2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar bebeğimin yüzünde atopik dermatit vardı krem sürdük geçmişti yoktu iki aydır ama şimdi kollarında ve ayaklarında değişik bişey var mantarmı cilt kuruluğu mu bilmiyorum pütür pütür bi fikri olan varmı doktora gitmelimiyim _20171222_200441.JPG _20171222_200355.JPG

Kızlar bebeğimin yüzünde atopik dermatit vardı krem sürdük geçmişti yoktu iki aydır ama şimdi kollarında ve ayaklarında değişik bişey var mantarmı cilt kuruluğu mu bilmiyorum pütür pütür bi fikri olan varmı doktora gitmelimiyim Eki Görüntüle 2082864 Eki Görüntüle 2082865

bana cok atopi demratid kabarmasi gibi gelmedi canim yikayip nemlendirdin mi kremle.gecmediyse normal tedavi kremini surersin olmazsa,icin rahat etmiyorsa kasinip dokuntu varsa goster tabi

kizlar kizim aniden hastalandi,iki gun once burun akintisiyla basladi hapsirma oksuruk.bronsiolit dedi dr,film cektirdik biraz cigerlere inmis cok zor nefes aliyor.Novosef igne verdi 1 haftalik yarim doz,kullanan var mi insallah tedavisi sonuc verir.Kiyamiyorum hic igne yakiyormus ta,baska yolu yokmudur acaba,ekstra rahatlatacak onerileriniz var ise yasayanlardan bekliyorum:KK43:

kizlar kizim aniden hastalandi,iki gun once burun akintisiyla basladi hapsirma oksuruk.bronsiolit dedi dr,film cektirdik biraz cigerlere inmis cok zor nefes aliyor.Novosef igne verdi 1 haftalik yarim doz,kullanan var mi insallah tedavisi sonuc verir.Kiyamiyorum hic igne yakiyormus ta,baska yolu yokmudur acaba,ekstra rahatlatacak onerileriniz var ise yasayanlardan bekliyorum:KK43:

Bence en iyisi iğne en etkili iyileşme yontemi.evet biraz canını yakıyor ama ilaçlarda 10 günde geçmeyen hastalık iğneyle 3 günde geçiyor.bizde kısa zaman önce aynı şeyleri yaşadık .cold mix,odasında kettle kaynatmak ve ek gidada bir kaç çay kaşığı ayva ve nar suyu bizi biraz rahatlatmıştı.

Ayva çekirdeklerini yarım çay bardağı kadar suda bekletip bebeğe içirmek öksürüğe iyi geliyormuş jöle gibi oluyormuş Rabbim şifa versin inşallah

allah razi olsun kizlar,tum bebeklerimize sifalar versin, beterinden korusun.En zor kis mevsimini geciricez herhalde ufak olduklari icin,hele ilk bebegi olanlarimiz icin tecrubesizlikte yoruyor insani uzuyor:KK43:

allah razi olsun kizlar,tum bebeklerimize sifalar versin, beterinden korusun.En zor kis mevsimini geciricez herhalde ufak olduklari icin,hele ilk bebegi olanlarimiz icin tecrubesizlikte yoruyor insani uzuyor:KK43:
Gecmis olsun canim hic uzulme bunlar hep bagisiklik kazandiriyor o yonden bak. Tabiki istemeyiz ama ne kadar kollasan da yasaniyor heleki buyuk sehirlerde. duzgun kullanin ilaclarinizi gecer birkac gune insallah.

ha yok ben hep ayni saticidan aliyorum,bez sahte degil:KK48:site olarak ta cogu ihtiyacimi alirim,sknti yasamadim hic.Zaten site guvenilir ama saticilardan yana sknti cikarsa cikiyor.Eskiden hepsiburada kendi gonderim yapiyordu simdi o da ayni saticili sisteme gecmis.

Hangi satıcı canm ben de bakayım o zaman

Arkadaşlar benim kızım da 4 haziran doğumlu. Kilosu 7 bile değil. Kan ilacı falan hiç bişey kullanmadım. Çok hareketli emekliyo. Komandolar gibi çeke çeke gidiyo kendini. Kesinlikle kullanmayın demiyorum herkesin kendi fikri ama ilaç kullanmak bebeklerin bağışıklık sisteminin gelişmesine engel oluyo. Vücudu savaşacakken mikroplarla ilaçlar savaşıyo. Bi dahakine daha bs daha düşük olduğu için daha çok ilaç zorunlu oluyo. Bence bırakın hapşırsın öksürsün. Burnu aksın. Yaşasın hastalığını. Bol bol emzirmek antibiyotik gibi oluyo onlara. Ben hiç ilaç kullanmadım bi kaç kez hasta oldu. Gözü de akıyo onun için de kullanmadım geçer 1 yaşına kadar

Gecmis olsun canim hic uzulme bunlar hep bagisiklik kazandiriyor o yonden bak. Tabiki istemeyiz ama ne kadar kollasan da yasaniyor heleki buyuk sehirlerde. duzgun kullanin ilaclarinizi gecer birkac gune insallah.

nefes alamiyordu hic hastaneye geldik simdi 3 kere hava verdiler.atesi de baya yuksek,ilaclar fayda eder insallah:KK43:

nefes alamiyordu hic hastaneye geldik simdi 3 kere hava verdiler.atesi de baya yuksek,ilaclar fayda eder insallah:KK43:
Cok gecmis olsun..bnm bebegim de goguse inen hirilti vardi..doktor antibiyotik arti ventolin surup verdi..ventolin hiriltiyi bi kac gune gecirdi..gunde 3 kez 1 cqy kasigi.yine de doktora sorun.

