2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bende iltihapta varya kuru kalması lazm sanıyorum cnm

Kizlar saat 5 itabari ile yolculugumuz basladi bebegim kucagimda reflu yastigina yatrdim tabi ben pert yanina yatir diyeceksinz kv kp gorumcede var arabada yer yok yani burdada beraberiz neyse bu konu ayri sinirlenmeyeyim yine
Bebegim gayet rahat sevdi yolculugu etrafi izledi izledi simdi uyudu 4 saatlik yolumuz kaldi umarim guzel.gecer

Umarım sorunsuz geçer, bizimde cuma sabahı yolculuk bakalım ne olacak

Valla cocuk yedırmek ve uyutmak cok zor ısler
Ben uyutmayınbeceremıyrm
Uyku egıtımınveremedjm
Sen kendınde eksıklık hsısetme
Cocukla da alakalı bır durum
Kardesımın kızı mama sandalyesı oyun halısı nere bulursa uyukluyordu
Bnm oglumu uyutma uyumaz cin gibi durur
Uykuya dalması hala bır saattır
Bı saatten erken dalamaz uykuya
Oglen bırde yatıyrm bazen ucte uyuyor

Görümcn naptı o konuyu.

İkinci veya üçüncü çocuğu olan deneyimli anneler çocuğun ilerde her yeri karıştırmasını önlemek için yapabileceğimiz birşeyler var mı ya da kaçınılmaz mı bu durum kafama takıldı da

Bende acaba tek olsam.ne yapardım? Daha mı zor olurdu? Sonuçta yemek yapma derdim yok. Bi tek temizliğe yardım ediyorum.

Benim de kıvırcık bonus kıvamında. Brezilya fönünün zararsız olanı var ama devamlı yaptırmak gerekcek. Ben balıksırtı örüyorum devamlı
Bnmde saçlar kıvırcık. Sıkı topuz yapıp bir de ensedeki minik kılları tel toka ile topluyorum. Bu sıcakta açık bırakmak imkansız. Su an pijamam bile sırılsıklam .

Eldiven mi? Ben doğduktan bir hafta sonra çıkardım. Takma artık.
Çıkardım şu an sapır sapır yumruklarını emiyor

Laktamax geldi kızlar ilgilenenler ilaç değil bu sanırım toz halinde kapsülde @beatrices sende hemen etkisi olmusmuydu içtim ilk ilacımı hayırlısı bakalım
Beni de etiketler misin etkisi belli olunca?

Herşey:) emzik mama vermek ayakta sallamak süt artsın diye sadece su icicektim emzirdiğim icin zayıflayacaktım Doğum kilosunuda geçtim suan gibi gibi :))
Doğumdan çıktıktan bu hafta sonra 69 idim şimdi 70

Ben bı aylıkken yapmıştım. Kalkışta emmek istemedi emzik tutturdular sonra meme. Tuttu. Sen mama da deneyebilirsin. Uçuştan önce emzirme ama. Bu sıkıntı olmadı tüm uçuş boyunca ara ara meme emdi. Hep memede tuttum. 2 saat havada idik. Örs tekrar yolculuk yapacağım uçakla. Hemde bu kez tek. Unutmadan, sürekli uyumasını girilen bağlıyorum. Doktor yarım fitil ver dedi. Adı da paranız. Uzunlamasına yontup verdim. Yarım.bi saat sonra etkili oluyor. Ağlama krizleri had safhaya çıkınca veriyorsun. Doktor çocuğa eziyet etme fitil.ver diyordu. Şimdiye dek 3 kere kullandım.kiyamadim daha çok kullanmaya. Tek olacağım için bu kez d fitil koyacağım.

Biz de memlekete gidince çocuk delirmişti. Sanırım farklı biyere geldiğini ve etrafta farklı insanlar olduğunu anlıyorlar. 4-5 gün sonra anca kendine gelmişti.
Bnm oğlan farklı odaya gitse anlıyor. Bi oda var orayı sevmiyor. Uyanınca fena ağlıyor. Teyzeme gittim orda da huzursuzdur hep. Anam sağolsun bı turlu kalkmadı misafirlik ten o kadar söylenmemesi ragmen.On saat sonra geldik. Zor yetiştik eve yatirmak için. Bi kaç uyudu toplamda yarım saat

