2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bende acaba tek olsam.ne yapardım? Daha mı zor olurdu? Sonuçta yemek yapma derdim yok. Bi tek temizliğe yardım ediyorum.

Bnmde saçlar kıvırcık. Sıkı topuz yapıp bir de ensedeki minik kılları tel toka ile topluyorum. Bu sıcakta açık bırakmak imkansız. Su an pijamam bile sırılsıklam .

Çıkardım şu an sapır sapır yumruklarını emiyor :KK70:

Beni de etiketler misin etkisi belli olunca?

Doğumdan çıktıktan bu hafta sonra 69 idim şimdi 70 :KK43:

Ben bı aylıkken yapmıştım. Kalkışta emmek istemedi emzik tutturdular sonra meme. Tuttu. Sen mama da deneyebilirsin. Uçuştan önce emzirme ama. Bu sıkıntı olmadı tüm uçuş boyunca ara ara meme emdi. Hep memede tuttum. 2 saat havada idik. Örs tekrar yolculuk yapacağım uçakla. Hemde bu kez tek. Unutmadan, sürekli uyumasını girilen bağlıyorum. Doktor yarım fitil ver dedi. Adı da paranız. Uzunlamasına yontup verdim. Yarım.bi saat sonra etkili oluyor. Ağlama krizleri had safhaya çıkınca veriyorsun. Doktor çocuğa eziyet etme fitil.ver diyordu. Şimdiye dek 3 kere kullandım.kiyamadim daha çok kullanmaya. Tek olacağım için bu kez d fitil koyacağım.

Bnm oğlan farklı odaya gitse anlıyor. Bi oda var orayı sevmiyor. Uyanınca fena ağlıyor. Teyzeme gittim orda da huzursuzdur hep. Anam sağolsun bı turlu kalkmadı misafirlik ten o kadar söylenmemesi ragmen.On saat sonra geldik. Zor yetiştik eve yatirmak için. Bi kaç uyudu toplamda yarım saat :KK43:

Bende yolculuk yapmıştım. Yukarıda yazdım cnm

Cevabi yukarıya yazdım

Bebişim iki haftadır okunuyor sabahları. Üçüncü gün sabahı sıvı kaka yapıyor. 3 günden dolayı tedirgin ama sıvı olduğu için sorun yok herhalde. Ama önceleri sabahları saatlerce mırıldanır ikinmazdi uyurken..3.ay muayenesinde soracağım doktora

Benim kız bir hafta yapmadı kaka bir hafta sonra yaptı. Doktor yediklerinden içtiklerinden olur dedi. Anne sütü aldığı için sanırım hiç sorun olabileceğinden bahsetmedi. Karnına yoğurur gibi masaj yap dedi. Sonra dizlerini karnına it dedi.
Bir öncekini de 5gün sonra yapmıştı. Daha kaka yapmayı bilmedikleri için oluyor sanırım böyle. Zamanla öğrenecekler. O bölgedeki kasları kullanmak yerine komple kendilerini sıkıyorlarmış sanırım. Onun için yapamıyorlarmış.

D vitamini almıştır bol bol ne güzel. Ben biraz tirsiyirum güneş hassas tenine zarar verirse ya diye

direk güneş görmedi aslında
gölge de oturduk karşıdan karşıya giderken yemek yemeye arabaya giderken dakikalık güneş gördü ama yine de bronzlaşmış..

Benim kız bir hafta yapmadı kaka bir hafta sonra yaptı. Doktor yediklerinden içtiklerinden olur dedi. Anne sütü aldığı için sanırım hiç sorun olabileceğinden bahsetmedi. Karnına yoğurur gibi masaj yap dedi. Sonra dizlerini karnına it dedi.
Bir öncekini de 5gün sonra yapmıştı. Daha kaka yapmayı bilmedikleri için oluyor sanırım böyle. Zamanla öğrenecekler. O bölgedeki kasları kullanmak yerine komple kendilerini sıkıyorlarmış sanırım. Onun için yapamıyorlarmış.
Ben dediklerini aynen yapıyorum.zaten . Ama ben gunde bu kere mama veriyorum. Hergun yaparken de veriyorsun hem de daha çok ama şimdi ben böyle oldu ki .

