2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
eskiden ben de çok kitap okurdum. evlenmeden evvel ben de çalışıyordum. çalışmak gibisi yok.
duvarları yalama ben çocukken yalarmışım o geldi aklıma :) babam der. ne alakaysa.

musmutlu günlerde tarhana çorbasını sıcacık içesiniz :)

Ay cnm donmene cok sevindim
Sagol cnm
İpek nasil
Takip ediyorum sizi buralardayım canım :)
İpek iyi sadece kilosu düşük ona içliyorum hep.
3. Ay kontrolünde 5300 çıktı boyu 60 cm
Dr güzel ilerliyor 1 ayda 700 gr almış diyor ama ben 1-1200 almıştır diye umut etmiştim. Hayal kırıklığı oldu
6 ay ücretsiz aldım iş yernden. yarım gün alt kat komşumuzla anlaştım, dün başladı, 1-6 arası geliyor İpek'e bakıyor bende kendi işlerimi hallediyorum. Baya iyi geldi bana.
İşyeri ilede görüştüm birbirlerine alışmalarına göre 2-3 ay sonra dönebilirim işe.
Sen döndün mü işe? 2 ay yarım gün çalışcaktın naptın?

kızlar gözlemlerim sonucunda benim kızımın sadece sol yanına döndüğünü öğrendim.
sağa hiç dönmüyor kendiliğinden..

yere koyduğumda;ayaklardan güç alıp popoyu vurdura vurdura yön değiştirip gezdiriyor kendini.
birde iki elini aynı anda ağzına götürüp şapur şupur yemesinin dışında tek el götüreceği zaman da sadece sol elini kullanıyor.

tek sağ elini yaladığını görmedim daha.
ben solağım da. acaba benim kız da mı solak acep ?
inşallah değildir. birde solaklığı da bana çekerse kendini kopyalamışsın tezleri kuvvetlenecek milletin.

sizin bebekler nasıl ?

he birde sanırım büyüme atağı 15.haftayı da atlattık. dün az rahat ettim. ama gece uykularım geberik durumda

Benimki solak canım, hep soldan güç alıyor, sol eliyle tutuyor herşeyi sol ile yapıyor. Bende solağım :)

Kizlar Gunaydin
dun geceden beri kabus ustune kabus goruyorum malesef.Kizimda son bir haftadir yogun olmak uzere ellerini titretme basladi.Ozellikle bisey isterken uyuyacagi,aciktigi yada skildiginda yapiyor ama yogunlastigini farkettim.Saglik ocaginda ki doktor salyasini gorunce dis cikartiyor olabilir demisti.Acaba agrisi mi var diye de dusundum.
Aksam videosunu cekip doktora gonderdim.O da cocuk norolijisine gostermek gerekiyor dedi.Cok korkuyorum ve endiseliyim.Bugune randevu aldim ogleden sonra goturecegim.Gelisimi davranislari masallah iyi gorunuyor ama anne yuregi gece kendi kendimi yedim noroloji diyince.Basina gelen,durum hakkinda bilgisi olan var mi?

Cnm kiloyu takma o kadar genel saglik durumu iyiyse sorun yok
Bende basladim dort ay 9-1230 arasi caliscam cok rahat oluyor kuzum

Yardimci tutman cok iyi olmus

Bnmkidr top bocegi gibi top gibi olup bi tarafa donuyor
Sabah kahvalti yapiyrdum koltukta birakmistim onu
Ağlayip duruyor bi baktim ki iki tur donmus yuzustu kalmis ve yorulmus bunalmis agliyor
Cnm yavas yavas olacak hepsi

Umarim onemli bisey yoktur cnm ya

Selam kızlar :)
lilipit canım nasılsın? çok geçmiş olsun, antibiotik ve alerji için üzüldüm.
eshma nasılsın, dr ek gıdaya erken mi geçirmek istiyor, bebeğin kilosu mu zayıf?

Hoşgeldin canım inşallah sende ipekte iyisinizdir

Biz kilo olarak zaten en küçüguz galiba .4 aylık olucaz cumartesi günü kilomuz 5,500 Gr galiba.saglik ocağı öyle ölçtu
Doktor kontrolü cuma günü.

Bizim doktor öyle başlatıyor aslında ek gıda değil tadımlık.ilk kizimda da öyle başladık.bizimki çok emmiyor mama da alıyor

Bu ishal nasıl geçer kizlar kızım ishal günde 2-3kere yapiyor kakasını ve yesil dr da gaita testi rotavirüsü testi yapti hepsi normal testte hafif ishalli renk yesilimsi yazıyor dr ilacda vermedi bebelac lf kullanıyoruz sözde ishal maması fayda yok nurse harvers vermistim o mu ishal yapti dedim dün vermedim dün kaka yspmadı ama bugün yine su gibi kaka nasıl gecer kızlar ya

geçmiş olsun. dr ne dedi ki ?
benim kızım da olmuştu ishal. 1 hafta sürdü.o yüzden 615 gr aldı geçen ay. benim dr önemsememişti kontrolde söylediğimde. geçti diye belki de.
tekrar geçmiş olsun.

kızlar ben doğumdan beri kurubaklagil ve gaz yapan hiç bişey yemiyorum. bebek rahatsız olmasın diye.
geçen gün bisküvili pasta yapmıştım 1 dilim yedim 2 gün burnumdan geldi. çok rahatsız oldu kız.
yeşil mercimek yemeği yapmıştım misafirlere. unutup az yedim o da gaz olarak geri dönmüştü.
tabi bu 3 ay dolmadandı.

aranızda yiyen var mı nohut-kuru-barbunya ?

4 ay içindeyiz ya hani , artık yiyebilir miyiz sizce ?

geçmiş olsun. dr ne dedi ki ?
benim kızım da olmuştu ishal. 1 hafta sürdü.o yüzden 615 gr aldı geçen ay. benim dr önemsememişti kontrolde söylediğimde. geçti diye belki de.
tekrar geçmiş olsun.
bizim doktorda önemsemedi kilo alımı iyi kakada bakteri yok dedi ilaç yazmadı kakasi bazen düzeliyor bazen ayni sulu yapıyor bende anlamadım gitti simdiye kadar kakayı kafayı takcagım hic aklıma gelmezdi

Taze fasulye barbunya yedim bi kaç kere hiç bir sorun olmadı mercimek çorbası da içiyorum sadece kuru fasulye ve nohut yemiyorum ama nohutlu yemekte yiyorum yani sorun olmadı çokk şükür gerçi bizim oğlanın öyle aman aman gaz sorunu olmadı çok şükür

Teşekkürler canım

Güzel haberlerle dön insallah

Canim ben ilk bir hafta hariç hiç dikkat etmedim o zaman da sezeryandan ötürü kendimi düşünüp yemedim... yedigimiz yiyeceklerin bizim bagirsagimizdaki gazi bebeğe taşıyacağına inanmıyorum yedigim zaman da bebiste bir farklılık olmuyor eğer gaz varsa senin kızın kendi üretimidir sen bildiğin gibi ye iç zaten bizdiklar artık hareketli kendiliğinden çıkarır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…