2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar iki gündür gunduzleri emmeyi reddediyor benim kiz, kafayi yiycem yaa nerdeyse hic emmiyor agliyor emmeyince uykuya da gecemiyor ne olacak boyle bilmiyorum, 3.5 aylik olduk buyuyorlar derken iki gundur de bu sorun cikti, cok canim sikiliyor :KK43:

Kızlar iki gündür kaka mukuslu neden olabilir acaba. Üşümeden olabilir mi

Kizlar iki gündür gunduzleri emmeyi reddediyor benim kiz, kafayi yiycem yaa nerdeyse hic emmiyor agliyor emmeyince uykuya da gecemiyor ne olacak boyle bilmiyorum, 3.5 aylik olduk buyuyorlar derken iki gundur de bu sorun cikti, cok canim sikiliyor :KK43:
Canim uykudan uyanırken hemen yakalamak, azıcık sallayıp memeye tutmak, ayakta yürüyüp şarkı söylerken emzirmek bezini açıp oyun oynarken bir punduna getirip emzirmek benim tekniklerim... hiç bunlardan denedin mi benim uyuz kız üç aydır böyle yeni yeni nazlanmadan emiyor

Evolvia denedin mi. Bizim ki seviyor baya. Anne sütünden bile daha çok sevdi :KK43:
Ya sorun mamada deilmiş meğer anne sütü verdik onu da almadı, sanırım biberonu reddediyor! Daha önce alıyordu arada şimdi neden almıyor çatlayana kadar ağlıyor emip memede uyumak için napıcam ben nolur fikir verin

Cok gecmis olsun, haberdar et bizi

Sagolun kizlar.Hastanedeyiz simdi.Doktor muayene etti saglikli gorunuyor ama elinin titremesinin sebebini bulmamiz lazim dedim.B12 kan tahlilleri,idrar kulturu,ultrason eeg istedi.Suan uyuttum eeg'si cekiliyor.Sonucuna gore birsey bulamazsak Anestezili emar istiycem dedi ama ben bunu istemiyorum.El kadar bebek nasil anestezi alacak,allah korusun ya bir sey olursa.
Ayagimda uyuyor suan agliyorum hep insallah birsey cikmaz,cin gibiydi nazar mi degdi noldu anlamadim hic.Anestezili emar cektiren var mi sizden,yan etksii yok diyor ama illa ki vardir:KK43:

Sagolun kizlar.Hastanedeyiz simdi.Doktor muayene etti saglikli gorunuyor ama elinin titremesinin sebebini bulmamiz lazim dedim.B12 kan tahlilleri,idrar kulturu,ultrason eeg istedi.Suan uyuttum eeg'si cekiliyor.Sonucuna gore birsey bulamazsak Anestezili emar istiycem dedi ama ben bunu istemiyorum.El kadar bebek nasil anestezi alacak,allah korusun ya bir sey olursa.
Ayagimda uyuyor suan agliyorum hep insallah birsey cikmaz,cin gibiydi nazar mi degdi noldu anlamadim hic.Anestezili emar cektiren var mi sizden,yan etksii yok diyor ama illa ki vardir:KK43:
İnşallah tüm sonuçlar temiz çıkar canim. Çok hafif oluyor anestezi korkma eğer gerekiyorsa cektir . Benim büyük cocugumda 13 günlükken cekmislerdi. Allah korusun bi rahatsizlik varsa erken teşhis ve tedavi çok çok önemli

Ge
Geçmis olsun insallah hicbir sey çıkmaz bol dua edelim bir sey olmasin evlatlarımiza.

Herkese iyi gunler arkadaslar yine bayagi bir ara verdim ben hatirladiniz insallah beni:) bi ses veriyim dedim neler yapiyosunuz şöyle bir baktım bebisler iyi durumda masallah hepsine. Benim kiz biraz ufak kaldi ya biraz uzuluyorum kafama takiliyo neden bilmiyorum emziriyorum ama oglum gibi gelişmedi malesef gerçi doktoru iyi problem yok diyo ama oglum tek meme emdigi halde daha guzel kilo aliyordu kizim ikisini de emiyo 3580 gram dogdu 3380 e düştü 3 aylik 5600 gram 60 cm boy en azindan 6 kilo olsa iyiydi ama napalim saglikli cok şükür sanirim bebegin yapisiyla alakali bende tahin helvasi yiyorum guzel sut yapıyor tavsiye ederim.

