2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Geçmiş olsun inş çabuk toparlar yavrucak emiyorsa bol bol emzir annesi
Emiyor canım dün gece pek istemedi emmek ama zorla emzirmeye çalıştım hep şimdi ilaçların etkisiyle daha kolay emdi. İnşallah toparlarız çabuk o inlemeleri içini acıtıyo insanın hiç hasta olmasın bebişlerimiz inşallah

Çok teşekkür ederim. İnşallah pişman olmam...

Pişman olacağını düşünme bile. Spirale rağmen rahmine düşmüş bebeğin o kadar mücadele etmiş sizinle ve kardeşiyle beraber olabilmek için. O kadar istemesine rağmen hamile kalamayan birsürü insan var onları düşün ve kendi adına ve bebeğinin kardeşi olacağı için onun adına da mutlu ol. Benim de kardeşimle aramda 15 ay var. Ben altı aylıkken annem kardeşime hamile kalmış zor oldu ama iyiki de olmuşsunuz diyor. Kardeşimin bebeği şu an 1 yaşında eşi yine hamile şu an 3 aylık. Şok oldular hatta 2 kese görünüyordu önce ikiz gebelik dediler. Nasıl bakacağız diye düşünüyorlardı hatta gelinimiz ağlıyordu. Sonrasında kabullendiler ve seviniyorlardı ki keselerin biri gelişmediği için tek bebek kaldı. O kadar üzüldüler ki O nun gittiğine.....Demem o ki herşeyde vardır bir hayır. İnşallah olumlu karar verir ve bebeğini dünyaya getirirsin.Hayırlı evlatların olsun inşallah

Şükürler olsun bugün 3. Gün. Hala keyifle emmiyor. Zar zor veriyorum hatta saç baş yoluyor emerken ama en azından et koparmış gibi ağlamıyor, hiç fire vermedik. Mama da vermiyorum 3 gündür. Çok araştırdım sonradan emen bebek var mı, bana da ümit olsun diye. Teşekkür ederim cevabın için

Çok geçmiş olsun canım. Kuzular hep iyi olsun inşallah

Çevreyi boşver önemli olan sen ve eşinin ne düşündüğü. Bebek nasibiyle gelirmiş. Negatif konuşanlara kulak asma.

Hayırlısı olsun cnm
Senınle benzer seyleri yasayıp yazan olmuştu sankı
Sen mantıklı bır kadınsın, doğru hareket edıyorsun. Ozellıkle kımseyle paylaşmama konusunda
Ben aynı seyı yasamadım ama hamıle olsam doğurmak ısterdım. Ikız bebeğım oldugunu dusunurdum, durumu daha kabullenır kılardım. Arada 2.5 yas var cocuklarımın, maddı manevı zor olsada paha bıcılmez bır guzellık

Dr spıral ıle hamıle kalma durumuna ne dedı?

Yok canım ya enfeksiyon kapmıs kuzum hast gittiğimizde ateş 39.3 olmustu. Fitil yaptı hemen kan idrar tahlili yapıldı kanda baya enfeksiyon çıktı antibiyotik verdi doktorumuz canım inşallah çabuk toparlarız

Çok geçmiş olsun umarım çabuk atlatır minnos

Merhaba arkadaşlar oğlum 5aydan sonra dünden beri emzik alıyor. Versemmi vermesem mi şaşırdım . Emzik kullananlar ne gibi faydasını görüyosunuz yazarmısınız

Merhaba arkadaşlar Bebeğinizi oturur pozisyona geçirdiniz mi yoksa daha erken mi ben cesaret edemiyorum 5. Ayimiz yeni bitti

Kizlar nasilsiniz giremiyorum uzun zamandir
Yazilanlari kaciriyorum
Bugun 5. Ay asimizi olmaya gittik
Doktor ek gida tadimliklarina baslatiyo
Meyvelerden baslatti burda yazilanlari takip edemiyorum ama aklimda sebzeden baslayanlar kalmis niyeyse
Kafamda cok soru var
Haziran 2017 bebekleri ek gidaya basliyor diye bi konu acalim mi

