2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
İşlem basit ama gerçkten önemli. Ben de bizim çocukların yaşlarındayken doktor geniz etimi, bademciklerimi almış ama tüp takmaya gerek görmemiş. Çocukluğum orta kulak iltihabi sebebiyle doktor doktor gezmekle geçti.. Sağ kulağımda kalıcı işitme kaybı oluştu. Keşke benim de kulağıma takılsaydı tüp, hala yaşıyorum sıkıntısını.. Tıkanmalar, çınlamalar..

Ahahahhha :))))) tam bir plasebo örneği.. İşiniz var bu cücükle gerçekten :)

Ahahahhha :))))) tam bir plasebo örneği.. İşiniz var bu cücükle gerçekten :)
hiç sorma burnun uzadı yalan atınca diyorum aynada baktım uzamamış. ben yalan söylemem diyo. annem, bunun anası da küçükken böyleydi dedi. Anası böyle yapmazdı diyorum. siz direkt aspirin isterdiniz. ben de karbonat verirdim ağzınıza iyileşirdiniz diyo. resmen annemin yaşadıklarını yaşıyorum.

PembeLokum L llally malesef tüple olacak durum değil sanırım akıntıyı durdurduk şimdilik tekrar olursa direk tıp fakültesine akıntı kulak içindeki kemiği eritebilir dedi bunun için tomografi ve ileri tetkikler gerekiyor denildi sağ kulak zarında eda delik varmış tam kurumuş değil enfeksiyon az kalmış %20 %30isitme kaybı vardir denildi anne baba bile demiyor şuanda 14 aylik ve yürürken denge kaybı var hayırlı diyorum geçecek inşallah

Canım 14 aylık anne baba dememesi inan anormal değil. Oğlumda hiç bir sağlık sorunu yokken bile o aylarda konuşmuyordu. Orta kulak iltihabını doktorlar kurutamayınca benim kulak zarım doktor müdahalesi ile delindi. 8-9 yaşında filandım, hatırlıyorum. Bende de işitme kaybı var, %20- %30 civarlarında. İşin ilginç yanı işitme kaybı olduğunu işe girdiğim zaman sağlık raporu istediklerinde farkettik. 40 yaşlarımda işitme cihazı kullanman gerekebilir dediler ama durdu ilerlemesi çok şükür. Şu an öyle bir durumum yok, yaş oldu 35.

Demem o ki allah dermansız dert vermesin. Eminim ki yıpratıcı süreçler bunlar hem senin hem bebeğin için, ama en azından yolunuz, tedaviniz belli.

Üzme canını.

Dermansız dert vermesin rabbim şuan Antalya tıp fakültesi yolundayız araya birilerini koyarak acil çıktık randevu aldim 10 Şubat drumuz geç dedi 10 gün daha antibiyotik kullanabilirsiniz dedi profoder falan bisekilde bulun dedi orta kulak arkasında kemiği eriten iltihap olabilir ileri tetkikler tomografi felan yapılması gerekiyor birisi arayarladi apar topar çıktık hayırlısı olsun hakkımızda inşallah

Herkese merhabalar, kızlar birşey sormak istedim doktora gitsem mi yoksa önemli birşey değil midir.

Yaklaşık 4 5 aydır iki göğsümün arasında (Tam çizginin başladığı ara) tırnak ucu kadar bir yara var. sürekli kabuk bağlıyor yıkanırken düşüyor, sonra yine kabuk bağlıyor, gri kahverengi gibi bir kabuk. dokunur kaşırsam sonra normal bir yara gibi yanma oluyo, ellemessem hiç bişey hissetmiyorum. şimdi iki göğsümü aralayıp baktım gerildi kabuk ve hafif acımaya başladı yara. kabuk düşünce normalde bir yerinden derini koparırsın nasıl yeri yani alt tabaka kızarır öyle kalıyor kabuk düşünce.

