2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Süper çok teşekkür ederim :KK49:
Aslında bi sorun yok ama işte sanki ben aç bırakıyormuşum gibi oğlum yiyeceklere bazen merak ettiğindenmi bilmiyorum bazen kucağımda oluyor ben yemek yerken ve ben lokmayı ağzıma götürürken eliyle tutmaya çalışıyor bazen ağzını açıyor öyle yaptıkça da haliyle herkeste bi baskı hali yiyecek işte ver artık...
Yurdum insanı:KK66:
Oyuncagıda agzına götürüyor:KK66:

Aslında bi sorun yok ama işte sanki ben aç bırakıyormuşum gibi oğlum yiyeceklere bazen merak ettiğindenmi bilmiyorum bazen kucağımda oluyor ben yemek yerken ve ben lokmayı ağzıma götürürken eliyle tutmaya çalışıyor bazen ağzını açıyor öyle yaptıkça da haliyle herkeste bi baskı hali yiyecek işte ver artık...

Ne demek... hatırladığım kadarıyla senin oglanin kilo alımı iyiydi zaten anne sütü alıyor hiç acele etme, ayı dolsun öyle başlarsın... benim kız cılız biberon da almıyor formül süt yerine ufak ufak tattirabilirsin dedi... ben de düzenli vermek icin 6. ayı bekliyorum yine de az alsın ama süt alsın sadece

Yurdum insanı:KK66:
Oyuncagıda agzına götürüyor:KK66:
Aynen battaniye oyuncak eline ne geçerse artık :)

Ne demek... hatırladığım kadarıyla senin oglanin kilo alımı iyiydi zaten anne sütü alıyor hiç acele etme, ayı dolsun öyle başlarsın... benim kız cılız biberon da almıyor formül süt yerine ufak ufak tattirabilirsin dedi... ben de düzenli vermek icin 6. ayı bekliyorum yine de az alsın ama süt alsın sadece
Demi ya daha 5 aylığız ya

Bnm oglum meyve fılesını hıc emmedı
Ters tutup sapıyla dısını kasıyordu :KK70:
Yerim ben onu :) ya benim oğlanın dişi kaşınmıyor galiba herşeyi ağzına götürüyor tamamda emiyor galiba diş kaşıyıcısını veriyorum 2dk sonra atıyor emiyor sadece dişi geç çıkacak anlamına mı geliyor

Yerim ben onu :) ya benim oğlanın dişi kaşınmıyor galiba herşeyi ağzına götürüyor tamamda emiyor galiba diş kaşıyıcısını veriyorum 2dk sonra atıyor emiyor sadece dişi geç çıkacak anlamına mı geliyor
Cnm sımdı kucukler tam kavrayıp kontrol edemıyorlar
Diş ısı bellı olmaz ne zaman cıkacagı
Oglum sekız aylıkken cıkarmıstı
7 aylıkken falan oyle yapardı meyve fılesını
Kasırdı bı guzel dısını

Cnm sımdı kucukler tam kavrayıp kontrol edemıyorlar
Diş ısı bellı olmaz ne zaman cıkacagı
Oglum sekız aylıkken cıkarmıstı
7 aylıkken falan oyle yapardı meyve fılesını
Kasırdı bı guzel dısını
Evet aynen öyle kontrol edemiyor tuttuğu şeyi... Haklısın herkes diş kaşıyor deyince heyecan yaptım

:)) Aynı gibi gece biraz daha az öksürüğü ama 2 güne iyileşmezse tekrar gidicez dpktora
Geçmiş olsun kuzuys.anne sütü alıyomu bilmiyorum ama sık sık emzir.benim kızımda üşütmüştü benden bulAstı.öksürük burun akıntısı baya vardı dört güne kadar gecti şükür
Burnuna serum fizyolojik damlat,kapalı kalmasın burnu.birde odayı sık sık havalandır canım
Su veriyosan kaynamış ılık su da bol bol içir

lilipit lilipit e ekleyeceğim 6. aydan sonra muz (ben anne sütüyle ezip veriyordum başta) 8. aydan sonra turunçgiller, kivi-çilek ve tropikal meyveler ise yaşından sonra... Bizim doktorun listesinden

Çorbalara/sebze pürelerine ilk eklenecek tahıl ise pirinç en az alerji riski olan... oglumda kullanmamıştım ama kızım zayıf olduğundan eklerim muhtemelen

Bu arada brokoli patates ve arpacik soğanıyla şahane bebek çorbası oluyor tavsiye ederim... yaşından sonra inek sütüyle öncesinde suyla yapılabilir...

Kuzularımız küçük olduğundan bir süre arpacik soğanı kullanılmalı bu arada... yine soğan bal kabagi patates ve ayina göre süt ve kıyma eklenerek güzel çorba yapılabilir

Bal kabagiyla tatlı da yapabiliriz 6-8 ay gibi, balkabagi ve hurma buharda pişecek, ayına göre süt veya su ile pişmiş irmige eklenecek süper tatlı bir öğün çıkıyor

Ben iki gündür rendelenmiş elma veriyorum, hafta içi annem de armut tattırmıştı sıkıntı yok şimdilik ama benim bebeğim sınırda kilo aldığı icin doktor tavsiyesi, kilo alımı iyi olsaydi 6 ayin dolmasını bekleyecektik...
Paylasimlar guzel.tesekkurler.
Ben de tam tersi,kilomuz az oldugu icin 6 ay i doldurmasini bekliyorum,ek gida icin.
Sindirim sistemi gelissin diye.dr. bana da baslayabilirsin dedi.asm hemsiremiz acele etme dedi.kendisininde bir bebegi var. 15 aylik.
Biz 5. Ay i doldurdugumuzda 6600 gr.olduk ancak ki.dogum kilomuz 3730 gr.idi.
Yanlis mantik uyguluyor olabilirim.emin degilim. Belkide dediginiz gibi zayif bebek kilo alsin diye ek gida ya da baslaniyor olabilir.

Aynen benim bebis te yapiyor.yutkunuyor hatta.bir kasik tutusu var ki masallahh yani.hersryi yiyecek gibi

Selam kizlar, beni hatirlayanlariniz vardir. Bazi sorunlardan giremedim ama oglumla ilgili degil cok sükür. Her sey yolunda gidiyor. Beni hic yormayan kolay, huzurlu bir bebek simdilik.

Eve dönmüs gibiyim, özledim valla, umarim herkes cok iyidir, her sey yolundadir. Sevgiler :KK200:

Kızlar bebeğimin kafasının arkasında tam ortada bir yumuşaklık var.hafıf girinti gibidir çöküklük.tam 4 aylıj olduk.eğer o bıngıldaksa kapanması gerekmiyomuydu.

Selam kizlar, beni hatirlayanlariniz vardir. Bazi sorunlardan giremedim ama oglumla ilgili degil cok sükür. Her sey yolunda gidiyor. Beni hic yormayan kolay, huzurlu bir bebek simdilik.
Eve dönmüs gibiyim, özledim valla, umarim herkes cok iyidir, her sey yolundadir. Sevgiler :KK200:
Slm Kim herşeyin yolunda olduğuna sevindim. Neler yapıyorsun tattırmalara başladın mı?

X