2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ya dikkatli olmakta fayda var. Banada verirsin verirsin dediler gitmedi. Eger kilo almaya meyilliysen hep dikkat etmek gerekiyor. Yok ben cabuk kilo veririm diyosan ye ic yat ohhh misss :)

Aman yok yok en güzeli dikkatli olmak :) çok kolay almam ama alincada çok kolay veremem :)) iki kisiyim ben artik iki kişilik yemem gerekiyor diye dusunmeyecegiz en saçma hareket olur :))

Ya bazen ikili testte cinsiyeti belli oluyormuş ona göre mi diyosun benim daha çoookk 31inde :KK43:

Benim baktı doktorum USG ye göre maşallah birşeyi yok kan sonuçlarını bekleyeceğim merakla.... veeeeee bacaklarını açmış cinsiyetini kendim tahmin ettimmmmm :)) erkek geliyor bana.. Çin takvimi hikaye :))) inşallah hayirlisiyla seninki de güzel geçer

ne kadar büyük konusursam o kaar basıma geliyor. kilo almicam dikkat edicem diyodum simdiden 2 kilo aldım ama göbegim sanki 10 kilo almıs gibi bende yarın 14 15te dr a gidiyorum cok heyecanlıyım 3 haftadır görmüyorum lokumcugumu ne kadar büyüdü iyi mi saglıklı mı kalbi atıyor mu kafamda deli sorulaaaaaaaaaaaar

Kızlar dün kontrolum vardi bebegin kalp atimlarini gorduk onda bir problem yok ama karin duvari su an kapanmamis dedi ama 10. Haftada tamamen kapanir 8. Haftada %80-90 kapanmaz dedi ama yine de bilgilendirmek istedim dedi. Ama bizim moralimiz bozuldu oyle deyince. Hem 10. Haftada kapanir diyor hem de su an kapanmamis diyor.
Size doktor boyle bisey soyledi mi aranizda yeni doktora gidecek olan varsa doktora sorabilir mi kendisininki kapanmis mi diye cok rica ediyorum. 2 hafta sonra tekrar bakacak o kadar nadil beklicem ki ya

karın duvarı neki canım

ne kadar büyük konusursam o kaar basıma geliyor. kilo almicam dikkat edicem diyodum simdiden 2 kilo aldım ama göbegim sanki 10 kilo almıs gibi bende yarın 14 15te dr a gidiyorum cok heyecanlıyım 3 haftadır görmüyorum lokumcugumu ne kadar büyüdü iyi mi saglıklı mı kalbi atıyor mu kafamda deli sorulaaaaaaaaaaaar

Yarin bnde gidiyorum kontroleee :rolleyes: inşallah düşük tehlikem geçmiştir ve minnaki çok merak ediyorum umarim büyümüştür :KK16: güzel haberlerle döneriz inşallah canim :)

ne guzellll bebislerinizi goreceksiniz inalah hersey yolundadirrr.kilo falan kafama.takmiyorumm ilk gebeligimdeki kilolar dueuyor ustune eklene eklene gidiyoru isteeee dogumdan.sonra spora basliycammm ve yuruyuse 4. aydan sonra basliycam insallah 5 6 kilo.alarak.bitirirm.zaten kiloluyum insallah hayirlsiiyla.doguralim da kilo elbet verilir:KK50:

bende kendi doktorumu bekliyorun..ikimci gebeligi olanlar saglik.ocagindan cagirdilar mi.igme icin..3 kere vuruldum.ilk hamileligimde gereklimi.acaba ?:KK64:

Kesin canım 3 doktora gittim alttan da bakıldı kısmet böyleymiş demek ki üzülmemek elde değil tabi. Sen yine de içini rahat tut.

çok üzüldüm canım ne desem boş biliyorum. benim umudum da çok az zaten. umutlandırmak da istemyorum kendimi. dr un bi söylediği yetti zaten bi haftadır. canım acını deşmek istemiyorum ama sana bi şey sormak istiyorum benim en son gittiğimde 5+6 dedi diğeri 5+1 dedi ya. renkli ultrason daha kesin sonuç verir değil mi? senin kese boyutuna göre kaç haftaydı ve kese kaç mm idi hatırlıyor musun? kusura bakma tekrar sorduğum için ama acayip kaygılıyım.

