2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar maalesef benim olmadi bu ay. 7 temmuz bat. Bugun beta ya baktirdim.yok ne yazikki. Artik onumuzdeki aya kismet. Hayirli hamilelikler sizee

Kizlar maalesef benim olmadi bu ay. 7 temmuz bat. Bugun beta ya baktirdim.yok ne yazikki. Artik onumuzdeki aya kismet. Hayirli hamilelikler sizee
Canim sayfamizin ilk yorumlarini sen baslatmistin ben de seni merak ediyordum hayirlisi diyelim...herseyde bir hayir vardir. Bende kendimi ocak annesibolacagima cok inanmistim ama kismet buguneymis... Kafana takmafan yola devam canim..optum

Kizlar bugun karnumda bir siskinlik var...mide mi vurdu bilmiyorum agrim yok cok sukur ama karnim sis sizde de varmi
Canım benimde var karnımda şişkinlik ve çok sert demekki oluyomuş dedim senin yazını okuyunca bir de bn ara ara kasık ağrısı oluyor bir de kızlar diş etlerim şişti ve acıyor sizler de de oluyormu?son olarak da yüzümde sivilceler cıktı tek tük böyle olanda varmı ay ne çok sorum varmış sayende soruverdim

Kizlar bugun karnumda bir siskinlik var...mide mi vurdu bilmiyorum agrim yok cok sukur ama karnim sis sizde de varmi

Benim de karnım sabahlari normal ama aksamlari cok sisiyor sabahlari da midem bulaniyor aksama bulanti kalmiyor
karin sisligi gazdan sanirim ki bu da karindan ultrasonla bakıldığında gazdan gorunmeyecek demek mi oluyor :)

Ben dün hamileligimi ogrenmis olmanin mutluluğuyla aklima hiç kotu bisey getirmemistim ama bugun psikolojim bozuldu resmen ya bebege bisey olursa ya Allah korusun dis gebelikse ya kimyasal gebelikse fln derken kafayi yicem
Sanirim erken ogrenmek o kadar da iyi bisey degilmis.
Ne yapicagimi nasil davranacagimi sasirdim ne yemeliyim nasil oturmaliyim nasıl kalkmaliyim fln
belirtilerim var ve devam ediyor dış degildir dimi cok korkuyorum

Canım biliyomusun seninle aynı haldeyim bnde erken öğrendim sürekli olumsuz seyler geliyor insanın aklına takmamaya çalışıcaz artık inşallah cok güzel haberlerimizi paylaşıxaz hepimiz burda güZel düşünmek zorundayızhttps://instagram.com/p/4m1ktQA6p8/

tatlım hamilelik hastalık değildir. kendini çok yormadan normal hayatını devam ettir. nasıl istiyorsan otur kalk gez yürü... kendin panik olursan zor geçer 9 ay..

Arkadaslar selam nasılsınız bakiyim cuma günü kan değerim 76 çıkmıştı bugün 268 çıktı çok mu artmış acaba bi sorun yoktur dimi adete 3 gün var daha.bir de hiç belirtim yok kızlar sıfır yani normal mi bu

selam kızlar :) şubat annelerinden geliyorum :) sizleri ziyaret edeyim dedim. çoğunuzla aramızda yaklaşık 1 ay var, bu süreçte öğrendiğim birşey varsa o da kesinlikle stres yapılmaması gerektiği :) herbiriniz Allahın izniyle keseyide göreceksiniz, kalp atışlarınıda alacaksınız :) hepinizi tebrik ederim :) sevgiler

Canim sivilceler harici beni anlattin zaten hic bir zaman sivilcem olmadi kuru cilt. Ama digerleri ben. Benim tum yirmilik dislerim cekik oldugu halde gecen de yazmistim dis etlerimle sistiler ama o bir hafta sonra gecti cok sukur ama bu jarinda siskinlik .cok fena yapti iki gundur ama kabizlik ve gaz dan sanirim gerci bugun oyleyim yoksa sorunum yoktu

Gebelikte yenmesi ve içilmesi önerilen faydalı besinler nelerdir?
- Meyve, sebze bol tüketilmelidir.
- Süt veya yoğurt hergün tüketilmelidir.
- Haftada 1-2 gün balık tüketilesi önerilir.
- Tavuk eti ve kırmızı et tüketilmesi faydalıdır.
- Kahve ve çay aşırı olmayacak şekilde tüketilebilir.
- Taze meyve suyu tüketimesi faydalıdır.
- Bol su içilmesi gebelik boyunca önerilir.
- Maden suyu içilebilir.
- Ihlamur, nane, kuşburnu, limon, adaçayı, papatya gibi bitki çayları da içilebilir.
- Kola, gazoz v.b az miktarda içilebilir.
- Maden suyu (soda) içilmesinde sakınca yoktur ancak şart değildir.
- Salata tüketilmesi faydalıdır.
- Dondurma tüketilebilir, süt içerdiği için tatlılar arasında en faydalılardan birisidir.
- Turşu yemek zararlı değildir. (Özellikle aşerme görülen hamileler isterler.)
- Ekmek aşırı olmayacak şekilde tüketilmelidir.