Bu grupta biri uçmuştu ama kimdi hatırlayamadım. Kalkış ve inişte bebeği emzirmişti kulağı zarar görmesin diye. Mesajı görüp cevap yazar umarım.
Bende yolculuk yapmıştım. Yukarıda yazdım cnm

Ben emziremiyorum bebegimi sagarak veriyorum,benim icin de ucak yolculugu onerisi olan var mi,biberonla beslemek te kulagi icin fayda eder mi acaba,tikanmamasi icin ne yapilabilir?
Cevabi yukarıya yazdım

Bebişim iki haftadır okunuyor sabahları. Üçüncü gün sabahı sıvı kaka yapıyor. 3 günden dolayı tedirgin ama sıvı olduğu için sorun yok herhalde. Ama önceleri sabahları saatlerce mırıldanır ikinmazdi uyurken..3.ay muayenesinde soracağım doktora

Bende adet olmadim canim adet olmadan olmuyor mu ben poc ilacsız adet olamiya bilirim neyse dojtora gidersen yaz canim bende ilk firsatta gidip konuşayim olmadi

Aşıdan sonra ates cikmadi sukur ama bugun 3. Gun acayip huyu degisti ya. Uyku yemek duzeni fln kalmadi. Kalici olmaz insallah. Daha haftaya verem asisi var. Ondan sonra nolcak bakalim. Sirt agrisindan duramiyorum artik hep abik sabuk pozisyonlarda emiyo cunku bizim joe. Umarim bi an once eski haline doner.
Allahim sen konuyu biliyosun. Amin

Tamam canım yaparım

Kizlar gunaydin..tatildeyim giremiyorum pek..bebegimin agzindan surekli kopuk geliyor..55 gunluk..sadece anne sutu aliyor..acaba bu durumun nedeni ne olabilir?bi de bebeisime su icirsemmi acaba..burasi asiri sicak..acaba susuz mu kaliyor?
İnternette bebeğin afrika sıcağında bile anne aütü alıyorsa suya ihtiyacı olmadığı yazıyor

Bizim oyun halısında oynama anlayışımız debelenerek dışarı çıkıp ağlamak :)))
Oyyy kuzum ya çok tatlı maşallahz. Bizimki de ıkına ıkına hareket edito yatağının ucuna kadar geliyo ya da anne yanı yatakta bizim yatağa geçiyo. Bizimki emekleme yerine ıkınlamayla hareket ediyo

Kremi sürdükten sonra avent göğüs kalkanını takın. Gece boyunca göğüs kalkanı memede kalsın. Orda süt de birikicek. O sütün nemiyle göğüsüniz iyileşir 2-3 gün göğüs kalkanını çıkarmayın memeden.

canım ben doğduğundan beri kundak falan yapmıyorum.. sere serpe uyuyor eller hep yukarda
kundak yapınca dünyaları yıkıyor ağlamaktan özgür kız benimki
zaten gece üstünü yarım örtüyorum tek bacaklarını

inşallah kuzucuk çabucak iyileşir ve öksürüğü geçer.. acilde de hiç anlamıyorlar bebekten.. inşallah gerek kalmaz gitmeye

Bizim oyun halısında oynama anlayışımız debelenerek dışarı çıkıp ağlamak :)))

ayyy maşallah ne tatlı... yerim o kuzucuğu ben yerim ...tarzı var oğluşunun

Allah yardımcınız olsun.. sünnet işi gerçekten zor birkaç gün sıkıntılı oluyor umarım süreci kolay atlatırsınız

kızlar bugün gün boyu açık havada dışarıda kızımlaydık.. şimdi banyo yaptırıp yatırdık

Kızıma çoraplarını giydirirken fark ettim benim kız baya bronzlaşmış ayaklar beyaz bacaklar esmer
hatta boğum yerlerinin içte kalan yerleri beyaz dışı esmer
amele yanığı da oldu :))
kara kız olacak anlaşılan

Son düzenleme:
D vitamini almıştır bol bol ne güzel. Ben biraz tirsiyirum güneş hassas tenine zarar verirse ya diye

Uyku eğitimi hakkında bilgi nerden alabiliriz?
Nette bır cok yontem yazıyor cnm
Baya bı tarz var
Ben uyku arkadası ıle bırlıkte rutın uygulayarak, yanında durarak yapmaya calısmıstım en mantıklısı o gelmıstı ama sonuc elde edemedim
Bu seefer yapabılırmıyım bılmıyrm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…