2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    250
Ben de kendime inanamıyorum ya hamilelikts 8 kilo almıştım 4ü bebekti zaten. Sonraki hafta tamamen gitmişti zayıflamıştım. Sonra nolduysa şuan hamile halimddn daha şişmanım. Durduramıyorum kendimi ya elim ayağım titriyo adeta🥲
Aynen öyle canım 85 ile doğuma girdim 3 gün sonra 72 idim.. sonra aman ye süt olsun aman ye can olsun diye diye açtılar midemi 😩😩😩 şimdi sabah 86 görünce hayata küstüm.. tabiki sütüm azalmadan nasıl vereceğim bu kiloları bilmiyorum.. hafta sonu düğün var elbise bile alamadım o kadar kötü hissediyorum kendimi 😟

Merhaba güzel anneler nasilsiniz,yazamadim bayadir.zaman su gibi akip geciyor hatirlarsaniz hamileyken babami kaybetmistim coronadan.dün 1.senesiydi.birer fatiha okurmusunuz☹️ismi mehmet kocaer.

İnci 7 bucuk aylik oldu.
sabah 1 yumurta sarisi
Elma puresi(seftali,muz)
Bebe biskuvisi bulamac kahvalti yapiyor
Uyku sonra 20 dakkika falan
Sonra biberon mama
Oyun falan
Tarhana corbasi icine kuzu ilikli kemik suyu katiyorum azcik ondan yiyor
Aksama belki pirinc unlu muhallebi yiyor ama bunlar cok az az yiyor tabaklar bitmiyor.

Sizden istegim bana corba tarifleri tarhanadan baska istahla iciremiyorum icersede kusuyor.soyle kilo yapan unlu munlu corba tarifiniz varmi😁😁kac kilo oldu bebisler inci kilo almiyor bu ara.kontrole 2 haziranda gitcez 8 aylik olcaz ogun 🥰

Oğlum sünnet oldu teyzoşlar. Geçmeyen iye olunca yaptırdık hemen inşallah kurtuluruz sürekli bakteri çıkıyor idrarında. Lokal anestezi ile yapıldı yanındaydık 🥹 Hiç hissetmedi sesi çıkmadı mama yedi , oyuncak oynadı derken 10 dkda oldu bitti. Henüz yaptırmayan varsa daha fazla hareketlenmeden yaptırın bence. Biraz zor oluyor dikkat etmesi 🙈 Bir de koterle yapılanmış ben hiç teknik falan bilmem sormadım ki. O yüzden yanık gibi sarı akıntı var sonra kabuklanacakmış,karton bardak koyuyoruz. Bilsem bu tekniği istemezdim galiba klasik yöntem yaptırırdım, yapacak birşey yok geçti gitti. Kuzey'in pek bi sıkıntısı yok çok şükür 🙏
Masallah size canim.Allah damatliklarinida gostersin insallah

Aynen öyle canım 85 ile doğuma girdim 3 gün sonra 72 idim.. sonra aman ye süt olsun aman ye can olsun diye diye açtılar midemi 😩😩😩 şimdi sabah 86 görünce hayata küstüm.. tabiki sütüm azalmadan nasıl vereceğim bu kiloları bilmiyorum.. hafta sonu düğün var elbise bile alamadım o kadar kötü hissediyorum kendimi 😟
Ben hamilelikte çok kilo aldım 15 kilo aldım neredeyse 90 ile doğuma girdim doğum sonrası 80 oldum 7 ay geçti 75 olmuşum sadece. İdeal kilom 64 benim bakalım ne zaman geleceğim o kiloya aynaya dahi bakmak istemiyorum

Oğlum sünnet oldu teyzoşlar. Geçmeyen iye olunca yaptırdık hemen inşallah kurtuluruz sürekli bakteri çıkıyor idrarında. Lokal anestezi ile yapıldı yanındaydık 🥹 Hiç hissetmedi sesi çıkmadı mama yedi , oyuncak oynadı derken 10 dkda oldu bitti. Henüz yaptırmayan varsa daha fazla hareketlenmeden yaptırın bence. Biraz zor oluyor dikkat etmesi 🙈 Bir de koterle yapılanmış ben hiç teknik falan bilmem sormadım ki. O yüzden yanık gibi sarı akıntı var sonra kabuklanacakmış,karton bardak koyuyoruz. Bilsem bu tekniği istemezdim galiba klasik yöntem yaptırırdım, yapacak birşey yok geçti gitti. Kuzey'in pek bi sıkıntısı yok çok şükür 🙏
Geçmiş olsun canım damatlığını görmek de nasip olsun💕🙏 benim de yoldaki oğlan ya, bakalım ne kadar erken yaptırabilirsek o kadar erken yaptırmak istiyoruz

Merhaba güzel anneler nasilsiniz,yazamadim bayadir.zaman su gibi akip geciyor hatirlarsaniz hamileyken babami kaybetmistim coronadan.dün 1.senesiydi.birer fatiha okurmusunuz☹️ismi mehmet kocaer.

