2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Canim ben nedense mustafa diye dusundum erkek okursa esim kiz icin zeynep diye dusunuyor ben bebisin erkek olacagini dusunuyorum birde birkac ay once ruyamda kizim olmusvadinida derin nefes koymusum o. Da aklimda
Hayırlısı olsun cnm zeynep de derin nefes de çok güzel isimler bence rüyanıda yabana atma :-)

Canim sen p.tesi gidecem demistin doktora p.tesi ayin 6.si yani 5.000 le tekabul ediyor degerin yoksa sensonraki hafta p.tesi mi gideceksin?
Bu pazartesi 3000 lere tekabül ediyor cnm ama kese için gidicez pazartesi günü. Birde ayin 16 sinda kalp atışı icin randevu aldım cnk doktorum çok yoğun şimdiden sormadan aldım eğer doktorum bayramdan sonra ancak duyarız kalp atısını derse 16 sinda ki randevuyu iptal edicem.

Kizlar allah nasip ederse bende mart annesi olacagim çok heyecanliyim ilk gebeligim ve daha keseyi gormedik.pazartesi doktora gidecegim.insallah hersey yolundadir.sizlerinde bebislerini allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin.

Merhaba arkadaşlar. Hapşırınca kasığıma inanılmaz bir ağrı saplanıyor. Umarım bir sıkıntı olmaz. Yaşayan var mı bunu aranızda?

Merhabalar aslinda hesaplara goreben Subat annesi gozukuyorum ama nedense hep burda yazmak istiyorum☺
Yakaladım seni şubat annesi:KK76:, hemen topiğimize gel bakalım:KK48:
Buarada biz şubat anneleri olarak çok pimpirikliyiz. Size çok özendim valla ,isim bile konuşmaya başlamışsınız:KK19:
Rabbim hepimizin evladını bagışlasın. Sağsalim kucagımıza almayı nasip etsin:KK66:

Kizlar allah nasip ederse bende mart annesi olacagim çok heyecanliyim ilk gebeligim ve daha keseyi gormedik.pazartesi doktora gidecegim.insallah hersey yolundadir.sizlerinde bebislerini allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin.
Amin canim bende pazartesi gidicem 4+3 iken bakalım çok merak ediyorum inşallah hepimiz çok güzel hamilelikler geçirelim :)

Yakaladım seni şubat annesi:KK76:, hemen topiğimize gel bakalım:KK48:
Buarada biz şubat anneleri olarak çok pimpirikliyiz. Size çok özendim valla ,isim bile konuşmaya başlamışsınız:KK19:
Rabbim hepimizin evladını bagışlasın. Sağsalim kucagımıza almayı nasip etsin:KK66:
Amin canim inşallah :-) 10. Haftada hamilelik nasıl oluyor eskisi gibi stresli değildir bizde şimdi kesenin gozukmesı kalp atışı derken çok heyecan var siz neyin pimpirigini yaşıyorsunuz :-) ?

Amin canim bende pazartesi gidicem 4+3 iken bakalım çok merak ediyorum inşallah hepimiz çok güzel hamilelikler geçirelim :)

Canim bende pazartesi günü 4+7 olacagim insallah.keseyi gorebilir miyiz ki acaba cok merak ediyorum.??vajinal ultrasan istemiyorum.karin ultrasonuylada insallah gittigimiz de gozukur bana biraz erken gibi geliyor ama hayirlisi.

Canim bende pazartesi günü 4+7 olacagim insallah.keseyi gorebilir miyiz ki acaba cok merak ediyorum.??vajinal ultrasan istemiyorum.karin ultrasonuylada insallah gittigimiz de gozukur bana biraz erken gibi geliyor ama hayirlisi.
Cnm önemli olan beta hcg değeri 1500 un üzerinde kesin gozukuyormus benim değerim 3000 fln olucak allah nasip ederse.sen hesapladın mi 1000 nin üzerinde bile gören var ama 1500 un üzerinde kesin gozukuyormus

Cnm önemli olan beta hcg değeri 1500 un üzerinde kesin gozukuyormus benim değerim 3000 fln olucak allah nasip ederse.sen hesapladın mi 1000 nin üzerinde bile gören var ama 1500 un üzerinde kesin gozukuyormus

İlk persembe günü kan vermeye gittigim de 109 cikti bi dahada gitmedim pazartesiyi beklemek iatedim.109un uzerine kac ekliycem nasil hesapliyacagim?bugunude sayarsak 109 un uzerinden 3 gün gecti.

Elisa şu tek bir kızım için cnm bana rüyamda Elisa koy dediler anlamida allahım yemini sözü demek.cennet kapısındaki melek demek ve hz zekeriya nin karısının isimde Elisa imiş .kurandada geçiyor. Su isminide eşimle daha ilk tanistigimjz dan beri kızımız olursa mutlaka 2. İsim olarak su koyarız diyorduk.bakalim sağlıklı olsunlarda inş :)

canım bende hep zeynep elisa koymak istiyorum :) elisa ismide benim kuzenimin adı ama bende çok seviyorum :) inş kız olurlar sa koyarız :)

mrb canm hayırlısyla kucağına alırsı n ıns ... bende salı gunu kese ıcın gıdıcwgm ınsallah goruruz....

Bu pazartesi 3000 lere tekabül ediyor cnm ama kese için gidicez pazartesi günü. Birde ayin 16 sinda kalp atışı icin randevu aldım cnk doktorum çok yoğun şimdiden sormadan aldım eğer doktorum bayramdan sonra ancak duyarız kalp atısını derse 16 sinda ki randevuyu iptal edicem.
Anladim canim...bende arefeye randevu almayi istiyorum..p.tesi arayacagim doktorumu bakalim...

Canım 2 günde bir 2 katına katladı olarak hesapladım hatta son gün 15.den 16. Ya bir gün var diye değerin 2 katı değil yarısını ekledim yani doğru hesapladim dur hesapladığım tabloyu atayım doğru hesapladım yani ama niye bu kadar yüksek anlamadım bir sorun mu var acaba ?
Normal gebelikte hCG düzeyleri nasıldır?
Döllenmeyi takip eden 8-9. günde hCG salınmaya başlar. Bu dönemden sonra kandaki düzeyi giderek artar. hCG’nin kan düzeyinin iki katına çıkması için geçen süre “ikiye katlanma süresi” (doubling time) olarak adlandırılır. Bu süre erken hamilelikte 2-3 gün iken daha ileri dönemlerde artış yavaşlar ve süre 4 güne kadar uzayabilir.

HCG düzeyi

İkiye katlanma
süresi

< 1200

48-72 saat

1200 -6000 arası

72-96 saat

> 6000

>96 saat
Canim bu bilgiye gore 1200 degerden sonra 3-4 gune cikiyor artma degeri

Kızlar ben öğreneli henüz iki gün oldu adet tarihime 3gün vardı pazartesi tekrar beta hcg ye baktırmaya gitcem artmış inşallah doktora sizce ne zaman gitmeliyim gitmek istediğim dr cok yoğundu 14temmuza randevu alabildim ama dayanamacağım o tarihe kadar sizce p tarih gelene kadar baska bi doktora da görünsem mi?ay kafamda deli sorulat zaten öğrendiğimden beri istediğim halde şaşkolozum sizde böylemisiniz ne yediğimden bişey anlıyorum ne doğru dürüst uyuyorum ilk zaman halleri galiba:)

X