2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bizim idrarımızda yine enfeksiyon çıktı kültürde çıktı daha doğrusu..bu gidişle bayramdan sonra sünnet yolu gözüktü bize..ben 4-5 aylıkken yaptırmak istiyordum ama yapıcaz sanırım..bayramdan sonra tam 3 aylık olucaz[/QUOTEELA
Belirti var mıydı hebeğinizde?

ooo sen baya kilo vermişsin ... sanırım ben de bu gidişle otomatik kilo vereceğim
zeytin ben de yiyorum ve hiç sevmeyerek..
benim hala 4,5 kg fazlam var...ekmeğe saldırıyorum açlıktan
acı yiyecek yeme dedi.. ohhh o da yok ne yiyeceğiz ki
Cgkfte Cgkfte gerçekten allah yardımcınız olsun ve bebekleri süt alerijisi olan arkadaşlar gerçekten tebrik ederim sizi çok güçlüsünüz, bende böyle bişey çıksa çoktan alerjik mamaya geçer bırakırdım. Allah yardımcınız olsun

Canım Mart annelerinde Süt ürünleri alerjisi topiği var, ona bir bakmanı tavsiye ederim.

sağol beatrices hemen bakıyorum

BAbam anjiyo oldu dün, bizimkiler ona bakıyor, kayınvalideler tatilde, eşim toplantıda... tekim, istirahat imkansız ne yazık ki.
Çözeceğim ama, sağolasın^^

çok geçmiş olsun babana.. eşin gelmiştir hiç yoksa bu saate umarım daha iyi hissediyorsundur

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Foruma girmeyeli epey oldu, herkesin sağlığı keyfi yerindedir umarım.

Kızımda galiba süt alerjisi var, 2. Ay rutin kontrol icin Cumartesi doktora gittik, doktor kilo alimini beğenmedi ki beğenilecek gibi de değil maalesef... hastane çıkışı 2800 gr olan kızım birinci ay 1200 gr almışken 2. Ay sadece 500 gr almış boyu çok uzadığı icin zayıf olmasına takılmamıştım/anlamamıştım (52den 60a çıkmış)
Doktor idrar tahlili ve kültürü istedi, sorun yoksa mama takviye ederiz dedi aklıma yatmadı benim ama he dedim, çünkü sütüm kızıma fazla geliyor emse düzgün keske hep sağıp dondurucuya atıyorum... ama tabi içimiz rahat edemedi doktor dönüşü bi kutu sma mama aldık (rastgele) evde kaşıkla denedik çünkü kızım biberondan anne sütünü reddettiği icin mama içmez belki diye öyle yaptık... iki uç kaşık sonra çığlık kıyamet bıraktık kızın ağzını sildimki bizimkinin mama değen yerleri kızarmış:KK43: deneme amaçlı koluna damlattım yine ayni sonuç... eyvah dedim süt alerjisi:KK43: doktorla tahlil sonuçlarını görüşürken anlattım (kaka da bozulmuştu 15 gündür) belirtilerin uyumlu olduğunu söyledi çocuk alerji uzmanına görünmemizi tavsiye etti

Bu Cumartesi icin bir alerji uzmanı Profdan randevu aldım... Cumartesi'den beri süt grubunu bıraktım... deli gibi araştırıyorum alerjen gıdalardan da sevmediğim yokmuş... yumurtaya tapıyorum desem yeridir...

hatta iki gündür aklıma gelen alerjik tüm gıdaları kestim kızımın kilo alımı ve kakası düzelene kadar yemeyi düşünmüyorum tabi Prof başka bi yol izlemeyi teklif etmezse... ama dönüşüm ilk yumurtaya olur denemelik ☺️

