2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Slm kizlar masallah paylaşımları okuyorum ama fırsat bulup yazamıyorum maalesef
Tuvalet egitimi akşamları eve gidince cikariyoruz yatarken bez bağlıyoruz gündüz babaanne ilgilenemedigi için bezli böyle eğitim ne kadar doğruysa okada ogreniyor büyük abdestini yaparken kokuyor sanırım ağlıyor yaptığında görünce kalkıp bir daha oturmuyor o esnada küçüğünu yapmadiysa bir daha yapmıyor
İkinci baya hareketli şuanda kızda rahattım oğlan nasıl olacak çok merak ediyorum bende kızı aratacak gibi geliyor Dr arayışındayim kendi Dr hastaneden ayrıldı ve doğum ücreti şuan için çok fazla 6 aylık olduk bu saatten sonra baska Dr kafamı karıştırdı
Kizimda 20 kg almıştım ilk üç dört ayda 10 kg felanda şimdi 2 kg anca aldım 6 ayda bianda almazsan bunu 5 6 kg ile dogururum galiba

PembeLokum PembeLokum canım sadece kg değil. Cilt, ten, sıkılık, izler vs hepsini demek istedim. Yoksa tek kilo olsa bence çok kolay olurdu. Mesela ben de gebelikten önceki kilomdayim ama aynı kıyafet önceki gibi durmuyor. Aynı kilodayim hatta bı kilo dusuk ama aynı ben değilim iste...yüzümdeki ifade bile detaylı bakınca değişti...
aynen. ben de hamile kalmadan önceki kilomdayım. önceden giydiğim bazı kıyafetler oluyo bazıları olmuyo halbuki hepsi aynı beden. rikralı olanlar oluyo. rikrasız olanlara giremiyorum. bel oyuntum kayboldu belim ve omuzlarım çok genişledi. sıkılık kayboldu. benim problemim tamamen bel ve göğüs hizası. sırtım etli. bende ten esnememe problemi vardı. hamileliğim çok zor geçti. yarım dünya kadar olmuştum karnımda ve sırtımda kılcal damarlar çıktı. son hafta doktor patlayacak gibi duruyo dedi hafifçe karnıma tırnağı ile bir dokunda anında cildim kanadı ve morardı. şimdi karnım buruşuk sırtım etli ama 58 kiloyum. bu cilt deformasyonuna bakınca kilom 65 dersin. şişman da durmuyorum değişik bir durum. cildim balon gibi söndü. bacaklarımda hiç bir problem yok ama inceler çok. çirkinim beğenmiyorum kendimi :)

PembeLokum PembeLokum canım sadece kg değil. Cilt, ten, sıkılık, izler vs hepsini demek istedim. Yoksa tek kilo olsa bence çok kolay olurdu. Mesela ben de gebelikten önceki kilomdayim ama aynı kıyafet önceki gibi durmuyor. Aynı kilodayim hatta bı kilo dusuk ama aynı ben değilim iste...yüzümdeki ifade bile detaylı bakınca değişti...
Katılıyorum canım. Beğendiğim birkıyafeti bedeni olmadığı için (dar kalıp olunca) alamayınca çok moralim bozuldu. Birde bizde genetik sanırım anneminde öyle çok çatlak oluştu bende geçmedi tamamen. İkincide haritaya dönerim büyük ihtimal.
Ama oğlumada bir kardeş istiyorum ileride destek olsunlar birbirlerine diyw

AA evet bak o yönden Ben de daha az kilodayım ama pantolonlarımın bel kısmı olmuyor gömleklerimin de düğmesini kapatamıyorum bi kalınlaşma olmuş vücudumda :) ah ne diyelim kadın olmak zor

kızlar 2 yaş aşısı olup da ateş yapanınız oldu mu. biz çarşamba günü olduk. o akşam hiç bir problem yoktu. dün akşam ateş yaptı biraz uyuyamadı hiç. sürekli su istedi. doktor kesinlikle ateş yapmaz dedi ama acaba bizim dişten mi oldu anlayamadım.

kızlar 2 yaş aşısı olup da ateş yapanınız oldu mu. biz çarşamba günü olduk. o akşam hiç bir problem yoktu. dün akşam ateş yaptı biraz uyuyamadı hiç. sürekli su istedi. doktor kesinlikle ateş yapmaz dedi ama acaba bizim dişten mi oldu anlayamadım.
Bizde ateş olmadı canım. Belki de gerçekten diştendir.

Ay iki buçuk aylık dedin ya, nasıl mis o şimdi... Bebek ayrı bir şey ya...

