2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Offf ayın 22 sinde gitmem gerekliydi doktora doktorum daha simdiden dolu 24 ü bos ptesi saat 1de. zaten meraktan ölücektim 22sine kadar sabredemiyordum 2 gün daha uzadı. Cok sinirlendim. Bu gidisimde isterse1 ay desin o gün hemen orada randevumu düZenleticem

şeker yüklemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben yaptirmicam canım yengemde yaptırmadı net kararım.

Ben bu başlığı görmemiş miyim herkese merhabalar

Merhaba canımm hosgeldin bende topikten insan topluyormus gibi olmasın dye diger tarafta yazmadım burayı aslında aklımada gelmisti :)

Ay sorma sabahtan beri acaba ne olacak diye soruyorum kendi kendime. Aslında erkek olacağına o kadar inanmışım ki sanırım erkek olacak

Hahaha esim gibisin erkeeeeekk bu kesin erkek diye dolasıyor :)

Başladı benim ya göbeğim çıktı..Bebek değil de gaz şişkinlik işte.Hatta hamile pantolonu bile aldım..Pantolonların düğmesini açıp giyiyorum yoksa patlıcak gibi oluyom..

Benim direkk göbek mide falan degil direk göbegim sisti gaz orada olmaz sanırım

Kızlar 24 Ağustas'a randevu aldım allah izin verirse bebeğimizi göreceğiz

Offf benimde 24 ü nasıl bekliceeeemm

Medicana Bahcelievler Düzgün Korkmaz canım gopta bir hastane önermişlerdide bak unuttum adını bana uzak diye gitmedim. Ama cok memnunum cok sükür doktorumdan

mazoshest canım sende de mi troid cıktı benimki tsh ts3 ts4 normal degerlerde mesela 8.1 ilac kullanmıyorum hastalıgın adı haşimato gebelik tetiklemis troidimi öncesinde yoktu eger yükselirse ilac verilecek sadece her ay düzenli test yaptırıcam hem dahiliye hemde endokrinolojı görüyor testlerimi doktor beni cok cok rahatlattı acıkcası aklımda bile degil :) sadece kilo verirken zorlanacagım onu düsünüyorum hahaha

Canim cok gecmis olsun ♥
Aman dikatli ol tansiyonun mu cok dustu acaba ?

olabilir canım ikiz olduğundan şu an 10+4 ler çünkü

Canim ne guzel ikiz demek....
Tabi bakimlarida bir hayli zor olacaktir...
Rabb'im kolaylik versin sana...
Karnin nasil belli ediyor mu disaridan...
Ayyy cok heyecanli :)

Geçer canım benım baya baya hafifledi akşamları eşime eşlik edebiliyorum enazından çayda :)

Aslında kilo aldığımdan değil, benim karnım şişiyor, gaz problemim var baya

gaz problemi bende de var ama bende sıkıştırıp geçiyor ve epeyce şişiyorum yani bana kalsa 6.ayda gibiyim :)))

Ben de çok sabırsızım cinsiyet belli olsun hemen kıyafette alırım sanırım

ay evet bende alışveriş yapmak istiyorum ya ona ait minnak minnak :)

Ya banada 7 haftalıkken 3 hafta sonra gel demisti su an 9+2 deyim gittigimde 10+3 olacagım 11. Haftamın içinde olacagım yani yapar mı acaba ikili test 1 hafta sonra bir daha gel der mi acaba

sanmam erken oluyor canım bebeği tam göremezler ense kalınlığı falan ölçülüyor bildiğim kadarıyla

ayyy bende görmek istiyorum bebişimi ya aynı zamanlardayız hemen hemen ama ben 29 ağustosta gidicem

Cok ultrasona girmek zararlı mı acaba birden agrı girse kasıklarımada acile gitsek
Ultrason normal rontgen gibi değilmiş nette biraz araştırma yaptım USG ler radyasyona değil ses dalgalriyla calisiyormus herhangi bi zararı yok diyo ama ben kontrole gidince doktoruma sorcam içim rahat etsin diye

Tsh kacti senin canim. Benim de 4.5in ustudeydi ilac kullaniyorum 10 gundur dusmus degerim. Normale donmus yani. Ilaca devam dedi doktor
Benim bi hafta önceki kan Değeri 2,80 ken tam bi hafta sonra 3,18 olmuştu doktorum hamilelik sebebiyle arttığını ama hamilelikte 2-2,5 arası tutmaları gerektiğini söyledi. Düşük doz ilaç verdi endokrinoloji doktoru. Yoksa tiroid ultrasonuna falan girdim ama hiç bişi çıkmadı tamamen hamilelikten artmış.

Bekleyeceğiz inşallah canım 24'üne kadar :)

Dikkat et canım bol bol yat içini ferah tut hem niye taşıtıyor ya sinir oldumm
Sağol canım,biraz uyudum ama yine de devam ediyor aralıklarla.Artarsa acile gideceğim..Kadın herşeye karışıyor her zaman böyle. Fırsat kolluyor,gitmeyin bizde kalın diyor hep,çünkü is yaptıracak sürekli.

Nasıl tatlım anlamadım 8.1 olan hangisi? Doktorlar bana hamilelik dışında sıkıntı olmadığını fakat hamilelikte 2-2.5 arası olması gerektiğini söylediler. Tsh düşüklüğü veya yüksekliği bebekte zeka geriliği yapıyomuş. Benim minik bi Artış var düşük doz ilaç kullanıyorum ama doktorun söylediğine göre ağır durumda olanlar varmış onlar bir gebelik boyu ve hatta sonrasında tedavi görüyorlarmış. 8.1 dediğin eğer Tsh sa başka bir doktora da gözüksen zararı olmaz, Allah korusun bişey çıkmasın.

yorulduğun için ağrı yapıyor kanaman yoksa hiç endişe etme benim de ilk haftalarda ağrım çok fazlaydı ayakta kaldığım zaman çok ağrıyordu korkma yani

Tsh mi 8.1 senin hamilelikte 2nin altinda olmadi gerekiyo dedi endkrinolog prof.a gittim. 4.5 tu benim hemen ilac baslatti. Ilacin da bebege hicbir zarari yokmus aksine kullanmazsam zarari varmis. Istersen baska bi doktora daha git Tsh 8.1 ise eger

Tsh canım sonradan yazdıktan sonra düzenleme yaptıgım icin yanlıs yere yazmısım. Canım ben iki doktora gidiyorum bir endokrinoloji profesörü birde dahiliye uzmanı ikisi birlikte takip ediyorlar ikiside farklı yerlerdeler eger bu degerlerin üstüne cıkarsa degerlerim ilac kullanımına baslanıcak su anda gerekli görülmedi her ay düzenli test yapılacak. Takipte olunucam düzenli olarak. Birde benimkisi haşimato hastalıgı tedavisi yokmus bunun. Ama baska dpktorda arastırırım tabiki ala71

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…