:rolleyes::KK70::KK70: intihar hıı..vallahi çok güldüm.
Ama komik diil, bilakis hakikat :ruh:
iliklerime kadar hissediyordum bu isteği:kızgın:
Sanırım geçti..
''Ben kiim çocuk kim, neme lazımdı , Allah çok isteyipte olmayanlara versindi''..
Ama işte insanevladı herşeye alışıyor :halay::halay:

Gerçekten öyle. Ama henüz alışamadım sanırım ben.

http://fiyuvfit.blogspot.com.tr/2015/11/bebegi-buyume-atag-gecirirken-kendimi.html?m=1

Büyüme atakları ile ilgili google da arama yaparken şu yazıyı okuyunca aha dedim intihara meyleden ara ara aklı gidip gelen bir ben değilmişim :eğlence:
Hoş bizim kız atak süresinde değil sadece komple fena bir çocuk sanırım:KK14:

Ben dediklerini aynen yapıyorum.zaten . Ama ben gunde bu kere mama veriyorum. Hergun yaparken de veriyorsun hem de daha çok ama şimdi ben böyle oldu ki .

10 güne kadar sorun olmuyormuş canım nette araştırdığım. Bizim doktor pek te umursamadı, şu kadar gün yapmazsa gelin bile demedi. Demek ki gayet olağan bişey.

Gerçekten öyle. Ama henüz alışamadım sanırım ben.

http://fiyuvfit.kadinlarkulubu.com/2015/11/bebegi-buyume-atag-gecirirken-kendimi.html?m=1

Büyüme atakları ile ilgili google da arama yaparken şu yazıyı okuyunca aha dedim intihara meyleden ara ara aklı gidip gelen bir ben değilmişim :eğlence:
Hoş bizim kız atak süresinde değil sadece komple fena bir çocuk sanırım:KK14:

Lilithic Lilithic blog linki paylaşmak yasak mı acaba? Ben linki paylaşıyorum. "Com"dan önce başka birşey yazıyorken paylaşınca "kadınlarkulubu" çıkıyor.

Bayanlar bugün sünnet oldu minik sarp hiç aglamadı olurken şimdi uyuyo bakalım ilerleyen saatler ne olacak
İki gündür ıkınarak kaka yapıyor arada etini koparıyolar gibi aglıyor sizde kaka yapma durumu nasıl öneriniz var mı?
Gözünüz aydın canım bakalım bizimkiler ne zaman olacak? Sanırım baharı bekleyeceğiz biz. Doktor 6 ay ile 1 yaş arası iyi zaman dedi bize.

Nette bır cok yontem yazıyor cnm
Baya bı tarz var
Ben uyku arkadası ıle bırlıkte rutın uygulayarak, yanında durarak yapmaya calısmıstım en mantıklısı o gelmıstı ama sonuc elde edemedim
Bu seefer yapabılırmıyım bılmıyrm
Tamam bir inceleyeyim bari. Teşekkürler.

