2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Bayram dönüşü yatağa geçeceğim lakin bazasiz yere atacağım ilk etapta. Baza sonraki aşamada...
bizimki uzun zamandır sığmıyor beşiğe çok dönüyo yakın zamanda değiştirmk istiyorum yatağını ama bazada dar napsam bilemedim
yere alışırsa yüksek zor gelmezmi

selam kızlar konuya lap diye dalıyorum ama bişey sorucam beşikten çıkıp yatağa geçen var mı
Canım biz çok olduk beşikten çıkalı. Yer yatağında yatıyor uzun zamandır ama onda bir sürü önlem aldığım halde gece yataktan inmiş halıda yatarken bulduğum çok oluyor.
Baza alacağım yakında ama tabi kenarlarına koruma yaptıracağım sanırım büyük beşik olacak yani

selam kızlar konuya lap diye dalıyorum ama bişey sorucam beşikten çıkıp yatağa geçen var mı
cnm biz 4,5 ay önce 100*200 ölçülerinde çatılı yer yatağı yaptırdık. odasında yalnız başına uyuyor. kapısını açık bırakıyoruz. ilk zamanlar kendini çok çarptı oraya buraya ama artık kendini korumayı bildiği için çarpmalar olmuyor. bazalı yataklar yerden çok yüksek oluyor cnm. tek başına yine yatamaz ki onda. düşme olasılığı çok yüksek. kenar korumaları satılıyor internette, ama onlarda çok kısa. yattı tarafa koyduğunu düşün. gece ayak ucuna yattı orası açık düşecektir muhtemelen. baza çok tehlikeli. yer yatağı öneririm. çatısında perdesi de var. paylaştığım eve benziyor. çatının yarısı kapalı yarısı açık yaptırdık. perde ile kapattık. hem daha karanlık olsun hem de ara da açık kalsın diye. duvar kağıtları ile kapladık odayı. yarıya kadar bulut aşağı doğru gri beyaz çizgiler. odasını severek yatıyor. yatağına bayılıyor. Bazalı yatak bence yüksek kalacaktır.

Eklentiler

• 1.jpg
    1.jpg
    82,9 KB · Görüntüleme: 39
bizimki uzun zamandır sığmıyor beşiğe çok dönüyo yakın zamanda değiştirmk istiyorum yatağını ama bazada dar napsam bilemedim
yere alışırsa yüksek zor gelmezmi
Bazali hali ile olan yüksekligin yarisi oluyor. Bizim yatak yuksey ona inip cikiyor.Sorun olmaz bence. Bazaya geçene kadar en az bir yıl geçer...

kayınvalidem bugün altını açık bırakmış hava alsın diye hatta olay az önce olmuş :) hiç aklımıza gelmeyecek bir şey yapmış. mutfakta makineyi boşaltıyormuş. hiç sesi gelmiyo diye bakim demiş. ne görsün. daha doğrusu bulamamış evin içinde. sen yere kaka yap. al onu yerden. karanlıkta banyoya gir ve klozetin içine atmaya çalış tabi eline yapıştığı için atamamış sıvamış her yerini :) ne çığlık attım diyo kayınvalidem görünce. tabi oğlum da kahkaha çığlıkları atmış tepinmiş heyecandan yerinde :) klozetin içinde bir şey kalmış da onu almış sanmış kayınvalidem :)
Ayy ne güldüm canım ya başıma gelse sinirden küplere binerdim herhalde sen anlatınca komik geldi

pcfl pcfl kac gun deneyip basarisiz olunca birakmak lazim egitimi biliyormusun
Cunku 4.gun ve gelisme yok sadece cisi tutuyordu bu aksam onuda birakti
Kakasi hic saymiyorum 5 kez altina yapti kakasini farkinda bile degil rahatsiz olmadi yani
Her defasina sakince annecim yanlislikla olmus ben senin yanindayim bir dahakine geldiginde wcye yapalim diyorum ama beni dinlemiyor bile.

pcfl pcfl kac gun deneyip basarisiz olunca birakmak lazim egitimi biliyormusun
Cunku 4.gun ve gelisme yok sadece cisi tutuyordu bu aksam onuda birakti
Kakasi hic saymiyorum 5 kez altina yapti kakasini farkinda bile degil rahatsiz olmadi yani
Her defasina sakince annecim yanlislikla olmus ben senin yanindayim bir dahakine geldiginde wcye yapalim diyorum ama beni dinlemiyor bile.
Başarısızlık diye bir şey yok ki... Beceri bu belli ki seninki biraz zorlayacak. Net şunu söyleyebilirim; birakirsan sonrası daha zor olacaktır.

Her çocuğun zor bi şeyi oluyor. Benimkini yıkamak inan işkence. Sudan nefret ediyor!

