2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
buzluğa mi koyuyorsun canım. Herhangi bir şoklama yapıyor musun yoksa dogradigin gibi buzluğa mi atiyorsun? Birde herşey konuyor mu? Buzluktan çıkarınca çözdükten sonra kullanıyorsun de mi? Ayyy ne çok soru sordum. Yaptığın çok mantıklı geldide.

Derin dondurucunun ust iki rafi şok donduruyor.
İnce dosya kagidi gibi düzleştiriyorum,icine koydugum,kiyma,sogan gibi malzemeleri.(buzdolabi poşetinin).
İhtiyacim oldugu zaman,gerektigi kadarini almak icin kırıyorum posetin bir yerinden.
Hem cook cabuk cozunuyor,hem de hepsini cözdürmek gerekmiyor.kalanini yine dolaba atiyorum.yağini doktugum tencereye,sogani koyup kisik ateste hemen cozunuyor,pembelesince gerekliyse diger malzemeleri ekliyorum,falan.
Taze aldigim maydanoz,dereotunu iyice yikayip dallarindan yapraklarini ayiriyorum.dondurucuda donduktan sonra cikarip poseti şoyle bir elimle ovaliyorum sıkarak.icindeki donmus yapraklar ufalaniyor.al sana ince kiyilmis maydanoz hazir hazir mde tazece..

teşekkür ederim. Benim dondurucumun seninki gibi şok dondurma özelliği yok. Olur mu bilmiyorum. Denemem lazım.

Günaydın Blw de 15.gündeyiz başlarda biraz fazla haşlamış olmalıyım o yüzden eline almak istemiyormuş. Siz siz olun fszla haslamayın. Patatesi biraz diri bıraktım onu aldı eline büyükce parça kopardı ama halletti çok şükür. Yoğurdu ve suyu da fincanda içiyor bugün armut deneyeceğim. Biraz huysuz bu gece uyumadı ne kadar verimli olur o yüzden kestiremiyorum şuan yatmak istemiyo benim de kucakta taşıyacak halim yok sırtım fena ağrıyor kavga ediyoruz geceden beri

Blw canavarı aferin ona başarıyor inş Sarp'ta başaracak inanıyorum

Valla böyle şeylere ihtiyacım var.Havuç verdim ilk sevdi.2.gün alerji yaptı yüzü ve özellikle bir göz kapağı aşırı kızardı.Sonra brokoli verdim azıcık yedi.önceden sofrada bize su içirtmeyen atlayan çocuk ilk gün su içti bir daha onu da istemiyor .

Yiyecek vermezken meraklıydı şimdi durum bu

Blw canavarı aferin ona başarıyor inş Sarp'ta başaracak inanıyorum
Evet çok şükür Sarp'ta başarır eminim annesi

Evet çok değişkenler bi anı diğerine uymuyor bizimki de öyle değişiyor hep. 1 haftadır sakız çiğner gibi ağzı sürekli egzersiz yapiyo sanırım önceden yapardı ama şimdi yemeye başlayınca bayağı arttı. Suyu mesela alıştırma bardağından pek içmiyo oynuyo ama fincanı çok seviyor. Yoğurdu bi gün 2 yarım fincan içti diğer gün bir damla nerdeyse yılmadan devam bakalım

Canm sen de blw yapıyorsun di mi nasıl gidiyor ? bizim mıncıklama olarak devam ediyor şimdilik
Ben de fazla haşlamışım benim oğlanda mıncıklatı fırlattı ağzına koymadı ben elimle verdim elime yapıştı resmen elimi çatal gibi kullandı. Belki seninki de tiksinmiş olabilir dokusundan.

Ben de fazla haşlamışım benim oğlanda mıncıklatı fırlattı ağzına koymadı ben elimle verdim elime yapıştı resmen elimi çatal gibi kullandı. Belki seninki de tiksinmiş olabilir dokusundan.

Evet dünkü brokoli aslında mıncıklamak için gibi olmuştu.Ben verince de sapını emdi azıcık.Pes etmicem ille bişey yer diyorum.Tatlı patates aldım.Tadı çok kaynamış kestane gibi.Onu da denicem bakalım

Diş çıkartma evresinde olabilir.
Büyük parça koparınca panik oluyor musun ?
Ben pazartesi başlıyorum.
Demir damlasında 2.günümüz.

Yasmizayn yoğurt veriyorsun ya.
Nasıl yapıyorsun ?
Formül sütten yapacam ben.
Fırınım yok.
Eski Üsül olacak.
Günlük az az yapacam.
Kuzenim tarif verdi.
Büyük ihtimal ilk denemem başarısız olur
:))))

Merhaba, formül sütten yoğurt oluyo mu ya :))
Günlük sütten niye yapmak istemiyosun. Bi de parmağın iyileşti mi

Merhaba, formül sütten yoğurt oluyo mu ya :))
Günlük sütten niye yapmak istemiyosun. Bi de parmağın iyileşti mi
Parmak iyileşti cnm.
Öteki de sıkıntı çıkarttı.
Kendim operasyon yaptım.
Şimdi de küçüklere sirayet etti.
Şeytan diyor git anestezi al hepsini çektir.

1 yaşından önce inek sütü almamalı, taze keçi sütü bulursan yap. Yoksa riske atma formül sütten yap 6 ay sonra inek sütüne geç dedi.
Akabinde ablam ve kuzenimle konuştum konuyu. Onlarda formül sütten yapmışlar aynı şekil.

Sütü mayalıyorız yoğurt oluyo zaten canım. Direk süt zararlı 1 yaş öncesi. O da sindirimi zor ve demir eksikliği yapıyor diye.
Bu söylediğini ilk defa duyuyorum. Yine de sen bilirsin tabi :)

Diş çıkartma evresinde olabilir.
Büyük parça koparınca panik oluyor musun ?
Ben pazartesi başlıyorum.
Demir damlasında 2.günümüz.
Olmazmi ateş basıyo bütün heryerimi 10 a kadar sayıyorum içimden önce bi titrer gibi sinirleniyo eksi yemiş gibi sonra öğğ yapiyo yeterli gelmediyse oksuruyo sonra guluk diye bir yutma sesi geliyo. Sizede kolay gelsin az kalmış. Demir damlası değilde bende surup başladım rengi sarı kaka problemi olmadı çok şükür siyahlık falanda yok ferro sanol b 20 gün bunu sonra da ferrum kullanıcam sonra tekrar tahlil değere göre bakıcaz

Canım ben yoğurdu inek sütünden yapıyorum salı ve pazar günleri geliyor kaynatıyorum kendimize mayalıyorum. Alperene ayrı ufak kasede yapıyorım biraz da kaynamış sütten ayırıp agzını sıkı kapatıp dolaba koyuyorum 2 günde 1 mayalıyorum ona bitiremiyor. Formül süt ve anne sütüne gerek yok dedi benim doktor. Direk günlük süt yada güvendiğin açık süt yapabilirsin dedi. Peteğin üzerinde yapıyorum valla makine veya fırın kullanmadım. Bende eski usul

Etme etme bende basta dedim klasik devam edeyim diye ama bazen böyle takviye gerebiliyomuş zaman tanımak lazım ha deyince olmaz zaten mantıken de yeni bi oluşuma giriyor onlarda emin adımlar la ilerlemek istiyorlar. Tatlı patates markette görmedim pazara da inemediğim için şimdilik kaldı. İnş güzel geçer sizin için de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…