2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Canım benim oğlanda pipi ucunda özellikle geri itince belli oluyordu doktor bi pomat verdi günde bi defa onu sürüyorum. Aynı şekilde pipinin alt kısmı da kızarıyor ben idrar a bağlıyorum yani sonuçta sürtüyor her altını aldiğimda silip pişik kremi sürüyorum oraya
Sağol canım sürüyorum pişik kremi de ama geçmiyor daha da kötü oluyor sanki gün geçtikçe

Bende iki tane var kasiyici. Biri anne eli diğeri de halka halka şeffaf. Oğlumun salyasi bir ayı geçti çok akıyor. Doktoru dişeti sertleşmiş ama daha var dişe dedi. Hazırlık yani. Sert soğuk havucu verin dedi tabi gozetliycez
Benimkiler sert soğuk havuca bayılıyorlar, buzdolabı diş kaşıyıcısı dolu hediyeler gelmişti falan. Anne eli de var almıştık. Bizimkiler havuç diyor başka bişey demiyor :))

öksürü için vicks mi sürüyorsunuz? kızım uyuyamıyor geniz akıntısı öksürük yüzünden :KK43:

Kıyamam ya çok geçmiş olsun Bizim öksürük yok ama Vicks etkili diye okudum ayak tabanına gece yatarken biraz sürmek

Günaydın kızlar
İki yaşından önce vicks yasak hatta coldmix falan da aman diyeyim hoş ayak tabanı demişsiniz ama nefes yoluna zarar verebilir bir yakınımın kızı coldmix yüzünden alerji oldu bebeği 10 aylıkken çok erken bizimkilere... zaten prospektüsünde yazar

Günaydın kızlar
İki yaşından önce vicks yasak hatta coldmix falan da aman diyeyim hoş ayak tabanı demişsiniz ama nefes yoluna zarar verebilir bir yakınımın kızı coldmix yüzünden alerji oldu bebeği 10 aylıkken çok erken bizimkilere... zaten prospektüsünde yazar
Evet bende pişman oldum sonradan inşallah sürmemişsindir L LoveMuffin

Kızlar ek gıda ya nasıl başladınız ne ile başlamam gerekiyor memeyi bırakmayacak şekilde abur cubur a meyletmeyecek şekilde

Kızlar ek gıda ya nasıl başladınız ne ile başlamam gerekiyor memeyi bırakmayacak şekilde abur cubur a meyletmeyecek şekilde
Cnm ek gıdada uc gun kuralı vardır
Alerjı olup olmadıgını anlamak ıcın
Su an cok kucukler sadece tattırma olacak tadımlık
Buyuyunce gunde bır cay bardagı kadar tuketecek hale gelecekler
Mevsım meyvelerınden baslamak lazım
Kıvı gıbı alerjen olabılecek meyveler olmayacak
Ornek verıyrm
Cam rendeden rendelenmıs elmayı bır cay kasıgı buyuklugunde yalnız kasık sılıkon olmalı normal kasık zarar verebılır agzına
Ogle saatlerı gıbı ne ac ne tok uykulu olmadıgı bı zamanda verılebılır
Uc gun elmadan sonra
Armut olabılır
Aklıma gelmıyor sonra baska bır meyve
Sonra gunluk mayalanmıs yogurttan bir iki çay kaşığı olabılır
Böyle böyle tattırcaz
Fazlasına gerek yok suan

Nazar olduk gece uyurdu sadece 2 kez emmeye kalkardı ama 4 gündür 2 saatte bir uyanıyor bende meme veriyorum baya içiyor neden böyle oldu acaba sabah sersem gibi oluyorum bu hafta yalnızdım bi de daha mevlüt yapıcam hazırlıklar beni bekliyor

Benimkiler sert soğuk havuca bayılıyorlar, buzdolabı diş kaşıyıcısı dolu hediyeler gelmişti falan. Anne eli de var almıştık. Bizimkiler havuç diyor başka bişey demiyor :))
Eline mi veriyorsun havucu. Doktorum da havucu onerdi

Nazar olduk gece uyurdu sadece 2 kez emmeye kalkardı ama 4 gündür 2 saatte bir uyanıyor bende meme veriyorum baya içiyor neden böyle oldu acaba sabah sersem gibi oluyorum bu hafta yalnızdım bi de daha mevlüt yapıcam hazırlıklar beni bekliyor
Allah sabır versin. Çok zor gerçekten. Ben bı ay boyunca saat basi 50 dkda bir kalktım. Ne sınır kaldı bende ne de sağlıklı bir beden. Şimdi 5-6 kere kalkıyor en azından. 10-11 değil ..ins tez geçer. Uzarsa kesinlikle yardıma birilerini çağır sabah baksın. Yoksa mevlidi de ertele

