2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Canım sizlerden okuduğum kadarıyla evolvia, sma ve aptamil denedim hepsine ayni tepkiyi verdi, sagdigim sütü de biberonla almak istemiyor, sorun biberon sanırım ki chicco, avent, bebedor, dr browns ve medela denedim... maalesef, bu gidişle annem şırıngayla verecek sanırım

Başka öneriniz var mi?

ah canim ya,benimki en basindan beri aventin yeniogan setini aliyor,chicconun silikon cam sisesi hediye geldi cok zorlandi onda.mama da aptamil pronutra kullaniyoruz takviye olarak.Golden goat varmis canim keci sutu olan onu da bir denesen,insallah icer

Hipp deneyebilirsin anne sütüne yakın bir mama. Biberon olarakta lansinohun biberonunu almanı öneririm. Benimki de lansinoh ve aventin naturali dışında almıyo. Aventinkini kullandım demişsin natural olan mı klasik olan mı.klasikse eğer almayabilir ama naturali anne memesine yakın

ah canim ya,benimki en basindan beri aventin yeniogan setini aliyor,chicconun silikon cam sisesi hediye geldi cok zorlandi onda.mama da aptamil pronutra kullaniyoruz takviye olarak.Golden goat varmis canim keci sutu olan onu da bir denesen,insallah icer

Çok sağolun kızlar önemli olan biberon kabul etmesi mama ne olur ne olmaz diye bulunacak evde ama söylediğiniz biberonları ve mamaları da deneyeyim... bu kız cins çıktı oğlum ne biberon ayırt ederdi ne de sagilmis süte hayır derdi 9 aylıkken ise döndüğüm icin de sütün yetmediği noktada ek gıda veriyordu bakıcısı ama şimdi erken başlıyorum biberon da mama da çok önemli ama kızım çok aksi yeme konusunda

Ay çok zor bı gün geçiriyoruz minik prensesimle .dun akşamdan beri sürekli kendini kasarak katilana kadar ağlıyor.ikinip duruyor sabah doktorunu aradım bı lavman verdi kakasi için kakasını yaptı 2 kere ama sikintisi hiç geçmedi. akşam üstü dayanadim doktora götürdük.kan tahlili idrar tahlili ultrason falan çekildi karninda çok yoğun gaz varmış diğer tahlilleri iyi çıktı
Bide grip . Ama kuzum mahvoldu resmen
5.aya girdik ilk aylarda bile böyle gazi yoktu anlamadım ben
Bide perşembe günü 4.ay aşısı olduk doktor o asilar 2-3 gün sonrada huzursuzluk yapabilir dedi.ibsallah geçer sikintimiz yoksa kuzumu öyle gormek beni mahvetti

Kızlar çok üzgünüm. Bebeğim 2 haftadır ishal. Su gibi kaka yapıyo günde 15-20 kez. Doktor bol bol emzir geçer demişti. Geçmeyince bugun tahlil yaptırdık rota virüs pozitif çıkto. Aşısını yapmamıştı doktorumuz alerjiden dolayı :KK43:(
Çok geçmiş olsun çabucak iyileşsin inşallah :dua:

Evet cok çilveliler maşallah :) ben de düşündüm canım anne sütü bide bebeğin saçından baş harf yapıyorlar senin dediğinde böyle mi

Ayy inşallah allah hayırlı yazılar yazsın çocuklarımıza senin validene de maşallah allah bozmasın şanslısın. Benim valide de iyidir ama hasta kendine zor bakıyo ancak sevmeye:) Çok şükür annem geliyo banada arada yardim a

Sağol canım sanada takılma o kadar ince narin yapılı olacak demekki hem çok kilo alması çokta iyi değilki demekki yetiyor ona sağlık sorunuda yoksa maşallah mama veripte sütünü azaltma emziremeyen çok kişi var

Ben pek çıkamadım malesef ve kullanıyorum bidaha gittiğimde danışayım tekrar emin olamıyorum bende de d vit. Eksikliği var mesela o kadar güneşe çıkarıim tatil olsun normalde olsun değerim ancak 1 2 artar
Yok cnm
Boncuklu bısey
Bebek emerken oynasın dıye