10 güne kadar sorun olmuyormuş canım nette araştırdığım. Bizim doktor pek te umursamadı, şu kadar gün yapmazsa gelin bile demedi. Demek ki gayet olağan bişey.
İyi bari endişelenmeyeyim. Bu arada Allah iyiliğini versin. Arayıp bulmuşsun büyüme atağı sendromlarini. Yalnız olmadığını bilmek rahatlatıyor insanı. Yoksa bende dellenmistim bı ara. Doktorun teki ağlamasın kendine bu zararı yok. Gaz sancısı için elinizden geleni yapın ama surekli ağlarsa da takmayı demişti. O günden sonra biraz daha duyarsızlık tüm. Yine kucağımdan.inmiyirdu ama en azından kabullenmiştim. Ama ailemden hergun biri niye ağlatıyor çocuğu. Ver bi de çarşafla sallayalım, yok efendim omuzda ziplatalim yok efendim ayakta sallayalım dedikçe iyice dellendim. Ben mi gaddarim falan. Ama gel gör ki gaz azaldı ama alışkanlıklar baki kaldı. Sallanma in çeşit çeşidi.ilk önce 3 dk meme sikilnca yatarak emme istemeleri bazen biberon istemeleri, ardından omuzda gaz çıkarma, ardından carsafta sallayarak mayistirip Hamak beşiğe koyup devam etmeleri, anında uyandigi zamanlar bu daha meme sonra ayakta sallamaya geçmeler. Meme tutsun diye çarşafla mayistirip memeyi ağzına vermeler. Bi haftadır carsafta kurtuldum hamaga alıştırdı derken babam.ile annem ben duştayken tekrar çarşafa dönmeler, armut ağzına vermeler, mamayı azalttık 3 gündür vermiyorum sütüm artıyor derken iki delikli biberonla mama verip hızlıca bitince de ac bu aç deyip tekrar mama vermeler. Dinletilen white noise sesler, saç kurutma makineleri, bebek uyutan ayetler, ninniler , sesinden urktugum buzuki orhan, çekyat kenarında omuzda ziplamalar eşliğinde omuz boyun bel tutulması. Derken sırtından ve boynundan akan terin çatallara akmasi sonucu bebeğinde su içinde kalması. Oooy oy. Neyzen bahsediyoduk biz yaa

Tamam bir inceleyeyim bari. Teşekkürler.
Başarılı olan bize de anlatsın nolur.

Hanımlar birisinden duydum.bugun bi kere yaptım ama bilgisi olan var mı? Bebeğin gazını almak için her altını açtığında kulak temizleme çubuğunu zeytinyağı yada pişik kremine sürüp Makaron etrafına bastırarak masaj ve azıcık deliğe sokup dairesel şekilde çevirecekmisiz. Bi aktaran doktor önerisiyle 3 çocuğuna da yapmış çok memnun kalmış. Var mı bileniniz?

Canım çok sıkkın, eşimle malum gebelik boyunca hiç birlikte olmadık, sonrasındada lohusalık ve sonrasında neredeyse 1 ay geçti bana hiç yanaşmadı. son zamanlarda karı kocadan ziyade aynı evi paylaşan ortak paydası çocuk olan insanlar gibi hissediyordum. Başka hiç birşey konuşmamıştım ve sonunda bu akşam ipler koptu tartıştık. Beni anne olarak görüyormuş o yüzden bana yanaşmıyormuş, mememi gördüğü için emzirdiğim için tek anneymişim ben meğerse. O kadar kötü hissettim ki zaten emzirme işinden pek hazmetmiyordum ve adapte oluyordum ki bunu dıyınca o kadar soğudım ki emzirmekten size anlatamam.
Evden gitmesini istedim çünkü hiç benimle kesinlikle konuşmadı, sadece saçmaladığımı söyledi, o sustukça daha çok sinirlendi ve daha kötü şeyler söylemeden, olay çıkarmadan git dedim gitti..
2 saat dışarıda takıldı heralde bilmiyorum az önce kapıyı çaldı ve istemediğimi söyledim geri yolladım.
Çok çok çok üzüldüm, psikolojik olarak zaten zorlanıyordum, kendimi kötü hissediyordum kilodan ve kendime tam bakamadığımdan ama şimdi kadınlığımı bile hissetmiyorum. Aksine beni iyi hissettirmesi gerekirdi, daha çok bağlanmamı sağlamalıydı ama yapmadı.
Hamilelik sonrası bunları yaşamaktan çok korkuyordum ve resmen başıma geldi.
Ayrılmayı bile düşünüyorum.
Size yazıyorum çünkü eğer eşiniz denge kurmayı bilen bir insan değil ise kesinlikle yanında emzirmeyin...

