2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Canım altına yaptığında tepki vermemek değil de bir daha yapmamalısın kaza olmuş ama biz bak pijamaya yapmıyoruz tuvalete yapıyoruz gibi uyarmalısın bence. Hatta ben bir ara tuvalete gitmek istemiyorum diye ağladığında fln uff çok çişim geldi deyip koşarak tuvalete gidiyordum, dışarıya çıkacağımızda hala dışarıya çıkmadan bi çişimi yapayım da parkta çişim gelmesin diyorum oda geliyor bende bi çişimi yapayım diye.
Gündüzü çözmeden geceyi çözemezsin ama bez bağlarsan hiç çözülmez. Eğer gece uyanmıyorsa uyuduktan sonra yavaşça bez bağlayıp sabaha karşı o uyanmadan almayı deneyebilirsin belki ablam öyle yapmış o söylemişti bu yöntemide. Bir kaç gün sonra gündüz çişini öğrenince gecede bez kuru kalktı hep demişti

Gunduz disarda tutuyor az once pazardaydik 2 saat tuttu ama evde bana yapiyor kesin
Uyuduktan sonra bez baglicam bu gece bakalim

Tuvalet egitimi verim derken uyku egitimi vermis olduk
Ayakta sallanmadan uyumayan cocuk artik sallanmiyor nasil oldu anlamadim
Yanina uzaniyorum masal anlatiyorum ninni aciyoruz kicini done done uyuyor
Saka gibi
Bu cocuklar gercekler kendi programlarina uyduruyorlar bizleri kesin net...

Ya bizde üzerine gündüz düşülmuyor bez baglaniyor ben geldiğimde açıyorum eğer bu esnada çiş yaparsa babaanne yakarım poposu felan diye kızıyor çok canını yapmayacak şekilde cimdikliyor öyle olunca bende bişey diyemiyorum kaç kere söyledim dinlemiyor korkutma diye şimdi gitmeye korkuyor söylüyor cisim geldi diye önümüzdeki hafta itibariyle halıları kaldırıp halı üstü sericem eve yıkaması kolay olsun diye gecede bağlamından bianda bırakılan bakalim ne olacak

ah bu eski kafalar ya herkes bi ayrı alem

Tuvalet egitimi verim derken uyku egitimi vermis olduk
Ayakta sallanmadan uyumayan cocuk artik sallanmiyor nasil oldu anlamadim
Yanina uzaniyorum masal anlatiyorum ninni aciyoruz kicini done done uyuyor
Saka gibi
Bu cocuklar gercekler kendi programlarina uyduruyorlar bizleri kesin net...
aynen öyle kendi kendilerinni programını yapıyor biz sadece yardım ediyoruz

cnm biz 4,5 ay önce 100*200 ölçülerinde çatılı yer yatağı yaptırdık. odasında yalnız başına uyuyor. kapısını açık bırakıyoruz. ilk zamanlar kendini çok çarptı oraya buraya ama artık kendini korumayı bildiği için çarpmalar olmuyor. bazalı yataklar yerden çok yüksek oluyor cnm. tek başına yine yatamaz ki onda. düşme olasılığı çok yüksek. kenar korumaları satılıyor internette, ama onlarda çok kısa. yattı tarafa koyduğunu düşün. gece ayak ucuna yattı orası açık düşecektir muhtemelen. baza çok tehlikeli. yer yatağı öneririm. çatısında perdesi de var. paylaştığım eve benziyor. çatının yarısı kapalı yarısı açık yaptırdık. perde ile kapattık. hem daha karanlık olsun hem de ara da açık kalsın diye. duvar kağıtları ile kapladık odayı. yarıya kadar bulut aşağı doğru gri beyaz çizgiler. odasını severek yatıyor. yatağına bayılıyor. Bazalı yatak bence yüksek kalacaktır.
doğdu doğalı hep odasında zaten ama bu ikea divanla baza arasında kaldım 3 yaşına kadar ztn mecbur beşiğinde yatıcakta şimdi bişey alırsam gençliğine kdr kullansın istiyorum 10-12 yaşına kadar filan b idaha bi daha kırk kere eşya almıyım bu montesoriler güzel ama işte bana kısa ömürlü geliyor

