum ama benim kız parmak emmesin diye ne bulsam önüne koyuyorum agzına parmagını götürmesinde yiyecek bişeyler götürsün diye

Nasıl gidiyor blw?
Pişmiş sütten yapabilirsin kalıp gibi az tuzlu veya tuzsuz sen deyince aklıma geldi bak bende yapayım :KK72:
Nsl yapiliyor tarif verebilir misin

Anne yanina yapisan büyük beşik(3 ay sonra bı de hamak aldık) ya da alt değiştirme ünitesi olan park yatak. İnsanın beli kopuyor alt üst değişiminde.
Travel sistem alt sepeti kocaman rahat acilip kapanabilen bebek arabası
Evin küçük bile olsa telsiz. Hatta ilerde görüntü bile lzm oluyor.
Çalışıyorsanız pompa
Kullanışlı ve geniş bir bebek çantası
Burun aspiratör
Kesinlikle muslin
3 aylıkken oyun halısı
Bool ağız sirt bezi ve önlük
Tek kullanımlık alt açmalar
Oyuncakli an kucağı
Ve elbiseleri kocaman al. İki tane yenidogan takımı al gerisini büyük al. 0-3 ay hiç giyilmiyor. 3-6 ay bir iki ay belki giydirirsin. Ben az 0-3, 3-6 ay ise çok almıştım. Bebek 3 aylık olunca hepsi dar gelmeye basladi. Özellikle e bebek kalıpları dar. LCW kalite ve beden olarak tam istediğim gibi. 20 kere yikamisimdir hala aynı. Sadece ilk 3 ay için alışveriş yap kıyafette. Çünkü her bebeğin gelişimi farkli. Oğlum hizli boy attığı için elimde bir sürü giydiremedigim tulum kaldı. Tulumu ekstra büyük al. Bı de rahat giydirirsin , giyinmekten nefret edebiliyorlar. Kol ve pcalarini katların içe. Oğlum 6.5 aylık. Zibinlari 2 yaş , elbiselerini bir yas alıyorum katlayıp giydiriyorum. Temassız Ateş ölçer baby plus test ettim Dr ile ve yıkama suyuna oda sıcaklığına kadar olcuyorum
Emzirmeye dair herşey ( emzirme minderi, kollarını dayayabilecegin koltuk yoksa emzirme koltuğu vs.)
Mama sandalyesi için erken. Ben indirimden almistim ama pişman oldum. Araştırmadan almistim. Gerçi memnunum ama çok hantal. Joie mimzy xl
Aklıma gelenler bunlar..sağlıkla kucağına al ve uykuyu gezmeleri stokla. Şimdiden kendini hazırla maratona. Gazlı bebek bakımı ve uykuyu ogretmeyi kesinlikle araştır. Sonrasinda geç kalabilirsin bnm gibi hmkta sallarsin aglaya ağlaya.erkek olursa kesinlikle yenidogan sünneti yaptır. Bi de yardımına kosacak birilerine yakın otur. İns kolay bı bebişin olur. Sağlıkla kucağına almn dileğiyle.. ha bı de kilo alma fazla:KK45:

X