2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Kizlar bu çiş tutmayı benimki abartiyor siz e vazgecmelimiyim dün sabah 9.30 gibi çıkardık bezi akşam denize gittik 5 gibi yüzdü çıktı çiş yaptı bu sürede girmedi tuvalete gitti bı kaç kere hatta niye gitmiyorsun gibi konuşmalar yaptık ama konuşmak bile istemiyor lazimliknise yaratmış ki tuvalete alıp koysam klozet sevmiyoruz bana sarılıyor oturunca
Babaannesi yapmak istediğini başarmış.

Babaannesi yapmak istediğini başarmış.
Çiş konusunda bir pedogoya bile gitmek istiyorum ama erken olduğunu da düşünüyorum yapabilir ama korkuyor yenicez birde lazimlik tarzı biseyler alıp tuvalete koyucam olmazsa biraz kendine güveni gelene kadar beklerim yine

Herkes sütten kesme wc Eğitimi derdinde ben Hale’n daha en başta verilmesi gereken uyku düzenindeyim :KK45:

Selam arkadaşlar benim kızım gece 12den önce uyumaz sabah da 8de kalkardı

Artık öğle uykusunu bıraktı tamamen akşam 8 sabah 8 uyumaya başladı

Öğlenleri bir türlü uyumuyordu 14 civarı anca uykusu gelir uyurdu sonra 15 oldu sonra 16 oldu derken ben de 16 da uyutmak istemedim öğlen ne kadar geç uyursa gece de o kadar geç yatıyordu

16 da uyutmadım tabi 18 gibi iyice uyku bastırıyordu olduğu yere uyuyakalıyordu filan

Ben kızım 19.30 a kasar tutmak için epey çabaladım yüzünü yıkıyordum filan uyumasın diye :)

Artık 19.30 da yatağa gidiyoruz, öğle uykusunu bıraktığı için üzülüyorum ama çocuk hiçbir zaman öğlen uyumadı ki hep ikindi ve sonrası uyurdu

Hayırlısı olsun bakalım küçüğüm balım tatlı oğlum da aynı saatte uyuyor ama öğlen de uyuyor :) oğluma baktıkça kızım ne kadar zor bir çocukmuş ya diyorum

Aynı saatte uyutup uyandırıyorum ikisini de kreş gibi ortam yapıyorum evde :)

Çiş konusunda bir pedogoya bile gitmek istiyorum ama erken olduğunu da düşünüyorum yapabilir ama korkuyor yenicez birde lazimlik tarzı biseyler alıp tuvalete koyucam olmazsa biraz kendine güveni gelene kadar beklerim yine
Canım kimseyi karıştırma. Gerekirse yıllık izin al. Sanki ilk defa başlıyor gibi başla ama sadece sen ilgilen. Gördüğüm kadarı ile duygu dolu bı kadınsın. Başarirsiniz:)

Canım kimseyi karıştırma. Gerekirse yıllık izin al. Sanki ilk defa başlıyor gibi başla ama sadece sen ilgilen. Gördüğüm kadarı ile duygu dolu bı kadınsın. Başarirsiniz:)
Maalesef cnm buraya başlayalı 3 ay oldu iki ay sonra doğum izni o yüzden babaanneyi uyarıyorum anne öyle söyleme korkmuş diyorum dün akşam kaçırdı halıya olsun bağırma diyor daha bı kaç defa daha batıracak dedi normalde kızar bağırdı ikna olmay basladi gibi simdo kızı tuvalete gitmeye alustirma da
Annem bize sevgisini belli etmezdi ben hep babamla dertlesirdim o yüzden kendine öz guvenli sevildigini bilen hisseden imanlı kuranli bilgili sevgiye doymuş bir evlat yetiştirmek istiyorum yaslandigimda bana anne olduğum için mecburen bakacak değil kendi sevdiği ve istediği için yanımda olacak bı evlat olsun
Ben çocukları çok severdim kendi evladımı başıma taç yaptım biraz uzun yazdım ama duygularimi ifade etmek istedim

Herkes sütten kesme wc Eğitimi derdinde ben Hale’n daha en başta verilmesi gereken uyku düzenindeyim :KK45:

