2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
insallah distendir aliskanlik olmamistir
armutu sevdi mi canim daha denemedim bende,armut ve muz vericem meyve olarak sirayla
Armutu sevdi canim kabizlik yapiyor armut bugun 3gun du benim ilk defa kizim kabiz oldu muz icin erken degilmi daha gec verilmeli diye biliyorim ama

Ben tam oturmasını bekliyorum açıkçası nolur nolmaz şaka değil bu. Eşimin ablası bebeğini bu yüzden kaybetti (boğazına üzüm tanesi gitti çıkaramadılar) blw yapan arkadaşlar çok ciddi ve dikkatli olalım lütfen.

Blw ciler napıyorsunuz:) biz kabak tadımını bitirdik bugün brokoli deneyeceğiz bakalım:) o elinde kemirmeye çalışırken benim kaşıkla yedirmemle geçti kabak tadımı ama brokoliden umutluyum:)
Benimkiler yeşil kabağı sevmedi ama balkabağına bayıldılar onu da deneyebilirsin hem de çok faydalı.

Canım süt mayalanınca süt özelliğini kaybediyor yani alerji durumu olmuyor ben kefir, yoğurt, lor peyniri yapıyorum taze sütten sıkıntı yok.

İlerleyen zamanlarda tekrar deneyeceksiniz

Kaynatilan sutte vitamin kaybi olmuyor,şoklanan UHT sutlerde ve yogurtlarda kayboluyor.

Yogurt mahalle sütünden mayalamak yoksa günlük süt mü?
bunu bilmiyorum ama ben olsam 1 ay sonra yine denerdim

Armutu sevdi canim kabizlik yapiyor armut bugun 3gun du benim ilk defa kizim kabiz oldu muz icin erken degilmi daha gec verilmeli diye biliyorim ama

yok 2 aya kadar gecis.bu ay armuta gecicem 8.ayinda muz insallah.Kontrolumuzu o zamana verdi 8.ayin sonuna kadar ogunleri soyledi adim adim

Benimkiler yeşil kabağı sevmedi ama balkabağına bayıldılar onu da deneyebilirsin hem de çok faydalı.
Evet balkabagını da denerim canım.
Üzüm vermek sıkıntı zaten bebeklere ya onu dik şekilde dorde bolup vermeyi oneriyorlar bogaza kaçıp bogulma sıkıntısı yaratmasın diye başı sağolsun ya cok zor bir durum

İlerleyen zamanlarda tekrar deneyeceksiniz
Teşekkürler canım tekrar denerim o zaman

Yogurt mahalle sütünden mayalamak yoksa günlük süt mü?
bunu bilmiyorum ama ben olsam 1 ay sonra yine denerdim
Aynen canım oyle yapacagım ben de inşallah bu kez yapmaz çünkü sevmişti yemesini:)

Slm kızlar bugün doktora gittik kuzimla.kizimin sol kulağı tikaliymis biraz bir hafta sonra KBB ye gidicez doktor büyük ihtimalle geniz eti büyüyor dedi birde alerji testi isteyecek doktor.alerji şurubunu da basliyoruz.

oy maşallah ...rekor senin tosbikte...dr bişey dedi mi?
geçen gün asm hemşiresi seninki anca yaşında emekler dedi.boğasım geldi kadını...

Pastörize etmek mi o işlem bilmiyorum ama 70 derecede yapiyorlarmis öyle biliyorum

Pastörize etmek mi o işlem bilmiyorum ama 70 derecede yapiyorlarmis öyle biliyorum
Suyun bile kaynamasi 100C iken sutu 70 C de nasil arindiriyorlarmiski.
Benim bildigim asm dr.unu da dedigi acik sutu ocakta 15 dk kaynatmak yeterlidir.
UHT sutlwrse saniyeler icinde cook yuksek isiya ulastirip yine ayni hizla sogutularak icindeki mikroplar öldürülüyor.bu ani ve yuksek isi ise icindeki mineral,vitamin,yararli bakterilerin buyuk oranda zarar gormesiyle sutun kalitesinin duşmesine sebep oluyor.zaten o yuzden uzun sure raf da kalabiliyor.pastorize etmek.
Ama acikcasi marketlerdeki gunluk sut hakkinda hicbirsey bilmiyorum.sadece var oldugunu biliyorum.70C bunlar icinse,pek mantikli gelmedi.ama alinca evde kaynatilmasi gereken bir ürün mu.bilmiyorum.
Sadece 70C de isitip ambalajlamak niye anlamadim onu da.
Neyse bilmedigimden karisti galiba kafam

Şimdi netten baktim,pastorize ve UHT farkli seylermis. Ben UHT kisminda kalmisim.
Gunluk sut 5 gun kalabiliyormuş.65-70C doğruymuş.
Hatta okudugum yerde UHT savunuluyor.evde kaynatma islemi sutun besin degerini dusuruyormus.
Ben şok!
Yine bilgiler sil baştan yaaaa

Bende buna dayanarak soyledim canım gerçekten iyi araştırmak lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…