Merhaba arkadaslar guzel haftasonlarimiz olsun insallah nasilsiniz? Bizde durumlar iyi degil ya kizimin 2.aydan beri kilo alimi cok düştü 3.5 kilo dogdu şu an 3.5 aylik 5.600 gram 2 haftada anca 100 gram almis gittikce düşüyor cok uzuluyorum doktoru henuz mamaya baslatmadi 1 ay daha takip etmek istedi ben sutumun yettiğini dusunuyorum kizim huysuz degil uykulari guzel çiş va kakasini da yapiyo yeterli miktarda ama neden kilo almiyor acaba oglum ne guzel kilo alirdi ya tek meme emmesine ragmen kizim niye boyle oldu alisamadim doktoru baslatmadi diye vermiyorum mama ama gunde bir ögün versem mi ne kadar versem ya da doktorumuzun dedigine mi uymaliyim oyle cok da emmiyo 5 dk anca emiyo stres de yapmak istemiyorum ama ister istemez kafama takiyorum kizlar :KK43:
Cnm bana pek anormal gelmedı açıkcası
Dogdu odem attı zayıfladı
Ortalama ayda 500 gr alıyorsa sorun degıl dıye bılıyrm
Bnm bu oglumda ılk ogluma gore ıstahsı ve kılo almıyr cok
Ikı haftada ıkı yuzdu

E7E8F992-DDC5-445C-9258-0D7D7C0FE76A.png

S sln17 bu mu canım? Avent naturel var ama tek delik üç delikli uç alıp deneyeyim bir de

Ay çok zor bı gün geçiriyoruz minik prensesimle .dun akşamdan beri sürekli kendini kasarak katilana kadar ağlıyor.ikinip duruyor sabah doktorunu aradım bı lavman verdi kakasi için kakasını yaptı 2 kere ama sikintisi hiç geçmedi. akşam üstü dayanadim doktora götürdük.kan tahlili idrar tahlili ultrason falan çekildi karninda çok yoğun gaz varmış diğer tahlilleri iyi çıktı
Bide perşembe günü 4.ay aşısı olduk doktor o asilar 2-3 gün sonrada huzursuzluk yapabilir dedi.ibsallah geçer sikintimiz yoksa kuzumu öyle gormek beni mahvetti
canim bi rezene cayi icir rahatlar biraz gripse karni falan agriyodur gripse tadi yoktur ondan agliyodur bebekler kendilerini rahatlatmak icin aglarlarmis gecer insallah iyilesir.bizim buyuk kizi da oyle goturmustuk ayniydi kasiliyodu agliyodu ona da cok gazı var demislerdi halbuki kizimin hic gaz problemi yoktu hep de cikariyodu bu doktorlar bisey bulamayinca standart seyler söyleyip yolluyolar demek :)

heksi heksi bi hafta on gun dedi ben de 10 gunu gecmemeli diye biliyorum catlak var mi baktirdin mi anestol ve fito vermişti doktor onun icin

Canım sizlerden okuduğum kadarıyla evolvia, sma ve aptamil denedim hepsine ayni tepkiyi verdi, sagdigim sütü de biberonla almak istemiyor, sorun biberon sanırım ki chicco, avent, bebedor, dr browns ve medela denedim... maalesef, bu gidişle annem şırıngayla verecek sanırım

Başka öneriniz var mi?
Walla büyük bir sorun gerçekten ben de lansinoh marka kullanıyorum bazen aliyor bazen ittiriyor ac olduğunu bildiğim zamanlarda süpürge sesi açıyorum bazen ise yarıyor bazen de alıyorum elime kaşığını nerdeyse yarim saat damla damla veriyorum yutuyor sağını solunu mama yapması dışında bir sorun olmuyor ... annen eğer veremezse kaşıkla denesin şu silikon kaşıklar var ya ufacık..:)

İyi akşamlar kızlar, hasta olan kuzıcuklara Allah şifa versin. Annelerine de güç kuvvet inşallah. Benim kız da 2 gündür fazla kaka yapıyor. Kıvamı, kokusu normal. Bu saate kadar 8 oldu. Son iki bezi sadece bulaş şeklindeydi. Eşim normal diyor, ama ben emin olamadım. Keyfi yerinde, ateşi de yok. Siz ne dersiniz. Biberon soran arkadaşım, ben de lansinoh momma kullanıyorum. Görseldeki gibi. Anne memesine yakın bi biberonmuş. Tavsiye ederim.

