2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Gunaydin arkadaslar

Hamileliginiz nasil gidiyor ? Benim midem bulaniyor agzima acı su geliyor gece uyandigimda acı sudan uyayamadim bi turlu. Ben normalde de cok cabuk midesi bulanabilen biriydim sanirim bu sebepten zorlu gunler beni bekliyor ama bebis iyi olsunda ben sabrederim :)
Vajinal ultrason istememenizin sebebi ne ? Bebege bi zarari mi var ben bilmiyorum da dr bakarsa ona gore durdurayim

Kızlar ben öğreneli henüz iki gün oldu adet tarihime 3gün vardı pazartesi tekrar beta hcg ye baktırmaya gitcem artmış inşallah doktora sizce ne zaman gitmeliyim gitmek istediğim dr cok yoğundu 14temmuza randevu alabildim ama dayanamacağım o tarihe kadar sizce p tarih gelene kadar baska bi doktora da görünsem mi?ay kafamda deli sorulat zaten öğrendiğimden beri istediğim halde şaşkolozum sizde böylemisiniz ne yediğimden bişey anlıyorum ne doğru dürüst uyuyorum ilk zaman halleri galiba:)
Dur daha cok erken gitsen bile bir doktora bisey goremez sen en iyisi randevu tarihini bekle

Amin canim inşallah :-) 10. Haftada hamilelik nasıl oluyor eskisi gibi stresli değildir bizde şimdi kesenin gozukmesı kalp atışı derken çok heyecan var siz neyin pimpirigini yaşıyorsunuz :-) ?
İlk haftalar kese var mı, bebek var mı, kalp atışını duycaz mı diye strese giriyorduk. Onları atlattık şükür ama kalp sesini dahi duyup bebeğini kaybedenler oldu biz de:KK43: çok etkilendik hepimiz. Bir de şubat anneleri olarak biraz benzeriz. Ya tedaviyle oldu gebeliğimiz, ya da bir çok düşük yaşamış annelerimiz var. :KK42:
Drlarımız genelde 3 hafta sonrasına 1 ay sonrasına kontrol verdi. İkili test için. Biz de, acaba kuzucuklarımız iyi mi diye korkar olduk. Ama bulantılarımız, gaz sorunu, kasık krampları çok azaldı çoğumuzda. Normal hayatımıza dönmeye başladık. Bundan bile korkar olduk, belirtiler yok acaba bebiş iyi mi die:-)

Hangi hastaneden aldın canım
Tinaztepe aylin barbaros a aldim canim yorumlar iyi hep yakinlarimdan duydugum kadariyla bende gideyim bi bakayim ddm
Kızlar ben öğreneli henüz iki gün oldu adet tarihime 3gün vardı pazartesi tekrar beta hcg ye baktırmaya gitcem artmış inşallah doktora sizce ne zaman gitmeliyim gitmek istediğim dr cok yoğundu 14temmuza randevu alabildim ama dayanamacağım o tarihe kadar sizce p tarih gelene kadar baska bi doktora da görünsem mi?ay kafamda deli sorulat zaten öğrendiğimden beri istediğim halde şaşkolozum sizde böylemisiniz ne yediğimden bişey anlıyorum ne doğru dürüst uyuyorum ilk zaman halleri galiba:)
bende oyle olmustum elim ayagim dolamisti bi de o gun iftara misafirim vardi dusun o panigi :KK49: bu arada diger gelen arkadaslarda hisgeldiniz tek tek alintilayamadim tel.den giriyorum da

Bu arada kizlar h.sonu calismiyorum tel.den girmek zorunda kaliyorum sizler nasil giriyosunuz telden play storede uygulamasini bulamadim normal sayfa olarak giriyorum o da zorluyo

Ben de çok şükür cuma akşamı doktora gittim ve kesemizi gördük 4+6 ydi sanırım bugün 5+1 olduk hayırlısıyla ctesi gününe kontrol verdi bebisi görmemiz için İnsaAllah hepimiz hayırlısıyla görürüz daha sonrada kalp atislarimizi duyarız ❤❤

Normal gebelikte hCG düzeyleri nasıldır?
Döllenmeyi takip eden 8-9. günde hCG salınmaya başlar. Bu dönemden sonra kandaki düzeyi giderek artar. hCG’nin kan düzeyinin iki katına çıkması için geçen süre “ikiye katlanma süresi” (doubling time) olarak adlandırılır. Bu süre erken hamilelikte 2-3 gün iken daha ileri dönemlerde artış yavaşlar ve süre 4 güne kadar uzayabilir.

