2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
@Lilithic Canim ,pedometre aldim kendime bir tane.hava kotu oldugunda disari cikamadigimda pilates mat'inin ustunde Leslie'yi aciyodum 3 mil baslangicta sonra 5 mil.gunluk 10.000 adim hedefim vardi zaten 5 mil ile baya yaklasiyorsun ustelik kaslarini da calistirip guzel terliyorsun.bacaklari fitlestiriyor,kiloda verdiriyor o kadar harekete

Acaba emzikli olani baska nesneleri agzina goturmesine engel olur mu ki.bizimki de ortuyu cekiyor yuzunu kapatiyor korkuyorum yalniz birakamiyorum hic.
Hiç sanmıyorum. Bebekler ne bulsa ağzına götürüyor. Emzikli olanı alsam emzik kullanmadığı için kolay kolay ağzına götüreceğini sanmıyorum
Tesadüfen götürse bile tutmaz ağzında.

Sormaaaa. Ağlıyordu uşak bakmiyorduk işten güçten nasıl bakım. Emzirirdik koyardik cart curt. Simdi kolaylık oyuncakları var. Maması var nişastadan mama yapardık hiiiiiç bisey olmadı bak neyi var gayet sağlıklı. Hiç biseycik olmaz falan filan
anamm aynı kayınvalidemin lafları valla:rolleyes:

29 ağustos da rota aşısını oldı kızım. zaten akabinde bayramdı.

ben bayramdan sonra huyu değişti diye serzenişte bulunuyordum.

gece 2 kere uyanır emer uyurdu.

artık 1-1.5 en fazla 2 saate yakın uyanıyor. gece uykusu diye bişey kalmadı.

dün 19 da uyuttum her zamanki gibi normalde 22.30 da uyanırdı emmek için. zaten 24 saatte bir 19-22.30 arası iyi uyuyordu.

dün 20.3*-21.30* bu şekil devam etti uyanıp emmeye.

rota ile alakası varsa ne yapacağız acaba ? 5.ayda da var 2.doz
Gece uyanmalarının rota ile ilgisi olduğunu sanmam .Benim kızım akşam 10 da uyur sabah 7 de ben kaldırırım. Biz de rota olduk hem ikinci dozunu 11/09 da olduk.Sizin bebeklerin ya gaz sancıları var ya da acıkıyolar bence.

Yiyip yiyip de kilo almayanlardansin demem heeee. Psikolojimzi bozuyorsun duygilarimla oynuyorsun hiihhh. Diyorum aman hic de kilolu değilim doğum yaptım olsun o kadar diye. Anam bi çıkıyosunuz fit halinizle teselliler boşa gidiyor :))) maşallah valla yaa kıskanıyorm artiiiiiiiiikkkkk.
Yaa deme öyle gitmesin teselliler boşa valla kötü hissettim kendimi :) zamanla düzene oturacak gidecek o fazlalık emzirdikçe gidiyo zaten çok kalori yakılırmış emzirirken

Maaşallah sana :nazar: Bu büyük nimet.
Benim kilodan rahatsızlık duymamın en büyük nedeni, 2 dolap dolusu kiyafetten adam akıllı hic birinin olmaması. İnatla alışverişte yapmıyorum tabii , üniforma gibi aynı seyleri giyip duruyorum. Çünkü kıyafet deneyince yakıştıramıyorum yeni bedenime , sanki başkasının vücudu :KK70:
:KK70:

Yaz başı ben öyle oldum bi hevesle valizi açtım yazlıklarımı çıkaracam aaa bi giydim baldırdan çıkmıyo hüsran tabi o kadar beklemiyordum evlenmeden önce 34 bedendim. 2 yıl geçti Hamile kalmadan 36 ya kadar çıktım tabi değiştim gardrobu şimdi yine mi değişecek diye üzüldüm ama şükür toparladım ama tabi lcw dan ilk önce 38 ve 40 beden giyecekler aldım onlar la idare ettim. Gerçekten dediğin gibi bu benmiyim diyorsun :KK43: ama hepsi geçiyo herşey baldan tatlı bebeklerimiz için