Daha sonraki gunlerde sari gorunumlu iltihap gibi seyler ince bir zar seklinde tum pipiyi sardi..o fotoyuda attim..onada masallah demis..hocam bi sari seyler nedir cikmiyor deyince elinle ilik su ile ovala demis sonrasinda ovaladim bnde..cikmiyor deyince gel temiZleyim dedi gittim ve bunlar yara kabugu niye geldinki normal fln dedi..ilk oglumda hic olmadi boyle..
Gerçekten zorlamış seni canım ya bu haline iyi demesine kızdım dr un.
Bizim bu kadar sarı olmamıştı. Iyi diyordu sürekli demen gibi

Canım doktorunu aradım sen nie 10 gün bekledin dedi hemen çocuğa gliserinli fitil ver dedi bnde huzursuz değil dedim olsun hemen ver deyince verdim 1 saat sonra kakasini köpüklü şekilde yaptı bir bez tam doldu başka da yapmadı bide ilk kez fitil verdiğim için bilmiyordum meğer yarım fitil verilirmis bende hepsini verdim inşallah bi zararı olmaz ona üzüldüm baya
Dr dan dr a fark var demek ki canım ya. benim gittiğim gastroenterolojiye bölümündeki dr öyle demişti. 3 gündür yapıyor oğlum düzene mi giriyor artık ne bizim de.
Inş bir şey olmaz canım fitil hakkında pek bilgim yok.
Şimdi anne sütü alıyorlar asıl kötü kabızlık ek gıda ya geçince canım inş sıkıntısız atlatırız.

İnş hayırlı evlat olurlar.

Off kafam karıştı şimdi. Aslında doğru olan kendisinin yapması ama bnmki on günde de yapmıyor ya endiseleniyorum

Zeytinyağıni düzenli icitip ılık suya oturtucam . Bakalım yapacak mı.

Allah muhabbetinden artırsın cnm. Ben işte din ki benim KV değil annem olsun..

Şimdi nasıl kaka durumu. Düzelme var mı?
Misk-i amber in dr u fitil önermiş canım. Sende danış druna bi ne dicek

İyi akşamlar kızlar, hasta olan kuzıcuklara Allah şifa versin. Annelerine de güç kuvvet inşallah. Benim kız da 2 gündür fazla kaka yapıyor. Kıvamı, kokusu normal. Bu saate kadar 8 oldu. Son iki bezi sadece bulaş şeklindeydi. Eşim normal diyor, ama ben emin olamadım. Keyfi yerinde, ateşi de yok. Siz ne dersiniz. Biberon soran arkadaşım, ben de lansinoh momma kullanıyorum. Görseldeki gibi. Anne memesine yakın bi biberonmuş. Tavsiye ederim.
Benim kızım doğduğundan beri hep böyle çok yapıyor doktor sıkıntı yok dedi.

Ekimin 15 inde bende işe baslayacagim ve bebeğim biberon almıyor sürekli biberonu eliyle ittiriyor. Kendi sütünü kaşık maması yaptım onu bugün denemek için verdim iki kaşık yedi dört aylık olacak 15 inde acaba bir öğün kaşık maması şeklinde ek gıdaya başlamak mantıklı mı sizce kızlar

İçim kan ağlıyor kızlar şimdiden ise gidecek olmanın stresi bastı bebeğimi bırakmak çok zor gelecek acaip mutsuzum iki gündür hiç uyumuyorum bensiz yermi icermi vs diye dusunmekten. Allah tüm annelerin yardımcısı olsun ama çalışan annelere 2 kat fazla yardım etsin.

Canım seninle dogum tarihleri aynı sayılır.sanırım atak dönemindeyiz.benim kızımda bugun ve dün çok kötüydü.sürekli aglama modundayız hemde katılarak aglıyo

X