2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Oyyy maşallah, bu adam olmuş artık annesi, koca adam. Dişini bile fırçalıyor:) Benim de diş fırçasıyla birkaç denemem oldu ama benim kemirgenimin ağzından topladım fırçanın kıllarını:)) bir de benimki dolapların içiyle değil üzeriyle ilgileniyor maalesef, o yüzden sürekli peşindeyim, sürekli nereden düşeyim arayışında
:) evet yaa ben fırçalarken öğrendi fırçalamayı inşallah hep fırçalar dün gibi o minicik halleri ne çabuk büyüdüler maşallah yavrularımıza :nazar: Ay sorma buharcım o huyda var bizde tv ünitesi sehpa çekmece çıkmadık yer bırakmıyor Allah muhafaza düşecek bi gün diye ödüm kopuyor hep peşinde geziyorum ne zaman bırakacaklar bilmem bu alışkanlığı ben mutfağa gideyim hemen anında çıkıyor koltuktan doğru kaza bela gelmesin de başlarına iş de yapmayıveriyorum uyurken işte

Öp teyzesi öp inşallah alerji değildir biraz yediklerime de dikkat edeyim bakayım belki benim yediğim bşy dokunmuştur ne olduğunu bilmeden bşy de yapamıyorum doktor dışardan telefonlara bakmıyormuş öyle dediler hastaneden özeldeki doktorumuza da gidemedik
Oğluşum büyümüş mü teyzoşları yiğenlerimde de varmı böyle afacanlıklar dolaba girmeler filan:KK70: özellikle kilitli. Dolaplara ilgili deterjan kutularına giderken yakaladım :KK48:
Ayy maşallahh küçük adamm Bizimkinnde en sevdiği şey banyo deterjan dolabı ama henüz içüne girmedi Kocaman oldular yaa zaman ne çabuk geçiyo. Babası geçen diyoki kızım biraz yavaş büyüde doyalım bu hallerine Haklı valla

Öp teyzesi öp inşallah alerji değildir biraz yediklerime de dikkat edeyim bakayım belki benim yediğim bşy dokunmuştur ne olduğunu bilmeden bşy de yapamıyorum doktor dışardan telefonlara bakmıyormuş öyle dediler hastaneden özeldeki doktorumuza da gidemedik
Oğluşum büyümüş mü teyzoşları yiğenlerimde de varmı böyle afacanlıklar dolaba girmeler filan:KK70: özellikle kilitli. Dolaplara ilgili deterjan kutularına giderken yakaladım :KK48:
maşallah kocaman olmus :KK66:

Bi derdimiz var bizim kızlar evimize karıncalar dadandı tuna yakalayıp yemeye çalışıyor görünce girip çıktıkları yerlere silikon yaptım ama yok başka yollar bulup yine çıkıyorlar doğal olan herşeyi yaptım sirke limon karbonat limon tuzu normal tuz pudra herşeyi denedim ama yok gitmiyorlar aslında ben rahatsız değilim yemek arıyorlar ölmesinler diye uğraştım ama başa çıkamıyorum artık başka bildiğiniz uzaklaştırmak için bir yol varmı ilaç filan onları süpürürüm bi güzel ilaçlarım gelmezler diyorum ama ölmezler dimi

Bi derdimiz var bizim kızlar evimize karıncalar dadandı tuna yakalayıp yemeye çalışıyor görünce girip çıktıkları yerlere silikon yaptım ama yok başka yollar bulup yine çıkıyorlar doğal olan herşeyi yaptım sirke limon karbonat limon tuzu normal tuz pudra herşeyi denedim ama yok gitmiyorlar aslında ben rahatsız değilim yemek arıyorlar ölmesinler diye uğraştım ama başa çıkamıyorum artık başka bildiğiniz uzaklaştırmak için bir yol varmı ilaç filan onları süpürürüm bi güzel ilaçlarım gelmezler diyorum ama ölmezler dimi
Canım karınca kovan sprey ve toz var. Öldürmüyo sadece onun olduğu yere gelmiyolar artık. Eczaneye sor canm biz köydeki eve almıştık ama adını hatırlamıyorum:KK66:

IMG_0020.JPG IMG_0444.JPG Kızım büyümüş mü teyzeleri:))

Canım karınca kovan sprey ve toz var. Öldürmüyo sadece onun olduğu yere gelmiyolar artık. Eczaneye sor canm biz köydeki eve almıştık ama adını hatırlamıyorum:KK66:
Tamm canım son çare ilaç olacak artık şimdi de dua okudum onlara kendi kendinize gidin dedim bakalım gidecekler mi ilaç alana kadar :)

Canım benim bulduğum twk çözüm karınca tabletleri. Öldürüyordur gerçi sanırım bilmiyorum ama ölüsü fln olmuyor hiçbiryerde. Kesin ve temiz çözüm

Kizzlar selam ne var ne yok bakalim
puyenime puyenime gecmis olsun canim hepimiz dusurduk bebeleri uzulme :))

Iki bebeyle hayat zindan oldu bana kizlar. Bu yetmiyo gibi esimle de bosanma surecine girmis bulunmaktayiz. Hatta gonderdim bile. Yani suan ayriyiz. Bende anneme geldim malumunuz buyuk kiz uykusuzdu hala oyle. Ufaklikta gitgide ablasi kilikli olmaya basladi.
Bugunlerde sık sık evini barkini kocasini cocuklarini birakip kacan ya da kendini camdan asagi atip intahar eden kadinlari anar oldum :)))
Aynen canım doktoruna sordum yazın çocuğunu düşürmeyen yok diye beni vicdan azabından kurtardı :) senin nasıl gidiyor iki çocuklu hayat?