Öğlenleri bir türlü uyumuyordu 14 civarı anca uykusu gelir uyurdu sonra 15 oldu sonra 16 oldu derken ben de 16 da uyutmak istemedim öğlen ne kadar geç uyursa gece de o kadar geç yatıyordu

16 da uyutmadım tabi 18 gibi iyice uyku bastırıyordu olduğu yere uyuyakalıyordu filan

Ben kızım 19.30 a kasar tutmak için epey çabaladım yüzünü yıkıyordum filan uyumasın diye :)

Artık 19.30 da yatağa gidiyoruz, öğle uykusunu bıraktığı için üzülüyorum ama çocuk hiçbir zaman öğlen uyumadı ki hep ikindi ve sonrası uyurdu

Hayırlısı olsun bakalım küçüğüm balım tatlı oğlum da aynı saatte uyuyor ama öğlen de uyuyor :) oğluma baktıkça kızım ne kadar zor bir çocukmuş ya diyorum

Canım kendisi bırakmış zaten yapacak birşey yok. Akşam erken uyuyormuş o yeter ona. Zaten bazı çocuklar bu yaşta bırakıyormuş öğlen uykusunu. 9-13 saat uyusa yeter bu aylarda.

En azindan akşam bı düzenin olmuştur cnm bıraksam benimki de uyumayacak pazarlari uyumuyor zaten hafta içi babaanne zorla uyumuyor gecede 12 den önce çok zor
Sende bu şekilde bir düzen kurmussundur

oğlunun sıkıntılarını unutturmak için yaradan sana başka yeredn sabır vermiş benim kızda uyumazdı hatrlarsın hala daha öğlen yarım saat 1 sata filan uyurn oda 3 te 4 te ama gece 12 den uyumaz gece 10 da yatarsa gece kalkıyor uyumamasına alıştım artık beraber saatlerce oturup sohbet edioruz yemek yiyoruz oyun oynuyorz snra yatıyo ztn

Canım kendisi bırakmış zaten yapacak birşey yok. Akşam erken uyuyormuş o yeter ona. Zaten bazı çocuklar bu yaşta bırakıyormuş öğlen uykusunu. 9-13 saat uyusa yeter bu aylarda.

Eşim çok takıyor çocuklar 4-5 yaşına kadar öğlen uyur çok erken oldu diye gelişimi gerileyecek diye üzülüyor ya bilmiyorum bu konu hakkında bilgin var mı çok mu kötü bir şey öğlen uyumaması?

En azindan akşam bı düzenin olmuştur cnm bıraksam benimki de uyumayacak pazarlari uyumuyor zaten hafta içi babaanne zorla uyumuyor gecede 12 den önce çok zor
Sende bu şekilde bir düzen kurmussundur

Gece 12 den önce uyumuyorsa zor oluyor ya gerçekten ben artık yıpranmadığımı farkettim çocuklarımla daha çok oyun oynuyorum daha enerjik ve mutluyum artık

oğlunun sıkıntılarını unutturmak için yaradan sana başka yeredn sabır vermiş benim kızda uyumazdı hatrlarsın hala daha öğlen yarım saat 1 sata filan uyurn oda 3 te 4 te ama gece 12 den uyumaz gece 10 da yatarsa gece kalkıyor uyumamasına alıştım artık beraber saatlerce oturup sohbet edioruz yemek yiyoruz oyun oynuyorz snra yatıyo ztn

Ee aynıymış bizim kızlar öğlen uyumuyor ikindi uyuyor ee böyle olunca gece 12 den önce yatmıyor çocuk

İkinci bir bebek olunca evde büyük olanın akşam uyanık olması çok sıkıntı sessiz ol demekten anlamıyor ki sürekli çığlık sürekli koşturmaca ilki uyanır durur onu tekrar uyuturken ikinci tepene dikilir durur (eşim akşamları çalışıyor o nedenle çok zorlanıyordum akşamları yalnızım hep)

O nedenle akşamları ikisinin de erkem yatması beni çok rahatlattı ama öğlen uyumaması da bir sakıncası olur mu diye düşündürüyor beni

Eşim çok takıyor çocuklar 4-5 yaşına kadar öğlen uyur çok erken oldu diye gelişimi gerileyecek diye üzülüyor ya bilmiyorum bu konu hakkında bilgin var mı çok mu kötü bir şey öğlen uyumaması?