HCG düzeyi

İkiye katlanma
süresi

< 1200

48-72 saat

1200 -6000 arası

72-96 saat

> 6000

>96 saat
Canim bu bilgiye gore 1200 degerden sonra 3-4 gune cikiyor artma degeri
Hım anladım canim dur bide öyle hesap yapayım :)

İlk haftalar kese var mı, bebek var mı, kalp atışını duycaz mı diye strese giriyorduk. Onları atlattık şükür ama kalp sesini dahi duyup bebeğini kaybedenler oldu biz de:KK43: çok etkilendik hepimiz. Bir de şubat anneleri olarak biraz benzeriz. Ya tedaviyle oldu gebeliğimiz, ya da bir çok düşük yaşamış annelerimiz var. :KK42:
Drlarımız genelde 3 hafta sonrasına 1 ay sonrasına kontrol verdi. İkili test için. Biz de, acaba kuzucuklarımız iyi mi diye korkar olduk. Ama bulantılarımız, gaz sorunu, kasık krampları çok azaldı çoğumuzda. Normal hayatımıza dönmeye başladık. Bundan bile korkar olduk, belirtiler yok acaba bebiş iyi mi die:-)
Valla haklısın cnm galiba 4 ay bitene kadar bu tarz sıkıntılar bitmiyecek ama içiniz ferah tutun cnm allahın izniyle hepimiz inşallah sağlıklı bir hamilelik geçirerek meleklerimizi sağsalim kucagımıza alicaz .dua etmekten başka çaremiz yok Yapabileceğimiz.Şubat annelerine çok selamlar :)

Ben ilk iki gebelikte hic boyle telaslanmamistim ama iki sene once 12 hafta gebeligimi kaybettim ondan sonra boyle tedirgin oldum birde yas 35 tabi onun sikintisida var ilk gebeligime 24 yasinda yasamistim yas ilerledikce Allah korusun daha riskli diyorlar Llah saglikla bebeklerimize kavusmak nasip etsin

Tinaztepe aylin barbaros a aldim canim yorumlar iyi hep yakinlarimdan duydugum kadariyla bende gideyim bi bakayim ddm
bende oyle olmustum elim ayagim dolamisti bi de o gun iftara misafirim vardi dusun o panigi :KK49: bu arada diger gelen arkadaslarda hisgeldiniz tek tek alintilayamadim tel.den giriyorum da

cnm ilaçlı tedavılerde yumurtlama daha erken oldugu ıcın bı ıkı gun oynuor dedıgın gıbı cokta fark olmuor ama en dogru kesın ultrasyonda bellı oluyor..merakla beklıyorum cnm bende ptesı ıı haberlerını..

bu arada benımde gecen ctesı 936 dı kn degerım dün ilaç yazdırmak ıcın baska doktora gıttım kese gozukmedı gozukmesımı gerekıyodu acaba benımde kafamda delı sorular
canm senin transferin ne zamandı? Bence stres yapma inşallah sağlıklıca olur bebişlerimiz.. yarın gidiyorum kısmetse doçtora çok meraklıyım :)

Merhaba bat yarin sabah dayanamadim test yaptim silikte olsa 2. Cizgiyi gordum carsamba kan tahlili vereyim diyorum persembeye dr. Randevu aldim acaba kese gorunur mu?

Merhaba bat yarin sabah dayanamadim test yaptim silikte olsa 2. Cizgiyi gordum carsamba kan tahlili vereyim diyorum persembeye dr. Randevu aldim acaba kese gorunur mu?
Tebrik ederim. Kese için önemli olan hcg değerinin en az 1500 olması gerektiği. Bence kan tahlili yaptırdıktan sonra doktorunla görüş.

Cnm ztn adete 3 kala 271 dedim ya aslında o zaman adete 6 vardı ama ben yumurta çatlaması iğneler yüzünden 3 gün önce olduğu için o yüzden adet gününü 3 gün öne almama rağmen adete 3 kala 271 di .birde 1500 un üzerinde kese görünüyor muş birde ikiz ise eger 3000 in uzerinde gozukur hiç korkma cnm daha erken bnde çok merak içindeyim ya inş bir an önce görelim bebislerimizı

inşallah cnm ne guzel yarın gıdıceksın sen hayırlısı ılede gorursun ınsallah

canm senin transferin ne zamandı? Bence stres yapma inşallah sağlıklıca olur bebişlerimiz.. yarın gidiyorum kısmetse doçtora çok meraklıyım :)

15 hazirandaydı tarnsferım cnm doktorum 14 temmuza randevu verdı sanada böyle gecmı verdı..ohh ne guzel sen yarın gıdıyosun hayırlısı ıle bende kese ve kalp atısını görsem stres olmaya başladım

X