İnci 7 bucuk aylik oldu.
sabah 1 yumurta sarisi
Elma puresi(seftali,muz)
Sonra biberon mama
Oyun falan
Aksama belki pirinc unlu muhallebi yiyor ama bunlar cok az az yiyor tabaklar bitmiyor.

Sizden istegim bana corba tarifleri tarhanadan baska istahla iciremiyorum icersede kusuyor.soyle kilo yapan unlu munlu corba tarifiniz varmi😁😁kac kilo oldu bebisler inci kilo almiyor bu ara.kontrole 2 haziranda gitcez 8 aylik olcaz ogun 🥰
Ben sabahları biraz yumurta, labne veya lor veriyorum canım kaşıkla. Öğleden sonra meyve püresi yapıyorum irmikli. Akşamları sebze haşlayıp eline veriyorum kendi kendine ne kadar yerse. Doktoruna sordum o ihtiyacı olanı alır şu an önceliğimiz karın doyurmak değil dedi. İnce motor becerilerinin gelişmesi, sofradaki sosyalliği öğrenip yemekten keyif alması ve sizinle geçirdiği zaman daha öncelikli bizim için dedi. Bazen çorba yapıyorum ben de tarhana veya sebze çorbaları genellikle. Bazen tavuk suyu katıyorum içine. Keyifle yiyor, yemediği bişey olunca üç gün sonra tekrar yapıyorum

Kızlar emziren anne diyeti aradım nette bulamadım.. diyetisyene gideniniz yada elinde liste olan var mı?

86 oldum 😞😞😞😞😞 doğum kilosuna üzerine çıktım.. help me 🥲🥲🥲
Bu saatten sonra süte bişey olmaz ek gıdada var artık ben 4 aylıktan beri dıyet yapıyorum 15 kilo verdim toplamda destek alabılırsın tabıkı ama işe abur cubur tatlı Karbonhidratı kesıp saglıklı seyler yemekle baslayabılırsın

Bu saatten sonra süte bişey olmaz ek gıdada var artık ben 4 aylıktan beri dıyet yapıyorum 15 kilo verdim toplamda destek alabılırsın tabıkı ama işe abur cubur tatlı Karbonhidratı kesıp saglıklı seyler yemekle baslayabılırsın
Maşallah canım sana 👏👏👏 darısı hemen başıma olsun.. aynen ya ben bu abur cubur işini hızlıca bıraksam eski halime gelicem inşallah biraz motivasyon ihtiyacım var sanırım

İnci 7 bucuk aylik oldu.
sabah 1 yumurta sarisi
Elma puresi(seftali,muz)
Sonra biberon mama
Oyun falan

Okudum kuzum 🤲🏼

Bulamaç niye yapıyorsun ki kuzum tavsıyem yapmaman yanı
Çorba gibiden zıyade corba ve yemek arası seyler hazırlıyorum ben
Bugun soğan kıyma kabak tel sehrıye pısırdım kabak ve soğanı ince rendeliyorum suyunu baya çekince kapatıp verıyorum genelde yoğurt destek
Miktar olarak Lina da az yıyor klasık hazır mama kavanozlarının yarısı yada bıraz fazlası gibi
Gecenlerde bi ara hem meme hem ek gıda reddi yaşadık 10 gün kadar kaşık sürmedi ağzına
Yürüteçle gezerken yaprak yemıs çıkartmak için biraz zorladım o artı üstüne ateslı hastalık geçirdi

Maşallah canım sana 👏👏👏 darısı hemen başıma olsun.. aynen ya ben bu abur cubur işini hızlıca bıraksam eski halime gelicem inşallah biraz motivasyon ihtiyacım var sanırım
Elhan ile masterfit konusundayım ben canım ordan motıvasyonumu cok sağladım 5 ay olcak nerdeyse hedefime geldim suan kontrol etmeye çalışıyorum diyim

X