Cnm ek gıdada uc gun kuralı vardır
Alerjı olup olmadıgını anlamak ıcın
Su an cok kucukler sadece tattırma olacak tadımlık
Buyuyunce gunde bır cay bardagı kadar tuketecek hale gelecekler
Mevsım meyvelerınden baslamak lazım
Kıvı gıbı alerjen olabılecek meyveler olmayacak
Ornek verıyrm
Cam rendeden rendelenmıs elmayı bır cay kasıgı buyuklugunde yalnız kasık sılıkon olmalı normal kasık zarar verebılır agzına
Ogle saatlerı gıbı ne ac ne tok uykulu olmadıgı bı zamanda verılebılır
Uc gun elmadan sonra
Armut olabılır
Aklıma gelmıyor sonra baska bır meyve
Sonra gunluk mayalanmıs yogurttan bir iki çay kaşığı olabılır
Böyle böyle tattırcaz
Fazlasına gerek yok suan
Çok sağol canım önce yoğurttan başlasak?
Portakal mandalina falan damı alerjik muz bide

Cok asitli bunlar gazda yapar bu grup daha sonra canım biraz netten arastr doktorunada sor bu ek gıda sınırsız bilgi ben kitap alıcam cıkıp alamadım daha biz burdan 1-2 gün en fazla bir hafta bilgi veririz sonra kalır yanlıs anlama ben blw yapacagım için kitaptaki sıraya göre gidicem

Doktorun onerisiyle baslayamayacak misin canim,belki ihtiyac yoktur suan gelisimi acisindan.

Cnm bnm oglumda fena
Hepımız hastayız
Ben hava verıyrm

Cok gecmis olsun.Aileden biri hasta olunca digerlerinin gecirmemesi zaten zor.Kuluckaya yerlesiyor bir kere:KK43:

Cnm genelde meyveden baslanıyor
Bıze de dr oyle demıstı ılk oglumda
Sonra ıste patates havuc as su ıle haslayıp, tel suzgecten gecırıp bı damla zeytınyagı ıle (pıstıkten sonra ılave edılecek) ıkı urunlu gıdalara baslanıyor
Zamanla cogalıyor mesela ıcıne ıspanak yaprağı eklenebılır
Zeytınyagı havuctakı vıtamını ortaya cıkarıyor
Muz verılıyor ama alerjı yapıp yapmadıgı takıp edılecek dıgerlerı gıbı
Kıvı portakal falan tercih edılmemelı
Bal kabagı ılk verılmesı gerekenlerden onerılıyr, faydalı
Et, salça, domates, tahıllar yok şu an
Ben oyle muhallebıde seven bırı degılım
Pek vermedım

Eline mi veriyorsun havucu. Doktorum da havucu onerdi

Allah sabır versin. Çok zor gerçekten. Ben bı ay boyunca saat basi 50 dkda bir kalktım. Ne sınır kaldı bende ne de sağlıklı bir beden. Şimdi 5-6 kere kalkıyor en azından. 10-11 değil ..ins tez geçer. Uzarsa kesinlikle yardıma birilerini çağır sabah baksın. Yoksa mevlidi de ertele
Kucağıma oturtuyorum eline havucu veriyorum bazen yere düşürüyor :)

Cnm genelde meyveden baslanıyor
Bıze de dr oyle demıstı ılk oglumda
Sonra ıste patates havuc as su ıle haslayıp, tel suzgecten gecırıp bı damla zeytınyagı ıle (pıstıkten sonra ılave edılecek) ıkı urunlu gıdalara baslanıyor
Zamanla cogalıyor mesela ıcıne ıspanak yaprağı eklenebılır
Zeytınyagı havuctakı vıtamını ortaya cıkarıyor
Muz verılıyor ama alerjı yapıp yapmadıgı takıp edılecek dıgerlerı gıbı
Kıvı portakal falan tercih edılmemelı
Bal kabagı ılk verılmesı gerekenlerden onerılıyr, faydalı
Et, salça, domates, tahıllar yok şu an
Ben oyle muhallebıde seven bırı degılım
Pek vermedım
Ben kefir ile başladım herkese tavsiye ederim :) iki doktorum da onayladı. Kefirci oldu bizimkiler :)) Luluuu94 Luluuu94

Luluuu94 Luluuu94 canım ben doktorumun tavsiye si ile dün yoğurttan başladım 1 çay kaşığı kadar çok sevdi elimi bırakmadı hatta bi ara kasığa elini daldırıp kendi yedi blw yı başaracak öyle görünüyor bende bu listeye göre gitmeyi düşünüyorum önce meyve değilde sebze çünkü meyve tatlı olduğu için sonra sebzeyi sevmeyebilir.

Eklentiler

• Screenshot_20170927-105653.jpg
    Screenshot_20170927-105653.jpg
    61,9 KB · Görüntüleme: 97
X