2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar yarın dıscıye gıdıcem
Dıscı baska bı arkadas ıkı saat emzırme ıstersen sag dedı
Ama ben nasıl yapıcam bılemedım
Sutumu sagıp hepsını dokmelımıyım
Nasıl oluyor
Nette okudugum az bısey akıtın yazıyor bılemedım nasıl yapacagımı

Ay çok zor bı gün geçiriyoruz minik prensesimle .dun akşamdan beri sürekli kendini kasarak katilana kadar ağlıyor.ikinip duruyor sabah doktorunu aradım bı lavman verdi kakasi için kakasını yaptı 2 kere ama sikintisi hiç geçmedi. akşam üstü dayanadim doktora götürdük.kan tahlili idrar tahlili ultrason falan çekildi karninda çok yoğun gaz varmış diğer tahlilleri iyi çıktı
Bide grip . Ama kuzum mahvoldu resmen
5.aya girdik ilk aylarda bile böyle gazi yoktu anlamadım ben
Bide perşembe günü 4.ay aşısı olduk doktor o asilar 2-3 gün sonrada huzursuzluk yapabilir dedi.ibsallah geçer sikintimiz yoksa kuzumu öyle gormek beni mahvetti
Bu bebeler katıla katıla.gliyot ya, ne acı verici. Allah yrdm.etsin..beyaz ses falan indirip dinletmek, çekyat kenarina oturup bebek kucakta iken zıplamak gerek. Bize en çok o fayda ediyor. Özellikle elektrikli süpürge sesi. Allah sana hiç versin sabır versin.

heksi heksi bi hafta on gun dedi ben de 10 gunu gecmemeli diye biliyorum catlak var mi baktirdin mi anestol ve fito vermişti doktor onun icin
Doktoru baktı popya ama bişey yok dedi.

Misk-i amber in dr u fitil önermiş canım. Sende danış druna bi ne dicek
Bnm doktor 4.gun fitil onersi

Canım seninle dogum tarihleri aynı sayılır.sanırım atak dönemindeyiz.benim kızımda bugun ve dün çok kötüydü.sürekli aglama modundayız hemde katılarak aglıyo
Ne bitmez ayakları var yaşama. Biz 14te iken başladı. 16ya girmek uzereyiz düzeni hala eskisine dönmedi. Siz 18de falan misiniz?

Evet canım bu. Bunda çok rahat benimki. Aventtede rahat ama bunu daha çok seviyor.aynen tek delikliyle rahat edemez damağı acır çekmekten zorlanır. Evde varsa onu da delebilirsin.
Neden deliği fazla olanı alıyorsunuz. ? Memeyi birakmazmi

kızlar 4. ay kontrolunde nelere bakılıyor?

Bi de bebeğim önceden en fazla 3 kere uyanırken yaklaşık 2 haftadır hala gece saatte bir uyanıor hatta bazen emzirip yatağına derin uumuşken koyuyorum 5 dk sonra iiiiiiii die ağlar gibi (ama ağlamıyor) uyanıyor tekrar. Geçici bi durum olduğnu söyleyip rahatlatın beni lütfeeen. Bir de tekrar nasıl uykuya daldırıorsunuz ? pışpışlamayla kucağmda sallamayla uyumuyor. ben emzik gibi meme veriyorum ancak öyle uyuyor emzik biberon almıyor çünkü :KK43:
İki haftadır oyleyiz biz. Hala da aynı maalesef.

Arkadaslar yarin kismetse 4-5gunluk bir tatil yapmayi planliyoruz,cok dusundum en sonunda karar verebildim,Gecen seneden beri hamilelik dogum bu sene de gecerse 2 sene tikilmia olucaz degisiklik olsun dedik artik.Cok korkuyorum bebekle nasil olur diye ama burada cikan arkadaslardan cesaret aldik biraz.
Ucaga binen heksi heksi vardi sanirim,canim pusetle iceri aliyorlar degil mi,arabaai portatif kapaniyor onu da acaba yanimiza alirlar mi bagaja vermesem?Bir de pegasua bebek ucreti aldi,normal bir koltukta olucak mi acaba puseti baglamak icin tam anlayamadim..Bilen varsa yesillendirirse sevinirim:emir_bebek:
Evet cnm 3 kez hemde. Ama ben puset almadığını için bilmiyorum. Bebek arabasını uçağa kadar goturebiliyorsun. Kapıda hostesler alıyor. On kilo bagaj hakkı var. Ama bebek arabası dahil mi bilmiyorum. Bebek için ayrı koltuk yok. Senin kucağında kemerle seyahat ediyor. Ve genelde cam kenarı veriyorlar