Gebelikte neleri tüketirken dikkat etmek gerekir? Neler Zararlıdır?
- Çikolata, pasta, şekerleme, şerbetli tatlılar fazla tüketilmemelidir.
- Hamur işi, fastfood türü hamburger, pizza v.b fazla tüketilmemelidir.
- Kuruyemişler aşırı kalorili oldukları için fazla tüketilmemelidir.
- Tatlandırıcı ve light, diet türü yiyecekler tüketilmemelidir.
- Sigara asla (günde 1-2 tane bile) içilmemelidir.
- Alkol az miktarda dahi olsa alınmamalıdır.
- Çiğ köfte, çiğ et ve iyi pişmemiş sucuk v.b yenilmemelidir.
- İyi pişmemiş yumurta ve mayonezli yiyecekler yenilmemelidir.
- Pastörize edilmemiş süt asla içilmemelidir.
- Cips, bisküvi gibi aşırı kalorili yiyecekler çok nadir alınmalıdır.
hamilelikte yapılması gereken altın tavsiyeler

hamileliğin 3.ayı:
perşenbe ve cuma günleri ali imran süresini oku. sonra 140 salâvat getir.
namazlardan sonra elini karnının üzerine koy ve salâvat getir. her hafta buğday, et ve süt al.
sabahları biraz bal ye. hergün aç karnına 1 adet elmaya ayetelkürsüyü oku ve ye

9 ay boyunca devamlı yapabileceğin genel tavsiyeler
1-hep abdestli olmaya çalış. özellikle yemek yerken.
2-bütün günahlardan korunmaya bak.
3-elinden geldiğince müstehap olan şeyleri yapmaya çalış.
4-geceleri aynaya bakma.
5-sinirlenme. huzurlu ve sakin ol.
6-kuran dinlemeye ve okumaya çalış.
7-namazlardan sonra 34 allahuekber,33 elhamdulillah ve 33 defa subhanallah de.
8-sulu ve sağlam bir nara 40 defa yasin süresini oku. bir anda okumayabilirsin. mesela kaç günde 1 haftada oku. hatta eşin de okuyabilir. sonra o narı ye. rivayetlerde 40 gün ve 40 kez yapılan ameller faziletlidir. unutma 9 ay boyunca yapacaksın bunları.
9-1 elmaya 40 defa yusuf süresini oku.
10-en az 40 gece kılabilirsen gece namazı kıl.
11-40 cuma günü cuma guslü al. cuma namazı okumadan her cuma cuma guslü ya da işe gitmeden sabah hemen al guslü niyet ederken de cuma guslüne niyet et. bunu 40 cuma boyunca yap. genel olarak hamilelilik dönemi 40 hafta. ve hadisler de diyor ki:40 cuma guslü alan kabir azabından kurtulur.
12-hamilelik boyunca 1 kere de olsa kuran hatim et.
13-hergün sabah namazından sonra 50 defa ihlâs süresini oku.
14-hergün sabah namazından sonra 50 defa kadir süresini oku.
15-hergün 140 defa salâvat getir.
16-namazlardan sonra 70 defa estağfirullahe ve etube ileyh de ve tövbe et.
17- 40gün boyunca aç karnına kuru üzüm ye. hergün 21 adet kuru üzüm ve her kuru üzüm yerken besmele çek. yani 21 kuru üzüme 21 besmele.
18-bebek hareket ettiği her an elini karnının üzerine koy ve salâvat getir ve ihlâs süresini oku.
19-allahı çok düşün.
20-insanlara yardım et.
21-mümin insanların yüzüne bak.
22-gıybetten ve yalandan uzak dur.
23-namazını vaktinde kıl.
24-devamlı allah allah diye zikirde bulun.
25-eğer evladının sabırlı olmasını istiyorsan elini karnının üzerüne koy ve asr süresini oku.
26-evladına hayırlı bir isim koy ve daha karnındayken elini karnının üzerine koy ve ismiyle ona hitap et. unutma çocuğun anne baba üzerindeki hakkı anne ve babanın ona hayırlı bir isim vermeleridir.
27-enbiya süresini okumak evladın salih bir evlat olmasına yardım eder.
28-eğer anne ve babanın çocukla çok iyi bir ilişkisi, bağı, diyolağu olmasını istiyorsan çocuk doğmadan anne ve baba evlatlarıyla konuşmalılar ve çocuk doğduktan sonra bu seslere aşina olacaktır.
29-hamilelik esnasında düzenli beslenme ve temizliğe çok önem verilmelidir.

armut: eğer anne hamileyken armut yerse evladı güzel ve iyi ahlaklı olur. kalbin güçlenmesine, midenin temizlenmesine, güzellik ve cesaret verir. armutta b1,b2,b6 ve c vitamini vardır.
nar: cuma günleri kahvaltı yapmadan nar yemek çok iyidir. bulantıyı engeller. kansızlığı giderir. tansiyona da iyidir.
incir: kuranda adına yemin edilen meyvedir. ağız kokusunu giderir ve kemikleri güçlendirir
kavun: anne hamileyken kavun yerse evladı güleryüzlü olur.

bunların yanısıra; badem, sebzeler, hurma, balık, mercimek, lahana, marul, bal, fasülye, şeftali, zeytinyağı, fındık ve süt ürünleri tüketmek çok yararlıdır. fındık vs yerken aşırıya kaçmamak iyidir.

bunlar hem tıptan hem de hadislerden yararlanılarak edinilmiş bilgilerdir.

----------------------------------------------------------------------

Hamilelikte Okunması Faydalı Dualar

1. Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur.
2. Güzel Yüzlü olm
-6000 arası

72-96 saat

> 6000

>96 saat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…