2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizde bugün kontrole gittik. Bebeğimiz artık bir insan görünümüne kavuşmuş çok garip birşey. Elleri, ayakları, burnu.. tam bir insan. 39mm olmuş parmak çocuk:) Önce uyuyordu, doktora neden hiç kıpırdamıyor dedim oda şöyle bir dürttü karnımı. Sonra bebeğimiz çırpınmaya başladı. kollarını bacaklarını çırpıyor kesenin içindeki oyukta kaydıraktan kayak gibi bir aşağı bir yukarı sallanıyor. O an gerçekte onun bir canlı olduğunun farkına vardık eşimle bir garip olduk. Bu arada bizimki her seferinde daha fazla gelişmiş oluyor. Bugünde 10+6 çıktı o yüzden artık ultrason hesabına güvenmiyorum yoksa benim bebek 9.ayda tosun gibi çıkçak.
Aşı olayını doktora sordum. Vakti geldiğinde sağlık ocağı iletişim kuruyormuş ama hastane de bilgilendirme yapıyormuş zaten.
Bir sonraki kontrolümüz 10 gün sonra ve 2li tarama testimizi yaptırıcaz. Doktor bir sorun görünmüyor ama yinede yapalım dedi olur dedik bizde.

Masallaaah canım :) darısı bize cok sabırsızlanıyorum ama benimkine 1 hafta var birde saglık ocagı beni simdiden arıyor :)) doktorunuza sorun diye bu arada ultrason hesabına acıkcası bende inanmalı mı inanmamalı mıyım bilmiyorum ilk bebegi görecegimiz zaman ben yine dayanamadım normal kontrolumden 1 gün önce acilde bakmaya gittim aksam 11 gibi hemde 6+5 cıktı ertesi gün doktoruma gittim yanlıs teshisler koydu bebek düsecek kan kesesi var Vsvs gününü söylemedi bile yine ertesi gün baska doktora gittim simdiki doktorum cok memnunum 7+1 cıktı yani 3 gün üst üste gittim bebek bu 3 günün hesabına göre birden 1 günlük fazladan gelisim mi yasadı

Canim o hesap dogru ben guveniyorum dogumun 9ay 10 gun surmuyo daha erken oluyo bebek guzel gelistigi icin bende doktor dogum tarihini 5gun onceye aldi bana kalirsa 9.ayin icinde olacak subat annesi olacam oyle hissediyorum zaten tam gununu doldurmayi beklemiyecek guzel gelisiyo cunku

40 hafta dolmuyor haklısın 38. 39. Haftalar genelde ama bazen 41. Hafta bile dogan oluyor hic belli olmuyor ama ultrason hesabına bende güvenmiyorum cünkü yukarda da yazdım 3 gün üst üste doktora gittim 3 gününde hesabı farklı cıktı bebek fazladan 1 gün büyümüş gibi

kızlar bugün randevumuz vardı dr 1 gün sonra elin kese var demişti. bugün gittik 13. gündü. karından kese göründü. 5 hafta 6 günlük dedi ama embriyo yok. ultrasondaki dr gelişmeme ihtimai daha yüksek dedi. dr belli olmaz şu an ne olumlu ne olumsuz bi şey söyleyemem dedi. kese düzgün kanama yok 10 gün sonra tekrar gel dedi. moralim çok bozuldu. bi de sata göre 8 hafta 5 gün :KK43: sanırım boş gebelik.
canım benımde once kesem gorundu bebek yoktu sonra ıkı hafta sonra felan gıttıgımızde bebıs gelmıstı sıkma canını bende oyle senın gıbı dusundum ama cok sukur su an hersey yolunda

Kizlar herkese hayirli cumalar. Rabbim hepimize ve bebeklerimize sağlık sihhat versin inşallah.. Bebek isteyenlerede en hayirli zamanda nasip etsin inşallah.

Ben bugün çok kötüyüm sürekli tansiyonum düşüyor . iki kere olduğum yere coktum kaldim. Beynim uyusuyor ,ellerim ayaklarim titriyor ve boncuk boncuk ter atiyorum resmen. Mide bulantisida cabasi. İlk defa boyle kotu oluyorum .Su an yatiyorum bütün gün de yatarim sanirim..

Merhaba, ben de yasadim bir defa. Uzun sure ac ve susuz kalmamaya calıstım. Bi yudum bi lokma olsa bile biseyler atıstır mutlaka.Cok fazla da ayakta kalma. Zaten dusuk olan tansiyonumuz daha da dusunce boyle oluyor.