İkinci veya üçüncü çocuğu olan deneyimli anneler çocuğun ilerde her yeri karıştırmasını önlemek için yapabileceğimiz birşeyler var mı ya da kaçınılmaz mı bu durum kafama takıldı da
Biz direk dolap kulplarını çekmece kulplarını çıkardık :) büyüyünce çıkardık hiç sorun yaşamadık. Gerçi benim oğlanın karıştırma merakı hiç olmadı ya olursa elini sıkıştırırsa kesici bişey alırsa ihtimaline karşı çıkardık içimiz rahattı en azından

Canım çok sıkkın, eşimle malum gebelik boyunca hiç birlikte olmadık, sonrasındada lohusalık ve sonrasında neredeyse 1 ay geçti bana hiç yanaşmadı. son zamanlarda karı kocadan ziyade aynı evi paylaşan ortak paydası çocuk olan insanlar gibi hissediyordum. Başka hiç birşey konuşmamıştım ve sonunda bu akşam ipler koptu tartıştık. Beni anne olarak görüyormuş o yüzden bana yanaşmıyormuş, mememi gördüğü için emzirdiğim için tek anneymişim ben meğerse. O kadar kötü hissettim ki zaten emzirme işinden pek hazmetmiyordum ve adapte oluyordum ki bunu dıyınca o kadar soğudım ki emzirmekten size anlatamam.
Evden gitmesini istedim çünkü hiç benimle kesinlikle konuşmadı, sadece saçmaladığımı söyledi, o sustukça daha çok sinirlendi ve daha kötü şeyler söylemeden, olay çıkarmadan git dedim gitti..
2 saat dışarıda takıldı heralde bilmiyorum az önce kapıyı çaldı ve istemediğimi söyledim geri yolladım.
Çok çok çok üzüldüm, psikolojik olarak zaten zorlanıyordum, kendimi kötü hissediyordum kilodan ve kendime tam bakamadığımdan ama şimdi kadınlığımı bile hissetmiyorum. Aksine beni iyi hissettirmesi gerekirdi, daha çok bağlanmamı sağlamalıydı ama yapmadı.
Hamilelik sonrası bunları yaşamaktan çok korkuyordum ve resmen başıma geldi.
Ayrılmayı bile düşünüyorum.
Size yazıyorum çünkü eğer eşiniz denge kurmayı bilen bir insan değil ise kesinlikle yanında emzirmeyin...
Ama bunlar çok doğal canım yaa. Tabiki tekrar birlikte olacaksınız ama eşine de hissettikleri yüzünden haksızlık yapmamalısın. Eğer başka sorun yaratan tavırları yoksa tabii... biz de henüz eşimle birlikte olmadık.3. Çocuğumuz bu bizim ve diğer iki doğumumun ardından 3-4 ay hiç birlikte olmamıştık. Sonra spontan oluverdi. Bu hesap kitapla olacak birşey değil. Eşin için de yaşananlar büyük değişiklik. O da eş olmaktan sonra baba olmaya doğum yapmış emziren bir kadına eş olmaya alışmaya çalışıyor.Eminim eşin de çok üzülmüştür.

Başarılı olan bize de anlatsın nolur.

Hanımlar birisinden duydum.bugun bi kere yaptım ama bilgisi olan var mı? Bebeğin gazını almak için her altını açtığında kulak temizleme çubuğunu zeytinyağı yada pişik kremine sürüp Makaron etrafına bastırarak masaj ve azıcık deliğe sokup dairesel şekilde çevirecekmisiz. Bi aktaran doktor önerisiyle 3 çocuğuna da yapmış çok memnun kalmış. Var mı bileniniz?
Kesinlikle yanlış. Alışkanlık olur uyarmadan yapamaz hale gelir çocuk. Çok zorda kalınırsa belki bir defa denenebilir ama her alt açmada yapılmamalı bence

İkinci veya üçüncü çocuğu olan deneyimli anneler çocuğun ilerde her yeri karıştırmasını önlemek için yapabileceğimiz birşeyler var mı ya da kaçınılmaz mı bu durum kafama takıldı da
Biz her odanın kapısına yüksekçe bir yerden çengel yapıyoruz. Mesafeyi öyle ayarlıyoruz ki çengel takıldığında kapı tam kapalı değil 2-3 cm aralık kalıyor. Böylelikle bebek o odaya giremiyor.onun dışında alt mutfak dolabımın kapaklarını iple birbirine bağlamıştım

X