2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
My moonlight My moonlight
Canım ben 8.haftadayim valla hep yüzüstü yatıyorum bi sorun olmuyor ağrı falan bişey olmaz Allahın izniyle inşallah benim bi arkadaşım 5aylikken yatiyordu yüzüstü ebe olmasına rağmen çok şaşırmis tim bizim bebisler daha çok küçük bişi olmaz diye düşünüyorum

Bide ters rahim mevzusu geçmiş ayol ne ters rahim li varmış benimkide teRS :KK48: doktor biseynolmaz gebelik ilerledikçe buyur düzgün şeklin alır doğumdan sorna tekrar eski teRS halini alır demişti

Benimde teRS ilk doğumumda Problem yaşamadım

Kızlar bu arada kilolar ne durumda. Ben biraz fazlaliklarimla hamile kaldım ama hayırlısı. 54 kilo ile evlendim 3 yılın sonunda 65 kilo ile hamile kaldım. Boyum 1.67 insallah çok kilo almam.

Günaydin hanimlaaar :) Dün doktora gittik, kesemizi, yolk sac'i ve mercimegimide gördük :KK68::KK68:
cok sükür hersey yolunda. Üc hafta sonra tekrar gidip kalp atislarini duycaz insallah:KK200::KK200:
Vajinal mi baktı canım doktor karından mı? Birde bebeği görünce kalp atışları hemen duyulmuyor mu?

Kızlar bu arada kilolar ne durumda. Ben biraz fazlaliklarimla hamile kaldım ama hayırlısı. 54 kilo ile evlendim 3 yılın sonunda 65 kilo ile hamile kaldım. Boyum 1.67 insallah çok kilo almam.
53 kiloyum bende :) 1 buçuk senelik evliyim 24 yasındayım :) genç anneler kervanında olucam kısmetse :)

Bende 73 kiloyla kaldım boyum 1,68 bende hep onu düşünüyorum 79dan 68e düşmüştüm sonra yine aldım 10-12 kilo alsak çok sorun olmaz heralde ama ben 2 haftada yaklaşık 1 kilo aldım bile kabızlıktan istifraya rağmen

Bizimde minigimle hikayemiz :anneadayı: 3,5 senelik evliyim ve ilk 6 ay korunduk korunmayı bıraktıktan 6 ay sonra hamile kaldım. 16 . hafta da gebeligim sonlandı. 4 ay korunma suresi vardı korunma suresi bittikten 4 ay sonra gebe kaldım fakat kimyasldi 2 gün surdu. Ve sonra tedavi sureci başladı klomen takibi gordum ama olmadı tam tersi pko gelişti düzenli adetlerim düzensiz oldu. Sonra rahim filmi cektirdim son bi kez başka doktora gideyim dedim o da darlık var histeroskopi dedi onu da oldum ama bekleme surecinde olmadı 8 ay. Devlet hastanesine baslim dedim tahliller yenilendi kist falan derken tedavi 2 ay ertelendi. Adetimde baslicaktik ama doktor 2 ay yokmuş başka doktor bakacakmis. Bende bi anda özelde bi doktoru aradım yer varsa giderim diye bugün gelin dediler o gün gittik ve aşılama kararı verildi. Ertesi günü adet oldum ve ignelere basladik. Tek yumurta gelişince iptal etmek istedim sonra da nasip dedik devam ettik. Aşılama esnasında eşimin morfoloji %2 ben şok oldum tutmaz dedim belirtiler de yoktu 14. Gün test gunumdu ama 11. Gün idrarda çıkmaz diye yaptım ama çok sukur ikinci çizgiyi gordum :KK200:

3 ay önce 54tüm ve bebek niyetimiz vardı, sürekli oturduğum için bacak kaslarımın çok zayıf olduğunu ve böyle olursa hamilelik ve doğumun zor olacağını düşünerek uzun yürüyüşlere başlamıştım.. 50 kiloda çift çizgiyi gördük :nazar: şimdi günde yarım saat sakin sakin yürüyüp gelip uyuyoruz yafrumla:anneadayı: hala 50yiz ama esas bu aylardan sonra fark eder heralde:KK53: boyum 1.55 buarada, hassas noktama dokundun uzun uzun yazdım walla:KK70:

