2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

bugün benimde doktor kontrolüm vardı bebeğim kalbi dk 140 atıyormuşcrl 1,13cm ultrosana göre de 7+2 günlük hamileyim herşey çok güzel ve çok zor normal dedi sigarayı içmemeye çalış dedi hergün süt die bişi yok dedi yogurt peynir sütlü tatlı krepler sütle yapılan hersey olur dedi makyaj da yapabilir mişim uyurkende istediğim gibi uyuyabilir mişim cinsel ilişkide de sınırlama yok dedi ohh hersey süper çok mutlu oldum he kansızlık bende hep vardı zaten kan ilacı veriyorum dedi bide ağrın olursa başın dişin karnın farkmez parol iç dedi :))))

ne guzel herkeesss heyecanla doktora gtmiaa ben ogremdiigmsen beri gotmedim.ultrasyonda bile bakmadi hoc begeeenmedim doktoru 6+1 haftalik oldum dayanamiycam.yarina gid3cem sanirim:110:
bende ogrendigimden beri gitmedim Bana 8. haftadan sonra gel dediler merak etme bosuna stres yapma :)

bu arada lütfen fazla eleştirmeden cevap yazarsanız sevinirim... Ben 29 yaşımdayım ve ve 18 yaşımdan beri sigara kullanıyorum günde bir paket içiyordum şimdi bıraktım sayılır ancak akşamları yarım sigara içmezsem çok fazla gergin ve asabi oluyorum sizler sigarayı tam olarak bırakabildiniz mi? Ben içtiğimde vicdan azabı çekiyorum hemde çok çekiyorum ama içmezsemde yaapamıyorum benim gibi olan var mı?

Canim merhaba bn 22 yasindayim 15 yasimdan beri iciyordum hatta gebeligimi 5. Hafta öğrendim o zamana dek de günde 1 paket kadar iciyordum. 5+5te ultrason da keseyi gördükten sonra elime alamadim bi daha bnmde canimin çok fazla çektiği zamanlar oluyor ama o zamanlar sigaranin bebeğe zararlarini okuyup kendimi frenliyorum. Bnde çikolata kisti var Dr lar çocuğun olmaz normal yolla demişlerdi ve Rabbim hic aklimda olmadigi bi anda melegimi yollamis bana. Rabbimin emanetine iyi bakmakta bizim görevimiz sonuçta . kendini sadece bu şekilde tutabilirsin bana kalirsa..

Kizlar selam.belki hatirlarsiniz bu topikte önceden yazmıştım. Idrar yolu enfeksiyonu ve bebegin kalbinin yavaş atmasiydi şikayetlerim. Dun muayenede bebegin kalp atislarinin daha hızlı ve güçlü olduğunu soyledi doktorum.6+3 haftaligiz.erken bile duyuldu yani :) Cok sukur elhamdulillah.fakat hala lekelenmelerim oluyo,onun icin de progestan kullaniyorum. Rabbim dayanamayacagimiz sıkıntılar yasatmasin hic birimize. Insallah hepimiz cok güzel ve mutlu haberler verelim.

Kızlaaaaaaarr cok mutluyum bugun baska doktora gittim ve hersey yolunda evet troid cıktı ama tamamen gebelikte nüksetmis ilac yok ama her ay test yapılacak rubella da kücükken ben gecirmisim o cıkmıs :) simdi yooooookkkk
Harika cnm çok sevindim bak demiştim sana boşa endişe etme diye :KK28::KK28:

rubella nedir kızlar ilk defa duyuyorum belirtileri neler
bende testlerimi yaptırdım salı günü doktorum söyleyecek umarım kötü birşey çıkmaz
smyrde bişi çıkarsa ararım demişti aramadı çok şükür umarım kötü bişey çıkmaz

Ay canimm benimm ya insallahh agrilarinn tamamen biterr benimde bitsin artik cok zorlaniyorum agrilarim sanki adet agrisi gibi doktor kalb atislarini duyana kadar iliskiyi yasakladi mi canim

İnşallahhh canim sorunsuz rahat hamilelikler yasayalim .. Yok tatlim dr bana ilişkiyi yasaklamadi ama agrin oldukça yat dinlen dedi bu da bazen bütün gün demek oluyor :) bolcaaa gunde3 -3,5 litre kadar su tuket dedi çok şükür suyu tuketebildigim zamanlarda agrim azaliyor bnm. Tabii kistler gebelik sonuna kadar takip edilecekmis biri 4 biri 3 cm.