Orangutann canım senmiydin weebaby meyve filesini soran
Hep aklımdaydı nihayet bugun aldım.silikon ucu baya yumusak bişey.emzik emmeyen bebegim bunu cok cok cok emiverdi.içine cok az muz koymuştum baya hosuna gitti.sebzeleride yumusatıp koyucam.hem kendi kendine baya oyalandı

Kızlar benegime dün havuç yumusatıp verdim.catalla ezdim.tabagı önüne koydum napıcak diye.içindekileri almaya calışmadı sadece tabagı tutmaya calıştı
Bende tabaktan cıkarıp mama sandalyesinin tepsisine döktüm,zaren cok püre gibi deildi.mercimek taneleri gibiydi.eline alıp alıp yemeye calıstı.tabi pek mümkün olmadı:)parmaklarına yapışanları yiyebildi sadece
İzlemek baya keyifliydi

Bendim netten sipariş verdim iyi sevindim bende oyalanması üçin istedim açıkcası oluklu kaşıgıda aldım mycey blw yapıcam yogurt için

Kızlar sağolun hepiniz. Bugün yeni bir şey ogrenmiş oldum. Ateş olunca bebeği tamamen çıplak bile bıraksak ayağında çorap olmalıymış. El ayaktan üşürmüş.

Canm muz +9 ay diye biliyorum ben bi bak istersen ona gore ver

Soranlardan biri bendim.almistim bende,slikon olmayanini.eline vermeye korktugum havucu icine koyuyorum.damagiyla ezdirip duruyor

Bakıp verdim canım.altıncı ayda verilebilşyo.fazla potasyum idrarla atılıyomuş.

Acıtmazmı kıyamaz insan tabi inşallah çabuk toparlayacak

Rica ederim inşallah devamı da gelir tadını alır yavrucak. Emerken elinden tut senin yüzüne dokunsun boynuna dokunsun giyinme mümkünse ben genelde emzirme aletiyle duruyorum hep hırka alıyorum sırtıma emzirirken çıkarıyorum. Ten teması çok işe yarıyo.

Bendim netten sipariş verdim iyi sevindim bende oyalanması üçin istedim açıkcası oluklu kaşıgıda aldım mycey blw yapıcam yogurt için

Bende aldım silikon meyve filesi içine el.a dilimi koydum bayağı hoşuna gitti kızımın.

Çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin kuzucuga.

Ben bugün doktora verdim muz 5.5 aylıktan sonra verilebilirmis.bide nar suyu sordum verilir dedi 7.ay hatta iyi olur bağışıklık için dedi.

Biz bir hafta sonra 6.ayi dolduruyoruz ve bu ay doktor düzenli istemesine ragmen ben biraz anne içgüdülerime dayanarak ara ara tadimlar yaptırmistim kızıma.sebze çorbası,kahvaltı ,yoğurt ve meyve tattirdim
Ama 6.ay dolunca tanecikli beslenmeye başlıyoruz .önce yumurta sarısı ve peynir mercimek tanesi kadar diline bırakılacak.istwrse tekrar bir kaç defa daha
5 gün ara ile ev yapımı makarna,bulgur pilavı ,nohut ve kuru fasulye en son olarakta sadece ekmek içi ve maydonozdan yapılmış 3 kere çekilmiş dana etinden köfte.bunlar hep parçalanıp mercimek tanesi kadar verilecek ve yutmayi öğretmeye calisicaz.tabi sebze çorbası ,yoğurt ,meyve püresi hergun 4 tatlı kaşığı kadar verilecek.artik ek gıda çocuklar çin gerekliymis özellikle bağırsaklari alistirmaya çalışacağız.az gaz yapandan çok gaz yapana doğru.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…