2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Allah razı olsun. Bir Garip di galiba.
Ben de onun yazısından okudum kan damlasını artırarak kullanıyorum çok şükür kabızlık şimdilik yok. İnşallah olmaz.
B

Bir de kaç damla kullanıyorsunuz. Bebeğin kilosuna göre mi dşye sordum ebe yok dedi.
bugüne kadar vegaferondan 5 damla veriyodum bugün çocuk doktoru verme dedi. Önümüzdeki ay kan tahlili yapicak ona gore başlayacakmışız

Kızlar sağolun...
Dün sabah hastaneye gittim..
Dr antibiyotikli kremle tedaviye başlatacaktı ki ben emziriyorum bit zararı olur mu diye sorana dek !!

Tırnağı çekmekten başka çare yok. Emziren annelere bu tedaviyi uygulayamayız dedi. .

Elime bir kağıt verip acile yolladı..
Kızımı emzirdim ,uyuttum, pusete koydum..
Babası da yanında kaldı haliyle. Mecburen tek başıma gittim içeri.

Operasyon çok sancılı geçti.
Ömrümden ömür gitti.
Dr ; süte geçme sebebiyle 1/10 oranında uyuşturabildim dedi. Ve etkisi hemen geçen cinsten olduğundan hemen operasyona başladı.

Güya sabırlı biriyim. Çığlık ata ata Allah diye diye sonuca geldik. Biri ayaklarımı tuttu ki kıpraşmayım diye. Biri de ellerimden tuttu ki destek olmak için. Ama öyle sıkmışım ki yazık kız demez mi ; nerdeyse kırılacaktı kemiğim

Dün çok inledim evde. Ağrı kesici parol hariç bişey içemediğimden ve kızımın yanında da ağlayamadığımdan dün benim için çok zor geçti.

Allah kimseye yaşatmasın. sezaryen sonrası acı bunun yanında devede kulakmış.

Kabus gibi bir gündü dün.
Ama bugün çok heyecanlıyım.
Malum kan verdik kızımın sonucunu bekliyoruz. .
çok geçmiş olsun okurken içim gitti resmen çok şükür atlatmışsın inşallah bundan sonra acısını hissetmezsin :KK200: prensesin de hayırlı haberlerini bekliyoruz

Off yavrum geceden beri ateşli :KK43: inleyip duruyo 37-38.5 arası gidip geliyo bez koyduk dus aldırdık sadece zıbınıyla cıplak da duruyor ama inmedi guzelce ya:KK43: doktor yolu gozukuyo bize

Günaydın kızlar. Dun ogluşuma ilk defa elma suyu verdim. 1 cay kaşığı. Çok hoşuna gitti bitince hemen ağlamaya başladı. İnşallah ek gıdayı sever. Kızımdan çok çektim. Blendir dan geçirmeden yemiyordu.hala yeme problemi devam ediyor:KK12:

Hepinize merhaba arkadaşlar. Ev topla, taşı, yerleştir uzun sürdü epey. Umarım herkes iyidir. Çok düşündüm kimle konuşsam da rahatlatsa diye, sizden başka kimsem yok bu konuda konuşacak. Kızım emmiyordu 5 aydır, 2 saatte bir süt sağıyordum.. Ama ben sürekli deniyordum, teklif ediyordum. 4 gün önce kendisi emmek istedi ve emdi. Ama bir daha almak istemedi. Ertesi gün daha ısrarcı oldum ve 3 kez emzirdim. Ve dünden beri süt sağmıyorum. Zar zor, boynuma rengarenk 5-6 kolye takıyorum, oyunlar, kavga dövüş emiyor. Ama hiç bitirmedi memedeki sütü. Normalde mama takviyesi yapıyordum, onu da yapmadım. Açlık belirtisi göstermedi hiç . ama günde 1 kez kaka yapardı onu da yapmadı. Sütüm zaten az , sağmıyorum diye bitmez di mi?
Ben de doğduğundan beri hep sağdım emmedi taaki 3.ay kontrolunden sonra eve geldik yıkadım almadı biberonu çok korktum ne yapcam diye bi denedim belki meme alır diye o gün bu gün memedeyiz Allahıma binlerce şükür olsun kurtuldum sagmadan inşallah sende kurtulursun canım emsin de az az emsin alışır memeler zamanla bebeğin performansı daha güçlü zaten sık sık emer. Mamayıda bırakırsın inşallah. İlk zamanlarki yapman gereken gibi bi sol bi sağ cevir cevir ver memeyi emmek istemezse zorlama ama mesela benimki öyle ikisiniďe emmek istiyo bi ondan bi ondan :) çok mutlu oldum senin adına :KK200:

Off yavrum geceden beri ateşli :KK43: inleyip duruyo 37-38.5 arası gidip geliyo bez koyduk dus aldırdık sadece zıbınıyla cıplak da duruyor ama inmedi guzelce ya:KK43: doktor yolu gozukuyo bize
Geçmiş olsun canım allah şifa versin. Dişten dolayı mi ateşi.