Kızlar yarın dıscıye gıdıcem
Dıscı baska bı arkadas ıkı saat emzırme ıstersen sag dedı
Ama ben nasıl yapıcam bılemedım
Sutumu sagıp hepsını dokmelımıyım
Nasıl oluyor
Nette okudugum az bısey akıtın yazıyor bılemedım nasıl yapacagımı
Ben ne demek istediğini anlamadım cnm

Ben ne demek istediğini anlamadım cnm
Cnm dıscı ıgne yapıyor ya
Sute gecer dıye sagıp atayım mı dıye sormaya calıştım
Dr gerek yok dedi
Dısci arkadasa sordum oda ıkı saat emzırme dedı
Ikı saat sonra sutu atcam mı napcam bılmıyrm

kizlar bebeginiz 4.aydan sonra huy degistirecek bu kalici olacak size tecrubemi yazayim ilk kizimda 4 bucuk ay kadar her sey cok guzeldi gece iki uc kere uyanir kendi uyurdu tatile gittik ailecek odalar yakindi birbirine bebegim yerini yadirgadi huysuzlandi ben de aglamasin diye her uyandığında meme verdim uyusun diye 5 gun falan boyle sürdü alisti sonra memeyi emzik niyetine kullandi gece saat olmadan meme icin uyaniyodu cok zorlandim ta ki memeyi birakinca rahatladim gece uyumaya basladi size tavsiyem bebek ac degilse alti temizse birakin mikirdansin kendi uyusun kendi uyumaya alisirsa gece uyandığında da kendi dalar

Dr gerek yok dedi
Ben olsam sağar atardım ilk sütü. Sanki öyle okumustum nette.

kizlar bebeginiz 4.aydan sonra huy degistirecek bu kalici olacak size tecrubemi yazayim ilk kizimda 4 bucuk ay kadar her sey cok guzeldi gece iki uc kere uyanir kendi uyurdu tatile gittik ailecek odalar yakindi birbirine bebegim yerini yadirgadi huysuzlandi ben de aglamasin diye her uyandığında meme verdim uyusun diye 5 gun falan boyle sürdü alisti sonra memeyi emzik niyetine kullandi gece saat olmadan meme icin uyaniyodu cok zorlandim ta ki memeyi birakinca rahatladim gece uyumaya basladi size tavsiyem bebek ac degilse alti temizse birakin mikirdansin kendi uyusun kendi uyumaya alisirsa gece uyandığında da kendi dalar
Yapma yaaa. Hayır olamaz. Bnm sırada aynı. Saat başı uyanıp meme istiyor. Hatta omzuma aldım uyusun diye pispislenerek. Anında bağırdı mama ver bana diye. Hemen sakinleşti. Gunduz bile bu kadar emmiyo. Napayım ben şimdi emzirme sen hamaga koyup salliyorum mi? Omuzda ağlıyor çünkü. Normalde de gece kalkınca meme isterdi ama gece 3 kere kalktığı için beni çok yormazdi. Ama şimdi sabah biri almazsa bebeği , bütün gün walking deaddeki zombiler gibi oluyorum. Bi de bi asabi oluyorum. Haftasındaki eşim geliyor da, alıyor bebeği sabahları. Yoksa. Napicam ben peki ?

internette çok aradım sebepler şunlar olabilir; 1. gaz 2. diş çıkarma 3. gündüz uykusunun düzensizliği
acaba bunlardan biri mi..

heksi heksi peki iceri sagdigim sutu alirlar mi,sivi alimi yasak ya ona bisey demezlee diye dusunuyorum ama almazlarsa isim zor.kalkmadan ucak mama hazirlayip icirmesi var ya icmek istemezse diye icim icimi yiuor,insallah kolay gecer:KK43:

