2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bu arada tadımlarınızı mama sandalyesınde yaptırın
Bebek mama sandalyesıne alıssın
Kendı kendı yemeye alısmada mama sandalyesı onemlı
Bnm oglum on aylık yogurdunu kendı yerdı
On bır aylık kasıkla corba ıcerdı
Cocugu bırakınca ınanın ogrenıyorlar

Cnm kefırı nasıl yapıyorsun?
Mayası var bende. Orta boy bir cam kavanoza koyuyorum bir çorba kaşığı maya zaten. Sütü taze alıp kaynatıp soğutuyorum oda sıcaklığına gelince mayanın üstüne ekliyorum. Kavanoz kapağı üstünde bırakılıyor kapatılmıyor kesinlikle. Kavanozu ince bişeyle sarıyorum. Karanlık bir yere koyuyorum dolap içine. 48 saat sonra çıkarıp plastik süzgeçten geçiriyorum. Asla metal değmeyecek kefire dikkat. Temiz su( musluk suyu olmaz) ile süzgeçteki mayayı yıkıyorum.Tahta kaşıkla süzgeçte kalan kefir mayasını alıp yeni bir kavanoza mayalıyorum.

Kızlar dişler beyaz beyaz göründü
Ay cok heyecanlı hayırlı olsun tombişlere:)
işte bende bundan istiyorum:)

1 yaş yakınıma tabak kaşık çatal bardak almak istiyorum öneriniz var mı?

Teşekkürler kızlar :) darısı sizlerinkine.

masallah.sizin ikizler bizden bir ay buyuktu degil mi?sulanma baya var ama hafif sertlesmis kiziminda.ust damaginin icinde beyazlik var ama altta yok.ilk her zaman alt disler mi patlar yoksa yukaridan da gelir mi acaba?

Çok teşekkür ederim canım doktorum uzakta bizden o yüzden gidemiyorum ama sağlık ocağına sorarım inşallah

Doktorun onerisiyle baslayamayacak misin canim,belki ihtiyac yoktur suan gelisimi acisindan.

Cok gecmis olsun.Aileden biri hasta olunca digerlerinin gecirmemesi zaten zor.Kuluckaya yerlesiyor bir kere
Ahh canım etraf sürekli artık ben çocuğu gereksiz yere aç bırakıyormuşum gibi bakıyorlar bir aydır ya...

Çok teşekkür ederim...

Ben kefir ile başladım herkese tavsiye ederim :) iki doktorum da onayladı. Kefirci oldu bizimkiler :)) Luluuu94
Mayasını nerden aldın canım
Portakal,mandalina idrar yollarinda yanma pizik yapabilir.canlari acimasin.
Bence onlara 9 .aydan sonra baslanmali.belki daha gec
Çok teşekkür ederim iyi oldu öğrendiğim

masallah.sizin ikizler bizden bir ay buyuktu degil mi?sulanma baya var ama hafif sertlesmis kiziminda.ust damaginin icinde beyazlik var ama altta yok.ilk her zaman alt disler mi patlar yoksa yukaridan da gelir mi acaba?
Evet canım benimkiler Mayıs 12 doğumlular. sağolasın. Benimkilerin alttan geldi. Bazen de üstten geldiğini duydum ama.

Bir dostum verdi o bu işlerden iyi anlıyor. Organikçidir kendisi :)

Arkadaslar,ispanagi da acele etmeyin.ileriki aylara hatta yaşlarina kaydirin.cunku fazla vede sık tuketilmedinin yetiskinlere bile zarari varmis.icindeki bir maddeden dolayi.
Simdi hatirlayamadim.o yuzden ben en fazla haftada bir yada ayda iki falan kullanirim.
Birde kan pihtilasma sorunu olanlar yesil sebzelerde K vit.fazla old.daha dikkatli tuketmeli( yetiskinler icin diyorum)

Çok sağol canım önce yoğurttan başlasak?
Portakal mandalina falan damı alerjik muz bide

lilipit e ekleyeceğim 6. aydan sonra muz (ben anne sütüyle ezip veriyordum başta) 8. aydan sonra turunçgiller, kivi-çilek ve tropikal meyveler ise yaşından sonra... Bizim doktorun listesinden

Çorbalara/sebze pürelerine ilk eklenecek tahıl ise pirinç en az alerji riski olan... oglumda kullanmamıştım ama kızım zayıf olduğundan eklerim muhtemelen

Bu arada brokoli patates ve arpacik soğanıyla şahane bebek çorbası oluyor tavsiye ederim... yaşından sonra inek sütüyle öncesinde suyla yapılabilir...

Kuzularımız küçük olduğundan bir süre arpacik soğanı kullanılmalı bu arada... yine soğan bal kabagi patates ve ayina göre süt ve kıyma eklenerek güzel çorba yapılabilir

Bal kabagiyla tatlı da yapabiliriz 6-8 ay gibi, balkabagi ve hurma buharda pişecek, ayına göre süt veya su ile pişmiş irmige eklenecek süper tatlı bir öğün çıkıyor

Ben iki gündür rendelenmiş elma veriyorum, hafta içi annem de armut tattırmıştı sıkıntı yok şimdilik ama benim bebeğim sınırda kilo aldığı icin doktor tavsiyesi, kilo alımı iyi olsaydi 6 ayin dolmasını bekleyecektik...

Süper çok teşekkür ederim
Aslında bi sorun yok ama işte sanki ben aç bırakıyormuşum gibi oğlum yiyeceklere bazen merak ettiğindenmi bilmiyorum bazen kucağımda oluyor ben yemek yerken ve ben lokmayı ağzıma götürürken eliyle tutmaya çalışıyor bazen ağzını açıyor öyle yaptıkça da haliyle herkeste bi baskı hali yiyecek işte ver artık...

Sogan olarak yesıl soganda guzel oluyor
Bıde tahıl olarak ırmık

Onlar sacmalıyorlar
Meyve fılesı alıp verebılırsın sadece

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…