Cnm ben ilk hamileliğimde gitmiştim mine hanıma bundan iki sene öncesi yani fatihdeydi beni ikinci gördüğünde zillişkom demeye başlamoştı ama hadi yat çabuk karnını aç vs diye ani sözler söleyip duruyodu tabi takmadım gene ama bebekle ilgili hiçbir bilgide bulunmuyordu neyse üç ay gittim zsten artık çalışmıcam falan dedi bende olsun yine hastaneye gelirim dedim doğumda olmıcak artık bu hastanede dedi bende başka doktor arayışına girdim ve en iyi doktor kim olabilir derken gamze hanımı buldum işte:) ve onu gördüğüm an dedim keşke başından beri ona gelseymişim ama gene fena bir doktordeğil şuan nasıldır bilemem
Yoksa Gamze Baykan mı?:KK57:Tesadüfe bakarmısın ben huzur hastanesinde oğlumu Gamze Baykanda doğurmuştum..Şimdi avrupa hastanesindeymiş bana çok uzak kalıyor yoksa ondan vazgeçmezdim,çok cici bir hatundu.Bu arada Mine hanım görevde hala devam ediyor.

merhaba annıslerr bende hastane tercıhı yapamayanlardanım o yuzden ayın 20 sınde egepol hastanesınde olan randewumıu beklıyemeyıp 17 sınde medıfema hastanesıne prof. e randewu aldım. hem bebegımınn hareketlerını hemde ıkılı testı bır an once yaptırmayı ıstıyorum. hemde dıger hastanedkı ıdrar kulturumde ureme olmustu oda benı endıselendırıyor. akıntılarım kesılmedı cunku. artık gecelerı uyuyamıyorum sol ve sag tarafıma yatmaktan her yerım agrıyor. arada sırt ustu yatıyorum gene ama bu sefer agrı gırıyor. uykumu alamıyorum. benımde cok sıskınlıgım ve cıkaramadıgım gazım cok bu konuda ne yapıcaz ya :) gazdan gobus cıktı :)

merhaba annıslerr bende hastane tercıhı yapamayanlardanım o yuzden ayın 20 sınde egepol hastanesınde olan randewumıu beklıyemeyıp 17 sınde medıfema hastanesıne prof. e randewu aldım. hem bebegımınn hareketlerını hemde ıkılı testı bır an once yaptırmayı ıstıyorum. hemde dıger hastanedkı ıdrar kulturumde ureme olmustu oda benı endıselendırıyor. akıntılarım kesılmedı cunku. artık gecelerı uyuyamıyorum sol ve sag tarafıma yatmaktan her yerım agrıyor. arada sırt ustu yatıyorum gene ama bu sefer agrı gırıyor. uykumu alamıyorum. benımde cok sıskınlıgım ve cıkaramadıgım gazım cok bu konuda ne yapıcaz ya :) gazdan gobus cıktı :)

merhaba canım, aklinda kalmamis olur hem bir doktor daha denersin. Uzun bi surec gecirecegiz. Ama cok da aklını bulandırma, cunku iyi ve tavsiye edilen doktorlar bir turlu bitmiyor. Sonra işin icinden cıkamıyoruz. Gaz siskinligi cok fena ama bol su icmeye devam. Hem sindirime ve gaza hem enfeksiyona iyi gelir su. Bu arada ikili test tecrubelerini de paylasmayı ihmal etme lutfen. Benim de 1 eylul de randevum o zaman yaptıracagim sanirim bakalim hayırlısı.

Gunaydın kızlar, calısmayanlara iyi haftasonları, benim gibi calisanlara da az daha sabır diliyorum. Dun kontrole gittim kese altında kanamalı bi alan vardi bi hafta once. Dun baktıgımızda kuculmustu bayagı, icim rahatladı. Bu arada bebisim hareket ediyor 30mm olmus 9+5 te. ayakları havaya dikmisti :)) Hayırlısı olsun hepimiz icin insallah