Canım eşim benim bakmami istiyor. Ücretsiz izin alıp tabii. Bunun içinde eşimin işleri düzene girmesi gerekiyor. Eşim kamu da ama kendi hukuk bürosu için uğraşiyor. Yani maddi nedenler ile erteliyor. Kısmet artık.

Kız ile erkek çocuk farklı oluyor mu? Ben de bir oğlum olsun isterim ya :)
Hayırlısı olsun canım, inşallah en doğru zamanda gönlünüze göre olur :)

Kız çocukla erkek çocuk gerçekten farklı. Kız çocuğunun cilvesi kendini sevdirmesi gerçekten bana anlattığın kadar varmış :) Oğlum da çok sevgi dolu bir çocuk ama kız çocuğu daha değişik. Erkek biraz daha höt höt oluyor sanki..

Kızım oğlumdan daha cabbar ceval mesela :) 2 buçuk aylık, kendini kaydıra kaydıra oyuncaklara gitmeye çalışıyor yattığı yerden. Abisini resmen göz hapsine alıyor, ne yaptığını izliyor. Gülücükler saçmaya başladı etrafa.

Belli ki oğlum naif kalacak kızımın yanında :))

Oğluma bakınca.. o da çok başka geliyor. Elleriyle yüzümü tutup öpmesi, parmağımdan tutup oynamaya götürmesi, çatalından bana yemek yedirmesi, başını göğsüme sokup uyuması.. Eline topunu alıp evde deli dana gibi çığlıklar atarak kovalamaca oynaması..

Ayy böyle yazınca içim bi tuhaf oldu ya, iyi ki doğurmuşum..

Bizde bayramdan birgun önce yaptirdik şükür bişey olmadı ateş yapmaz dedi zaten drumuz başka bişey olabilir cnm

Kız çocukla erkek çocuk gerçekten farklı. Kız çocuğunun cilvesi kendini sevdirmesi gerçekten bana anlattığın kadar varmış :) Oğlum da çok sevgi dolu bir çocuk ama kız çocuğu daha değişik. Erkek biraz daha höt höt oluyor sanki..

Kızım oğlumdan daha cabbar ceval mesela :) 2 buçuk aylık, kendini kaydıra kaydıra oyuncaklara gitmeye çalışıyor yattığı yerden. Abisini resmen göz hapsine alıyor, ne yaptığını izliyor. Gülücükler saçmaya başladı etrafa.

Oğluma bakınca.. o da çok başka geliyor. Elleriyle yüzümü tutup öpmesi, parmağımdan tutup oynamaya götürmesi, çatalından bana yemek yedirmesi, başını göğsüme sokup uyuması.. Eline topunu alıp evde deli dana gibi çığlıklar atarak kovalamaca oynaması..

Maşallah maşallah :) ben de farklıdır diye düşünüyorum :))

Bizde de olmadı canim.

Ateş yapmadı canım başka bir sıkıntısı olabilir paşanın

teşekkür ederim kızlar. kayınvalidemi aradım. ateşi biraz var çok değil dedi. neren acıyo babaannecim diye sorduğunda ofof diye işaret parmağıyla sağ dişini gösteriyormuş. bir saat sonra tekrar sordum acıyo mu diye, bu sefer sol dişini ofof diye göstermiş. kafası elleri ve ayakları sıcak sadece dedi. demek ki diş emin oldum. bu diş ağrısını arada oyun olarak da yapıyo ama doğrudur diye tahmin ediyorum. ve gidince bakcam dişlerine.

biraz odun erkekler. geneli öyle. bizim ki hiç sevdirmiyo kendini. biryerine dokun hemen banyoya gidiyo çığlık atarak yıka çabuk diyo kendince. biraz kirlenme takıntısı var. o yüzden öptürmüyo. kafasına estikçe sarılır çıkarı varsa parka gideceksek veya youtube saati ise. ağlama numarası yaparsak öptürüyo kendini. yoksa bizim oğlana dokunmak biraz zor. bizimki uzun zamandır yanına kimseyi yatırmıyo yalnız uyuyo. sarılarak uyumayı ben de özledim. arada deniyorum ama kafamı ittiriyo yastıktan. yastığı çekip yerini değiştiriyo. gece ağlamaklı olursa odasına gidiyorum yanına uzanıyorum arkamı dönmem için beni popomdan ittiriyo. biz böyleyiz. biraz odunumsu mağara adamı :) bir de sokakta yürüken elinizi tutuyor mu bıdıklar. ya bizimki kesinlikle tutmuyo. çok biliyormuş gibi ellerini sallayarak göbeği şişirip yürüyo. bir türlü el tutma konusunu öğretemedik.

