2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Oglumda 4'e gecti umraniyede devlet okuluna gidiyor ama seneye kafamiz cok karisik valla zor....burslu ozel okul yada acibadem turk telekom en sonda imamhatip dusunuyoruz hayirlisi

günaydın, kızlar benim biraz moralim bozuk, 3 gündür midem bulanmıyor, çok korkuyorum, ne yapayım bana birşey diyin acile mi gitsem
Benimde 2 gundur bulanmiyor ve normal yemek yiyebildigim icin cok mutluyum Bence bu durumu iyi degerlendir ve hic tasalanma cunku vucut cogu gidadan eksik kaliyo mide bulaninca ve arada bi bulantinin kesilmesi lazimki kendine gelebilesin Ben mutlu oluyorum valla bulanti gidince

Bebek arabamızı bugaboo buffalo düşünüyoruz yaşadığımız yere daha uygun yollarımız kötü çünkü beşik olarakda anne yanı sallanan beşik alıcaz sanırım

Ya annemdeydim internet yoktu cevap yazamadimnkusura bakma medicana da canim
Canım zehra koçer e gitmiştim ben ama duyduguma göre kendi yerini acıp ayrılmış birde sibel açıkalını övüyolardı ve de sana yakın hisar hastanesinin iyi oldugunu duymuştum ama bizzat kendim tecrübe etmedim ama orayı sadece duydum

Canım mrb cok iyi yapmışsın bnde süreklii arastırıyorum herseyi kafam bi dünya şimdiden:)bir de sana birşey sorcam neden biberon ve emzik de nuk marka tercih ettin bnde avent almayı düşünüyodum da nuk un değişik bi özelliğimi var farklı olaraktan merak ettim bnde kararımı ona göre verym

kızlar yarın dr kontrolümüz var. heyecandan ölmek üzereyim ya bugün nasıl geçti anlamadım. bizimki sıkıntılı o yüzden kafam daha takık. 10 gün önce gittiğimizde kese vardı embriyo yoktu. yarın karından bakacak göremezse vajinal bakacak. o yüzden bebek var mı boş mu yarın belli olur. offff offff

Hayirlisiyla görürsün inşallah bebeğini canim.. İçini ferah tutmaya calis sen. Bol bol dua et. Rabbim güzel haberlerle donmeni nasip etsin yarin.

Aslında Avent te cok iyi özelliklerinde ekstra bir farklı yok ben birde Dr. Browns alacagım aslında bebek seciyor birazda emzigini ve biberonunu Nuk dememin sebebi damaklı olusu, asimetrik yapısı anne gögüs ucuna en benzer olanının Nuk marka oldugunu söylediler birde akıs hızına göre biberon emzigini secebilmek cazip geldi ben biberona alıssın istemiyorum bebegimin emmesini istiyorum biberondan rahat ve cok mama veya süt gelince memeyi reddedebiliyorlarmıs.
Aslında detaylı yazmadım önceki mesajımda cok yazmıs olmamak icin yeterince uzatmıstım Dr Browns ta alacaklarımın arasında ben bakarsın 3 markayıda alırım :) bununla ilgili arastırmalarım devam ediyor Birde bir blogta gercek anlamda gaz yapmayan biberonun Nuk oldugunu okumustum buda etkenlerden biri

Hayırlısı olsun canım sıkma canını umarım herşey yolunda gider

hadi insallah güzel haberlerle geleceksiinn

Kizlar son gunlerde acayip evhamli olsum ben. Mesela siz yuzunuzu, makyaj yaptiginizda makyajinizi neyse temizliyosunuz ne tur nemlendirici kullaniyosunuz. Bu birinci konuydu. Digeri ve asil kafami kurcalayan benim toxoplazmam negatif ve evimde kedi var bu kediyi ilk bebegimi kaybettikten sonra almistim benim icin yeri o yuzden ayri benim moralim oldu o. Tuvaletine asla dokunmuyorum ama gun icinde seviyorum diye bi korku aldi beni temiz oldugu icin her sevdigimden sonra ellerimi yikamadim acaba zarari olmusmudur diye dusunup duruyorum yarin doktoruda aricam ama yaziim dedim bu konu esim ve benim bi anda aklimiza geldi ve korkuyoruz simdi bisiler soyleyin lutfenn

mesajınızı gördüm ve mart annesi olmasam da cevaplamak istedim,kedinizin gerekli veteriner kontrolleri yapıldığı ve iç-dış parazit aşıları ihmal edilmediği sürece ne size ne bebeğinize hiçbir zararı yok sakın kedinizden vazgeçmeyin. Ayrıca kedinizin dışarı çıkmamasına,çiğ et yememesine ve dışkıyla çok temas etmemeye dikkat ederseniz toksoplazma riski sıfıra yakın. Benimde bir kedim var 3 yaşında o benim tüylü oğlum asla vazgeçmem en baştan beri karnımda uyuyor,gece yatarken yanımda,gün içinde sürekli kucağımda benimde toxo testim negatif iyi yıkanmayan meyve ve sebzeden toxoplazma bulaşma riski kedinizden çok daha fazla bu yüzden ben dışarıda salata yememeye ete çıplak elle dokunduğumda hemen yıkamaya özen gösteriyorum keyifli ve sağlıklı bir gebelik geçirir sağlıkla hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah bebeğinizi

Kızlar yazdıklarınızı muhakkak okuyorum her gün ama cevap yazmaya yetişemiyorum pek:) ama kısacası bebeklerimizin sağlığı dışında canınızı birşeye sıkimayın. :))
Bugun istanbulda korkunç yağmur yağdı. Garipçe köyünde kahvaltıya gittik o sırada yolda uzun süre aç kaldım sanırım ilk kez midem bu kadar kötü oldu ve aç karnına çıkarmak çok kötüymus.. umarım bir daha yaşamam , kimse de yaşamasın...

Afiyette kiz kardesim dogum yapti memnun kalmadi... Baran hn a bir arkadasim dogum yapti cok memnundu ama uskudarda olmasi o da degilde yorumlarda cok beklettigi ve asik suratli oldugu falan yazmisti bende erdeme gitmistim baran hn da aklimda zaten
Çok bekletmesinin sebebi hastasıyla ayrıntılı ilgilenmesi bir giren ićerden zor çıkıyo :) randevularımı da 1 hafta önceden mutlaka alıyorum yoksa istediğim tarihe sıra olmuyo ayrıca bilgili ve ilgili bir kadın onun servisinde çalıştığım ićin doğumlarına da çok girdim ondan benim içim rahat önemli olanda druna güvenmek tavsiye ederim :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…