2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba güzel anneler.. 2017 Haziran annelerine bakayım bi dedim, seneye bu zamanlar ne yaşayacağım diye.. Ne kadar güzel zamanlara gelmişsiniz :nazar:

Bebekleriniz için olmazsa olmaz dediğiniz eşyalar neler? Sonrası için çok daralmayalım diye anne yanı yatağını ve bebek arabasını alayım diyorum mesela.. Erken değil, değil mi? Ne tavsiye edersiniz? :KK36:
Benim bir listem var ama eklemedi boyut byük diye
Alttan cıtcıtlı zıbın mothercare cok güzrl yumusak esnek uzun süre giyebiliyr ilk zamanlar ayaklı tulumlar ben antalyadayım 15 gün giydi uzun kollu kolauz bile dolastı pimpirik yapmadım klima acıktı 3-6 ay 6-9 daha cok al bebek cantası ali express ten sunveno aldım hayat kurtarıcı 150ml biberon al cok küçük alma sonra yetmiyo bnm biberon chicco hediye geldi memnunum emzik avent aldım ay bu böyle cok uzun ben listemi küçülteyim ole atayım buraya

Kızlar ek gıda ile su veriyomusunuz ? Bu konuda bilgim yok

Alttan cıtcıtlı zıbın mothercare cok güzrl yumusak esnek uzun süre giyebiliyr ilk zamanlar ayaklı tulumlar ben antalyadayım 15 gün giydi uzun kollu kolauz bile dolastı pimpirik yapmadım klima acıktı 3-6 ay 6-9 daha cok al bebek cantası ali express ten sunveno aldım hayat kurtarıcı 150ml biberon al cok küçük alma sonra yetmiyo bnm biberon chicco hediye geldi memnunum emzik avent aldım ay bu böyle cok uzun ben listemi küçülteyim ole atayım buraya

Ben ek gıdada sadece tadım yapıyorum yarı klasik yarı blw gibi çok da tattığı söylenemez de neyse ☺️ Ama yine de su veriyorum doktoruma sordum ne kadar istiyorsa içir dedi ama bu ara huysuz olduğu için ağzına suluğu bile sokmak istemiyor ağzını kapatıyor anca 30 40 cc falan içiyor yani

Emeğine sağlık canım, çok teşekkür ederim.. Dün bir arkadaş daha dedi Aliexpressi orayı iyi takip edeyim.. Ben biberon olarakta Avent'in setini gördüm.. 2 tane 125 ml, 2 tane 250 ml lik biberon seti vardı.. Onu alayım diyorum ama onun bile çeşiti varmış.. Onda bile kafam karıştı.. Çok zor.. Tabi size bu aşamalar en kolayıdır.. Rabbim bağışlasın yavrularımızı..

Dr.un bize soyledigi; suyu yemeklerden once yada sonra ver.ben 1 saat falan arayla veriyorum.
Mide asidini seyrelttigi icin hazimsizlik,siskinlik yaparmis.

@blo
Emeğine sağlık canım, çok teşekkür ederim.. Dün bir arkadaş daha dedi Aliexpressi orayı iyi takip edeyim.. Ben biberon olarakta Avent'in setini gördüm.. 2 tane 125 ml, 2 tane 250 ml lik biberon seti vardı.. Onu alayım diyorum ama onun bile çeşiti varmış.. Onda bile kafam karıştı.. Çok zor.. Tabi size bu aşamalar en kolayıdır.. Rabbim bağışlasın yavrularımızı..
o kadar biberona gerek yok 1 tane yeter bosa para verme

ben aventin yenidogan setini almistim,2 tane 125,2 tane 250 cc var,emzik ve biberon fircasi ile birlikte.memnunum tum biberon kapaklari aventin birbirili ile uyumlu,el pompasi vs takabiliyosunuz.biberon benim isime cok yaradi cunku emmedi surekli sagarak veriyorum.duruma gore sonradan da alabilirsiniz tabi,idareten 1 tane alip

ben aventin yenidogan setini almistim,2 tane 125,2 tane 250 cc var,emzik ve biberon fircasi ile birlikte.memnunum tum biberon kapaklari aventin birbirili ile uyumlu,el pompasi vs takabiliyosunuz.biberon benim isime cok yaradi cunku emmedi surekli sagarak veriyorum.duruma gore sonradan da alabilirsiniz tabi,idareten 1 tane alip
Teşekkür ederim canım cevabın için.. Birde emmeme durumları var tabi.. Allah yardımcınız olsun..

