2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Vereyim canim.Tarifteki yag olcusu 1/2 cay bardagi diyor.ben onu 1/8 cay bardagi yaptim, bugday unu yoktu normal un koydum.Bide badem yerine findik ve ceviz cektim.Tarifi netten buldum cidden super cikti.

Malzemeler:
2 adet yumurta
1/2 büyük çay bardağı zeyitnyağı
1/2 büyük çay bardağı ayçiçek yağı
1 büyük çay bardağı süt
1,5 büyük çay bardağından bir parmak eksik tam buğday unu
20 adet medine hurması
1 yemek kaşığı kakao
1 avuç iri kıyılmış çiğ badem
1 paket kabartma tozu

Hazırlanışı:
Hurmaları sıcak suda 15 dakika bekletin. Çekirdeklerini çıkardıktan sonra zeytinyağını ve ayçiçek yağını ekleyerek rondodan geçirin. Sıvı yağ rondanın zorlanmasını önleyecektir. Rondo kullanmak istemezseniz hurmaları bıçakla küçük küçük doğrayabilirsiniz. Hurmalar mümkün olduğu kadar küçülmeli.

Yumurtaların beyazlarını sarılarından ayırın. Bir tarafta yumurta beyazlarını cam kuru bir kasede bir tutam tuz atarak mikserle kar gibi olana kadar çırpın. Çırptığınız yumurta beyazları kaşığı ters çevirdiğinizde dökülmeyecek hale gelmeli.

Diğer bir kapta yumurta sarılarını süt ile çırpın. Elediğiniz tam buğday ununu, kakaoyu ve kabartma tozunu ilave edin. Bu aşamadan sonra mikser kullanmayın.

Rondoda çektiğiniz hurmalar ile iri kıyılmış bademi ekleyin ve bir spatula yardımıyla karıştırın.

Daha sonra çırptığınız yumurta beyazlarını ekleyin. Spatula ile yumurta beyazlarını söndürmemeye çalışarak karıştırın.

Yağlanmış yaklaşık 24 cm çapındaki yuvarlak kek kalıbına dökün. 180 dereceye ısıtılmış fırında pişirin. Fırından çıkarmadan önce bir kürdanı kekin ortasına batırarak pişip pişmediğini kontrol edin. Turbo fırında 25 dakika pişmesi yeterli olacaktır. Kek pişerken fırının kapağını açmamaya dikkat edin. Afiyet olsun…

Teşekkürler canım fırının bozuldu yenisini alicam bı deneyeyim o zaman

Kızlar günaydın :)
Bizim oğlan artık sadece biz yemek yerken değil kendi kendine oynarken bile ağzını şapırdatıyor yemek yiyormuş gibi çiğneme hareketleri falan yapıyor sonrasındada şapır şupur şapırdatıyor ağzını neden ki

Taklit ediyor ve öğrendiğini her zaman tekrarlıyor
Bnmkide ayni..gece saat basi uyanmaya basladi..serseme dondum..doymuyormu acaba desem sutum var ve iki firt cekio bırakıyor..acaba mama baslarsam daha tok ve uzun uyur mu diye dusunmeye basladim.

Yapması zor biliyorum ama stres yapma sakın olmaya çalış.ben ilk kizimda çok yaşadım senin dediklerini ve tek sebebi stres.ben mutlu ve sakin olduğum günlerde misk mışıl uyudu hep.bende dktora çok kez uyku surubu falan sormuştum.

Bu kizimda uyumuyor sürekli kucak istiyor reflü gaz birde şimdi grip oldu buyuk var bide bende okula başladı onu götür getir uyku falan yok gibi bende bazen çıldırma noktasına geliyorum esimin zaten faydası yok annem uzak kv desen basli başına o stres sebebi.tek tesellim yavrularimin bana o tatlı bakışları

heksi heksi doktor bir bı gaz damlasi verdi bitkisel rahat uyumasını da sağlıyormuş sizde gaz sorunu varsa dene istersen belki uykusunu da rahatlatır.adi infantum

Kıyamam ya gündüz uykusu bizimkinin bile yok bir saat kesintisiz uyusa seviniyorum en fazla yarım saat uyuyor geceleri de hep olmuyor ama saat başı on dkya bir uyandığı oluyor gündüz neysede gece çok yıpratıyor haklısın ama sabretmemiz lazım :KK43:
Gündüz benim oğlan da2 3 saatte bir mala yarım saat uyuyor. Ayaktayken zaten hep kucak istiyor, gece de artık uyumayı çalışma iyice terelleli oldum .

