2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Valla cnm bende belirti olarak adete 8-9 kala adet ağrısı basladi ama 2 gündür azaldı. Birde istahsizlik var.ama istahsizlik havalardan da olabilir.birde daha bugün yeni yeni memislerimin yanlarına bastırınca çok az bir acıma hissi var o kadarcik.birde bebis bana uykusuzluk yaptı çok fazla uyuyamiyorum.bulantilar daha en az 6 haftalikken başlarmis cnm şimdi başlıyor diyenler midesini üşütmüş olabilirler sende peki belirtiler Neler ?

bende de arada kasık batması oluyor anlık birde gögüs ucu acısı dokunmaz yada çarpmazsam sıkıntı yok :KK22: mide ekşimesi var biraz ama havada büyük etken belirtim yok diyede endişeliydim demekki erken daha :KK54:

Bu kadar erken çıkmış valla. benim ptesi kan 23 çıktı. şimdi yine yaptırdım bakalım
Cnm ben ganol f iğne kullandım 1 taneden çok yumurtam oluştu o yüzden ikiz gebelik ihtimali var ondan yüksek cikmış olabilir ayrıca kişiden kişiye görede değişiyor ztn önemli olan 2 günde 2 katına katlamasi o yüzden hiç kafana takma hamişliğin tadını çıkar :-)

Kizlar ben gittim doktora. 4 mm kesemiz mevcut. Daha cok kucuk:)
maşallah canım gözün aydın :KK200: alttan mı baktılar canım. bende aile hekimine gittim ordaki hemşireler 3 hafta sonra git doktora karından görebilsinler dedi
anne adayları :anneadayı: gebelik belirtileriniz var mı :KK71::21:
valla benim adete 5-6 gün kala göğüslerimde hassasiyet vardı çok fazla ama adet zamanı hep olduğundan adete yormuştum fakat ekstra uçlarında kaşınma vardı hala var. bir de dün adet ağrısı gibi oldu, bir de gece bi taraftan bi tarafa dönerken başımda çok hafif bi dönme oluyo başka da bişicik yok şimdilik :anneadayı:

Cnm ben ganol f iğne kullandım 1 taneden çok yumurtam oluştu o yüzden ikiz gebelik ihtimali var ondan yüksek cikmış olabilir ayrıca kişiden kişiye görede değişiyor ztn önemli olan 2 günde 2 katına katlamasi o yüzden hiç kafana takma hamişliğin tadını çıkar :-)
İnşallah hayırlı sağlıklı bi gebelik olur hepimiz için. benim 2. çocuğum olacak eğer doğruysa

Cok erken cnm meleklerimiz çok minnak daha annesi hiç endişelenme :-)

inşaALLAH canım ya ben 2 ay önce kalp atısı durması sebebı ıle kurtaj oldum 7 haftalıktı ben 8 haftalıga yaklasmıstım herhangı bır belırtım yoktu tedırgınım sadece bende mı bulantı yok dıye :confused:

kızlar herkesi alıntılayamadım kusura bakmayın. dün değerim 2559tu, bugün sat a göre 5+0 haftalığım tam. alelade bir devlet hastanesine gittim ilgi falan beklemiyordum zaten çok da göstermediler:) karından baktılar 4 mm olarak görüldü kese. iki hafta sonrasına kalp atışları için gel dediler. folik asite devam. emzirmeyi de kes dediler ama o iş zorrr daha devam edicez nasipse inşallah

hayır değişiklik yok mülayim ,yanlız ateş yapıyor bana yüzümde extra bir sıcaklık hissiyatı var buda içinde demir olmasından dolayı diye düşünüyorum.

