2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Cok güldüm ya sanki ben yazmışım cünkü aynısını tek basıma yasıyorum.carsafın bir ucunu kızıma weriyorum ama garibim yorulıyo hemen bende yataga baglıyorum bir ucunu o şekilde sallıyorum.koltukta zıplamalar omuzda gezdirmeler hatta hızlı bi şekilde uzun koridorda koşmahepsi mewcut
Buzuki orhandan tek benmi ürperiyorum diye düşünüyodum ama yalnız degilmişim.gecen büyük kızımda anne acma onu çok korkunç dedi
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun .saglıklı olsunlarda gerisi gelip geciyo bi şekilde

Luluuu94 canım bende alt cekmeceye plastik esyaları koymustum mutfaga yanıma gelince onları döküp oynardı sonrada cekmecenin içine girerdi sanırım bunu yapmayan bebek yok.bide nasılki az insan cok huzur ,bebek oluncada az esya cok huzur oluyo.kırıp dökecegi yada karıştırıp hem kendine hem esyala zarar verecegü bi ortam yoktu ewimizde.misafirlige gidincede gidip dolapları cekmeceleri acmak aklına gelmezdi cünkü ewdeki gibi gereksiz seylerin oldugunu düşünürdü galiba

Acile gittik bugün,doktor muayene etti kan tahlili ve ciğer filmi istedi.bebek küçük olduğu için yatırabiliriz dedi eşim de yanımda olmadığı için çok gücüme gitti başladım ağlamaya..üstüne hemşirelerde koldan damar yolu bulamayıp yok yere deldiler kolunu ,o ağladı ben ağladım.. öyle böyle işimizi hallettik sonuçları almaya eşimle gittim şükür tahlilleri temiz çıkmış ama dr.bebeklerde bu tarz tıkanıklıklar zatürreye çevirebilir sık sık burnunu temizleyin,pazartesi günü de muhakkak normal muayeneye gelin dedi gönderdi bizi..

Çok geçmiş olsun kıyamıyor insan tek bir damla gözyaşına sık sık temizlemek lazimmis bizim bayağı sıkıntılı oluyor bazen nefes alamıyo kıp kırmızı oluyo çok korkuyorum o yüzden temizlemeye de ama mecbur yapıyorum

Cok cok zorda kalmadan yapilmasi tavsiye edilmemekle birlikte gaz cikarmaktan ziyade kaka yapamayan kabiz bebeklere yapiliyor.bende birkac kez denedim sonuc aldim.Sabah aksam yarim cay kasigi dogal zeytinyagi icirmeyi onerdi doktorumuz o da ise yariyor,sute yada mamasina katiyorum direk agizdan akitinca midesi bulaniyor.

Evet bi soğukluk oluyo ister istemez keşke olmasa ama oluyo 3 aylık olacak neredeyse benzer duyguları bende hissediyorum henüz dile getirilmişliği yok ama hissediyorum şuanda yeni sıfatlarımız "alperenin annesi" "alperenin babası " evet annesi babası olmak hoş ama arada da kadın oldumuzu sevildiğimizi hissettirmeleri lazım. Nasıl düzene girer, girer mi bende bilemiyorum yada nasıl davranmak gerek...

Ünlü bi blogger var maritsa instagramda gördüm istanbuldan bısruma 1.5 aylık bebeğiyle gitmiş. İnternette araştırmıştım kalkışta ve şnişte emzirmen gerek bebeğin kulaklarının tıkanmaması için

Sa
Canim bence şöyle bir yol izlemelisin, esinle oturup sakin kalarak onu yargilamadan konus duygularini dile getirmesine izin ver seni anne olarak gormesi guzel ama hala onun eşi okdugunu hayatinizin eskisi gibi devam edebilecegini emzirmenin omur boyu surmeyecegini beklentilerini. yorgunluklarini acik acik anlat erkekler duz mantik canlilar kendini anlatmadan seni anlamasini bekleme eşine de hak ver belki anneligine zarar verecegini falan dusunuyor bu seni istemedigi arzulamadigi anlamina gelmez acik acik sor esine sogukluk mu hissetmis eger hissettigi sadece senin annen olmansa asilamayacak dert değil korkularini anneligine zarar vermeyecegini onun hala eşi oldugunu anlatirsan anlayacagini düşünüyorum