Bnmkide ayni..gece saat basi uyanmaya basladi..serseme dondum..doymuyormu acaba desem sutum var ve iki firt cekio bırakıyor..acaba mama baslarsam daha tok ve uzun uyur mu diye dusunmeye basladim.
Önceden 7gibi yatar 8 de kalkardı. Bi saat sonra hem meme hem mama verirdim.gece iyi uyusun diye. 3-4 saat kesintisiz yatardı da. Artık gece uyanınca veriyorum uyusun diye. Ama aynı tas aynı hamam. Mama daha tok tutuyor bildiğim kadarıyla ama sen bilirsin.

Canım sen stres yaptıkça o da etkileniyor. Bu lafa inanmazdım ama tst ettim hakkaten öyleymiş. Eşin veya annen/kv de mi yok yanında. Bir de yanına alıp uyutmayındene istersen
Annemler de kalıyorum ama annemin hiç faydası yok . Bu sabaha karşı götürdüm verdim iki saat bak yatayım dedim. Aldı yattım iki saat. Biraz topladım.simdi annem hala yatıyor uykusuz kalmış hanım. Annem biraz gaddar. Çok söylerim veririm ama yarım saat sonra geri getirir çocuğu. Bu kez gecenin bir yarısı oğlan baş başa bağırınca çünkü ben biraktim artık kendi haline, bu kez baktı.ama benim daha çok faydalı dokunuyor ona. Çünkü yarım gün 1.5 yaşında bir torun geliyor hergun.

Bebeği bi kaç gündür benimki gibi huysuz olan var mı? Sürekli mızıedıyor, söyleniyor vs.. Diş falan mıdır?
Ben oğlan da çok.huysuz bu hafta.

Seni cok iyi anlıyorum bende tek büyütüyorum arada geliyolar iki gün öğle yemeğimi yiyemediğim günler oldu eşimi bekliyodum gelse diye bi ara annemle telde konusurken aglamıstım kendimi yalnız hissetmiştim cok zor ama dayanmaya calıs şarkılar söyle telefondan sarkı cal ayakta bile salladım ellerini tut sallarken hosuna gitmişti çıngırakla oyalayodum vs aklıma gelenler
Şebek gibiyim zaten tüm gün. Gittiği yere kadar yatırıp oyalı yorum sonra kucak sonra sokak zorla uyku ..uff canavar doğurmuştur resmen. Artik gulucukler bile tatlı gelmiyor. O kadar sinirliyim.

Teşekkürler canım fırının bozuldu yenisini alicam bı deneyeyim o zaman

Taklit ediyor ve öğrendiğini her zaman tekrarlıyor

Yapması zor biliyorum ama stres yapma sakın olmaya çalış.ben ilk kizimda çok yaşadım senin dediklerini ve tek sebebi stres.ben mutlu ve sakin olduğum günlerde misk mışıl uyudu hep.bende dktora çok kez uyku surubu falan sormuştum.

Bu kizimda uyumuyor sürekli kucak istiyor reflü gaz birde şimdi grip oldu buyuk var bide bende okula başladı onu götür getir uyku falan yok gibi bende bazen çıldırma noktasına geliyorum esimin zaten faydası yok annem uzak kv desen basli başına o stres sebebi.tek tesellim yavrularimin bana o tatlı bakışları

heksi heksi doktor bir bı gaz damlasi verdi bitkisel rahat uyumasını da sağlıyormuş sizde gaz sorunu varsa dene istersen belki uykusunu da rahatlatır.adi infantum
Allah yardım etsin hepimize. Burda gece uyuyan gündüz kendi kendine oyalanmiyor bebekleri okuyunca nerde hata yaptım diye nsl düzeltebiliriz diye soruyorum kendi kendime.
Doktora mesaj attım, çok huzursuz olunca yarım paranız fitil ver dedi. İnfantumla ise şimdi ki gaz damlasına ek olarak günde 3 kere 1 çay kaşığı ver dedi. Uyku yapıyorsa akşam özellikle vereyim?

Babybjorn kanguruyu duyaniniz var mı? Kucağımdan inmeyen oğlum.icin kanguru almayı düşünüyorum. Bel fitigim var ve çok zorlanıyorum kolunda taşımaktan. Eşim erkek çocuğuna zararlı diyor. Ama denemek istiyorum. Paraya koyup iyi bir şey alayım diyorum.bu marka 950den başlıyor 1230a kadar. Havadar ödüllü outdoor için tasarlanmış falan. Çok pahalı ama değer mi, ne kadar kullanırız acaba?