kızlar herkesi alıntılayamadım kusura bakmayın. dün değerim 2559tu, bugün sat a göre 5+0 haftalığım tam. alelade bir devlet hastanesine gittim ilgi falan beklemiyordum zaten çok da göstermediler:) karından baktılar 4 mm olarak görüldü kese. iki hafta sonrasına kalp atışları için gel dediler. folik asite devam. emzirmeyi de kes dediler ama o iş zorrr daha devam edicez nasipse inşallah
Canim emzirme dusuk riskini tetikliyor dikkatli ol...bebisin kac aylik

Gözün aydın canım.Ama sütüün zararı olabilir bebeğine.İstersen araştır.Hamilelikte zehirleyebiliyormuş bebeği.Allah korusun en azından kafan rahat olur.

süpermiş ne güzel kalp atışlarınıda duy inşallah :KK68:

Canim emzirme dusuk riskini tetikliyor dikkatli ol...bebisin kac aylik

17 aylık

Gözün aydın canım.Ama sütüün zararı olabilir bebeğine.İstersen araştır.Hamilelikte zehirleyebiliyormuş bebeği.Allah korusun en azından kafan rahat olur.

canım ben çok araştırdım bu meseleyi emin ol emzirmenin düşük riskini veya erken doğum riskini arttırdığına dair bilimsel bir kanıt olsaydı sıkı sıkıya korunurdum ben. ben de doktorum ve az buçuk kadın doğum geçmişim de var benim uzmanlarımdan da en azından 6 ayına kadar emzirenler vardı. ancak tehlikeli gebeliklerde nasıl ki cinsel ilişki yasaklanıyor o zaman emzirme de yasaklanabilr ama şu an bir tehlike durumu yok. ona rağmen bu kadar rahat emzirmeyi kes demeleri garibime gitti

17 aylık

canım ben çok araştırdım bu meseleyi emin ol emzirmenin düşük riskini veya erken doğum riskini arttırdığına dair bilimsel bir kanıt olsaydı sıkı sıkıya korunurdum ben. ben de doktorum ve az buçuk kadın doğum geçmişim de var benim uzmanlarımdan da en azından 6 ayına kadar emzirenler vardı. ancak tehlikeli gebeliklerde nasıl ki cinsel ilişki yasaklanıyor o zaman emzirme de yasaklanabilr ama şu an bir tehlike durumu yok. ona rağmen bu kadar rahat emzirmeyi kes demeleri garibime gitti
anladim canım.Enazından kafan rahat.Kimi doktorlar direk kestirip atmayı seviyorlar.Sen takılma onlara.Sonuçta araştırmışsın.Allahında izniyle inşallah hiçbişey olmaz:KK68::emir_bebek:

anladim canım.Enazından kafan rahat.Kimi doktorlar direk kestirip atmayı seviyorlar.Sen takılma onlara.Sonuçta araştırmışsın.Allahında izniyle inşallah hiçbişey olmaz:KK68::emir_bebek:

evet onlarda risk almak istemiyorlar sonuçta. bi düşük olsa pekala diyebilirim doktor bana emzirmeyi kes demedi ondan olmuştur kesin diye. ondan çekiniyorlardır. ama ben devam edicem inşallah. oğlum kendi kendine bırakırsa ne ala, bazen sütün tadı değişiyormuş ya hani. sonuçta allah onun emme süresini iki sene olarak biçmiş. ne kadar emzirebilirsem kardır diyorum

evet onlarda risk almak istemiyorlar sonuçta. bi düşük olsa pekala diyebilirim doktor bana emzirmeyi kes demedi ondan olmuştur kesin diye. ondan çekiniyorlardır. ama ben devam edicem inşallah. oğlum kendi kendine bırakırsa ne ala, bazen sütün tadı değişiyormuş ya hani. sonuçta allah onun emme süresini iki sene olarak biçmiş. ne kadar emzirebilirsem kardır diyorum
Sen kendini daha iyi bilirsin tabii tatlım.İnşallah Allah'ında izniyle bişey olmaz.Oğluşun biraz daha sütün tadına varsın :emir_bebek::emir_bebek:

X