2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Benim kızım doğduğundan beri hep böyle çok yapıyor doktor sıkıntı yok dedi.
Teşekkür ederim canım. Kaşık maması için erken bence. Dr.a danışabilirsin. Doğumdan beri işe başlayacak olmanın stresi var bende de. Yıllık izin bitince başlayacağım ben de. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

Canım bence ek gıda için çok erken. Hem heryerde 1 yaşına kadar ana öğün anne sütü ,diğerleri tadımlık doyumluk değil diyorlar. 1 yaşına kadar beklemesen bile en az 8 aylık olana kadar tadımlık olacak şekilde beslemelisin bence 6 aydan sonra

Ya sutumu icer insallah kasikla biberonu hic almadi oglumda almamisti. O kadar doluyum ki is konusunda aglamak geliyor icimden. Bide esim kasimda askere gidecek hersey ustume ustume geliyor.

Peki kavanoz mamalari hakkinda ne dusunuyorsunuz boyle pureler falan hipp in organik olanlar varyaonlardan gunluk 4-5 kasik versem alistirma olur sanirim. Ilk cocugum 3 yasinda ve cok zayif iki yasina kadar anne sutu aldi yedi aya kadar az az tattirdim ama bir kasiktan fazla vermedim 1 yasinda 10 kiloyu simdi 13.5 ek gidayi almak istemedi cok sorunluydu yemesi hala sorunlu buda oyle olacak diye cok korkuyorum

Kıyamam, gerçekten üst üste gelmiş. Hayırlı teskereler olsun inşallah. Ek gıdalar hakkında bilgim pek yok ama. Kavanoz mamalar için de çok erken. Enjektörle vermeyi deneyebilirsin sütü. Bir de emzirme destek sistemi diye bir şey var. Beslenme kateterini parmağa yerleştirip de beslediklerini gördüm. Video yu bulup gönderirim sana. Allah yardımcınız olsun

Yani tabikide olabilir doktorunuz nasıl söylerse öyle yapmanız daha iyi. Ama mesela ben 6 aylık olunca mesela kış sebzesi olarak havuç var. Başladığımız gün havucu biraz buharda haşlayıp tam yumuşamamış ama çiğ de kalmamış şekilde eline vermeyi düşünüyorum. Bu yönteme blw deniyor. Aynı şeyi 3 gün kuralına uyup tekrar edicem sonrasında brokoli vs vs . Tadına bakacak doyumluk olmıcak böyle böyle yaklaşık 1,5-2 ay geçecek.Yani püre vermekten yana değilim. Ama sanırım siz çalışacağınız için bu yöntem zor olabilir. Hani ilk başta mesela 2-3 çay kaşığının ucuyla tadına baktırabilirsiniz.tabi doktorunuza da danışın en doğrusunu o söyleyecektir

Kaç gün bekleyeceksin?
Gene 10 güne kadar bekliycem canim fitil iyi bir şey degil birde gerçekten süt yarıyor demekki çünkü Bn 10 günlük kaka yapacak derken 2 günlük kaka anca yaptı huzursuzluğu olmadığı sürece 10. Güne kadar bekliycem

İnşallah canım ya

Ek gıda için ne gec kalınmalı be de erken başlanılmalı şu an erken 6-7 ay gibi o da tadımlık başlıyacagız sonra arttıracaz ama Bu konuda bizim dediklerimiz tatmin etmicekse doktora danış bence daha net bilgi alırsın

kızlar 4. ay kontrolunde nelere bakılıyor?

