2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Sütü mayalıyorız yoğurt oluyo zaten canım. Direk süt zararlı 1 yaş öncesi. O da sindirimi zor ve demir eksikliği yapıyor diye.
Bu söylediğini ilk defa duyuyorum. Yine de sen bilirsin tabi :)

Ya bazen bu durumlar beni sinirlendiriyor !
Doktorlar da bi değişik yahu.
Bana denilen size farklı denilmiş vs.
Hey Allah ım Yarabbim.
Dr söylemeden evveli zaten sütten mayalıcaktım.
Vallahi kafam bi milyon oluyor.
Yasmizayn Yasemin benim de kv me taze süt geliyor, ben de senin yaptığın gibi yapayım bari. Mck.

Son düzenleyen: Moderatör:
benim doktorum da kendin inek sutunden mayala dedi,hatta keci sutunu sordum oncelikle inek sutune alissin laktoz orani dhaa yuksek oldugu icin anlasilsin dedi sonrasinda besin degeri acisindan keciyi de bulursan yap dedi:)
ben de oglen corba aksam formul sutten muhallebi aralarda elma yogurt seklinde gidiyorum,dik oturmaya baslayinca blw tarzini da aralarda kemirgec niyetine uygulayacagim zira 3.dis geliyor her yerimizi isiriyor,haslanmis brokoli bavuc mu yemiycek bu piranha

Aynen hepsi alem bu ek gıda konusunda en iyisi kendi inisiyatifin. Sende dene alerji durumu olmazsa devam edersin.

Merhaba sevgili anneler,
Siteyi pek takip edemiyorum ara ara girip bakabiliyorum.hepiniz meleklerinizle pek yoğun ve mutlusunuz maşallah :)) Benim size bir sorum olcak .mama sandalyesı yenı bakmaya başladım.sizin mama sandalyeleriniz hakkında bilgi rica ederim hangi markayı aldınız memnun musunuz?

Oy maşallah daha bizde hiç dişten eser yok dişi olsa daha bi korkarım heralde damakla bile koparıyor çünkü büyük buyuk mübarek ağzıma az sokayim yok

Chicco Poly aldık.
Mutfağın büyükse ve sabit bir yerde konumlayacaksan tavsiye ederim.
Ağır çünkü.
Ağır olması güvenlik açısından iyi bişey aslında.
Joie mimzy lerde güzel.
Mutfağın küçükse ikea antilop öneririm.

Oy maşallah daha bizde hiç dişten eser yok dişi olsa daha bi korkarım heralde damakla bile koparıyor çünkü büyük buyuk mübarek ağzıma az sokayim yok

canim haklisin dis olunca suan eline cok bisey veremiyorum kopartir diye korkuyorum.Dis olayi kimine gore irsiymis,niyeyse bizimki 4.5 ayda patlatti simdi de aynen salyali ve kemirgen yenisi geliyor dedi doktor ama nerden geliyor belli degil
Saglikli olsunlar,guzel guzel buyusunler de neyi ne zamam yaptigi cok onemli degil.misal bizimki daha yeni yeni donuyor

İkea antilop

Aynen her bebek kendine özel.
Annem anlatır ; 3 kardeşiz ve 3müzde meme emerken ısırıp çekermişiz memeyi. Annem çok acırdı burnunuzu sıkardım bırakmanız için diye.
Walla ne yalan diyeyim ben geç çıksın istiyorum.
Ne kadar geç çıkarsa o kadar iyi olur :))))
Dr kontrolde sertleşmiş beyazlamış yakında çıkar dedi ama bakalım.

İnşallah ya.Bugün kabağa bakıp ağladı anlamıyorum ki.Bi gün bişey yicek çok erken başındayız daha

Metro dan aldım ben tatlı patates.Haftasonu yoğurt mayalayım umutluyum çok .

Selam kızlar inşallah herkes iyidir biz minik kizimla hastayiz başımı kaldıramıyorum resmen birde öksürük başladı bende bronşit olduğu için cigerlerim aciyor oksururken .ıhlamur zencefil çayı tavuksuyu çorba falan yapıyorum meyve yiyorum ama yinede ilaç alamayınca zor oluyormus.esim şehir dışında iki çocuk ve ev bana bakıyor yatamıyorum bıle.birde küçük hasta olunca geceleri bile duzgun uyumuyor .su kış hastalıkları çok yoruyor insanı.buyuge bulaşmaz inşallah bizden
Ek gıda tadimlari bizde çok aksıyor bu sıralar.yogurt mayalamaya halim kalmıyor bazen.sabah kahvaltı ve oglen çorbayı atlamamaya çalışıyorum.birde birkaç gundur ayva suyu veriyorum kızıma c vitamini alsın diye.simdi makarna yaptım birkaç tane bölüp vericem ağzına tanecikli yutmayi öğrensin diye.haftasonuda bulgur pilavı deniycem ama nasıl yapicam bı fikrim yok.sebzelerle karışık yapalım bir iki çay kaşığı yiyecek kadar.bizim 8 aylık olana kadar tam tanecikli ye geçme hedefimiz var inşallah başarır kızım.

İki gündür brokoli yiyordu sıpa. İki gündür bir yanagı kızarıyordu ama bugun dudak kenarında da kızarıklık var sanırım alerji yaptı yarın başka sebzeye geçecegim artık. Bir daha vermeyecek miyim brokoli yoksa ilerleyen zamanda tekrar deneme yapacak mıyım alerji yapıyor mu diye acaba?

Arkadaşlar bu yoğurt yapma konusunda süt kaynatarak yapmayı uygun bulmuyorlar vitaminleri kayboluyormus bununla ilgili yazı okumuştum günlük sütler daha sağlıklıyımış sadece isitip mayalamak gerekirmiş bildiklerim bunlar . Kizimda alerji olmasaydı bende günlük süt mayalayacaktim nasip değilmiş

Kızım hasta oldu alerjik bebeklerin vücudu hastalıklara daha yatkın olurmuş
Rabbim tüm bebeklere şifa versin inşallah

Günlük süt marketten onerebileceginiz bir marka varmı arkadaşlar ben güvenemiyorum hazırlara ama açık süt bulamazsam diye kararsız kaldim bu söylediğinizi bende duymuştum buarada ama sutleri pastorize ederken de yüksek ısıya maruz birakmiyorlarmi zaten . Bilemedim

Ben sarkuteriden gunluk sut aliyordum en son Torku ve sek aldim litrelik,onlarda hosuma gitti

ya bu uyku duzeni tamamen degisti,disi kasindigi icin mi bilmiyorum ama gece 1 den once yatmiyor napicam ben yaa insallah degisir boyle kalmaz

Mrhb kızlar yoğunluktan yazamiyotum hastayim bide insllah kizıma geçmezz
Bende gunluk sutten yogurt yapiyorum su bardagindam kucuk kavonozlara
Ataturk Orman çifliği yarim lt alıyorum elma armut tadimi yaptim sebzelere gececegim insallahh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…