Aklıma siz geldiniz tabi, bizimle aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar var mi? Deneyimlerimizi paylaşmak isterim... tek dileğim minnosumun gelişiminin normal seyretmesi :KK43: umarım çoklu gıda alerjisi yoktur Ve uzun soluklu olmaz

mesajın kanayan yarama parmak bastı.. lütfen öğrendiklerini paylaşır mısın
3 doktora gittim doğru düzgün bir cevap alamadım
perhiz yapmama rağmen kaka mukuslu
sadece rengi yeşilden sarıya döndü
bebeğim ise normal aralıkta kilo alıyor döküntüsü de yok nasıl alerji oluyor anlamadım

mart annelerindeki süt alerjisi topiğine bakacağım ben de

Herkese iyi aksamlar diyor kizim.

hay maşallah rapunzele benim kızım keltoş gören erkek mi diyor :)

Evet ishal oldu. Tavuk yemiştim ben. O alerji yaptı sanırım.

canım bugün sordum doktora tavuk alerji yapmaz dedi domates yapabilirmiş
gerçi doktor ben de çok güven hissi oluşturmadı ama neyse

Kızlar bebeğinizin işk yışında sizi neler bekler diye bir kitap okuyorum, gelişim evreleri vs yer alıyor, hamilelik dönemi içinde kitabı var, okumuştum çok begenmiştim. Şimdi bunu aldım. 3. Ay bebeklerde neler olmalı onlar yazıyor, sizinlede paylaşıyorum.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 73
Klima açıyoruz. Bebeğin üzerini müslinle örtüyorum. Bizim rahat oturabileceğimiz gibi ayarlıyoruz içerisinin sıcaklığını, fan hızını da düşük tutuyoruz çarpmasın diye. Bizim kız hiç terlemedi. Üşümesin diye içerisini yeterince soğutmamış olabilir misiniz örterken?
Ortam çok soğuk olsa bile bizim kızın sırtı ve kafasının arkası saçları hep terliyor pusette. Hatta diğer heryeri buz gibiyken pusete değen yerleri terli oluyor

kaka da kan olması tehlikeli değil mi
bana ne çapraz alerjenler hakkında bilgi verdi? ne başka bilgi bir de özel hastaneye gidiyorum sorsan..
çapraz alerjenler nelerdir? sana bilgi verdi mi doktorun
bir de siz de mukus hariç bir alerji belirtisi var mı?
içinde süt olan besinleri de yiyemiyoruz değil mi bu durumda offf
Bizim mukus dışında hiçbir belirtimiz yoktu, çok sakin, mutlu, uyuyan bir bebek. Döküntüsü, egzaması yok, hatta kakada kan da yoktu. O yüzden ben diyeti bozmuştum alerji değildir diye çünkü yemeyince de mukus geçmemişti. Ama bugun ilk deda kakada ince kılcak damar gibi kan gördüm. Doktorum popoda çatlaktan olabilir dedi ama ben yine de diyete devam edeceğim çünkü çok korktum.
Süt ürünleri (yoğurt, peynir, tereyağ, lor, içinde peynir altı suyu olan her gıda ) yasak, yumurta, tahin, susam, domates, bezelye, kırmızı meyveler, dana eti, tavuk eti, balık eti, kuruyemişler, limon yasak. Bunlar çapraz alerjenler. Hatta bu liste uzayabiliyor bazı bebeklerde. Ben kan gördükten sonra sadece en güvenli besinleri, ekmek zeytin ve patates yedim. Zaten yiyebileceğim bi tek bunlar var. Hergün 3 öğün hep bunları yiyeceğim bakalım umarım düzelir.

Yazık, bebekte bağırsak hasarı başlamış o zaman. Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda toparlar.
Umarım. Bundan sonra günde 3 öğün sadece ekmek, zeytin ve patates yiyeceğim. En güvenli yiyecekler onlarmış çünkü çapraz alerjenleri de çıkarınca başka hiçbişey kalmıyor geriye

Maşallah benim oğlumunda saçları böyleydi kestik..ona rağmen yine uzadı her gören saçına bakıyor sizde kestirin bence göz ve beyin gelişimi için öenmliymiş çok uzun olunca iyi değilmiş sanırım
Valla benimkiler kel bildiğin :)) iki gram saçı var bebişlerimin.

X