2 haftadır eğitimdeyiz bizde ama eğitim denmez aslında gece bende bağlıyorum ama yapmıyosabah hemen çişe gidiyo allah sağ salim kavuştursun sizide
Ya bizde üzerine gündüz düşülmuyor bez baglaniyor ben geldiğimde açıyorum eğer bu esnada çiş yaparsa babaanne yakarım poposu felan diye kızıyor çok canını yapmayacak şekilde cimdikliyor öyle olunca bende bişey diyemiyorum kaç kere söyledim dinlemiyor korkutma diye şimdi gitmeye korkuyor söylüyor cisim geldi diye önümüzdeki hafta itibariyle halıları kaldırıp halı üstü sericem eve yıkaması kolay olsun diye gecede bağlamından bianda bırakılan bakalim ne olacak

Ya bizde üzerine gündüz düşülmuyor bez baglaniyor ben geldiğimde açıyorum eğer bu esnada çiş yaparsa babaanne yakarım poposu felan diye kızıyor çok canını yapmayacak şekilde cimdikliyor öyle olunca bende bişey diyemiyorum kaç kere söyledim dinlemiyor korkutma diye şimdi gitmeye korkuyor söylüyor cisim geldi diye önümüzdeki hafta itibariyle halıları kaldırıp halı üstü sericem eve yıkaması kolay olsun diye gecede bağlamından bianda bırakılan bakalim ne olacak

Ayyy senin kv ne fena
Yakarim poponu ne demek yaaa cimciklemek
Ben aman psikolojisi bozulmasin bilincaltinda kotu birsey uyanmasin diye 5 gundur yapmadigim sebeklik kalmadi ogluma.
Bu eskiler niye boyle. Anneannem rahmetli ben kucukken bigun etek giydim diye gunahcilar yakar seni dedi.
Ben bir muddet omzumda gunahci melek oldugunu dusunup boyle tutuk tutuk hareket etmisim
Annem niye boylesin kizim noldu diyince anneannem boyle dedi anne gunahcilar yakarmis beni dikkat etmem lazim demisim
Annem yok oyle bir sey kizim falan diye beni rahatlatmis anneannemede firca
Ama hatirliyorum hayal meyal baya bi sure tirsmistim yani

Ay kv ne öyle ya çok sinir bozucu. Tamam bizde böyleydi bizde çocuk büyüttük fln diyorlarda zaman değişti kavrayamıyor mu
Canım imkanın varsa kv ye baktırmasanda farklı bir yol düşünsen kreş falan daha sağlıklı olacak çocuğun için sanki

Üzüldüm. Allah sabır versin.

Ay kv ne öyle ya çok sinir bozucu. Tamam bizde böyleydi bizde çocuk büyüttük fln diyorlarda zaman değişti kavrayamıyor mu
Canım imkanın varsa kv ye baktırmasanda farklı bir yol düşünsen kreş falan daha sağlıklı olacak çocuğun için sanki
Şuan için maalesef cnm ikinci geliyorum göndermek istemiyorum vermek istediğim bı iki yer vardi ama bezli almıyorlar maalesef yarım günde olsa göndermek istiyordum artikdogumdan sonra ise dönünce bı değişiklik düşünüyorum

B biyologmerve pcfl pcfl seda222008 seda222008 teşekkürler kızlar yapacağım birseybyok maalesef güzel güzel uyarıyorum k. Valideyi öyle söyleyince korkuyor felan diye yavaş yavaş ikna oluyor gibi
Bugün tekrardan başladık eğitime ama ne hikmetse her başlangıç büyük abdest le olyoro korkuyor o yüzden bunu nasıl asabilirim anlatıyorum hadi su dokelim onlar korkup kaçan diyorum hem onu yapmazsa karnınız çok ağrır gitsinler felan diye anlatıyorum ama yinede korktum diyor nasıl yapicam bilemedim

B biyologmerve pcfl pcfl seda222008 seda222008 teşekkürler kızlar yapacağım birseybyok maalesef güzel güzel uyarıyorum k. Valideyi öyle söyleyince korkuyor felan diye yavaş yavaş ikna oluyor gibi
Bugün tekrardan başladık eğitime ama ne hikmetse her başlangıç büyük abdest le olyoro korkuyor o yüzden bunu nasıl asabilirim anlatıyorum hadi su dokelim onlar korkup kaçan diyorum hem onu yapmazsa karnınız çok ağrır gitsinler felan diye anlatıyorum ama yinede korktum diyor nasıl yapicam bilemedim