Kızlarrrrrrr bebislerinize kavuşmayı ne zamandır bekliyodunuzz ? Kaçıncı ayda kavuştunuz bebislerinize ? Tedavi ile mi normal mı ? Birbirimiz Hakkı'nda biraz bilgimiz olsun :)

İstanbul'da yasıyorum göcmenim ve Ben tam 1 senenin sonunda kavuştum mucizeme cok uğraştım takip ettim olmadi ovulasyon testi aldım olmadı son 3 aydır ilac kullandım Femera ve çatlatma iğnesi olmayınca olmuyo tutmadi bir turlu 3-4 yumurtam oluşuyordu . bu ay tedaviyi bıraktım ne doktora gittim ne takip ettim adet olmayı bekliyordum rahim filmi cektiricektim her ay negatif gördüğüm icin testte yapmadım hiç adetim 3 gun gecti bide baktım çift ciZgi o mutluluğu hiç biseye değişmem :) rabbime şükürler olsun insallah hepimiz saglikli kavuşuruz bebeklerimize 9 ayı hep beraber burda geçirerek bekleriz :KK200::nazar::anneadayı:
Canım ben ilk bebeğime 2 ayda kavuşmuştum. Ama bunda Temmuz ayından beri istiyorduk. 7 ay geçmişti bende tedirgin olmaya başladım tam bi doktora muayene oluyum dediğim ayda bebişimi farkettik:anneadayı: allah hepimize sağlıklı gebelik ve sağlıklı doğum ve sağlıklı bebiş versin:KK49:

Ben Pazartesi gördüm keseyi 8,19 mmdi bana 2 hafta sonra gel dedi ama dayanamıyorum sen benden 2 gün sonrasın pazar gitsem görebilir miyim acaba bende.

valla canim hic bilmiyorum ki. Bende durumlar biraz karsik. SAT 08.02. bende ama ben normalinden 1 hafta önce yumurtaldim. Yani dogum tarihi 14.11. olcagayi yerde 10.11.2016

Kızlarrrrrrr bebislerinize kavuşmayı ne zamandır bekliyodunuzz ? Kaçıncı ayda kavuştunuz bebislerinize ? Tedavi ile mi normal mı ? Birbirimiz Hakkı'nda biraz bilgimiz olsun :)

İstanbul'da yasıyorum göcmenim ve Ben tam 1 senenin sonunda kavuştum mucizeme cok uğraştım takip ettim olmadi ovulasyon testi aldım olmadı son 3 aydır ilac kullandım Femera ve çatlatma iğnesi olmayınca olmuyo tutmadi bir turlu 3-4 yumurtam oluşuyordu . bu ay tedaviyi bıraktım ne doktora gittim ne takip ettim adet olmayı bekliyordum rahim filmi cektiricektim her ay negatif gördüğüm icin testte yapmadım hiç adetim 3 gun gecti bide baktım çift ciZgi o mutluluğu hiç biseye değişmem :) rabbime şükürler olsun insallah hepimiz saglikli kavuşuruz bebeklerimize 9 ayı hep beraber burda geçirerek bekleriz :KK200::nazar::anneadayı:
Ben de ilk bebeğini kaybedip hüsran yaşayanlardanim 2014 haziranda öğrenmiştim daha sonra kalp atışı olmadı ağustosta 9 haftalikken kürtaj oldum..
Test yaptırdım kan pıhtılaşmam olduğunu öğrendim mthfr1298 homozigot ..
o zamandan beri korunmadm prolaktinim yüksekti bi kere yumurta çatlama denedim olmadı en son fakülteye gittim 2 ay önce histereskopi yapıldı ve kendiliğinden oluverdi şükürler olsun bi de kalp atışını diyarsam benden mutlusu yok :)
Rabbim hepimuzin sağlıkla kucağımiza almamızi nasip etsin inşallah.

42 kiloyla evlendim 50 kiloyla hamile kaldım :KK49: boy konusuna gelince minnakim :KK47:
Bende minnakim ama olsun llah yaratmış sonuçta hepimizi ben 2.5 senedir evliyim 55 kiloyla evlendim simdi 60 kiloyum bende klomen ve catlatma iğnesi kullandım eylül ayında kullandım bunlariama olması sonra dedim ilaç kullanmiycam kendi haline bıraktım 5 ay sonra çok sukur rabbime verdi kismetimizi yarinda allah izniyle kalp atışını duyarim inslh

X