2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Aynısı canım ama paraben şeker varmış kararsız kaldım damla da kakada değişiklik yapabilirmiş canım
Bize sekiz damla dedi daha açmadım ama kötü kokuyor muş öyle mi
Çok kararsız kaldım...

Bizim doktor başka bı damla verdi adafer +2 diye onu kullanicaktim
Bu aylarda doğumdan gelen demir depoları çok azaldığı için takviye gerekiyor o sebeple demir damlasini veriyorlar diye biliyorum.

Sıfır şeker az yağ nasıl yaptın bana da yazar misin

Kizim.hastalandi acile götürdük burnu akıyor gözleri akıyor bide hafif öksürük var
Ama öksürük sebebi reflü mu bilmiyorum.savahtan gaita testi vermiştik kakasi çamur gibi ve yagliydi doktor test istedi .bir sürü şeye bakılıyor hatta 2 tanesi perşembe çıkacak
Üstüne bı de ust solunum yolları enfeksiyonu bide geçmek bilmeyen bı gaz ve reflü kızım mahvoldu yavrum benim
Neyse rabbim dermansız dert vermesin
Abla okula başladı hastalıkları da taşımaya başladı zaten oda hastaydı kardese de bulaştı malesef.

Benim doktorum hiçbirşey demedi ben de başlamadım zaten.

Ben sadece damla kullanıyorum valla. Bir de buhar makinemiz var geceleri çalıştırıyorum arada. Çok tıkalıydı geçti zamanla. Çok da zorlamamak lazım.

Geçmiş olsun canım.

Sağol canım

Vereyim canim.Tarifteki yag olcusu 1/2 cay bardagi diyor.ben onu 1/8 cay bardagi yaptim, bugday unu yoktu normal un koydum.Bide badem yerine findik ve ceviz cektim.Tarifi netten buldum cidden super cikti.

Malzemeler:
2 adet yumurta
1/2 büyük çay bardağı zeyitnyağı
1/2 büyük çay bardağı ayçiçek yağı
1 büyük çay bardağı süt
1,5 büyük çay bardağından bir parmak eksik tam buğday unu
20 adet medine hurması
1 yemek kaşığı kakao
1 avuç iri kıyılmış çiğ badem
1 paket kabartma tozu

Hazırlanışı:
Hurmaları sıcak suda 15 dakika bekletin. Çekirdeklerini çıkardıktan sonra zeytinyağını ve ayçiçek yağını ekleyerek rondodan geçirin. Sıvı yağ rondanın zorlanmasını önleyecektir. Rondo kullanmak istemezseniz hurmaları bıçakla küçük küçük doğrayabilirsiniz. Hurmalar mümkün olduğu kadar küçülmeli.

Yumurtaların beyazlarını sarılarından ayırın. Bir tarafta yumurta beyazlarını cam kuru bir kasede bir tutam tuz atarak mikserle kar gibi olana kadar çırpın. Çırptığınız yumurta beyazları kaşığı ters çevirdiğinizde dökülmeyecek hale gelmeli.

Diğer bir kapta yumurta sarılarını süt ile çırpın. Elediğiniz tam buğday ununu, kakaoyu ve kabartma tozunu ilave edin. Bu aşamadan sonra mikser kullanmayın.

Rondoda çektiğiniz hurmalar ile iri kıyılmış bademi ekleyin ve bir spatula yardımıyla karıştırın.

Daha sonra çırptığınız yumurta beyazlarını ekleyin. Spatula ile yumurta beyazlarını söndürmemeye çalışarak karıştırın.

Yağlanmış yaklaşık 24 cm çapındaki yuvarlak kek kalıbına dökün. 180 dereceye ısıtılmış fırında pişirin. Fırından çıkarmadan önce bir kürdanı kekin ortasına batırarak pişip pişmediğini kontrol edin. Turbo fırında 25 dakika pişmesi yeterli olacaktır. Kek pişerken fırının kapağını açmamaya dikkat edin. Afiyet olsun…

Bu çocuk neden yatmıyor . Bi haftadır ne uyku kaldı ne sinir. Elimde kalacak. Perişan oldum tek başıma. Uyku uyumadan ben nsl bu çocuğa bakarım. Bir değil iki değil tam bir haftadır saat başı uyanıyor gece gündüz. Doktorunuz ariycam uyku ilacı istiyorum artık.

Kıyamam ya gündüz uykusu bizimkinin bile yok bir saat kesintisiz uyusa seviniyorum en fazla yarım saat uyuyor geceleri de hep olmuyor ama saat başı on dkya bir uyandığı oluyor gündüz neysede gece çok yıpratıyor haklısın ama sabretmemiz lazım

Kızlar günaydın :)
Bizim oğlan artık sadece biz yemek yerken değil kendi kendine oynarken bile ağzını şapırdatıyor yemek yiyormuş gibi çiğneme hareketleri falan yapıyor sonrasındada şapır şupur şapırdatıyor ağzını neden ki

Bnmkide ayni..gece saat basi uyanmaya basladi..serseme dondum..doymuyormu acaba desem sutum var ve iki firt cekio bırakıyor..acaba mama baslarsam daha tok ve uzun uyur mu diye dusunmeye basladim.

E
ertelenmiş taklit

Canım sen stres yaptıkça o da etkileniyor. Bu lafa inanmazdım ama tst ettim hakkaten öyleymiş. Eşin veya annen/kv de mi yok yanında. Bir de yanına alıp uyutmayındene istersen

Cnm sizi yemek yerken görüp şapırdatıyı ya bazende böyle taklitleri alakasız zamanda yaparlar. Mesela baş baş yapcaklar birini ugurlarken sonra alakasız zamanda baş baş yapar kafasına vurarak ertelenmiş taklit denir buna gelişim psikolojisinde görmüştük öğretmenlikte sorun yok yani :) sakın canı cekti gibi düşünme daha tadını bile bilmiyolar yediklerimizin canı cekmez

Bebeği bi kaç gündür benimki gibi huysuz olan var mı? Sürekli mızıedıyor, söyleniyor vs.. Diş falan mıdır?

Seni cok iyi anlıyorum bende tek büyütüyorum arada geliyolar iki gün öğle yemeğimi yiyemediğim günler oldu eşimi bekliyodum gelse diye bi ara annemle telde konusurken aglamıstım kendimi yalnız hissetmiştim cok zor ama dayanmaya calıs şarkılar söyle telefondan sarkı cal ayakta bile salladım ellerini tut sallarken hosuna gitmişti çıngırakla oyalayodum vs aklıma gelenler

Anladım canım çok teşekkür ederim
Daha önce öyle düşünüp üzülüyordum ama şimdi öğrendim :)

Kızlar hani bebeklere ilk 6 ay anne sütü veya yokluğunda formül mama deniliyor ya. Ama gaz ilacı d vitamini demir ilacı falan filan onlar da veriliyor tabi ilaç degil onlar. Bende düşündüm ki anne hazır toplamış yeni ıhlamur kızına verecem şifa niyetine öksürük için o da doğal organik katkısız. Yanlış miyim demliyorum şimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…