doğdu doğalı hep odasında zaten ama bu ikea divanla baza arasında kaldım 3 yaşına kadar ztn mecbur beşiğinde yatıcakta şimdi bişey alırsam gençliğine kdr kullansın istiyorum 10-12 yaşına kadar filan b idaha bi daha kırk kere eşya almıyım bu montesoriler güzel ama işte bana kısa ömürlü geliyor
yok cnm kısa ömürlü niye olsun. bebek yatağı boyutunda değil ki. tek kişilik yataktan biraz daha büyük hatta. tek kişilikler 90*180. bu yataklar 100*200 oluyor. ben 150*200 yaptıracaktım çift kişilik ama çok pahalıya çıktı yatak standart ölçülerinde yaptırdık. içerisine döşeğini de kalın aldın mı. evlenene kadar yatsın. 1.200 TL döşek, 1.300 TL çatılı yatak tutmuştu. ileri de çatısını istemez ise kestirip kullanacağız. yerden 20 cm yükseklikte bizimki. çok rahat bir yatak arkadaşım önermişti. iyi ki almışız diyorum.

Bizimde motessori yer yatagi
8 ayliktan beri o yatakta
Ben marangoza olculeri verdim 250 tl ye yapti catisiz bizimki
400e de yatastan yatak aldim icine
Ucuza mal ettim
Ilkokulda falan bazali yataga gecerim heralde

Dogru haklisin onlara gore hareket ediyoruz aslinda
Benim oglumda 7.gunumuz ama napicam bilemiyorum.
Parkta 2 saat tutuyor bende kaslari gelissin tutmayi iyice kavrasin diye sabah 10 da bide aksam 5te cikariyorum parka
Ama evde yedek kiyafeti oldugunu ve yaparsada degisecegini biliyor tabi evde ben goturiyorum hep bazende kazalar oluyo ona takilmiyorum
Ama gece cok sorun
9 da yatiyor ve sabaha kadar 3kez yapiyor
Dun gece 2kez carsaf ust degistim birkezde lazimliga yapti
Carsafi ustu degisirken de uykusu aciliyor cok sinirleniyor baris cigris ev
Annemde gece bez bagla deyip duruyor
Napicam bilemiyorum
Seninki biraz zor oluyor. Bak psk bı arkadasim var onunki de çok zor oldu. Yani bazı çocuklar zorluyor. Bence bu sizin çocuklarınızla olan ilişkiden kaynaklı. Biraz kıyamıyor, onun her şeyini etraflıca dusundugunzden kaynaklı gibi.

Bizimde motessori yer yatagi
8 ayliktan beri o yatakta
Ben marangoza olculeri verdim 250 tl ye yapti catisiz bizimki
400e de yatastan yatak aldim icine
Ucuza mal ettim
Ilkokulda falan bazali yataga gecerim heralde
aslında en güzeli o ama ben tikliyim yerde yatsın istemiyordum bide odası çok büyük değil. ileriye dönük bişeylr yapmam lazım sen baya ucuza mal etmişsin bide altını kullanmam lazım çünkü odasında koltuk var onunda altı dolu başka koycak yerim yok içindekileri

yok cnm kısa ömürlü niye olsun. bebek yatağı boyutunda değil ki. tek kişilik yataktan biraz daha büyük hatta. tek kişilikler 90*180. bu yataklar 100*200 oluyor. ben 150*200 yaptıracaktım çift kişilik ama çok pahalıya çıktı yatak standart ölçülerinde yaptırdık. içerisine döşeğini de kalın aldın mı. evlenene kadar yatsın. 1.200 TL döşek, 1.300 TL çatılı yatak tutmuştu. ileri de çatısını istemez ise kestirip kullanacağız. yerden 20 cm yükseklikte bizimki. çok rahat bir yatak arkadaşım önermişti. iyi ki almışız diyorum.
bende şimdi düşününce yerden biraz daha yüksek olursa mantıklı gibi geldi ama altını kullanmam lazım istifleme alanı lazım

Seninki biraz zor oluyor. Bak psk bı arkadasim var onunki de çok zor oldu. Yani bazı çocuklar zorluyor. Bence bu sizin çocuklarınızla olan ilişkiden kaynaklı. Biraz kıyamıyor, onun her şeyini etraflıca dusundugunzden kaynaklı gibi.