geçmiş olsun. dr ne dedi ki ?
benim kızım da olmuştu ishal. 1 hafta sürdü.o yüzden 615 gr aldı geçen ay. benim dr önemsememişti kontrolde söylediğimde. geçti diye belki de.
tekrar geçmiş olsun.
Normalde kakası nasıl olmalıki? Zaten hep sıvıyla besleniyor. Katı olmazki doğduğundan beri cıvık su gibi kakası. Yeşil olduğu zaman ayaklarını daha kalın giydiriyorum ertesi gün altın sarısı oluyor. Doktor normal dedi ama tabiki her bebek bir değil

kızlar ben doğumdan beri kurubaklagil ve gaz yapan hiç bişey yemiyorum. bebek rahatsız olmasın diye.
geçen gün bisküvili pasta yapmıştım 1 dilim yedim 2 gün burnumdan geldi. çok rahatsız oldu kız.
yeşil mercimek yemeği yapmıştım misafirlere. unutup az yedim o da gaz olarak geri dönmüştü.
tabi bu 3 ay dolmadandı.

aranızda yiyen var mı nohut-kuru-barbunya ?

4 ay içindeyiz ya hani , artık yiyebilir miyiz sizce ?
Dün barbunya yedim herhangi bir sorun olmadı. Ama bizim çocuk çok gazlı değildi. Kendi başına gazını çıkarıyordu

kızlar gözlemlerim sonucunda benim kızımın sadece sol yanına döndüğünü öğrendim.
sağa hiç dönmüyor kendiliğinden..

yere koyduğumda;ayaklardan güç alıp popoyu vurdura vurdura yön değiştirip gezdiriyor kendini.
birde iki elini aynı anda ağzına götürüp şapur şupur yemesinin dışında tek el götüreceği zaman da sadece sol elini kullanıyor.

tek sağ elini yaladığını görmedim daha.
ben solağım da. acaba benim kız da mı solak acep ?
inşallah değildir. birde solaklığı da bana çekerse kendini kopyalamışsın tezleri kuvvetlenecek milletin.

sizin bebekler nasıl ?

he birde sanırım büyüme atağı 15.haftayı da atlattık. dün az rahat ettim. ama gece uykularım geberik durumda :KK61:
Bizimkinde hiç dönme emaresi yok anca sor üstü yatarken söylediğin gibi ilerliyor.

insallah.cok korkuyorum 2'de randevumuz.

Umarım emara gerek kalmaz..
kızlar ben doğumdan beri kurubaklagil ve gaz yapan hiç bişey yemiyorum. bebek rahatsız olmasın diye.
geçen gün bisküvili pasta yapmıştım 1 dilim yedim 2 gün burnumdan geldi. çok rahatsız oldu kız.
yeşil mercimek yemeği yapmıştım misafirlere. unutup az yedim o da gaz olarak geri dönmüştü.
tabi bu 3 ay dolmadandı.

Ilk gün yemedim sezeryan kesisi için sikinti yaratmasin diye. Onun dışında başından beri her şeyi yiyorum ve gazda bi fark görmüyorum. Bende SaiKing SaiKing gibi yedillerimizle ilgili olmadığını düşünüyorum. Yapısal bir şey bu.
Ya sorun mamada deilmiş meğer anne sütü verdik onu da almadı, sanırım biberonu reddediyor! Daha önce alıyordu arada şimdi neden almıyor çatlayana kadar ağlıyor emip memede uyumak için napıcam ben nolur fikir verin
Kaşık filan da mı almıyor?

tabi bu 3 ay dolmadandı.

Ben de hiç yemiyordum şimdi 3 ay doldu.herşeyi yiyorum baklagil hariç. Bi iki aya onları da yerim.

tabi bu 3 ay dolmadandı.

Canım bende yemiyordum 2 gün önce yedim sıkıntı olmadı sanırım artık kendi çıkarmayı öğrendi

İnşallah tüm sonuçlar temiz çıkar canim. Çok hafif oluyor anestezi korkma eğer gerekiyorsa cektir . Benim büyük cocugumda 13 günlükken cekmislerdi. Allah korusun bi rahatsizlik varsa erken teşhis ve tedavi çok çok önemli

Geçmis olsun insallah hicbir sey çıkmaz bol dua edelim bir sey olmasin evlatlarımiza.[/QUOT

Cok sagolun,aminn tum evlatlarimizi Allah korusun saglik sihhat versin.
Eve geldik kan tahlilleri temiz cikti
D vitamini yarin,idrar da 3 gune kadar cikiyormus.Eeg'de bir anormallik yok cok sukur.Dr 10 gun kadar bekleyelim gozlemleyelim hemen emar cekmek istemiyorum dedi.Bakalim bekliycez simdi.Allah kimseye dermansiz dert vermesin.Eeg icin o elektrolitleri yapistirdi ya cok uzuldum,Bebek olunca daha beter oluyormus:KK43:

X