Gece 12 den önce uyumuyorsa zor oluyor ya gerçekten ben artık yıpranmadığımı farkettim çocuklarımla daha çok oyun oynuyorum daha enerjik ve mutluyum artık

Ee aynıymış bizim kızlar öğlen uyumuyor ikindi uyuyor ee böyle olunca gece 12 den önce yatmıyor çocuk

İkinci bir bebek olunca evde büyük olanın akşam uyanık olması çok sıkıntı sessiz ol demekten anlamıyor ki sürekli çığlık sürekli koşturmaca ilki uyanır durur onu tekrar uyuturken ikinci tepene dikilir durur (eşim akşamları çalışıyor o nedenle çok zorlanıyordum akşamları yalnızım hep)

O nedenle akşamları ikisinin de erkem yatması beni çok rahatlattı ama öğlen uyumaması da bir sakıncası olur mu diye düşündürüyor beni
sanmam olucanı benim yigenimde öğlen uykusunu kendi bıraktı

İhtiyaç duysa uyurdu canım. Benimki benim olduğum gunler uyumuyor hatta gece 12 de uyuyor. Toplamda 10-12 saat uyuyorsa sıkıntı yok. Keyfine bak :KK66: Babalar da her şeye karışıyor yahu :)

cnm öğlen uyumaması gelişimi için sıkıntı yaratmaz hiç merak etme. genelde çocuklar 3 yaşına doğru öğlen uykularını bırakıyor diye biliyorum. ama kızın kendi isteyerek uyumuyorsa demek ki dayanabiliyor ve büyüdüğünü gösteriyor bu durum. bnm oğlum da mesela hiç hatırlamam saat 8.30 uyansın. her sabah martılar gibi 6.30 7 de başlıyor bağırmaya :)

PembeLokum PembeLokum canım uyusunda büyüsün diye boşuna söylemiyorlar ama bildiğim kadarıyla bu yaşta öğlen uykusunu bırakan çocukda çok. Akşam erken uyuması daha güzel bence hiç kafana takma sen. Uykusu olsa uyur zaten. Günde 9-13 saat kadar uyuyorsa sıkıntı olmaz. Hem akşam senin için daha rahat olur kendinede vaktin kalır dert etme

Alıntı yapamadım Canlar dediğiniz gibi ihtiyaç duymadığı için uyumuyor demek mesela Kızım haftada 1-2 gün sabah 5te uyanıyor ve öğlen uyuyor öyle olunca mesela bugün de öyle oldu :)

Eskiden gece uykusu 9 saatti artık 13 saat uyuyor

Teşekkür ederim sayenizde içim rahatladı

Çocukların erken yatması her gün aynı saatte yatması süper bir şeymiş herkese öncekikle uykuyu düzene sokmayı tavsiye ederim 2 yıl 3 Aydan sonra başarmış olsak da:KK45:

Olmadi
Beze geri donduk
Tam 10 gun denedim ama olmadi yani cocuk hazir degilmis bunu anladim resmen mutsuz oldu cocum
Bezi taktil eski nesesi yerine geldi.
Bezliyken de hic cis demesi yani alismis olsa istemez gelince soylerdi
Yok anam cocugumuda kendimi de yipratamam
2.5 yasi beklicem duruma gore bakicam
Zaten konusamiyor iyice stres oldu yavrum
Kaka diyemiyor mesela dada diyor onuda gelince soylemedi 10 gunde
Altina yapti rahatsiz da olmadi
Olmadi yani kizlar

Olmadi
Beze geri donduk
Tam 10 gun denedim ama olmadi yani cocuk hazir degilmis bunu anladim resmen mutsuz oldu cocum
Bezi taktil eski nesesi yerine geldi.
Bezliyken de hic cis demesi yani alismis olsa istemez gelince soylerdi
Yok anam cocugumuda kendimi de yipratamam
2.5 yasi beklicem duruma gore bakicam
Zaten konusamiyor iyice stres oldu yavrum
Kaka diyemiyor mesela dada diyor onuda gelince soylemedi 10 gunde
Altina yapti rahatsiz da olmadi
Olmadi yani kizlar
Takılma cnm ne kendini ne evladını yıpratma hazır olduğunda sinyal verecektir sana.

X