ne iş anlamadım. ikizim yer yapmıştır o yüzden geçmiyo diyo. benim de sırtımda var öyle bi yara tırnak yarası gibi yıllardır orda hep kabuk bağlıyo diyo.

bilemedim canım ya hiçbir fikrim yok Gittin mi bu arada doktora filan gösterdin mi?

bilemedim canım ya hiçbir fikrim yok Gittin mi bu arada doktora filan gösterdin mi?
Yok cnm gitmedim. bişey çıkar diye korkuyorum açıkçası dün banyoda düştü kabuk şimdi yine sertleşmeye başladı kabuk bağlayacak. elim hep orda, elliyorum sürekli. bilemiyorum ne yapsam diye. anneme söylesem babama hemen anlatacak. babamda hastalık hastası biri hemen beni doktora götürür. bekliyorum şimdilik ne olacak diye

Merhaba canım geçmiş olsun öncelikle oğluma hamileyken çıktı sol gogsumun altında bı leke kasindi büyüdü doğumdan sonra geçer gibi oluyor bazen sonra kaşınıyor temre gibi olup geçiyor çok üzerine düşmedim ben ama ihmal etmemelisin kötü bişey çıksa bile erken teşhis her zaman önemli tedirgi oluyorsan için rahat etmesi için gitmelisin

Mrblar kızlar ikinciler olmuş sanırım ben hala tekim istemiyorum da allah isteyene versin inşallah herkes umarım iyidir

Gizem 3. cüye mi hamilesin maşallan canım allah sağlıkla kucağına aldırsın

Mrblar kızlar ikinciler olmuş sanırım ben hala tekim istemiyorum da allah isteyene versin inşallah herkes umarım iyidir

iyiyiz durgunlaştı artık iyice buralar :)

Gizem 3. cüye mi hamilesin maşallan canım allah sağlıkla kucağına aldırsın

evet ya teşekkür ederim Allah izin verirse çoğu gitti azı kaldı :) sabırsızlıkla bekliyorum küçük oğlumu

Selamlar salgın tehlikesi ile nasıl gidiyor hayatlarınız Benim doğum yaklaşıyor bir de üçüncü sezaryen olacağı için 37 haftalık iken alması gerektiğini söyledi doktor 24 nisana gün verdi hayırlısı şu virüs ortamında küvöze girer diye korkuyorum, yarık damak doğar diye korkuyorum Ayrıca oğlumun tekrar yarık damak ameliyatı olması lazımdı 2.5 yaşında diye söylüyordum belki hatırlarsınız ameliyat olacağı hastanede muayene ve ameliyatlar da süresiz durduruldu şu an ve oğlum 2.5 yaşına geldi doğumdan önce Mart Ya da Nisan ayında ameliyatı ettirecektik
Kuzularımla öylece evde oturuyoruz.. eve yardımcı da alamıyorum artık dışardan virüs getirir korkusuyla.. annem babam risk grubunda olduğu için onlarla da görüşemiyoruz.. güçlü durmaya çalışıyorum ama çok zorlanıyorum

Allah yardımcımız olsun cnm. çok zor bir süreç. ben çalışıyorum. annem bakıyor bizim oğlana. evde kala kala kudurdu diyebilirim bunaldı artık ne zamana kadar böyle sürecek bu durum aklım ermiyor. gün aşırı gidip görüşüyoruz. arkamızdan ağlıyor. Bir sürü etkinlik kitabı aldık onları yapıyo ama kesmiyo bizimkini artık. Temizliğimize çok dikkat ediyoruz. artık banyo yapmaktan bıktım. hergün eşim işe getirip götürüyo. kayınvalidem ve kayınpederim risk grubunda olduğu için 20 gündür görüşmyoruz. ama bu hafta sonu sanırım oğlanı götürüp göstercez. çok özlemişler yıkanıp paklanıp uzaktan görüşcez işte bir yere kadar insanlar da uzak durabiliyor işte napalım. Allah yardımcımız olsun ya. çok kötü bir süreç. sosyal hayat kalmadı. çocukla görüşemiyoruz. hiç bişey yapamıyoruz yemek yemekten başka

Canim benim, ne kadar zorlandigini hayal dahi edemiyorum!