evet şuan baya uymadı:) tatlısız hayat maalesef şuan tadellemi yiyorum mesela :)Heleki hamur işleri ayy çok seviom kızartmaları da ne zararlı şey hepsini severim çay türk kahvesi sigara:)
Ben hariboyla turşu yedim ya.....

valla canım eşimde bende çalıuşıyoruz esşim sağolsun temizliği yapıo bulaşık makinesini dolduruyor boşaltıyor ama hoş yapmasaydı da yapmazdım:) 12. haftaya kadar hiçbişi yapmama kararı aldım ki sağolsun zaten eşim makinaya çamaşır bile koydurma aman eğilme die:) herşey dağınık kalsın pis kalsın bebişlerimiz ve biz rahat edelim:)
Ne kadar iyi eşin varmış :) benimki de bulasık doldurur bosaltır, kahvaltımızı hazırlar çok şükür... Ben kalp atışını duyduktan sonra ağır temizlik bulaşık çamaşır yapmaya başladım..

Kızlaaaaaaarr cok mutluyum bugun baska doktora gittim ve hersey yolunda evet troid cıktı ama tamamen gebelikte nüksetmis ilac yok ama her ay test yapılacak rubella da kücükken ben gecirmisim o cıkmıs :) simdi yooooookkkk

Gozun aydin cnm.normal karindan ultrasonla bakildi degilmo

Ne kadar iyi eşin varmış :) benimki de bulasık doldurur bosaltır, kahvaltımızı hazırlar çok şükür... Ben kalp atışını duyduktan sonra ağır temizlik bulaşık çamaşır yapmaya başladım..
ben daha duymadım ama bu işleri ilk günden beri yapıyorum üstüne birde çalışıyorum bebişim iyidir umarım yarın gitcem duyarız inşallah

Merhaba kızlar bende dr yeni geldim bebeğim oluşmuş ama kalp atışları yavaş dedi salı tekrar gidicem moralim çok bozuldu

Gozu
Kizlar selam.belki hatirlarsiniz bu topikte önceden yazmıştım. Idrar yolu enfeksiyonu ve bebegin kalbinin yavaş atmasiydi şikayetlerim. Dun muayenede bebegin kalp atislarinin daha hızlı ve güçlü olduğunu soyledi doktorum.6+3 haftaligiz.erken bile duyuldu yani :) Cok sukur elhamdulillah.fakat hala lekelenmelerim oluyo,onun icin de progestan kullaniyorum. Rabbim dayanamayacagimiz sıkıntılar yasatmasin hic birimize. Insallah hepimiz cok güzel ve mutlu haberler verelim.
Gozun aydin allah baska stresler yasatmasin

Ben kabızım sizler de de var mı bu durum ıkınmaya korkuyorum ama mecbur kalıyorum

Ben hamile kalmadan öncede kabızlık sorunu yaşıyordum hala devam ediyor doktor ekmeğin kepekli oldun yaz mevsimindeyiz kayısı erik ye bol sıvı tüket dedi birde şurup verdi devam ederse diye bi doktoruna danış derim

Aynenn ilaclarida bkrakiyoruz artik bugun bebegin rahat dusmesi icin

Evet clexan ne yazikki
biz bugun gorduk kesemizi ama dusugu daha fazla engellemeye calosmayalim cunku biz ne kdr ilac kullansakta beta dusuyor yani embriyo sagliksiz dedi dr
birakalim kurtaja gerek kalmadan kendisi dussun ki korunmaya gerek kalmasin dedi

Rabbim herkeze hayirlisini versinn

Clexan igne canim

Clexn igne dusuk onleyici
canim ya gecmis olsun bende progestani biraktim düsecekse kendi düssün diye drum kanamam olursa hastaneye git dedi biz 7+3 de kalb atisi alamadik ve emriyo yavas buyuyor o nedenle bir hafta muhlet verdi dr ama belirtim kalmadi gebelige dair bende bekliyorum Allahim yeniden nasip etsin saglikli hayirli bir sekilde insAllah

Merhaba kızlar bende dr yeni geldim bebeğim oluşmuş ama kalp atışları yavaş dedi salı tekrar gidicem moralim çok bozuldu
Üzülme canim inşallah guclenicek ve hizlanicaktir kalp atislari bebisinin. Sen moralini yüksek tut ki bebisinde sndn güç alsinnn

X