2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar göğüs ucum kanıyor. Lansinoh işe yaramadı. Aile hekimimde garmastan die bi krem verdi çok etkili die. O da işe yaramadı, çok emxirmiyorun o göğsümle ama düzelmiyor sütüm azalıyor ne yapıcam var mı tavsiyesi olan??
Benim gogsumu kendi sutum iyilestrmisti surekli islak birakiyodum bilmiyorum dogrumu kuruyunca cok aciyor du gecmis olsn

Patlama
Hahah güldürdün vallahi yapabiliyorsan helal olsun..ben yapamıyorum dün çocuğun oyun halısına piyanosuna yastıkla vuruyo görümcenin oğlan gözünün içine bakıyorum bişey desin kızsın yok kadın çok rahat ben sinirden çatladım ama bişey diyemedim desem dicek ne kıymetli oyuncağı oğlumu oynatmadı..habire çocuğu kıcağıma koyun diyo bakıyorum koymasınlar yine bişey demiyorum çok sabrediyorum ben gerçekten..eşimin hatrı için sırf ama böyle giderse birgün patlıcam bende[/QUO

Hahah güldürdün vallahi yapabiliyorsan helal olsun..ben yapamıyorum dün çocuğun oyun halısına piyanosuna yastıkla vuruyo görümcenin oğlan gözünün içine bakıyorum bişey desin kızsın yok kadın çok rahat ben sinirden çatladım ama bişey diyemedim desem dicek ne kıymetli oyuncağı oğlumu oynatmadı..habire çocuğu kıcağıma koyun diyo bakıyorum koymasınlar yine bişey demiyorum çok sabrediyorum ben gerçekten..eşimin hatrı için sırf ama böyle giderse birgün patlıcam bende
Patlama cnm :)) daha güzelini söylim mi gerçi kabalik yaptım çok düşünmeden konustum:) kv bize gelmişti eşime dedim ki çok mutluyum sen de çok şanslısın çocuklar zeka genini sırf anneden alıyormuş dedim ... saf eşim ha hi dedi gecti ama kv suratı düştü:) ay napim söylemiş bulundum bi kere

Bebeği sallamam uyursa kendi kendine uyur, uyumazsa uykusu yok demek diyordum. İş öyle değilmiş. Bebek uyuyamadıkça ağlayıp huysuzlanıyormuş.

Ben de hep yumuşak davranırım sanıyordum bebeğe hisseder diye. Ama bildiğin sinirleniyorum. Ben de insanların nasıl intihar ettiğini anladım.
:rolleyes::KK70::KK70: intihar hıı..vallahi çok güldüm.
Ama komik diil, bilakis hakikat :ruh:
iliklerime kadar hissediyordum bu isteği:kızgın:
Sanırım geçti..
''Ben kiim çocuk kim, neme lazımdı , Allah çok isteyipte olmayanlara versindi''..
Ama işte insanevladı herşeye alışıyor :halay::halay:

Patlama cnm :)) daha güzelini söylim mi gerçi kabalik yaptım çok düşünmeden konustum:) kv bize gelmişti eşime dedim ki çok mutluyum sen de çok şanslısın çocuklar zeka genini sırf anneden alıyormuş dedim ... saf eşim ha hi dedi gecti ama kv suratı düştü:) ay napim söylemiş bulundum bi kere
Korkulur senden :)

Canım ben çok çektim meme ucundan. Burda bilenler vardır. Hatta birinin ucu koptu. Yaralarım hala iyileşmedi kan çıkıyor benim de. İyileşmesi zaman alacak. Ama inanılmaz acı çekiyordum. Şuan daha acısız emzirebiliyorum. Öğrendim ki memeyi güzel tutturamıyormuşum. Kahverenginin hepsini bebeğin ağzına sokmadığım için oluyormuş. Sende de aynı durum olabilir mi? Onu düzeltmediğin sürece sürekli hasar verdiği için hiçbir krem işe yaramıyor
Yok canım meme tutmada sıkıntı yok sadece uykuya geçerse daha uca geliyo ozaman dediğin olabilir ama bayadır o memeyi günde bi kere veriyorum sadece yine de iyileşmedi

Mrb hanimlar. Guzel haftasonlari diliyorum oncelikle. Gerçi hoş bize hep haftasonu:) bu grupta uçak yolculuğu yapan oldu mu bebeğiyle? Ya da bildiğiniz bi yakininiz?? Bebek 2.5 aylik veya daha küçük olmalı vereceğiniz ornek

Ben 45 günlük iken tek başıma kızım ile yaptım, iniş ve kalkista özellikle emzirmeye çalıştım, benimki uçağı sevmisti sıkıntı olmadı, şimdi de 10 saat araba ile yolculuk yapacağız bakalım tecrubelerimi yine paylaşırım