Arkadaşlar benim kızım da 4 haziran doğumlu. Kilosu 7 bile değil. Kan ilacı falan hiç bişey kullanmadım. Çok hareketli emekliyo. Komandolar gibi çeke çeke gidiyo kendini. Kesinlikle kullanmayın demiyorum herkesin kendi fikri ama ilaç kullanmak bebeklerin bağışıklık sisteminin gelişmesine engel oluyo. Vücudu savaşacakken mikroplarla ilaçlar savaşıyo. Bi dahakine daha bs daha düşük olduğu için daha çok ilaç zorunlu oluyo. Bence bırakın hapşırsın öksürsün. Burnu aksın. Yaşasın hastalığını. Bol bol emzirmek antibiyotik gibi oluyo onlara. Ben hiç ilaç kullanmadım bi kaç kez hasta oldu. Gözü de akıyo onun için de kullanmadım geçer 1 yaşına kadar

Bu sizin görüşünüz olabilir ama bence biraz fazla cesur davranıyorsunuz çocuğunuzu göz kanallarında bir tıkanıklık olabilir ya da bir enfeksiyona yol açabilirsiniz Allah korusun çocuğunuzun gözünde kalıcı bir hasara neden olabilir tedavi edilmemesi ya da tedavi edilmeyen bir akciğer enfeksiyonunu kalıcı hale dönüştürebilirsiniz ilaç kullanmazsanız.
kan ilacı zaten bağışıklık sistemiyle Alakalı bir ilaç değil eğer bebeğinizin kan değerleri düşükse kullanılmadığında olumsuz durumlar ortaya çıkabilir ben bebeğime kullanmıyorum kan değerleri yüksek olduğu için vermedi gerek yoksa tabiki kimse kullanmasın ama ihtiyaç Varsa da kullanmamak bazı riskleri göze almaktır. ben sadece bildiğimi paylaşmak istedim herkes nasıl istiyorsa kendi bebeği için uygulayabilir ama bazen de doktorlara kulak vermek lazım tabi doktorun da güvenilir olması önemli.

Geçmiş olsun. Oğlum grip olmuştu oksuruyordu çok fena. on gün bekledim gecmeyince dra gittim ama Allah'tan inmemisti cigere. Allah şifa versin.

Blw yapan annisler nsl gidiyor tadimlar?yumurtayı nsl veriyorsunuz? Minnacık parmakları ile yiyemiyorlar dimi. Bir de sıraya uyuyor musunuz?

Blw yapan annisler nsl gidiyor tadimlar?yumurtayı nsl veriyorsunuz? Minnacık parmakları ile yiyemiyorlar dimi. Bir de sıraya uyuyor musunuz?
Ben kendime uyarladım sırayı canım çorba falan da ekledim listeye. Yumurta sanırım önümüzdeki hafta vereceğim aratıyorum blw sayfasında bakıyorum nasıl yapıp vermişler ona göre yapıyorum bende. Yarın yine yoğurt deneyeceğiz bizim sıpa yogurdu sevmedi ilk verdigimde cıglık atarak istemedi resmen ara verdim yarın tekrar deneyecegim inşallah yer bu kez

Canım ben blw yapmıyorum .yumurtayı eger omlet seklinde yapacaksam içğne bazen kabak bazen avokado bazen ywsillikler yada lor filan katıp zeytinyagı veya tereyagında pişşriyorum.bşrazcıkta tam bugday unu eklşyorum bazen.katı olması için.mandalina diliminin yarısı kadar önüne koyuyorum kendisi yiyo.sewiyo eliyle herseye dalmayı
Rafadan yapmışsam ben kendim yediriyorum

Cok gecmis olsun..bnm bebegim de goguse inen hirilti vardi..doktor antibiyotik arti ventolin surup verdi..ventolin hiriltiyi bi kac gune gecirdi..gunde 3 kez 1 cqy kasigi.yine de doktora sorun.

ventolinin surubu vardi,simdi damla seklinde buhar makinesiyle veriyoruz insallah iyi gelir.igne zaturre icinmis acil gittigimiz cocuk doktoru malesef vermisti iki gun kullandik,iyi olmayinca bugun gitttigim doktor brobsiolit icin igneye gerek yok buhar ile insallah hallolur dedi,hafif bir antibiyotik verdi 3 gun.Allah razi olsun canim insallah gecer.

Geçmiş olsun. Oğlum grip olmuştu oksuruyordu çok fena. on gün bekledim gecmeyince dra gittim ama Allah'tan inmemisti cigere. Allah şifa versin.

Tesekkur ederim canim bende 2 gun bekledim nefes alamayinca artik gittik cigere inmis bile dedi.Virutik birsey ben de hastayim,cok yoruldum ama yeter ki bebegim iyi olsun diyorum:KK43:

Canım ben blw yapmıyorum .yumurtayı eger omlet seklinde yapacaksam içğne bazen kabak bazen avokado bazen ywsillikler yada lor filan katıp zeytinyagı veya tereyagında pişşriyorum.bşrazcıkta tam bugday unu eklşyorum bazen.katı olması için.mandalina diliminin yarısı kadar önüne koyuyorum kendisi yiyo.sewiyo eliyle herseye dalmayı
Rafadan yapmışsam ben kendim yediriyorum

Bizim doktor yumurta için bı bilgilendirme yaptı bu kontrolde.tifo mikrobu en kolay yumurtanın kabuğundan geçiyormuş ve en az 12 dakika kaynadıktan sonra bu mikrop oluyormus.bu sebeple bize 1 yaşına kadar sadece 12 dakika kaynatılmış haşlanmış yumurta önerdi doktor.biyle bı bilgi öğrenince sizinle de paylaşmak istedim

X