Gece uyanmalarının rota ile ilgisi olduğunu sanmam .Benim kızım akşam 10 da uyur sabah 7 de ben kaldırırım. Biz de rota olduk hem ikinci dozunu 11/09 da olduk.Sizin bebeklerin ya gaz sancıları var ya da acıkıyolar bence.
Ama büyüdükçe açıkma zamanları uzamıyormu mesela gündüz güzel beslenen çişli bezleri falan yerinde olan bebekler gece uyanmaz diye duydum uyansa da baba gidip bi iki pıapıslayıp yerine yatırması lazimmis gece besl2nmesine gerek yokmuş. Gazını maşallah uykuda bile çıkarıyo :)

Biz rota virüsünü 3.ayda yaptirdik birde 4.ayda dedi dr siz hep 5.ayda mi yaptircaksınız bize niye 4.ayda yapacak acabao_O

Ama büyüdükçe açıkma zamanları uzamıyormu mesela gündüz güzel beslenen çişli bezleri falan yerinde olan bebekler gece uyanmaz diye duydum uyansa da baba gidip bi iki pıapıslayıp yerine yatırması lazimmis gece besl2nmesine gerek yokmuş. Gazını maşallah uykuda bile çıkarıyo :)
Aynen cnm.
Gaz sorunu hiç olmadı. Koca insan gibi rahat çıkarıyor hep.
Süt desen Allah a şükür yetiyor rahat.
Kalitesi için doyurucu olsun diye de yenmesi gerekenleri yiyorum.
Ne gaz ne açlık. 4.ay kontrolünde soracağım Dr s.

Biz rota virüsünü 3.ayda yaptirdik birde 4.ayda dedi dr siz hep 5.ayda mi yaptircaksınız bize niye 4.ayda yapacak acabao_O
Cnm seninki 3 doz olandan mı ?
Bizimki 2 dozluk sadece.
3.ay ve 5.ay denildi bize.
Eğer 2 dozluksa sizinki bi konuşun bence.

Bende bilmiyorum ki 4.ayda da asıları var zaten agır gelmez mi dedim hayir dedi :KK43:
Bidaha ayrıntılı sorarsın o zaman yaptırmadan önce öncekini hangi ayda yaptırdın

Aynen cnm.

Bizimki 2 dozluk sadece.
Maşallah canım çok şükür nazar değmesin bizimki 4.ayda halletti gaz sorununu yokda önceden bizde de vardı. Neler yiyorsun süt kalitesi için. Aslında kaliteli kalitesiz süt yokmuş diye okumuştum hatta bebeğin tükürüğü ile değişirmiş süt bebeğin ihtiyacına göre

Bidaha ayrıntılı sorarsın o zaman yaptırmadan önce öncekini hangi ayda yaptırdın

Maşallah canım çok şükür nazar değmesin bizimki 4.ayda halletti gaz sorununu yokda önceden bizde de vardı. Neler yiyorsun süt kalitesi için. Aslında kaliteli kalitesiz süt yokmuş diye okumuştum hatta bebeğin tükürüğü ile değişirmiş süt bebeğin ihtiyacına göre
Google da araştırdım çok önce. Bi liste yaptım ve onları tüketiyorum. Tabi kendim için de tatlı vs yiyoooom :)

Extra Hergün mutlaka ceviz fındık badem sarı leblebi ( hee biri 5 er adet gibi )

Aynen cnm.

Bizimki 2 dozluk sadece.
bizimkide 2 dozluk ama bilmiyorum

Yahu bu oğlan ne nazlı çıktı yaaa. Beni görünce bi kazlar bi kazlar. Bi de kucak istiyor minnacık boyuyla. Kucağa alınca oturmuş an gezicen. Bi de yüzü hepndiasri dönük olacak. Bende ısrarla ana kucağında yatırmaya çalışıyorum sebeklik bile kâfi gelmiyor artık. Teyzesi dedesi hep kucakliyor sonra yirulunca koyup TV izletiyorlar durmuyor diye. Kalabalıkla çocuk buyutmenin dezavantajı işte. Nasıl kucakta vazgeçirmek iletim bileniniz var mı a dostlar?

X