Bebeğin kaç kilo canım 3 aylıkken 7 kiloydu oğlum ayın 9 unda kontrol var bakalım kaç kilo oldu gerçekten yarıyor mu görecez :)
Canım bizimki 3 aylıkken 6 kiloydu bizim de 9unda randevu var :))) bakalım kaç olacak bnde merak ediyorum

heksi heksi siz biraz kısır döngüye de dönmüş olabilirsiniz yani bebeğinin uyumamasi senin uyumaman ister istemez seni geriyor ,sen gerilince bebek daha çok geriliyor sonra sen geriliyorsun falan.ben ilk kizimda resmen bu donguyu yaşadım
Gece uyumayan kizim,uykusuz ve sinirli ben,artık sıkıntı dan her yerim kaşınma ya başlamıştı o derece.ama Birgün kendimi sakinlestirmeyi başardım işte o gün gerçekten milatti.gece uyumayan kızım uyumaya başladı huzur buldu

Kızlar bu topiktemiydi bilemedim.
Bebeğinde hırıltı vardı bir arkadasin geçmiyordu çözüm buldu mu acaba..
Benim bebeğimdede var geçmedi bi türlü;(

Bu bebeler katıla katıla.gliyot ya, ne acı verici. Allah yrdm.etsin..beyaz ses falan indirip dinletmek, çekyat kenarina oturup bebek kucakta iken zıplamak gerek. Bize en çok o fayda ediyor. Özellikle elektrikli süpürge sesi. Allah sana hiç versin sabır versin.

Doktoru baktı popya ama bişey yok dedi.

Bnm doktor 4.gun fitil onersi

Ne bitmez ayakları var yaşama. Biz 14te iken başladı. 16ya girmek uzereyiz düzeni hala eskisine dönmedi. Siz 18de falan misiniz?

Neden deliği fazla olanı alıyorsunuz. ? Memeyi birakmazmi

İki haftadır oyleyiz biz. Hala da aynı maalesef.

Evet cnm 3 kez hemde. Ama ben puset almadığını için bilmiyorum. Bebek arabasını uçağa kadar goturebiliyorsun. Kapıda hostesler alıyor. On kilo bagaj hakkı var. Ama bebek arabası dahil mi bilmiyorum. Bebek için ayrı koltuk yok. Senin kucağında kemerle seyahat ediyor. Ve genelde cam kenarı veriyorlar
Ewet canım 18.haftayız.normal dogum tarihine göre hesaplandıgı için ben 1hazirana göre hesapliyorum kaç haftalık oldugunu

Kızlar iyi geceler 3.5 yaşındaki oğlum 2 gündür gündüz ishal daha çok gece kalktıkça yapıyor ishali.
Gece çoğunluk uyku da kusuyor ne yapacam şaştım aciller pek bişey yapmıyorlar yarın ilk iş hastaneye gidecez. Uyku tutmuyo oğlum halsiz yatıyor gördükçe canım yanıyor
Var mı başına böyle bir durum gelen :
;(

Kızlar iyi geceler 3.5 yaşındaki oğlum 2 gündür gündüz ishal daha çok gece kalktıkça yapıyor ishali.
Gece çoğunluk uyku da kusuyor ne yapacam şaştım aciller pek bişey yapmıyorlar yarın ilk iş hastaneye gidecez. Uyku tutmuyo oğlum halsiz yatıyor gördükçe canım yanıyor
Var mı başına böyle bir durum gelen :
;(