Seni çok iyi anlıyorum bunları yaşayan tek ben miyim acaba diyordum ki değilmiş.birbirimizle asla doğru konuşamaz hale geldik en mutlu anlarımız bebekle olması gerekirken bebekten sonra iki düşman gibi olduk.sakin ve normal bir konusmamız asla olmuyor.sürekli tartışmalı ve bu beni çok ürkütüyor gerçekten.umarım bir dönemdir ve geçicektir.çok üzücü

Benim eşim zaten içine kapanık sakin bir adamdı bazen kendimi yalnız hissederdim ama bebekten sonra hep yalnız hisseder oldum. Tartışmalarımız çok olmuyor ama hiç mi konuşmazsın arkadaş. Sadece bebekle ilgili konuşuyoruz sanki ben bebeğe bakmakla ve ona rapor geçmekle yükümlü bir insanım sadece.
Aradım açmadı gelsin salonda yatsın diye, arabadadır dedim, indim uyuyor arabada camı tıklattım gel diye.
Arabada havasız kalır bişey olur zaten canım sıkkın birde aklımda o soru işareti olmasın diye gittim.
Onuda anlamaya çalışıyorum ama bende kolay şeyler yaşamıyorum onunda beni anlaması gerekli. En azından bu konuşmayı ben başlatmadan bana dürüstçe ve güzelce açıklayabilirdi. Konuyu benim açmamı bekleyne kadar hiç birşey dememesi üzdü beni. Resmen reddedilen kadın oldum :)

Öyle düşünme tabiki reddetmek değil sadece daha çok taze anne baba olduk ve farklı bir duygusallık var farketmesek bile.dediğin gibi bizde de annesi şöyle mi annesi böyle mi annesi şunu yap annesi bunu yap.yani hep annesi :) ve bizde herhangi bir cinsel hayatı geçtim birbiRimizin gözünün içine bile bakarken değişik bi enerji alıyorum.biz yeni anneler doğumdan sonra eskisi gibi ne kendimize özenebiliyoruz ne istediğimiz gibi giyinebiliyoruz ne makyaj ne bişey hep güzel evlatlarımız için e bide üzerine kilo eklenince tuhaf bir hissiyat geliyor.beğenilmemek arzulanmamak gibi inşallah düzelir gerçekten ama gerçekten bi dönem olmalı ve toparlanmalıyız.

Çok sağolun cevaplarınız için çok kızıyorum çünkü çocuktur yapar diye kendimi sakinleştiriyorum ama elimde değil kınıyormuşum benim başıma kat kat gelecekmiş gibi suçluluk duygusu hissediyorum bide..... aman şimdiden kafaya taktığım şeye bak :) kusura bakmayın kızlar

Ben doğuma bu ay kalmaya kadar özellikle dvm etmiştim cinselliğe. Büyümüş karınla zorlansamda lohusaligi da hesaba katarak aramıza soğukluk girmemesini engellemeye çalıştım kendimce. Lohusaligi sonlarına doğru isteğimi hep belli ettim. Ama ısrarla bi iyileş öyle dedi. Kanamanın geç bitti ama yine de onlemimi alarak bişey olmaz dedim . Öyle öyle normale döndük çok şükür. Su an sadece kilolarimi düşünüyorum. Benim korkum da annesin sen deyip beni reddetmesi idi. Ancak bu şekilde bunları yaşamadım. Yoksa m eş de çok meyilli idi. Biraz bizim sürüklenmiş gerekiyor diye düşünüyorum. Yoksa onların gözünde kutsal bir görevi olan varlık olarak kalacağız. Kendine de eşine de yüklenme cnm. Yrn sakince konuş eşinle ve azıcık ona da vakit ver. Bu işler beyinde bitiyor biliyorsun..kendini de eşini de üzme. Birazcık daha zaman verin kendinize.

