2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331

benim bebeğim de seninki gibi bir yeşil kaka sorunumuz var
gürültülü kaka yapıyordu
ben de tek tek yiyerek denesem mi diyorum
yiyecek birşey kalmıyor çünkü

eee bizim vücut direncimiz nasıl olacak ? herşey yasak protein nasıl alacağız?

Bizimki günde 3-4 kez sarı puturcuklu kaka yaparken 15-20 gündür yeşilimsi mukuslu yapmaya başladı o da haftada iki kez... uyanmıştım biseylerin ters olduğuna ama kesin kanıt görene kadar konduramamistim... kendi çapımda diyete başladım ama doktora gitmeyi de dört gözle bekliyorum... adam izinden Cumartesi dönecekmiş beklemememiz o sebepten
Dönünce ilk iş buraya yazarım mutlaka...
Allah yardımcımız olsun... bebeği 6 ayda atlatan da var 3-5 yasına kadar süren de... bizimki ağır galiba çünkü kilo alımı düştü...

Zencefill90 sizin listeniz çoklu besin alerjisi gibi görünüyor... teşhis nasıl oldu... bizim normal çocuk doktorumuz alerji uzmanı görene kadar sadece süt ürünlerini kes dedi de bana

bizim de 1 hafta sadece yeşil mukuslu kaka yaptı hiç sarı değildi antibiyotik kullandık sarıya döndü ama hala mukus var
bana da süt ürünleri ve yumurtanın beyazını yeme dedi
kilo alımı normal şimdilik bu ay 600 gr almış ayın tamamlanmasına 1 haftası da var

Sadece süt alerjisi varsa sorun olmaz da iste çoklu ise sıkıntı bir resim eklemeye calisicam oransal olarak çapraz alerji ihtimallerini gösteren... muhtemelen zaman içerisinde anlayacağız... en mantıklısı hepsini kesip bebek kakası düzelince deneye deneye ilerlemek gibi geliyor diğer arkadaşın yaptığı gibi... mesela inek sütü alerjisi ile sigir Eti alerjisinin birlikte seyretme ihtimali %10 civarı ama keci sütü %90 gibi

Masallah kuzuya bizimki 10 Haziran doğumlu 15 Temmuz'da 4 kilo iken 12 Ağustosta 4,5 olabildi anca... huysuzluk vs yok ama alerji kilo alımına da engel olabiliyormuş... bu durumda diyet yeterli gelmezse buyumeyi desteklemek adına özel mama kullanımı başlıyormuş, reçeteyle eczaneden alınan... tadı kötüymüş vs insallah o raddeye gelmeden hallederiz ben emzirmekten hiç hazzetmesem de sütüm varken mama ile büyütmek de istemiyorum

Bu arada ben tekrar osteocare kullanmaya başladım kızlar efsunsuz Zencefill90
Cumartesi gitmişken endokrincime de uğrayıp süt diyeti yapan anneye tavsiye vermesini isteyeceğim bir de... yazarım yine

yani kalsiyum takviyesi şart bu durumda ama doktor tavsiyesi olmadan birşey kullanmamak gerek yine de...
baştan bir beslenme planı gerek.. sağolasın

Belki benimkinde olmasaydı baska bi annenin durumunu okusaydım bende senin gibi düşünürdüm canım ama insanın basına gelince ve sütümde varken mamaya gecmek iyi olmazdı.allah bütün annelerin yar ve yardımcısı olsun

İlk defa duyuyorum öyle mi? Bizim de ende özellikle çok terliyor ama kıyamıyorum bir uzasın istiyorum

Bu arada ben tekrar osteocare kullanmaya başladım kızlar efsunsuz Zencefill90
Cumartesi gitmişken endokrincime de uğrayıp süt diyeti yapan anneye tavsiye vermesini isteyeceğim bir de... yazarım yine
Ben de osteocare ve efa mom kullanıyorum. Zaten diyet yüzünden bayılcak hale geldim vitaminler ayakta tutuyo

Sesin geldigi yöne dönmüyo ve oyuncakları bilincli olarak tutmuyo malesef

Bizim popoda geçmeyen pişik ve çok az mukus vardı kakada. Doktor süt ürünlerini kes dedi 1 aylıktı o zaman kızım. 2 ay kontrolunda mukusun arttığını söyledim çapraz alerjenleri de kes dedi ve rotavşrüs aşısı yapmadı alerjik bebeğe yapılmaz dedi. Ben çoklu gıda için diyet yaptım hiçbişey düzelmedi. Sonra internette kadir tuğcunun yazılarına denk geldim, bu şikayetlerin fazla beslenmekten olduğunu yazmış her anneye, sakın diyet yapmayın sadece daha az besleyin demiş. ben de bundan olduğunu düşünüp diyeti bozdum ve daha az emzirdim. İlk 5 gün kakada mukus kayboldu ben de çok sevindim hatta buraya yazdım diyet yapmayın az emzirin diye. Ama bu sabah kakada kan gördüm başından aşağı kaynar sular indi. Doktora gönderdim kakayı mamaya başlayalım demiş ama ben sadece anne sütü veriyorum ve anne sütünü kesmek istemiyorum çünkü bebeğimi koruyan bu süt. Napıcağımı şaşırdım

Ben efamom ve osteocare kullanıyorum. Mutlaka vitamin al canım. Bir de bol yeşillik yiyorum. Her öğün patates salatası yicez artık

Kızlar ben şuan ailemin yanında yazlıktayım. Didimdeyiz ve burası 42 dereceyi gördü bugun. Şuan evdeki herkes çok terliyor ama ben üşüyorum üstümde yün hırka var. Hava bana kış günü gibi geliyor. Bebeğimin de üstünü örtmüştüm, annem geldi bu sıcakta çocuğa havale geçirticeksin dedi açtı üstünü. Anne hava buz gibi diyorum annem sen deli misin biz pişiyoruz diyor. Aranızda benim gibi üşüyen var mı ? Sanırım bende sorun var. Bebeğimi kendime göre mi anneme göre mi koruyacağım şaşırdım. Kızımın vücuduna dokunuyorum yüzü, kolu ve bacağı buz gibi üşüdüğünü düşünüyorum. Kulaktan bakıyorum ateşine 36.1 çıkıyor ki kulaktan 1 derece fazla çıkar derler. Yani vücut ısısı çok düşük üşüyor. Ben kendime de baktım benim de aynı çıktı derece. Annemi ölçtüm 36.9 çıkıyo. Yani kızım ve bende bi sıkıntı var ikimizin de vücut ısısı çok düşük ve yaz günü 40 derecede üşüyoruz. Sizce neden olabilir ? Doktora yazdım ama cevap bile vermemiş

efsunsuz canım her agladıgında emziriyomusun sen.ben o şekil emzirdigimde kakası yesil oluyodu. Şuan iki saatte bir emziriyorum. Benim kızin reflüsü oldugu için mideye cok yüklenmemek gerekiyo,iyice sindirmesi lazım. Zaten belli bi süre sonra bebek alısıyo iki saati dolunca mırıldanmaya baslıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…