Nerde hata yada yanlis yapiyorum inan bilmiyorum
Fikirlere acigim walla
Her istedigi yapilmiyor aslinda konusarak neden yapmadigimi anlatmaya calisiyorum
Ama bir yerlerde yanlisim oldugu kesin

Fikirlere acigim walla
Her istedigi yapilmiyor aslinda konusarak neden yapmadigimi anlatmaya calisiyorum
Komut verir şeklinde yap canim bir de. de.Yapmalı yapabiluriz vs şeklinde değil bunu böyle yap gibi. Duygu tonunu biraz empatik değil, netlestir. Yani azarlar gibi değil ciddi. Kaçış olmadığını anlasin.

Dogru haklisin onlara gore hareket ediyoruz aslinda
Benim oglumda 7.gunumuz ama napicam bilemiyorum.
Parkta 2 saat tutuyor bende kaslari gelissin tutmayi iyice kavrasin diye sabah 10 da bide aksam 5te cikariyorum parka
Ama evde yedek kiyafeti oldugunu ve yaparsada degisecegini biliyor tabi evde ben goturiyorum hep bazende kazalar oluyo ona takilmiyorum
Ama gece cok sorun
9 da yatiyor ve sabaha kadar 3kez yapiyor
Dun gece 2kez carsaf ust degistim birkezde lazimliga yapti
Carsafi ustu degisirken de uykusu aciliyor cok sinirleniyor baris cigris ev
Annemde gece bez bagla deyip duruyor
Napicam bilemiyorum
gece ben külot bez takıyorum görüyor ama ona pijama külodumuz bu diyorum gece yatarken tuvaete gidiyoruz yapıyor sabaha kadar bazen yapıyo bazen yapmıyor kaldırmadım daha hiç 15. gün filan acele etmiyorum ztn 2 yıl gece hep uykusuzdum canım çıktı biraz daha gece uyumak istiyorum

Fikirlere acigim walla
Canım inan benimkide çok zordu ilk başta bez bağla diye ağladı ama ne ağlamak. Her seferinde aynı cevabı verdim. Bağlayamam çünkü bezimiz yok marketteki ablalar Tarık artık bebek değil çocuk oldu ona göre bez yok tuvalete yapması lazım dediler dedim. Yapmıycam tuvalete diye ağladı bu seferde. O zaman üzerin kirlenir bak biz hiç pijamamıza yapmıyoruz dedim. Seveceği şekilde resimli çamaşırlar aldım bazılarını kendisi seçti hatta. Bez yerine bunları giyeceğiz dedim kendi çamaşırımı gösterdim kenarından bak benimde var ve hiç ıslatmıyorum dedim. Koşa koşa tuvalete gittim sözde çok çişim gelmiş gibi. Yani nasıl seviyorsa öyle yapmaya çalış. Altına yaptığında korkutmadan ama yapmaması gerektiğini net bir şekilde hemen hemen aynı cümlelerle anlattım. Yaptı yaptı sonra azıcık kaçırsa sıktı kendini çişim var dedi gerisini tuvalete yapmaya başladı derken şimdi gece gündüz süperiz şükür.
Bu arada uyuduktan sonra bez bağlayacaktın nasıldı gece

Canım inan benimkide çok zordu ilk başta bez bağla diye ağladı ama ne ağlamak. Her seferinde aynı cevabı verdim. Bağlayamam çünkü bezimiz yok marketteki ablalar Tarık artık bebek değil çocuk oldu ona göre bez yok tuvalete yapması lazım dediler dedim. Yapmıycam tuvalete diye ağladı bu seferde. O zaman üzerin kirlenir bak biz hiç pijamamıza yapmıyoruz dedim. Seveceği şekilde resimli çamaşırlar aldım bazılarını kendisi seçti hatta. Bez yerine bunları giyeceğiz dedim kendi çamaşırımı gösterdim kenarından bak benimde var ve hiç ıslatmıyorum dedim. Koşa koşa tuvalete gittim sözde çok çişim gelmiş gibi. Yani nasıl seviyorsa öyle yapmaya çalış. Altına yaptığında korkutmadan ama yapmaması gerektiğini net bir şekilde hemen hemen aynı cümlelerle anlattım. Yaptı yaptı sonra azıcık kaçırsa sıktı kendini çişim var dedi gerisini tuvalete yapmaya başladı derken şimdi gece gündüz süperiz şükür.
Bu arada uyuduktan sonra bez bağlayacaktın nasıldı gece