Ne dedı dr acaba:KK64:

Merhaba başka bir konuda girmiş olduğum polemik yüzünden 1 gün Ban aldım yazamadım.

Son adet tarihinin ne olmadığı için Dr olcume göre 5 haftalık hamile olduğumu söyledi. Şu an sadece kese göründü . Pek istekli olmadığımı da anlayıp konuştu benle biraz. Sanırım düşünmek için iki haftaya yakın zamanım var.

Eşim de yanımdaydı. O hamile olduğuma pek inanmadığı için kesinleşince baya kötü oldu. Test yanlıştır imkansız falan diyordu.

Ben biraz daha rahatladım. Net bir karar vermiş değilim ama olurunu düşünmeye çalışıyorum. Pişmanlık yaşamak istemiyorum.

Pazartesi gününe kadar eşimle de bu konuyu hiç konuşmama kararı aldık. Herkes kendi içinde düşünecek . Birbirimizi etkilememek adına . Daha sonra oturup konuşacağız.

Anneme yakın arkadaslarima kimseye söyleyemiyorum. Annem asla aldir demez ama başımın etini yer neden daha tedbirli olmadın diye. Yakın arkadaşlarımin ise ne diyeceğini az çok tahmin ediyorum. Zaten burada konu acmamin nedeni buydu. Kimseye anlatamadigim için belki benle benzer şeyleri yasayanlar destek olur diye düşünmüştüm . Konu çok saçma yerlere geldi.

Sana çok geçmiş olsun, fındık hanımın da güzel haberlerini bekliyoruz :KK66:

Wuuuu huuu... supper haber, tebrikler ✌️
Yok bitmez tabi, küçük hanım emdikçe çenesi kuvvetlenecek makineden de çok çekecek zamanla...

Kısmet işte üzülme fikre alışmak zor geliyordur muhtemelen ama ikinci çocuk düşünüyorsan güzel olmuş ne zaman doğursam araları kaç yas olsun vs düşünmezsin bak benimkilerin arası 3 yas inan fark etmiyor ilk zamanlar hep zor ama büyüdükçe güzelleşiyor... ikinci elden tanık oldum seninki gibi bir duruma... ilk bebeği mayıs ikinci bebeği ertesi sene aralıkta dogurdu yakın bir arkadaşım, küçük 4 oldu şimdi iyiki araları böyle az diyor çünkü büyük hiç kıskanmadı 2 numara hep varmış gibi oldu...

Böyle örneklere ihtiyacım var teşekkür ederim. Konuya daha olumlu bakmami kolaylaştırıyor. Bizim tam olarak 13 ay oluyor araları . Eşimin iş durumu böyle sıkıntılı bir sürece girmeseydi bu kadar endişe etmezdim. Ben işi biraktip ve özel muayenehane açma planlarim vardı. İki çocuğa yetebilecegime emin olsam sevinecegim bile...

Merhaba başka bir konuda girmiş olduğum polemik yüzünden 1 gün Ban aldım yazamadım.

Son adet tarihinin ne olmadığı için Dr olcume göre 5 haftalık hamile olduğumu söyledi. Şu an sadece kese göründü . Pek istekli olmadığımı da anlayıp konuştu benle biraz. Sanırım düşünmek için iki haftaya yakın zamanım var.

Eşim de yanımdaydı. O hamile olduğuma pek inanmadığı için kesinleşince baya kötü oldu. Test yanlıştır imkansız falan diyordu.

Ben biraz daha rahatladım. Net bir karar vermiş değilim ama olurunu düşünmeye çalışıyorum. Pişmanlık yaşamak istemiyorum.

Pazartesi gününe kadar eşimle de bu konuyu hiç konuşmama kararı aldık. Herkes kendi içinde düşünecek . Birbirimizi etkilememek adına . Daha sonra oturup konuşacağız.

Anneme yakın arkadaslarima kimseye söyleyemiyorum. Annem asla aldir demez ama başımın etini yer neden daha tedbirli olmadın diye. Yakın arkadaşlarımin ise ne diyeceğini az çok tahmin ediyorum. Zaten burada konu acmamin nedeni buydu. Kimseye anlatamadigim için belki benle benzer şeyleri yasayanlar destek olur diye düşünmüştüm . Konu çok saçma yerlere geldi.
Güzel kardeşim herşeyde bi hayır vardır vereceğin karar ne olursa olsun böyle düşün. Etraftakiler istediğini düşünsün alnımızda ne yazıyorsa onu yaşıyoruz. Benim görümcem 4 aylıkken hamile kalmış zorluk tabiki yaşamış ama bi şekilde büyüyorlar allah yardim eder. Hakkımızda hayırlısı olsun

Güzel kardeşim herşeyde bi hayır vardır vereceğin karar ne olursa olsun böyle düşün. Etraftakiler istediğini düşünsün alnımızda ne yazıyorsa onu yaşıyoruz. Benim görümcem 4 aylıkken hamile kalmış zorluk tabiki yaşamış ama bi şekilde büyüyorlar allah yardim eder. Hakkımızda hayırlısı olsun

Çok teşekkür ederim. İnşallah pişman olmam...