merhaba canım, aklinda kalmamis olur hem bir doktor daha denersin. Uzun bi surec gecirecegiz. Ama cok da aklını bulandırma, cunku iyi ve tavsiye edilen doktorlar bir turlu bitmiyor. Sonra işin icinden cıkamıyoruz. Gaz siskinligi cok fena ama bol su icmeye devam. Hem sindirime ve gaza hem enfeksiyona iyi gelir su. Bu arada ikili test tecrubelerini de paylasmayı ihmal etme lutfen. Benim de 1 eylul de randevum o zaman yaptıracagim sanirim bakalim hayırlısı.
merak etme canım aynen aktarıcagım dr dedıgını. sen ızmırdendın egepol o kada kalabalık kı sankı buca kadın dogum hastanesınde gıbıydım dr 5 dk.kkada bakıp cıkartıyor senı tamam cok guler yuzlu ıyı ama bende ılgı ıstıyorum :) o yuzden ayrancılardakı hastaneye dondum. hem orda prof. dr cok ıyıymıs hemde hıc kalabalık degıl ıstwdıgın zaman randewu buluyorsun dr ılgısıde war. muayene ucretıde 32 tl. ıkılı testı arkadasım orda yenı yaptırmıs oda 32 tl ımıs.ve ultrasonları egepole gore cok cok cok ıyı.

Arkadaslarbugün test sonucumda tsh . (Tirod) biraz düşük çıktı iki doktora sordum Önemsemedi pek çok düşük değil dedi. Ama netten araştırdım tsh düşüklüğü bebekte fiziksel ve zihinsel geriliğe sebeb olabilirmiş. O yüzden çok tedirginim aynı durumu yasayan var mi
Ben de ayni durumu yasadim bikac gün once 1olmasi gerekwn deger 0.76 cikti dahiliye ye gonderdi doktorum o da bulantimin olup olmadigini sordu cok vardi yeni hafifledi dedim büyük ihtimal bebegin eşi olusumundan bu sekilde duzensiz olmustur dedi bulantin kusman o yuzden cok dedi yine de bogazima ultarsonla bakti beze vs sorun var mi diye şükür bişey cikmadi 2hafta sonra muhtemelen normale doner dedi o zamanki deger onemliymis sen de mutlaka 12.haftada yenile testini umarim normale döner yoksa ilac kullanmamiz gerekecek :KK43:

Gunaydın kızlar, calısmayanlara iyi haftasonları, benim gibi calisanlara da az daha sabır diliyorum. Dun kontrole gittim kese altında kanamalı bi alan vardi bi hafta once. Dun baktıgımızda kuculmustu bayagı, icim rahatladı. Bu arada bebisim hareket ediyor 30mm olmus 9+5 te. ayakları havaya dikmisti :)) Hayırlısı olsun hepimiz icin insallah
ayyy bende calısıyorum ustelık yarında calısıyorum ızın pzt salı bu hafta hıc calısaım yok bugunde :) masallah bebısıne gecmıs olsun. ızbanı kullanıyorsun dımı sen cnm cok dıkkatlı ol bos buldugun yere otur ayakta kalma hıc.

Günaydın canım ben de progestan içtim gözümü zorla açıyorum sersem gibiyim bu halde çalışmak çok zor Allah kolaylık versin

Selam kızlar.Dun kv yüzünden agir bir çaydanlık taşımak zorunda kaldım.Zaten boşken agir olan devasa çaydanlığın içindeki suya karıştığı için ağzına kadar doldurdu,sonra da taşıttı.Sağ tarafima ağrı girdi hala devam ediyor,sola da kaydı yavaş yavaş.Kotu birşey olmasından korkuyorum:KK43:
nasıl bır kayın walıden war senınnn

Biz doktora gittik geldik bebis bigun onden gidiyo yine mart annelerinden subata dogru kayiyorum yavaş yavaş.sanirim artik bu doktorla devam edicem hic bisey sormama gerek kalmadan herseyi kendi soyledi bebek iliski bulanti ev isleri testler ilac hakkinda herşeyi saydi ense kalinligina kendi bakti ikili testi yapmayi suanlik gerek duymuyorum uclu teste sikinti gorursek uclu testi yaptiririz oda 4.ayda oluyo dedi tetanosu 4.aydan sonra vurdur dedi:anneadayı:yaaa asil o kollari gorunce nasil bi mutluluktur allahim gorunce direk bunlar kollarimiz demi dedim evet durdugu yerde durmuyo hareketlenmeye baslamis dedi :KK71:
maşallah canm ınsallah sağlıkla kucağına alırsın... aramızda 1 gun var bende 28 agust ıple cekıyorum randevum var bızde gorucez ınsallah cok güzel bır duygu degıl mı .. inşallah bebeş ısteyen herkes bu güzel duyguları yaşar... bızler cok şanslıyız

X