Kızlar hani bebeklere ilk 6 ay anne sütü veya yokluğunda formül mama deniliyor ya. Ama gaz ilacı d vitamini demir ilacı falan filan onlar da veriliyor tabi ilaç degil onlar. Bende düşündüm ki anne hazır toplamış yeni ıhlamur kızına verecem şifa niyetine öksürük için o da doğal organik katkısız. Yanlış miyim demliyorum şimdi
Ihlamurdan birsey olmaz bence bizim dr da ıhkamur demle icir demisti 2-3 çay kasigı veriyorum arada bende

Gündüz benim oğlan da2 3 saatte bir mala yarım saat uyuyor. Ayaktayken zaten hep kucak istiyor, gece de artık uyumayı çalışma iyice terelleli oldum .

Önceden 7gibi yatar 8 de kalkardı. Bi saat sonra hem meme hem mama verirdim.gece iyi uyusun diye. 3-4 saat kesintisiz yatardı da. Artık gece uyanınca veriyorum uyusun diye. Ama aynı tas aynı hamam. Mama daha tok tutuyor bildiğim kadarıyla ama sen bilirsin.

Annemler de kalıyorum ama annemin hiç faydası yok . Bu sabaha karşı götürdüm verdim iki saat bak yatayım dedim. Aldı yattım iki saat. Biraz topladım.simdi annem hala yatıyor uykusuz kalmış hanım. Annem biraz gaddar. Çok söylerim veririm ama yarım saat sonra geri getirir çocuğu. Bu kez gecenin bir yarısı oğlan baş başa bağırınca çünkü ben biraktim artık kendi haline, bu kez baktı.ama benim daha çok faydalı dokunuyor ona. Çünkü yarım gün 1.5 yaşında bir torun geliyor hergun.

Ben oğlan da çok.huysuz bu hafta.

Şebek gibiyim zaten tüm gün. Gittiği yere kadar yatırıp oyalı yorum sonra kucak sonra sokak zorla uyku ..uff canavar doğurmuştur resmen. Artik gulucukler bile tatlı gelmiyor. O kadar sinirliyim.

Allah yardım etsin hepimize. Burda gece uyuyan gündüz kendi kendine oyalanmiyor bebekleri okuyunca nerde hata yaptım diye nsl düzeltebiliriz diye soruyorum kendi kendime.
Doktora mesaj attım, çok huzursuz olunca yarım paranız fitil ver dedi. İnfantumla ise şimdi ki gaz damlasına ek olarak günde 3 kere 1 çay kaşığı ver dedi. Uyku yapıyorsa akşam özellikle vereyim?

Ben infantum u günde 3 kere 1 çay kasigii veriyorum senin doktorun dedigi gibi .ozellillerinde yazıyor rahat uyku sağlar diye ondan dedim
Valla ben çok ilaç kullanıyorum reflü gaz falan ama sanki bu ilaç gerçekten de uyku için rahatlatiyor .

Sen papatya çayı falan icsen belki sütünden ona da geçer rahatlatır .bize doktor bitkisel bı çay söylemişti uyku için Dur onu bı arastirayim ismini hatirlarsam.

Bide gece her kalktığında beslememek gerekiyormuş bizim doktor öyle diyor o uyanmalar açlık uyanması değil tekrar uyumak için meme istediği için uyanmakmis

Saglık ocagının verdigi canım.vegaferon(yanlış yazmış olabilirm) günde yedi damla dedi.dedigim gibi iki yada üç gün verdim sonra bıraktım.kakasının düzelmesini bekliyorum.düzelmezse demekki damlayla alakalı deil
Demir damlasi koyu kivanli kaka yaptiriyor ben erken kullanmaya basladigim icin test ettim.birde kac kiloysa o kadar veriyorsun damlayı

Babybjorn kanguruyu duyaniniz var mı? Kucağımdan inmeyen oğlum.icin kanguru almayı düşünüyorum. Bel fitigim var ve çok zorlanıyorum kolunda taşımaktan. Eşim erkek çocuğuna zararlı diyor. Ama denemek istiyorum. Paraya koyup iyi bir şey alayım diyorum.bu marka 950den başlıyor 1230a kadar. Havadar ödüllü outdoor için tasarlanmış falan. Çok pahalı ama değer mi, ne kadar kullanırız acaba?
Ben 2. El aldım canım kullanıyorum arada ama evde çok durmuyor bizimki. Dışarıda etrafı izlediği için daha çok du ru yor. Memnunum ağırlık hissetmiyorsun ama kızımın bezinin izi çok fazla çıkıyor bacaklarına oyüzden erkek bebekte sorun olabilir bilemem

Kızlar biz oğlumla tatile geldik. Denizi hiç sevmedi Bu arada kucağıma ters aldığımda oturmaya çalışıyor yani kendini öne doğru çekiyor. Pusetinde de aynı şekilde durmuyo. Sizinki de yapıyor mu?