Gecmiş olsun canım rota ya da adenovirüs kapmış olabilir kaka yapınca yarım saat içinde götürürsen ya da hastanede yapınca test yaptır acil nasıl test yapmadi şaşırtıcı... serum falan verirler belki sıvı kaybetmiştir yavrucak, kreşe gidiyor mu? Oradan almıştır belki çok geçmiş olsun, bagirsak düzenleyici verirler reflor gibi muhtemelen ilacı var mi bu yas icin başka bilmiyorum

heksi heksi peki iceri sagdigim sutu alirlar mi,sivi alimi yasak ya ona bisey demezlee diye dusunuyorum ama almazlarsa isim zor.kalkmadan ucak mama hazirlayip icirmesi var ya icmek istemezse diye icim icimi yiuor,insallah kolay gecer:KK43:
Ben sırt çantamda termos içinde mananın suyunu soktum. Hemde Atatürk'ten. Bişey olmaz. Uçakta ayrıca mamayı hostesler hazırlamıştı. Mamayı biberona koymustum önceden. Tek yolculuk yaptığım için cantamdan malzemeleri alıp isitmislardi bile uçak kalkmaya yakın. Ayrıca ndn emzirmeyi demiyorsun. Ben hani olurda emmez diye mama aldım yanıma. Huysuz olduğu bi gün tutmamıştır kalkarken. Bende acil mama hazirlattim. Ama sonra tuttu memeyi. Genelde uyuyor bebekler son gelişimde oğlum iki saat boyunca sürekli aglamisti hasta diye. Ama.uyuyorlar korkma

heksi heksi siz biraz kısır döngüye de dönmüş olabilirsiniz yani bebeğinin uyumamasi senin uyumaman ister istemez seni geriyor ,sen gerilince bebek daha çok geriliyor sonra sen geriliyorsun falan.ben ilk kizimda resmen bu donguyu yaşadım
Gece uyumayan kizim,uykusuz ve sinirli ben,artık sıkıntı dan her yerim kaşınma ya başlamıştı o derece.ama Birgün kendimi sakinlestirmeyi başardım işte o gün gerçekten milatti.gece uyumayan kızım uyumaya başladı huzur buldu
Ben ondan mı geceleri birleşmiş gibi kaşınıyoruuum. Oğlumun sürekli uyanması da benim ile alakalı yani. Kendime papatya çayı aldım sakinleşmek için. Bu hafta tepkisiz kalmayı deneyeyim. Kucak isterse de alayım artık napalim. Fıtık mistik dayancaz artık. İnşaallah düzelir yavrum. Yoksa saat başı uyanmasına ve emmesi en dayanamiycam ..

Ben sırt çantamda termos içinde mananın suyunu soktum. Hemde Atatürk'ten. Bişey olmaz. Uçakta ayrıca mamayı hostesler hazırlamıştı. Mamayı biberona koymustum önceden. Tek yolculuk yaptığım için cantamdan malzemeleri alıp isitmislardi bile uçak kalkmaya yakın. Ayrıca ndn emzirmeyi demiyorsun. Ben hani olurda emmez diye mama aldım yanıma. Huysuz olduğu bi gün tutmamıştır kalkarken. Bende acil mama hazirlattim. Ama sonra tuttu memeyi. Genelde uyuyor bebekler son gelişimde oğlum iki saat boyunca sürekli aglamisti hasta diye. Ama.uyuyorlar korkma

Ben ondan mı geceleri birleşmiş gibi kaşınıyoruuum. Oğlumun sürekli uyanması da benim ile alakalı yani. Kendime papatya çayı aldım sakinleşmek için. Bu hafta tepkisiz kalmayı deneyeyim. Kucak isterse de alayım artık napalim. Fıtık mistik dayancaz artık. İnşaallah düzelir yavrum. Yoksa saat başı uyanmasına ve emmesi en dayanamiycam ..

Emzirmeyi yeterince denedim,tutsa zaten emin ol boyle sut sagmak icin cabalamazdim:)
Sagol canim bilgiler icin,sorun olmadi cok sukur insan bilmeyince telas yapiyor uslu durdu cok sukur geldik

Dr gerek yok dedi
Anladım 2 saat emzirmedin ama sonucta o sütü emecek demi dogru atılır heralde yeni süt içer ama bende bilmiyorum tahmini bu

Kızlar bu topiktemiydi bilemedim.
Bebeğinde hırıltı vardı bir arkadasin geçmiyordu çözüm buldu mu acaba..
Benim bebeğimdede var geçmedi bi türlü;(
Bendim o:halay:geçmedi hala cumartesi 3. Kez doktora gittik iki şurup bi melhem verdi simdi onları deniyoruz.insallah bu sefer gecer 2 ay oldu başlayalı.

X