Bagladim sabah dolu kalkti
Yetisemedim o uyanmadan cikaricaktim ama uyuya kalmisim bende

uyanmis oyuncaklarina gitmis hemen kakasini bile yapmis bezine

Gunduz parkta tutmus bugunde ama ogle uykusunda yapmis yataga

zeyzey3428 zeyzey3428 cnm eski kafa ama iki kendi çocuğu iki eltinin şimdi sıra benimkinde onları böyle egittigi icin kızımı da ayni gibi görüyor ama benim çocuğum farklı ben ilk bir sene kendim baktım ve bazi seyleri tekbasina yapmasına musade ettiğim için şuan kızım merdiveni kendi çıkıyor kendi iniyor mutfağa bulaştığını kendi goturuyor sofra kurma bulaşık yikamama yardım ediyor k. Valide de başımıza iş çıkaracak diyor cisi simdiye çoktan öğrenirdi üzerine düşüldi yaz gelsin hava soğuk derken şimdide korkuyor sanırım yatak konusundada ben oda yapmayı planliyorum ikinci de olunca şuan yerde yatıyor yatağa yatmak istemiyor Done döne rahat rahat uyuyor

zeyzey3428 zeyzey3428 cnm eski kafa ama iki kendi çocuğu iki eltinin şimdi sıra benimkinde onları böyle egittigi icin kızımı da ayni gibi görüyor ama benim çocuğum farklı ben ilk bir sene kendim baktım ve bazi seyleri tekbasina yapmasına musade ettiğim için şuan kızım merdiveni kendi çıkıyor kendi iniyor mutfağa bulaştığını kendi goturuyor sofra kurma bulaşık yikamama yardım ediyor k. Valide de başımıza iş çıkaracak diyor cisi simdiye çoktan öğrenirdi üzerine düşüldi yaz gelsin hava soğuk derken şimdide korkuyor sanırım yatak konusundada ben oda yapmayı planliyorum ikinci de olunca şuan yerde yatıyor yatağa yatmak istemiyor Done döne rahat rahat uyuyor
allah kolaylık versin ikincinde inşalalh uysal sakin bir çocuk olur üzmezler seni ve senin gibi anneleri bakalım galiba özel altı bazalı montesori yaptırcam

Kizlar bu çiş tutmayı benimki abartiyor siz e vazgecmelimiyim dün sabah 9.30 gibi çıkardık bezi akşam denize gittik 5 gibi yüzdü çıktı çiş yaptı bu sürede girmedi tuvalete gitti bı kaç kere hatta niye gitmiyorsun gibi konuşmalar yaptık ama konuşmak bile istemiyor lazimliknise yaratmış ki tuvalete alıp koysam klozet sevmiyoruz bana sarılıyor oturunca

Kizlar bu çiş tutmayı benimki abartiyor siz e vazgecmelimiyim dün sabah 9.30 gibi çıkardık bezi akşam denize gittik 5 gibi yüzdü çıktı çiş yaptı bu sürede girmedi tuvalete gitti bı kaç kere hatta niye gitmiyorsun gibi konuşmalar yaptık ama konuşmak bile istemiyor lazimliknise yaratmış ki tuvalete alıp koysam klozet sevmiyoruz bana sarılıyor oturunca
Canım benimki gece 10 saat tutuyor sıkıntı olmaz dedi doktor ama gündüzü bilmiyorum sormak lazım.
Onun söylemesini bekleme keyifli bir anına getir kaptığın gibi götür iki saatte bir

X