Çok geçmiş olsun. Ben hem b12 kullanıyorum hele bu ilacı kullanıyorum ama doktorum zararı olduğunu falan söylemedi bu ilacı aç karnına içiyorum, b12yi yok karnında ikisini de sabah alıyorum. Biraz endişe etmiştim ama şimdi daha rahatım doktorum da ilaçla düzeleceğini söylemişti burada sizler yazınca daha da rahatladım çok sağolun
kızlar bahsi pek geçmedi tirot laçları sabahh aç karnına alınmalı ve en az yarım saat beklenmeli öyle olunca asıl etkisini gösteriyor. yıllardır kullanıyorum. hamillikte dozajı endokrin artırdı bir hafta sonra baktırdım ki fazla gelecek enrdeyse ben de kafama göre dengeledim birşeyler yaptım şimdi olması gerektiği seviyelerde inş. yarın da yine aile hekimliğinde baktırmayı düşünüyorum.

kızlar bahsi pek geçmedi tirot laçları sabahh aç karnına alınmalı ve en az yarım saat beklenmeli öyle olunca asıl etkisini gösteriyor. yıllardır kullanıyorum. hamillikte dozajı endokrin artırdı bir hafta sonra baktırdım ki fazla gelecek enrdeyse ben de kafama göre dengeledim birşeyler yaptım şimdi olması gerektiği seviyelerde inş. yarın da yine aile hekimliğinde baktırmayı düşünüyorum.

canım ben de ilaç kullanıyorum sabahları aç karnına dediğin gibi. bugün ölçüm yaptırdım: 3,35ten 0,70'e düşmüş. kendi doktoruma gitmeme daha çok var. nasıl sence değer?

kızlar bende 3 kilo almışım tam yaa ve dar giyiyordum ondan kıyafetler sıkmaya başladı yavaştan bu haftalara kadar 2 kilo normal sayılıyor ben azıcık geçtim galiba mide bulantısı tiksinme olmayınca yiyorsun yani önüne ne gelirse:):)
bir de mide kazıntısı oluyor ben de gece uyutmuyor yataktan kalkıp bişiler yeidiriyor ben de 3 kilo aldım bir çok kıyafetim sıkıor. normalde 40 42 giyerim bugun 44 bdenen beli lastikli bir kot denedim sonra düşündüm giysem giysem bunu beş aya kadar giyerim acaba hamile pantolunu mu alsam. gerçi bu bedenimize gçöre alacağımız kıyafetleri belki doğumdan sonraki yaz da giyebilirz diye düşünyorum

canım ben de ilaç kullanıyorum sabahları aç karnına dediğin gibi. bugün ölçüm yaptırdım: 3,35ten 0,70'e düşmüş. kendi doktoruma gitmeme daha çok var. nasıl sence değer?
canım her makinanın referans değerleri değişik olabilir ancak bence ilaç fazla gelmiş gibi sana benim ki bir haftada 6,5 dan 1 78 e düüştü dedim bu dozla devam edrsem iyice düşsecek en iyisi ben azaltayım iyiki de azaltmışım hatta sonra ki ölçtürmem de yine sınırda çıktı ben de çok az bi azaltma daha yaptım mesela normalde br gün 100 bir gün 75 mg alıyordum ve çok iyiydi sonra 6,5 çıktığıında hafta içi 125 mg hafta sonu 100 al dedi ben bir gün 100 bir gün 125 aldığım hallde alt sınıra yakındı iyi ki azaltmşm dedim ve hergün 100 mg la devam ettim. sonra ilaç içmedim ölçtürdüm yine olması gereken bir değerdi ama dedim demek ilaç içince gün içinde yükselecek ben de haftada bir gün 75 diger günler 100 lük alıyorum yarın çlçtürücem bakalım iki haftadır bu şekilde kullnaıyorum. belki yanlıştır doktor taviye etmez yaptığım şeyi ama bn yıllardı bünyemi çok iyi tanıdım doktorlar bilmeden bi dozaj söylüuorlar herseferinde dengemi bozuyorlar ben de artık kafama göre takılıyorum

canım her makinanın referans değerleri değişik olabilir ancak bence ilaç fazla gelmiş gibi sana benim ki bir haftada 6,5 dan 1 78 e düüştü dedim bu dozla devam edrsem iyice düşsecek en iyisi ben azaltayım iyiki de azaltmışım hatta sonra ki ölçtürmem de yine sınırda çıktı ben de çok az bi azaltma daha yaptım mesela normalde br gün 100 bir gün 75 mg alıyordum ve çok iyiydi sonra 6,5 çıktığıında hafta içi 125 mg hafta sonu 100 al dedi ben bir gün 100 bir gün 125 aldığım hallde alt sınıra yakındı iyi ki azaltmşm dedim ve hergün 100 mg la devam ettim. sonra ilaç içmedim ölçtürdüm yine olması gereken bir değerdi ama dedim demek ilaç içince gün içinde yükselecek ben de haftada bir gün 75 diger günler 100 lük alıyorum yarın çlçtürücem bakalım iki haftadır bu şekilde kullnaıyorum. belki yanlıştır doktor taviye etmez yaptığım şeyi ama bn yıllardı bünyemi çok iyi tanıdım doktorlar bilmeden bi dozaj söylüuorlar herseferinde dengemi bozuyorlar ben de artık kafama göre takılıyorum