Ben infantum u günde 3 kere 1 çay kasigii veriyorum senin doktorun dedigi gibi .ozellillerinde yazıyor rahat uyku sağlar diye ondan dedim
Valla ben çok ilaç kullanıyorum reflü gaz falan ama sanki bu ilaç gerçekten de uyku için rahatlatiyor .

Sen papatya çayı falan icsen belki sütünden ona da geçer rahatlatır .bize doktor bitkisel bı çay söylemişti uyku için Dur onu bı arastirayim ismini hatirlarsam.

Bide gece her kalktığında beslememek gerekiyormuş bizim doktor öyle diyor o uyanmalar açlık uyanması değil tekrar uyumak için meme istediği için uyanmakmis
Sağolasın. Çok iyi olur bitkisel ilaç. Papatya ve gaz ilacını bugün aldırayim. Önceden geceleri uyanıyorum 5 dk emip yatıyordu. Yani beslenmiyordu..Ama.simdi yatmayinca mama denedim. Yoksa ayrıca beslemiyorum. Bi an acaba aç mı diye denemiştim. Ama dediğin gibi aç olduğu için kalkmıyormuş. Deneyimli annelerden öğreneceğim çok şey var. Teşekkürler yardımın icin

Son düzenleme:
Kızlar biz oğlumla tatile geldik. Denizi hiç sevmedi Bu arada kucağıma ters aldığımda oturmaya çalışıyor yani kendini öne doğru çekiyor. Pusetinde de aynı şekilde durmuyo. Sizinki de yapıyor mu?
Yaklaşık bir aydır anakucaginda olsun yattığı yerde olsun öne doğru kalkmaya çalışıyor. Al beni kucağına diye..

Bende bu gidisle surekli ac kalacagim gunduz babasi isten gelene kadar hic durmiyor bizin kiz dogru düzgün uyumuyir da 10 ar dakika sadece yemek yapamiyorum temizlik yapamiyorum artik ne olacaksa halimiz.

Yaklaşık bir aydır anakucaginda olsun yattığı yerde olsun öne doğru kalkmaya çalışıyor. Al beni kucağına diye..
Beni kucağına al demiyo da masadayken yaklaşmaya çalışıyor. Yada elime yetişmeye çalışıyor. Daha yeni başladı bugün çok sık yapıyor

Demir damlasi koyu kivanli kaka yaptiriyor ben erken kullanmaya basladigim icin test ettim.birde kac kiloysa o kadar veriyorsun damlayı
Peki hala kullanıyonusun.ben iki gün kullanıp bıraktım.beş gün filan oldu bırakalı hala düzelme yok.acaba damladan degilmiydi diye düşünmeye basladım

Peki hala kullanıyonusun.ben iki gün kullanıp bıraktım.beş gün filan oldu bırakalı hala düzelme yok.acaba damladan degilmiydi diye düşünmeye basladım
Etkisi devam eder belki canım. Çünkü bende hamileyken ne sıkıntı çektim kullanmadim sonra. Bebeğe de vermicem ya istemiyorum öyle sıkıntı çekmesini. Bi baktiririm demir eksikliği yoksa vermem. Pekmez falan veririm.

Kızlar benimle aynı durumu yaşayan var mı? Bebeğim memeyi görür görmez ağlamaya başlıyor.. eskiden sadece geceleri emzirip gündüz sağıyordum ... şimdi gece de emmiyor sağıp veriyorum .. yok mu bunun bir çaresi? Çok kötü durumdayım.. 2 haftadır durum böyle düzelmek yerine daha da kötüleşiyor sanki :KK43: nolur bir bilen Yok mu ne yapmalı?

Kızlar benimle aynı durumu yaşayan var mı? Bebeğim memeyi görür görmez ağlamaya başlıyor.. eskiden sadece geceleri emzirip gündüz sağıyordum ... şimdi gece de emmiyor sağıp veriyorum .. yok mu bunun bir çaresi? Çok kötü durumdayım.. 2 haftadır durum böyle düzelmek yerine daha da kötüleşiyor sanki :KK43: nolur bir bilen Yok mu ne yapmalı?
Sütünün tadına ve tazyikine baksana cnm

eshma eshma infantumu aldım. Bi de papatya çayı. Çay bnm için. Bakalım bizde iş görecek mi. Gece yatmadan vericem

X