Onlar korkup kacar dersen daha cok korkmazmi sanki
Yani ne bilim ben senin yanindayim annem korkmana gerek yok kakalari yapalim ki onlarda yuvasina klozete kavussun bizde yeni yeni mamalar yiyelim falan diyorum ben
Ne derece dogru bilemem ama ona yanindayimi hissettirmek guven duygusu raha etkiliyor bence
Haaa bizede sorarsan 1 haftada 2 gun kaka lazimliga yapti ki oda yarim yani anlican 1 haftadir hergun hemen hemen kaka temizliyorum kilodundan ama sakinlikle ayni seyleri soylemeye calisiyorum elimden geldigince

Onlar korkup kacar dersen daha cok korkmazmi sanki
Yani ne bilim ben senin yanindayim annem korkmana gerek yok kakalari yapalim ki onlarda yuvasina klozete kavussun bizde yeni yeni mamalar yiyelim falan diyorum ben
Ne derece dogru bilemem ama ona yanindayimi hissettirmek guven duygusu raha etkiliyor bence
Haaa bizede sorarsan 1 haftada 2 gun kaka lazimliga yapti ki oda yarim yani anlican 1 haftadir hergun hemen hemen kaka temizliyorum kilodundan ama sakinlikle ayni seyleri soylemeye calisiyorum elimden geldigince
Biliyorum ki canim ilk başta annecim korkma yanindayim onları yapmamız lazım onlar iyisin namazlarımızı yiyelim diyordum ama çok sakin değil ağlayarak yaptı ve çiş diyen çocuk korkudan vazgeçti bı hafta ara verdim bugün tekrar bu sefer ağlaması yaptıktan sonra biraz kalkmak istedi hadi su dokelim onlar senden korksunlar deyince biraz güldü su döktü ne dere doğru yapıyorum bilmiyorum ama verdiği teoriye göre hareket ediyorim

Biliyorum ki canim ilk başta annecim korkma yanindayim onları yapmamız lazım onlar iyisin namazlarımızı yiyelim diyordum ama çok sakin değil ağlayarak yaptı ve çiş diyen çocuk korkudan vazgeçti bı hafta ara verdim bugün tekrar bu sefer ağlaması yaptıktan sonra biraz kalkmak istedi hadi su dokelim onlar senden korksunlar deyince biraz güldü su döktü ne dere doğru yapıyorum bilmiyorum ama verdiği teoriye göre hareket ediyorim

Dogru haklisin onlara gore hareket ediyoruz aslinda
Benim oglumda 7.gunumuz ama napicam bilemiyorum.
Parkta 2 saat tutuyor bende kaslari gelissin tutmayi iyice kavrasin diye sabah 10 da bide aksam 5te cikariyorum parka
Ama evde yedek kiyafeti oldugunu ve yaparsada degisecegini biliyor tabi evde ben goturiyorum hep bazende kazalar oluyo ona takilmiyorum
Ama gece cok sorun
9 da yatiyor ve sabaha kadar 3kez yapiyor
Dun gece 2kez carsaf ust degistim birkezde lazimliga yapti
Carsafi ustu degisirken de uykusu aciliyor cok sinirleniyor baris cigris ev
Annemde gece bez bagla deyip duruyor
Napicam bilemiyorum

Dogru haklisin onlara gore hareket ediyoruz aslinda
Benim oglumda 7.gunumuz ama napicam bilemiyorum.
Parkta 2 saat tutuyor bende kaslari gelissin tutmayi iyice kavrasin diye sabah 10 da bide aksam 5te cikariyorum parka
Ama evde yedek kiyafeti oldugunu ve yaparsada degisecegini biliyor tabi evde ben goturiyorum hep bazende kazalar oluyo ona takilmiyorum
Ama gece cok sorun
9 da yatiyor ve sabaha kadar 3kez yapiyor
Dun gece 2kez carsaf ust degistim birkezde lazimliga yapti
Carsafi ustu degisirken de uykusu aciliyor cok sinirleniyor baris cigris ev
Annemde gece bez bagla deyip duruyor
Napicam bilemiyorum
Canım altına yaptığında tepki vermemek değil de bir daha yapmamalısın kaza olmuş ama biz bak pijamaya yapmıyoruz tuvalete yapıyoruz gibi uyarmalısın bence. Hatta ben bir ara tuvalete gitmek istemiyorum diye ağladığında fln uff çok çişim geldi deyip koşarak tuvalete gidiyordum, dışarıya çıkacağımızda hala dışarıya çıkmadan bi çişimi yapayım da parkta çişim gelmesin diyorum oda geliyor bende bi çişimi yapayım diye.
Gündüzü çözmeden geceyi çözemezsin ama bez bağlarsan hiç çözülmez. Eğer gece uyanmıyorsa uyuduktan sonra yavaşça bez bağlayıp sabaha karşı o uyanmadan almayı deneyebilirsin belki ablam öyle yapmış o söylemişti bu yöntemide. Bir kaç gün sonra gündüz çişini öğrenince gecede bez kuru kalktı hep demişti

X