Bi de bebeğim önceden en fazla 3 kere uyanırken yaklaşık 2 haftadır hala gece saatte bir uyanıor hatta bazen emzirip yatağına derin uumuşken koyuyorum 5 dk sonra iiiiiiii die ağlar gibi (ama ağlamıyor) uyanıyor tekrar. Geçici bi durum olduğnu söyleyip rahatlatın beni lütfeeen. Bir de tekrar nasıl uykuya daldırıorsunuz ? pışpışlamayla kucağmda sallamayla uyumuyor. ben emzik gibi meme veriyorum ancak öyle uyuyor emzik biberon almıyor çünkü

Bende blw ile ilerlemek istiyorum hatta doktoruma da dedim önce sebzeyle başlamak istiyorum diye. Bana mevsimden dolayı bagısıklıgının daha kuvvetli olması için evde kendi yaptığım yoğurtla başlayalım sonra sebze dedi zaten çok minik tadım yapacaksınız dedi. Kafam karıştı blw sayfasında da bi yoğurdu en sona atan var bide önceye alan doktorun dediği gibi. Son araştırmalar yoğurdu erken tattırmak gerekli gibi yorumlar okudum. Sen ne düşünüyorsun da

Sanırım bı aylarda bebeklerin hepsi böyle Benimkide gece çok uyanıyor hatta bi saatten sonra kucağıma almayınca uyumuyor bile hep değil ama bazen de memede uyumak istiyor ama genelde kucakta gezinirken poposuna hafifçe pıt pıt yapınca uyuyor :) hep böyle sürecek hali yok canım geçicidir inşallah

4.ay kontrolunu dun yaptik biz,genel anlamda sosyal tepkilerine davranisina bakiliyor,kilo boy vs iyiyse ekstra birsey yok zaten asimiz olacak.Ayni sekilde onceden daha iyi uyurdu 2-3 kez kalkardi simdi saatbasi,insallah gecicidir.
Ben ek gida meselesini sordum yilbasi gibi ise donmek istiyorum o zamana kadar ben alistirmak istiyorum dedim.Gelisimi iyi olan cocuga erken baslatmayiz 5.aydan spnra tadimlara baslariz dedi.Heyecanlandim bende:)

Arkadaslar yarin kismetse 4-5gunluk bir tatil yapmayi planliyoruz,cok dusundum en sonunda karar verebildim,Gecen seneden beri hamilelik dogum bu sene de gecerse 2 sene tikilmia olucaz degisiklik olsun dedik artik.Cok korkuyorum bebekle nasil olur diye ama burada cikan arkadaslardan cesaret aldik biraz.
Ucaga binen heksi vardi sanirim,canim pusetle iceri aliyorlar degil mi,arabaai portatif kapaniyor onu da acaba yanimiza alirlar mi bagaja vermesem?Bir de pegasua bebek ucreti aldi,normal bir koltukta olucak mi acaba puseti baglamak icin tam anlayamadim..Bilen varsa yesillendirirse sevinirim

Yoğurt sindirimi zor olduğu için önce sebze öneriyorlar ya da süt ürünlerine alerji olabildiği için ilk 1 yıl hiç önermeyenlerde var. Ama bence sebzeyle başlamak en iyisi,ben öyle yapıcam en azından.inşallah bizim bebişlerde blw bebeği olur başarırız

Evet çok heyecanlı :)) aşı iki tane mi? bizim bir de rota var yine ağızdan mı iğne mi acaba...

Kızlar oğlumu emzirirken meme ucunu çekip bırakıyor. Ağlıyor sürekli. Mama vererek susturuyorum. Doktoruna sordum. Belki de memeyi bırakmak istiyor mümkün olduğunca devam edelim dedi.

Bebeğin kaç kilo canım 3 aylıkken 7 kiloydu oğlum ayın 9 unda kontrol var bakalım kaç kilo oldu gerçekten yarıyor mu görecez :)

Evet çok heyecanlı :)) aşı iki tane mi? bizim bir de rota var yine ağızdan mı iğne mi acaba...

Asi karma olacak canim evet 2 cesit demisti sanirim.Rota asisini ben iki doz olan rotariks i tercih ettim,diger dozu 5.ay sonunda yapilacak insallah agizdan.Sen 2.ayin sonunda mi baslamistin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…