Kesinlikle yanlış. Alışkanlık olur uyarmadan yapamaz hale gelir çocuk. Çok zorda kalınırsa belki bir defa denenebilir ama her alt açmada yapılmamalı bence
Dimi ya. Bende öyle olur mu diye düşünüyordum. Ordaki kasları kullanmayı vbu aylarda öğreniyorlarmis cünkü...

Ay siz de mi korkuyorsunuz :) ne güzel arkadaş olduk bizler ya. Kader arkadaşı

Ben de fazla temizliyorum.diye hayiflaniyordum. (2 günde bir) geçmiş olsun cnm.bnm oğlan seviyor burun temizliğini hatta gülüyor velet

Ben de bi ara damlatılarak zeytinyağı ama cıvık kakası daha da cıvık oldu. Sadece geç yapmasından rahatsızım ben.o yüzden vermem yağı.

Hanımlar bu biberonlarin silikon başlıklarını ne zamanda bir değişmeli yüz? Bi de biberonlari

Zehracım herkes bir şekilde anlaşamıyor bu dönem. Bizde de şu ara konu hep onun ailesi. Gıcık oluyorum onlara. Yaptıklarını hazmedemiyorum. Eşime çatıyorum. Sonra ağız dalaşı. Sürüyor gidiyor. Sonra barışıyoruz diyorki:askım ne güzel dövüştük demi diyo:)

Bak bu gece bişey denedik. Sakince konuşup rahatsızlıklarımızı anlattık.
Sende bağırıp çağırmak evden kovmak yerine sakince:kalbinin ne kadar kırıldığından bahset. Zor ama kazanan sen olursun. Laf sokma. Erkeklerin en nefret ettiği şey. İçinde ne varsa direk soyle.
Zaten benim psikolojim yerinde değil, sen böyle yapınca iyice kötü oluyorum,
Bana bu ara destek olman lazım. Bebekle hayat çok değişiyor. Alışmaya çalışıyorum.. Yanımda ol, bana destek ol. Birbirimizi kaybetmeyelim kalbimizi kırmayalım Vb laflar et.
Sonra sonucu yaz buraya.

Uzulme cnm
Bızım hayatımız degıstıgı kadar onlarında degısıyor ve erkekler ustesınden gelme konusunda daha basarısız ve gucsuzler.
Zamana ıhtıyacı olabılır. O senın eşin, denı sevıyordur ve ıstıyordur. Ancak bu durumu kabullenmesı zaman alabılır.
Bende mesela psıkolojık olarak goguslerımı farklı goruyorum. İstemem eşim dokunsun. Emzirdiğim için tuhaf hissediyorum
Olabılır boyle seyler. Sıradan şeyler yaşamıyoruz ki

Cnm cocuk karıstırıp kesfederek ogrenecek kı Zaten
Gelişimi için önemli bir adımdır
Ben mesela bekarken falan mutfak esyaları ıle oynayan çocukları kınardım. Hıjyenık olmadıgı ıcın, uzun bı sure mutfakta adım atılmıyordu, temcere tava kepce hersey yerlerdE
Eger sen engellemeZsen dokunmasınj ılerıde bırakır
Bnm oglum sımdı karıstıstırmaz mesela
Az mı boşalttı cekmecelerınde kıyafetleri
Ooo neler neler yasadık
Asla engellemedım
Sende engelleme faydasını gorursun
Sadece tehlıkelı seylerı arındırıacagız o kadar

Aynen canım kınamasamda hiç hoşlanmıyorum evde alışırım mecbur da ya misafirlikte naptın? İnşallah kolay geçer hepimiz için bu süreç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…