öncesinde de varsa tabii ki sen tecrübelisindir. ben de bir gün 25, bir gün 50 alıyodum ama şimdi her gün 25 almayı düşünüyorum. çünkü değerim zaten çok yüksek değildi,yüksek bi doza gerek yok. fazla düşük geldi şimdiki hali :) dediğim gibi kontrolüme de vakit var. mesela çarpıntım falan oluyo fazlasıyla. dün tahlile gideceğim için ilaç almadım hiç çarpıntım olmadı. bununla bi alakası var mı sence?

Belinay canim gecmis olsun ♡
Bu ufakliklar ilgiyi cok seviyor sanirim...
Yuregimizi agzimiza getiriyorlar...
Ben bugun gidecegim bakalim progestana tamam mi devam mi ?
Yan etkisi bi hayli fazla oluyor ins. Sende fazla olmaz canim ♡

Bu arada bugun 12+2 olduk teyzeler ...
Vebegim iki hafta ileriden gidiyordu bu durumda bugun 14 haftalik cikacagiz acaba cinsiyet tahmininde bulunur mu doktor meraklardayim :-)
Sagol canim benim yan etkisi bende asiri yorgunluk ve uyku yapiyo ama katlancz artik ins bende 1 eylulde 12+2 olcm ins bi riskimiz kalmazda birakirz Su ilaci sende doktordan iyi haberlerle gel ins.

öncesinde de varsa tabii ki sen tecrübelisindir. ben de bir gün 25, bir gün 50 alıyodum ama şimdi her gün 25 almayı düşünüyorum. çünkü değerim zaten çok yüksek değildi,yüksek bi doza gerek yok. fazla düşük geldi şimdiki hali :) dediğim gibi kontrolüme de vakit var. mesela çarpıntım falan oluyo fazlasıyla. dün tahlile gideceğim için ilaç almadım hiç çarpıntım olmadı. bununla bi alakası var mı sence?
evt tiroit ilaçları da yapabilir. fazla çalışması da yapabilir. bence de azaltabilirsin çok yüksek değilmiş zaten

="teacherderya, post: 42240642, member: 248307"]canım her makinanın referans değerleri değişik olabilir ancak bence ilaç fazla gelmiş gibi sana benim ki bir haftada 6,5 dan 1 78 e düüştü dedim bu dozla devam edrsem iyice düşsecek en iyisi ben azaltayım iyiki de azaltmışım hatta sonra ki ölçtürmem de yine sınırda çıktı ben de çok az bi azaltma daha yaptım mesela normalde br gün 100 bir gün 75 mg alıyordum ve çok iyiydi sonra 6,5 çıktığıında hafta içi 125 mg hafta sonu 100 al dedi ben bir gün 100 bir gün 125 aldığım hallde alt sınıra yakındı iyi ki azaltmşm dedim ve hergün 100 mg la devam ettim. sonra ilaç içmedim ölçtürdüm yine olması gereken bir değerdi ama dedim demek ilaç içince gün içinde yükselecek ben de haftada bir gün 75 diger günler 100 lük alıyorum yarın çlçtürücem bakalım iki haftadır bu şekilde kullnaıyorum. belki yanlıştır doktor taviye etmez yaptığım şeyi ama bn yıllardı bünyemi çok iyi tanıdım doktorlar bilmeden bi dozaj söylüuorlar herseferinde dengemi bozuyorlar ben de artık kafama göre takılıyorum
Canim ya benimde 0.65 e düsmüs bana cok düsük geldı 5 küsürden düstü bi de ama doktor degistirmedi dozaji böyle devam dedi ben ne yapsam ki yalniz t3 t4 yuksek biraz ama tsh cok düstü atarsam daha da beter düsmücek mi

Slm kızlar,
Doktora gittim bugün.
Herşey yolunda çok şükür bir sıkıntı yok.
10 gün sonra ikili test için gideceğim.
Yanlız miyom varmış ben de bilmiyordum.3 cm ne zaman oluştu ,nasıl oluştu?
Bir zararı yok rahim kendi yapıyor dedi doktor ama endişelenmedim de değil.
Bizde durumlar böyle sizde nasıl kızlar?
Benimde miyomum var 3 cm rahim arka tarafindaymis bebegi etkulemez dedi dr. Oglumda da vardi miyomum bisey olmadi cok sukur

X