Duanin acamayacagi kapi yok demisler. Ama ip olayina asla inanmiyorum.
valla bende inanmazdım ama ne derseler yapıyorum artık inanmaya başladım:) şimdi baklavasını yapmam lazımmış. 1 tepsi baklavayı dağıtıp boş baklava tepsisini bir erkeğe verecekmişim oda tepsiyle birlikte koşacakmış:))) annemde ne saçma ne alaka baklava çörek kurabiyede olur diyor he valla dedim sanki bir yerde yazıyor baklava olacak diye:)) bunuda yapayım bakalım koşmaya başlarmış:)

puyenime puyenime geçmiş olsun canım benim kızımda bu gece düştü yataktan. Emzirmek için yanıma aldım iyice dalsın uykuya da yatağına yatırıyım dedim ama ben dalmışım o ara. Benim kızımda çok deli yatıyo yatağın dibine kadar gitmiş ordan düştü ama o benim kadar korkmadı. Zaten kafasını falan çarpmadı emekleme pozisyonundaydı. Bi ağlar gibi oldu kucağıma aldım sarıldı bana uyudu tekrar ☺️ Uyku sersemi düştüğünü bile farketmedi.

agresifportakal agresifportakal valla ben 1 taneyle zar zor yapıyorum 2 çocuk gerçekten çok zor Allah yardımcın olsun canım. Eşinlede inşallah sorunlarınızı aşabilirsiniz tabi aranızda neler geçti bilmediğim için çok yorum yapamıcam.

B buharkazani canım isilik için banyosuna bişey katmamızı yazmıştın ama hatırlayamadım. Sendin galiba yazan. Kızımın kollarında oldu
Seninki yara almadan kurtarmış bizimkinin emzik diş etine zarar verdi çok kan aktı cnm o yüzden çok paniklemiştim. Gelmiş geçmiş olsun..

Kizzlar selam ne var ne yok bakalim
puyenime puyenime gecmis olsun canim hepimiz dusurduk bebeleri uzulme :))

Iki bebeyle hayat zindan oldu bana kizlar. Bu yetmiyo gibi esimle de bosanma surecine girmis bulunmaktayiz. Hatta gonderdim bile. Yani suan ayriyiz. Bende anneme geldim malumunuz buyuk kiz uykusuzdu hala oyle. Ufaklikta gitgide ablasi kilikli olmaya basladi.
Bugunlerde sık sık evini barkini kocasini cocuklarini birakip kacan ya da kendini camdan asagi atip intahar eden kadinlari anar oldum :)))
Boşanmak hiç kolay bir süreç değil. Öncesinde ayrı zaman geçirseniz, biraz öfke geçse, sinirler yatışsa, iki tarafta kafasını dinledikten sonra gerçekten arada sevgi ve özlemin olmadığına kanaat getirildikten sonra bu kararı verseniz canım... Çünkü bu durumda olan genelde kadına oluyor. erkek nafakasını gönderiyor, aydan aya çocuğu görür, kadın bir başına iki çocuğunu büyütmeye çalışır. Hakkınızda en hayırlısı neyse o olsun inşallah...

Aynen canım doktoruna sordum yazın çocuğunu düşürmeyen yok diye beni vicdan azabından kurtardı :) senin nasıl gidiyor iki çocuklu hayat?

valla bende inanmazdım ama ne derseler yapıyorum artık inanmaya başladım:) şimdi baklavasını yapmam lazımmış. 1 tepsi baklavayı dağıtıp boş baklava tepsisini bir erkeğe verecekmişim oda tepsiyle birlikte koşacakmış:))) annemde ne saçma ne alaka baklava çörek kurabiyede olur diyor he valla dedim sanki bir yerde yazıyor baklava olacak diye:)) bunuda yapayım bakalım koşmaya başlarmış:)

Seninki yara almadan kurtarmış bizimkinin emzik diş etine zarar verdi çok kan aktı cnm o yüzden çok paniklemiştim. Gelmiş geçmiş olsun..
Ay bak okudum şu koşma mevzusunu, ben gülüyorum, oğlum da bana bakıp o da gülüyor:))) valla ne diyim canım, işe yarar mı bilmem ama inşallah hiç olmazsa denk gelirde yürür koşar kuzun..

Tamm canım son çare ilaç olacak artık şimdi de dua okudum onlara kendi kendinize gidin dedim bakalım gidecekler mi ilaç alana kadar :)
Ahhhh karıncalar karıncalar... ben sana en iyi çözümlemelerimden bahsedeyim. Bebek pudrası, naftalin, çamaşır suyu ile karıncanın olduğu yerleri silmek, karınca yuvalarını tespit edip üstüne beton dökmek :halay:Beton değilde yuvaları kapatmak. domatesin sapını koy o zamanda gelmiyorlar. Allah kolaylık versin canım ben yıllık izinde kafayı yedim o karıncalarla. süpürge orta yerde ben çoğaldıkça süpürgeyle çekiyordum onları. Kızımın yemeğinin içine giriyorlardı artık çıldırmıştım.

X