Kizlar merhaba araniza yeni katildim haziran annesiyim hamileligimden beri okuyordum sizleri sizlerden cok sey ogrendim oncelikle annelik harika biseymis ama esimle iyi olan evliligimiz problemlerle doldu esimin uygunsuz seyler izledigini iliskiden zevk almadigini ogrendim yikildim ozurler diledi benisevdigini cokbegendigini soyledi ten uyumu olmadigini soyluyor napicagimi sasirdim kimseye soyluyemiyorum sizlerden tavsiye akil bekliyorum.

Allah razı olsun. Bir Garip di galiba.
Ben de onun yazısından okudum kan damlasını artırarak kullanıyorum çok şükür kabızlık şimdilik yok. İnşallah olmaz.
B

Bir de kaç damla kullanıyorsunuz. Bebeğin kilosuna göre mi dşye sordum ebe yok dedi.
Kilosuna göre ben artırarak verdim sıkıntı yok kaka renginde kırmızılıklar oluyor normal 2 saatte bir emdiği den emdikten 1 saat sonra demiri veriyofum 1 saat sonra süt bu aralar d vit unutuyorum off

Mrb
Şuan bi imtihan içindesin
Fikrim aldırmaman onu çok seveceksin annesi kaç çocuğun var bilmiyorum.
Bütün bebekler rabbimizin emaneti.
Eşimin arkadaşı bizimle aynı yıl evlendiler bizim iki çocuğumuz oldu. Şükürler olsun..
Onlar içinde
Rabbim nasip etmedi daha vakti var demek ki. İnş nasip eder Rabbim.
Düşünsene Rabbim onun için bir sayfa yazmış senin rahminde senin vesilenle. Sense buna mani olacaksın ne kadar kaddarca. Haberlerde görülen katillerden ne farkımız olur. Resmen cinayet..
Rabbim senin için bunu hayırlı görmüş tevekkül et.
Sana bu bebeği yazdıysa muhakkak bir hayır vardır. Rabbim rızkı bana ait diyor. Neden teslimiyet göstermiyorsun.
Sevdiğin dostuna emanet bırakırken aklın bile kalmaz.
Neden işini Allaha bırakmıyorsun..
Bir tanıdığım 6 aylıkken çocuğuna özürlü demişler aldırmadı ne büyük tefekkür canlanmış yavruya kıyamam dedi. Sonra doğuma 1 2 hafta kala bebek karnında ölmüş. Gerçekten de bakımı zor olan özürlü engelli diyeyim. Engelli bir bebek.
Dr un dediğiyse yavrun seni darda koymadı annesi...
Hepimizin tereddütte olacağı bi konu ama teslimiyet inanç bi ayrı güzellikler sunar insanın hayatına.
Vardır bir hayır de yoluna devam et.
İşinde ki aşındaki bereketi artırsın Rabbim.
Şuan aldırmayı düşünürsün ama yıllar sonra içine ok gibi saplanır herşey. İnş doğru karar verirsin.

Geçmiş olsun canım allah şifa versin. Dişten dolayı mi ateşi.
Yok canım ya enfeksiyon kapmıs kuzum :KK43: hast gittiğimizde ateş 39.3 olmustu. Fitil yaptı hemen kan idrar tahlili yapıldı kanda baya enfeksiyon çıktı antibiyotik verdi doktorumuz canım inşallah çabuk toparlarız

Kilosuna göre ben artırarak verdim sıkıntı yok kaka renginde kırmızılıklar oluyor normal 2 saatte bir emdiği den emdikten 1 saat sonra demiri veriyofum 1 saat sonra süt bu aralar d vit unutuyorum off
Aynen bende unutuyorum. Sabah ilk emzirmede kan, ikinci emzirmede devit vermeyi planladum ama yinede devit unutuyorum şimdi veriyim bari

Yok canım ya enfeksiyon kapmıs kuzum :KK43: hast gittiğimizde ateş 39.3 olmustu. Fitil yaptı hemen kan idrar tahlili yapıldı kanda baya enfeksiyon çıktı antibiyotik verdi doktorumuz canım inşallah çabuk toparlarız
Geçmiş olsun inş çabuk toparlar yavrucak emiyorsa bol bol emzir annesi

X