Kızlar göğüs ucum kanıyor. Lansinoh işe yaramadı. Aile hekimimde garmastan die bi krem verdi çok etkili die. O da işe yaramadı, çok emxirmiyorun o göğsümle ama düzelmiyor sütüm azalıyor ne yapıcam var mı tavsiyesi olan??
Açıkta bırak kurusun filan derler ya, ben tam tersini yaptım işe yaradı. Krem sür lansinoh ya da garmastan vs..üzerini streç film ile kapat ve bırak. Taa ki emzirmeye kadar. Bu meme başının nemli kalmasını ve daha az hasar görmesini sağladı ve dolayısıyle bi süre sonra toparladı benimki. Zaman zaman hassaslaşınca hala da yapıyorum:KK28:

Çok teşekkürler, anne sütü işe yaramadı zeytinyağını da deneyeyim hem doğal

Ben o dedigin kremı doğumdan 1 ay önce kullanmaya baslamistim hemde her gün düzenli ama yine de yara olmuştu, bende anne sütü ise yaramamisti, ben hem emzirmeden sonra açıkta bekleyip kendisinin kurumasini beklemistim birde tahinin üzerindeki yağı ve zeytinyağı sürmüştüm, ikisinden Biri iyi geldi ama hangisi bilemiyorum

Birde yara yanlış emzirmeden kaynaklaniyormus ona da dikkat et bakalım Cok geçmiş olsun

Ben 45 günlük iken tek başıma kızım ile yaptım, iniş ve kalkista özellikle emzirmeye çalıştım, benimki uçağı sevmisti sıkıntı olmadı, şimdi de 10 saat araba ile yolculuk yapacağız bakalım tecrubelerimi yine paylaşırım
Canim sağol. Şimdi içim baya rahatladı tsk tsk tsk tsk:)

Ben emziremiyorum bebegimi sagarak veriyorum,benim icin de ucak yolculugu onerisi olan var mi,biberonla beslemek te kulagi icin fayda eder mi acaba,tikanmamasi icin ne yapilabilir?

Ben 14 kilo aldım malesef..olsun sağlık olsun verilir..aynen öyle bende bakıyorum bazen düşünüyorum ben nasıl geçirdim o 3 ayı yatarak diyorum demekki unutuluyor gerçekten..sadece hamile kalmaktan çok korkuyorum tekrar dikiş olur ve yatarsam diye çünkü o süreci yaşadım ve neler olacağını biliyorum o yüzden spral taktırmayı düşünüyorum ama onada cesaretim yol normal doğurmama rağman psiklojm izin vermiyo resmen :)bende geç yazabiliyorum benim oğlanda hep ilgi istiyoe..geçmiş olsun sizede biraz huysuz oluyorlar aşı olunca
Canim hissler ayni bende cok korkuyorum hamile kalmaktan inanki 8yil sonra evladim oldu halbuki ama bu zor sureci bir daha yasamak istemiyorum belki ilerde aslinda belki dikişe gerek olmaya bilir benim çunku hic rahimde problem olmadi ama enzimlerden dolayi erken doğum riskim var eşim de zor günler yasadigimiz icin istemiyor eskiden üç dört çocugumiz olsun isterdi sprial bende taktirmayi dusunuyorum açikcasi koruma olarak güvenirliği yüksek ama henuz dogum sonrasi ilk kontrol disinda gitmedim doktora bende poc olmaz diye dusunuyom ama ya olursa
Evett ilk geceyi atlattik cok sukur darisi 2.ay asisi olacaklara atesi pek cikmadi ama agrisi vardi huzursuzdu agridan uykuya dalamadi bi türlü

Canim hissler ayni bende cok korkuyorum hamile kalmaktan inanki 8yil sonra evladim oldu halbuki ama bu zor sureci bir daha yasamak istemiyorum belki ilerde aslinda belki dikişe gerek olmaya bilir benim çunku hic rahimde problem olmadi ama enzimlerden dolayi erken doğum riskim var eşim de zor günler yasadigimiz icin istemiyor eskiden üç dört çocugumiz olsun isterdi sprial bende taktirmayi dusunuyorum açikcasi koruma olarak güvenirliği yüksek ama henuz dogum sonrasi ilk kontrol disinda gitmedim doktora bende poc olmaz diye dusunuyom ama ya olursa
Evett ilk geceyi atlattik cok sukur darisi 2.ay asisi olacaklara atesi pek cikmadi ama agrisi vardi huzursuzdu agridan uykuya dalamadi bi türlü
Allah isteyenlere tattırsın inşallah ama bizim çok zor geçti gerçekten..ikincide dikiş beni çok korkutuyor..şuan akıntım var geçmezse kontorle gidicem bakalım doktorla konuşucam bi bu durumuda ona göre cesaretimi toplayıp sprali taktırıcam ama adet olmam gerek onun içinde..bizimde ateşi çıkamıştı ama huysuzdu yarına düzelir merak etme

X