Yani gebeliğin son düzlüğünde yardımcı olmadan 2 küçük çocuk çok yıpratıcı olmalı.

Doğum ve oğlunun ameliyatları konusunda yapacak hiç bir şey yok, kısmet demekten başka. Herşeyin yolunda gideceğini um ve içini ferah tutmaya çalış olur mu.. Şu an ekstra strese hiç ihtiyacın yok..

Lütfen henüz olmamış şeyler için endişelenme. Enerjini düşürme. Eğer işler yolunda gitmezse o zaman bakarsın duruma.

Ah canım ya çok üzüldüm çalışanların hali daha zor ben çalışmıyorum eşim de home office zaten bizden dışarı çıkan ya da eve giren olmuyor Anneanne dede torunları çok özledi biz de bir formül bulmaya çalışıyoruz bizden onlara bir şey bulaşmaz biz tamamen karantinadayız hepimiz evdeyiz ama babam çalışıyor benim de annemle odaları ayırmışlar vs yani bana bulaşır karnımdakine bir şey olur diye korkuyoruz uzmanlar etkilemiyor diyor ama erken doğuma neden oluyormuş sonuçta o etki değil mi yani çok kararsızız

sağol canım teşekkür ederim sizde durumlar nasıl? Allahtan eşim çok Yardımcı oluyor işi eve taşıdı ama pek işini yürütemiyor hem evden tam olmuyor hem bana yardım etmekten vakit kalmıyor yani artık gelir yok bir şey yok hayırlısı ile atlatırız bu günleri inşallah

Valla bizde deli dehşet bir tempo devam ediyor.

Eşim de ben de evden çalışıyoruz. Eşimin işleri çok yavaşladı, büyük bir mağaza zincirinde genel merkezde çalışıyor. Genel merkez ve mağazalar süresiz kapatıldı, o sebeple işler şu anda çok yavaş. Şu an en büyük kaygısı işten çıkarılmak. Mayıs ayına kadar personel maaşları garanti altına alınmış ama sonrası allah kerim.

Benim işim ise ilaç sektöründe ve fabrikalarla alakalı olduğu için tam gaz çalışmaya devam. Daha doğrusu şöyle diyeyim, yurt dışından ilaç hammaddesi getirip, ilaç üretmeleri için Türkiye'deki fabrikalara veriyoruz. Fabrikalar üretime devam ettiği sürece - ki devam ediyorlar- işlerimiz hiç azalmadı. Sabah 9 pc başına oturuyorum full akşama kadar çalışıyorum.

Eşim evde olduğu için bakıcımızı arabayla evinden alıp akşam evine bırakıyor. Sağolsunlar ikisi de hem evi hem çocukları çekip çeviriyorlar, yoksa benim bu şekilde çalışma ihtimalim olmazdı normal olarak.

Yine de aralıksız bir tempom var. Mesela iş yavaşladığı anda kalkıp çamaşır atıyorum, arada çocuklarla boğuşuyorum, ya da bir yemek koyuyorum. Evden çalışırken tamamen kendini izole etmek mümkün olmuyor küçük çocuk varken.

Ben nispeten şanslı kısımdayım. Düzeni iyi kötü kurduk. Amacım bu ilk dalgayı hastalanmadan atlatabilmek. En azından ilaç geliştirilene kadar hastalanmamak.

Allah yardımcınız olsun canım.. bakıcı almasanız bir müddet olmaz mı ki gerçi siz de düşünmüşsünüzdür İstanbul’da değil misiniz bakıcının kimlerle teması oluyor tam olarak emin olamazsınız hiçbir zaman ben Yardımcı almıyorum artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…