Oy ben de iyi ki doğurmuşum diyorum gün içinde defalarca çok cimcimeler ya evde iki küçük çocuk:KK200: Allahım esirgesin fotoğraflarda filan ikiz gibi görünüyorlar

Bugun tuvalet egitimine basladik.
Ama ne yalan soylim bu kadar zorlanacagimi dusunmemistim. Sadece 1 kez tuvalete yapti .gerisi hep altina ki buyuk de dahil. Tam yaparken cis diyor yani oncesinde degil . Babasi ile oyun hamuru oynuyordu masada sandalyede cis dedi baktikki sandelyede isiyor yani gidene kadar yapmis oluyor. Kac gun denemek lazim acaba?
Hani hazir degilse yipratmim onuda kendimide bilemedim.

Bugun tuvalet egitimine basladik.
Ama ne yalan soylim bu kadar zorlanacagimi dusunmemistim. Sadece 1 kez tuvalete yapti .gerisi hep altina ki buyuk de dahil. Tam yaparken cis diyor yani oncesinde degil . Babasi ile oyun hamuru oynuyordu masada sandalyede cis dedi baktikki sandelyede isiyor yani gidene kadar yapmis oluyor. Kac gun denemek lazim acaba?
Hani hazir degilse yipratmim onuda kendimide bilemedim.
Canım çok iyi ilk günden çiş demiş. Böyle devam edin. Sabret canım ilk bir hafta zor oluyor sonra inan çok rahat...

Canım çok iyi ilk günden çiş demiş. Böyle devam edin. Sabret canım ilk bir hafta zor oluyor sonra inan çok rahat...

Oylemi diyosun
Bugun alarm kurdum saat basi caliyor
Her alarm caldiginda tuvalet saati diye bagirip kosa kosa wc ye gidiyom oda geliyor arkamdan daha iyi sanki.
Gece de cok sık ve azar azar isiyor sabah 5te uyandirdim onu tuvalete yapti ama sonra uykuya dalmasi 2 saati buldu.
Evde 12 tane kilot var yetmiyo walla makine hep calisiyor

Oylemi diyosun
Bugun alarm kurdum saat basi caliyor
Her alarm caldiginda tuvalet saati diye bagirip kosa kosa wc ye gidiyom oda geliyor arkamdan daha iyi sanki.
Gece de cok sık ve azar azar isiyor sabah 5te uyandirdim onu tuvalete yapti ama sonra uykuya dalmasi 2 saati buldu.
Evde 12 tane kilot var yetmiyo walla makine hep calisiyor
İlk zamanlar öyle oluyor ama sana tavsiyem gelince söyle annem şeklinde gitmen. Belki ilk günlerde çok yapar ama emin ol 3.gunden sonra söylemeye başlar ki seninki maşallah soyluyormus. Sen götürürsün mantığını kapamaz ve sürekli yaptığı için çiş torbada birikmiyor ya kaslar guclenemez...

İlk zamanlar öyle oluyor ama sana tavsiyem gelince söyle annem şeklinde gitmen. Belki ilk günlerde çok yapar ama emin ol 3.gunden sonra söylemeye başlar ki seninki maşallah soyluyormus. Sen götürürsün mantığını kapamaz ve sürekli yaptığı için çiş torbada birikmiyor ya kaslar guclenemez...

Anladim biraz kendi haline birakim yani diyosun.
Ama suan altinda bez varmis gibi dusunuyor yapiyor altina uzerini degistiriyorum 5 dk sonra azicik yine yapiyor altina yani birikmiyor hic.
Bende acaba hazir mi degil di demeye basladim
Bide uzeri islakken rahatsiz olmuyor hani gelip degistirim diye soylemiyor sanki bez var gibi yapiyor ve devam ediyor oyle.
Degistirmesem durur islak islak anlamadim erkenmi acaba

pcfl pcfl acaba diyorum kilodu da cikarsam mi oyle gezse ve yaptiginda farkina varsa.
Cunku kilot varken altina yaptigini farketmiyor rahatsiz olmuyor
Farkindalik yaratmam lazim.
Herseyi biraktim suan ona odaklandim evi herseyi ona gore duzenledim madem girdik bir yola diyorum.
Ay kusura bakma cok oldu ama senin hem tecruben hemde bilgin sana soruyorum hakkini helal et

X