Lor yaptım canım süzgecte süzüldükten sonra neredeyse kalıp peynir gibi oldu.ondan küçük koparıp önüne koyuyorum.blw yapmıyorum ama benim kız parmak emmesin diye ne bulsam önüne koyuyorum agzına parmagını götürmesinde yiyecek bişeyler götürsün diye
lor u nasıl yapıyorsun canım yazdıysan kaçırmış olabilirim. Banada tarif verirmisin :KK200:

sabah kahvaltıda blw yapmayanlar iki tane bebe biskuvisi bir parça peynir bi mama kaşığı pekmez suda bekletilöiş zeytini rendeleyip bi yumurta sarısı koyup sıcak suyla ezip yedirebilirsiniz tabi bu karışımı yavaş yavas arurarark verin once sadece yumurta sorun olmazsa yanına peynir sonra zeytin falan
Blw yapmasanız bile lütfen o bebe bisküvisini vermeyin yavrunuza içerisinde birsürü katkı maddeleri var araştırın derim. Hiç olmadı evde kendiniz yapın. Birde bulamaç yapınca gerçekten hem görüntü hem tat tuhaf oluyor ayrı ayrı yedirmek daha insaflı gibi geliyor bana hemde tatlarını ayrı ayrı alır. şahsen aynı mideye gidecek diye çorbama ana yemeğimi ekleyip yemiyorum. Yine de siz bilirsiniz tabi

lor u nasıl yapıyorsun canım yazdıysan kaçırmış olabilirim. Banada tarif verirmisin :KK200:

Blw yapmasanız bile lütfen o bebe bisküvisini vermeyin yavrunuza içerisinde birsürü katkı maddeleri var araştırın derim. Hiç olmadı evde kendiniz yapın. Birde bulamaç yapınca gerçekten hem görüntü hem tat tuhaf oluyor ayrı ayrı yedirmek daha insaflı gibi geliyor bana hemde tatlarını ayrı ayrı alır. şahsen aynı mideye gidecek diye çorbama ana yemeğimi ekleyip yemiyorum. Yine de siz bilirsiniz tabi
Yok canım tarif yazmadım.bir litre süte yarım cay bardagı yogurt katıp yaptım.süt kaynayınca yogurdu ekleyip karıştır.bi süre sonra topaklanmaya baslıyo.süzgecin ğzerine alınca o cıvık topaklanmalar bi süre sonra baya sertleşip yenilebilecek kıvama geliyo.fazlasını dondurucuya kaldır cünkü üç bes gün içinde tüketilmesi lazım

Bugun ne wersem diye düşündüm kızıma .cünkü hergün yumurta vermek istemiyorum.brokoliyi biraz yumusattım buharda.gün kurusu hasladım suda.minik minik önüne koydum.
Birde yazdan yaptıgım erik marmelatıyla ew yapımı cicibebeyi karıştırdım.marmelat sekersiz oldugu için sade yemeyi sewmedi.kasıkla ben yedirdim.arada catala kayısı batırıp eline weriyodum alışsın diye

Ay benim bu bebe ne yoğurt sevdi ne peynir ne etcem ben yaa :KK43:

Kızlar bi de bişey paylasmak istiyorum belki aranızda yapan vardır ama yinede şurada dursun
Mesela bebeginiz elma sewiyo ama yogurt sewmiyo diyelim.ikisini karıştırıp vermeyin.elmayı ayrı bi kaba rendeleyin.kasıga önce yogurt alın sonra elma.yani kasıgın ucunda elma olsun.o sekilde verin ve gittikçe elma miktarını azaltıp yogurt miktarını arttırın.beşinci altıncı kasıkta sade yogurt yemeye başlıyo.kızımda yaptım bunu işe yaradı.inş sizlerdede işe yarar

Bi kaç gün sonra tekrar dene canım.kızımın sewmedigi şeyleri ara vererek tekrar tekrar tatttırıyorum.bakıyorum üçüncü yada dördncü tadımda hoşuna gidiyo.sanırım diline tanıdık gelmeye baslıyo
Yogurt iki kez denedm ara verip iplemedi peyniri de oyle yapcam bakalm ara ara denicem bastan napalım artık

Kızlar bişi sormak istiyorum alıştırma bardağı olarak ne kullanıyorsunuz ??
Bende wee aldım memnunuz bizde rahat tutuyo akıtmıyo da

Yok canım tarif yazmadım.bir litre süte yarım cay bardagı yogurt katıp yaptım.süt kaynayınca yogurdu ekleyip karıştır.bi süre sonra topaklanmaya baslıyo.süzgecin ğzerine alınca o cıvık topaklanmalar bi süre sonra baya sertleşip yenilebilecek kıvama geliyo.fazlasını dondurucuya kaldır cünkü üç bes gün içinde tüketilmesi lazım. Bugun ne wersem diye düşündüm kızıma .cünkü hergün yumurta vermek istemiyorum.brokoliyi biraz yumusattım buharda.gün kurusu hasladım suda.minik minik önüne koydum.
Birde yazdan yaptıgım erik marmelatıyla ew yapımı cicibebeyi karıştırdım.marmelat sekersiz oldugu için sade yemeyi sewmedi.kasıkla ben yedirdim.arada catala kayısı batırıp eline weriyodum alışsın diye

Sağol canım ilk fırsatta yapayım bende. Tam teşekküllü kahvaltıya başlamadım henüz ama vaktimiz geliyor. yumurtayı haşlayıp verdim kendi mıncıkladı ama kaşıkla ben yedirdim. Yarın avakado vereyim diyorum bakalım sevecek mı

Sağol canım ilk fırsatta yapayım bende. Tam teşekküllü kahvaltıya başlamadım henüz ama vaktimiz geliyor. yumurtayı haşlayıp verdim kendi mıncıkladı ama kaşıkla ben yedirdim. Yarın avakado vereyim diyorum bakalım sevecek mı
Benimki pek sewmedi avokadoyu.ya baska meyveyle karıstırdım yada yumurtasına katıp verdim mücver gibi.

X