2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

azerikizi91 çok sağol canimm öyle oldu galiba ama korkuttu beni gerçekten. Birazda düşündüm acaba düştü mu yükseldi mi diye.
Canim bende genellikle tansiyonum dustugunde anlattigin gibi belirtiler oluyor tabi kisiden kisiye degisiklikte gosterebilir...
Aman dikkatli ol...
Misal benim genellikle 9-5 8-5 degisiyo kucuk 4 de dustugu an elim ayagim bosaliyo ... titriyorum basim donuyo...
Aman yukselmesinde... Hemsirem olctugunde de 8-4 tu pek onemsememisti..

Benim tsh değerim 0.19 cok düşük dktorumu aradım bir sorun yok ilk dönemlerde düşük olması normal dedi fazla da acıklama yapamadı telefonda. Randevum haftaya inş. Ama yine de içim rahat değil benim gibi olup detaylı bilgi alan var mı ts4 ve ts3 değerlerim normal cıkmış

arkadaşlar yavaş yavaş ikili test zamanımız yaklaşıyor. nerede ve fiyatlar hakkında bilgilerimizi paylaşalım mı?

Bende polatlıda özel hastanede yaptıracağım. Fiyatını bilmiyorum ama..

Kızlar benim 31 ağustos ikili test tarihim 12. Haftaya geliyor kaç günde çıkıyor sonuçlar biliyor musunuz? Çok korkuyorum o testten inşallah hepimizin güzel çıkar. Bide bu ikili testte ense kalınlığını ölçüyorlar mı yoksa biz istediğimizi belirtiyor muyuz?

Cnm ben ilk hamileliğimde gitmiştim mine hanıma bundan iki sene öncesi yani fatihdeydi beni ikinci gördüğünde zillişkom demeye başlamoştı ama hadi yat çabuk karnını aç vs diye ani sözler söleyip duruyodu tabi takmadım gene ama bebekle ilgili hiçbir bilgide bulunmuyordu neyse üç ay gittim zsten artık çalışmıcam falan dedi bende olsun yine hastaneye gelirim dedim doğumda olmıcak artık bu hastanede dedi bende başka doktor arayışına girdim ve en iyi doktor kim olabilir derken gamze hanımı buldum işte:) ve onu gördüğüm an dedim keşke başından beri ona gelseymişim ama gene fena bir doktordeğil şuan nasıldır bilemem

Aman canim snde dikkat et kendine. Dediğin gibi yükselmesinde dusukle daha rahat basa cikiliyor çünkü. Seninde baya dusukmus.

Detaylı USG yapılıyor bebeğe. .ense kalınlığı organları falan inceleniyor yaklaşık 15 dk sürüyor aldığı ölçülerle kan değerini karsilastirip bakıyorlar. . Inşallah sagliklidirlar tek duam bu.. değişik bı stresi var beklemenin bende 21 agustosta gidecegim 120 tl civarında diye biliyorum fiyatını. .

Kızlaaar siz ne yiyosunuz ben cok acım ama ne yiyecegimi bilmiyorum midem bulanıyor ama acımda ekmek peynirdende bıktım meyveden de ne alabilirim yada yapabilirim acaba

Kızlaaar siz ne yiyosunuz ben cok acım ama ne yiyecegimi bilmiyorum midem bulanıyor ama acımda ekmek peynirdende bıktım meyveden de ne alabilirim yada yapabilirim acaba

Canim bnde doğru düzgün birşey yiyemiyorum . bu aksam hazir domates çorbası yapti eşim onu içtim çokta iyi geldi bana. Seviyorsan bu tarz şeyler dene biraz.

ben yaptırmayı düşünüyorum zaten yüklenen şeker miktarı 5 6 dilim baklava kadar ancak daha nice şeyler yaptık zamanında o kadar şekerden bisi olmaz bence
Aynen Allh korusun doğum esnasında önemli şeker yüklemesin bi zarar-ı yok bence kızımda da yaptırmıştım

Bizde bugün kontrole gittik. Bebeğimiz artık bir insan görünümüne kavuşmuş çok garip birşey. Elleri, ayakları, burnu.. tam bir insan. 39mm olmuş parmak çocuk:) Önce uyuyordu, doktora neden hiç kıpırdamıyor dedim oda şöyle bir dürttü karnımı. Sonra bebeğimiz çırpınmaya başladı. kollarını bacaklarını çırpıyor kesenin içindeki oyukta kaydıraktan kayak gibi bir aşağı bir yukarı sallanıyor. O an gerçekte onun bir canlı olduğunun farkına vardık eşimle bir garip olduk. Bu arada bizimki her seferinde daha fazla gelişmiş oluyor. Bugünde 10+6 çıktı o yüzden artık ultrason hesabına güvenmiyorum yoksa benim bebek 9.ayda tosun gibi çıkçak.
Aşı olayını doktora sordum. Vakti geldiğinde sağlık ocağı iletişim kuruyormuş ama hastane de bilgilendirme yapıyormuş zaten.
Bir sonraki kontrolümüz 10 gün sonra ve 2li tarama testimizi yaptırıcaz. Doktor bir sorun görünmüyor ama yinede yapalım dedi olur dedik bizde.

Amin canim cok sagol zor tabi ama olsun ilk bebislerimiz zaten :) yani cok cok minik basladi gibi belirginlesmeye :) cok acaip bi duyguymus onlari oyle gormek mucizeye tanik oluyoruz resmen hepimiz :)

Canim o hesap dogru ben guveniyorum dogumun 9ay 10 gun surmuyo daha erken oluyo bebek guzel gelistigi icin bende doktor dogum tarihini 5gun onceye aldi bana kalirsa 9.ayin icinde olacak subat annesi olacam oyle hissediyorum zaten tam gununu doldurmayi beklemiyecek guzel gelisiyo cunku

Arkadaslarbugün test sonucumda tsh . (Tirod) biraz düşük çıktı iki doktora sordum Önemsemedi pek çok düşük değil dedi. Ama netten araştırdım tsh düşüklüğü bebekte fiziksel ve zihinsel geriliğe sebeb olabilirmiş. O yüzden çok tedirginim aynı durumu yasayan var mi

Benimde yuksek canim ama siniri gecmedigi icin sikinti yok internetteki herseye aldanmayin 2.5 diye bi sinirlama yok hamilelikte bosyere strese sokma kendini dedi 3doktor birden 5.01 cikmisti benim

Benimde yuksek canim ama siniri gecmedigi icin sikinti yok internetteki herseye aldanmayin 2.5 diye bi sinirlama yok hamilelikte bosyere strese sokma kendini dedi 3doktor birden 5.01 cikmisti benim
İnsallah canim elimde olmadan çok kötü oldum. İçimi rahatlattın biraz ☺

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…